Robin využije pozvání svého snoubence, aby si od přemíry práce odpočinula na týdenní dovolené v tropech. Odletí do francouzské Polynésie a odtud malým, poněkud chatrným letadlem stárnoucího Quinna Harrise na ostrov Makatea. Po příjemném večeru, kdy ji Frank požádá o ruku, se však Robin ráno dozví, že musí pracovně na jeden den odletět na Tahiti. Nezbývá jí, než najmout Harrise, jediného dostupného pilota. Jeho letadlo se však dostane do bouře a po zásahu bleskem je nuceno nouzově přistát na neobydleném ostrově. Robin, která katastrofu nevnímala, protože si vzala silné prášky, se ráno s pilotem pohádá, když zjistí, že jsou na ostrově a bez možnosti spojení se světem. Zatímco Frank a pilotova milenka Angelika čekají na výsledky pátrací akce, dvojice se na ostrově hádá kvůli každé maličkosti. Druhý den zahlédnou u ostrova kotvit jachtu, když se k ní vydají v nafukovacím člunu, zjistí, že loď přepadli piráti. Stanou se svědky vraždy majitele jachty. Pokusí se pirátům uniknout, po velké honičce jsou chyceni. Přežijí jen díky duchaplné Robin, která pirátům namluví, že má na druhé straně ostrova jachtu plnou zlata. Cestou k neexistující lodi se dvojici podaří uprchnout. Nemají ale vyhráno, protože jsou stále uprostřed neobydleného ostrova a v patách mají krvelačné piráty. (TV Nova)

salahadin

Důkaz, že ohraný námět pomalu ztrácí hrany a reliéf, příšerný David "Plavec" Schwimmer jako hřebík v rakvi čekající na zatlučení. Jak zničit svou vlastní loď? Střílejte pod úhlem 90° vzhledem k zemi rovnou vzhůru, střela se někde v atmosféře unaví, otočí a pak už je jen vaše. Ford zkrátka musel hrát ve všech typologicky akčních filmech. Jedno z mála plusů je to, že režisér je z Komárna :-) ()

Disk

Sice to není Africká královna, ale určitě vás Šest dní, sedm nocí neurazí. Příjemně dobrodružný film se screwballovými narážkami a vystouplými bradavkami Anne Heche. ()

HAL

Natočit dobrodružný film s Harrisonem Fordem v hlavní roli a hezkou holkou po jeho boku tak, aby onoho dobrodružství bylo celkově asi na dvacet minut, Ford byl za nesympatického blba, a ta hezká holka byla otravná jak peklo, to chce talent. Tedy jistý druh talentu - takový druh, kterým jsem doufal Reitman fakt neoplývá... ale bohužel jsem se mýlil. A on si tady ve své filmografii vybral dost slabou chvilku. 5/10 ()

Satan

Pohodová komedie, která vás překvapí svým vtipem a svižností. Hechová X Ford je opravdu brilantní dvojice. A když ještě připočítáme nevěrného milence Davida Schwimmera a k dvojici Hechová a Ford ještě piráty, musíte se smát. První polovina vysoce nadprůměrná, druhá polovina je už spíše klišé. Lepší 3*. ()

mchnk

Hodnotím jen filmy, které znám a tento bohužel patří mezi ně. Je to už hodně dlouho co mě jedna holčina jménem Šárka vytáhla do kina na tento výtvor, naštěstí sem se v tom kině věnoval i jiným věcem než film, ale přece jen si ho pamatuju. Z psychologického hlediska je možné, že se dva lidé do sebe zamilují, když spolu prožijí nebezpečné situace, na hranici života a smrti. Ale toto je pouze jeden z dalších zbytečných filmů, kde se nám lesbická herečka snaží namluvit, že se zamilovala do chlapa, kterým předtím silně opovrhovala a který je min. o dese let starší. Nho neber mě moc vážně, ale není to dobrý ani jako komedie ani jako akce, je to špatný a zbytečný, ale taková je americká kinematografie ve většině případů. ()

Vančura

Navzdory nesympatickému obsazení (existuje ve vesmíru něco hnusnějšího, než je David Schwimmer? a fakt se někomu může líbit Anne Heche? nemohl Harrison Ford na tom ostrově radši ztroskotat s Jacqueline Obradors?) mě to vcelku bavilo, ta výchozí situace o ztroskotání na opuštěném ostrově je extrémně nosná. Děj však není žádný zázrak a celé je to samozřejmě brutálně předvídatelné. A ty fantastické lokace tam taky mohly být využity víc. Celkově tak za mě spíše jen průměrný dojem. Marná sláva, Modrá laguna je prostě jen jedna :) ()

mzss1

Celkem dobrá komedie, bylo zde dost vtipných momentů. Příběh jednoduchej, trošku střeštěnej, ne všechny scény se mi líbily. Harrison Ford je ze všech herců v tomto filmu nejlepší. Ostatní mě ani tak nezaujaly. Celkově hodnotím 55% = *** ()

kingik

Harrison Ford a Anne Heche = netradiční spojení. A jedná se o vtipnou dvojku. Herci nečetli scénář, nebo věřili režiséru Reitmanovi, že to celé spasí? To si teda pomohli. V okamžiku, kdy se na ostrově střetli se skupinkou novodobých pirátů, jsem měl dojem, že tvůrci ztratili scénář a začali improvizovat. Komedie, u které se lze přiměřeně pobavit. Ford a Heche ji hodně táhnou. Pomalejší rozjezd a odskoky z ostrova do "civilizace" za jejich opuštěnými partnery byly rušivé elementy. ()

InJo

Kdyby to bylo delší, dal bych plné hodnocení. První půle pro mě byla totiž moc příjemnou klasicky laděnou romantickou komedií, druhá ve mně zase vyvolala vzpomínky na Indiana Jonese... Škoda! ()

gilmore_girl

Budouci Marin Fristova a byvaly Uprchlik tady spolu krasne ladi. Prestoze nekteri vidi v jeji orientaci problem, podle me to mezi nimi jiskri az az. A ackoli je tady Harrison temer 2x starsi nez Anne, jsou kouzelny par (ale je dobre, ze svuj vek ve filmu otevrene nepriznal - i kdyz jsem byla stejne prekvapena jako Robin, protoze na to opravdu nevypadal). Tohle duo v krasnem prostredi me vzdycky prijemne pobavi a potesi. Treba scena na vrsku hory za krovim je senzacni! A k tomu skvela hudba! Jen dve veci mi zazitek trochu kazi - tou prvni je David Schwimmer (ten jeho tupy vyraz nemam rada ani v Pratelich) a tou druhou otresny dabing Lucky Vondrackove (at radsi zpiva, to ji aspon trochu jde). ()

nash.

Pohodovka s výborným Fordem, tradičně protivnou Heche (která nakonec díky svižně ubíhající robinzonádě docela prokoukne), několika skvělými momenty, zábavnými slovními přestřelkami a špetkou akce pro chuť. Ideální oddychovka, která sice neohromí, ale příjemně pobaví. ()

klerik

Príjemné letné dobrodružstvo, ktoré však bohužiaľ ostáva IBA romantickou komédiou (aj keď potenciál pre odľahčenú Jonesovku tu bol)... Ako spomienka na HONBU ZA DRAHOKAMOM poteší... ()

LaciLC

Niektoré Reitmanove komédie sa mi páčia veľmi. 6 dní, 7 nocí rozhodne patrí medzi jeho vydarenejšie a aj som ju už veľakrát videl a vždy sa príjemne pobavím. Sympatická hlavná dvojica a potešil ma aj David Schwimmer. Kvalitná dobrodružná zábava. ()

Marze

Harrison Ford se snaží haknout komediální kód. Bůh ho miluje. Film se řítí do Holywoodského pekla. 6 dní, 7 nocí a 8 EUR za vstupenku do kina. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche