Robin využije pozvání svého snoubence, aby si od přemíry práce odpočinula na týdenní dovolené v tropech. Odletí do francouzské Polynésie a odtud malým, poněkud chatrným letadlem stárnoucího Quinna Harrise na ostrov Makatea. Po příjemném večeru, kdy ji Frank požádá o ruku, se však Robin ráno dozví, že musí pracovně na jeden den odletět na Tahiti. Nezbývá jí, než najmout Harrise, jediného dostupného pilota. Jeho letadlo se však dostane do bouře a po zásahu bleskem je nuceno nouzově přistát na neobydleném ostrově. Robin, která katastrofu nevnímala, protože si vzala silné prášky, se ráno s pilotem pohádá, když zjistí, že jsou na ostrově a bez možnosti spojení se světem. Zatímco Frank a pilotova milenka Angelika čekají na výsledky pátrací akce, dvojice se na ostrově hádá kvůli každé maličkosti. Druhý den zahlédnou u ostrova kotvit jachtu, když se k ní vydají v nafukovacím člunu, zjistí, že loď přepadli piráti. Stanou se svědky vraždy majitele jachty. Pokusí se pirátům uniknout, po velké honičce jsou chyceni. Přežijí jen díky duchaplné Robin, která pirátům namluví, že má na druhé straně ostrova jachtu plnou zlata. Cestou k neexistující lodi se dvojici podaří uprchnout. Nemají ale vyhráno, protože jsou stále uprostřed neobydleného ostrova a v patách mají krvelačné piráty. (TV Nova)

heyda

Jeden z mých oblíbených romantických filmů. Zaprvé Ford a Heche se k sobě krásně hodí. Zadruhé vizuálně a hudebně jde o takřka dokonalý film. Zatřetí ta příroda - prostě miluju. A ta Fordova kamarádka - pretty hot! Škoda toho trapnýho přehrávání Schwimmera a přeslazeného konce :-) Celkově vzato však milý a humorný filmeček, který si zaslouží hodnocení 80%. ()

triatlet

Jako parodie na romantické, akční, dobrodružné a komediální filmy, prosím. Ale já jsem se smál akorát hlouposti, jak filmaři tlačili na pilu, aby obsáhli všechny ty předepsané žánry. Krapet romantiky by se tam našel. Dobrodružství skončilo ve chvíli, kdy se objevili „akční“ piráti. Ale pobavilo mě, jak vyklidili pozice ala loupežníci z Mrazíka. Závěrečné shledání na letišti bylo zase jako přes kopírák z Osobního strážce. Ford dokáže zahrát i v takovéto slátanině a na Heche jsem si postupně zvykl. ()

Ivoshek

Nuda, klišé, nuda, ošklivá En Heč, klišé, ten z Přátel, co už dvacet let všude hraje toho z Přátel, přijatelný H. Ford. Romantický filmy mě nebaví, protože je většinou od začátku jasný, co se bude dít a mezitím je spousta trapáren. Nicméně ve srovnání s ještě horšíma je to ještě ucházející. ()

ARI50

Dejte bláznivé dva lidi k sobě zvláštně okoukaný příběh a nebude se člověk nudit protože tohle ztroskotaní a dobrodružství žeru parádně se bavím zasměji a kochám krásou okolo taky bych to chtěl zkusit takhle ztroskotat ale ne sám. ()

Bauer

No jéjé.Moc hezkej film a nechápu že tady má tak nízký hodnocení.Škoda jen že tady hraje Anne Heche která je mi strašně mooc nesympatická ale to vynahradí sympaťák Harrison Ford.Sem tam je tam nějakej vtípek , sem tam nějaká akce a sem tam nějaká romantika a já se bavil přímo skvěle.Pro mně osobně je to 4,5* ale dávám 5*. ()

becki_tu

Není nad to, když se ve filmu sejde velesympatická hlavní dvojice, v tomto případě nestárnoucí a stále vitální Harrison Ford a roztomile krásná Anne Heche. Příjemná oddychová zábava, která nemá za cíl nic víc než slušně pobavit. ()

duklak2

Čekáte na něco, ale ono to nepřichází. Chybí více napětí a snaha hlavních hrdinů o nějakou větší akci. Člověk se vcítí, že je tam s nimi, ale oni ho ignorují. Nedovedu si představit, že by se mi osobně stalo něco podobného. Tomuto snímku by slušelo více romantických a sladších prvků a rozhodně by zasloužil pozornost jistých žen:) Je to škoda, protože z tohoto filmu šlo vyždímat dozajista rozhodně více. Chvíli jsem přemýšlel nad hodnocením, ale nakonec dávám jenom dvě hvězdy. ()

Kamca_

Tohle je pro mě jedna z největších srdcovek ze všech filmů vůbec. Už jsem ho viděla několikrát a nikdy mě nezklame. Pokaždé u něho mám krásný mrazení v zádech. To se ani slovy nedá popsat. Sice jsem mu dala jen 85%, ale má pro mě zvláštní cenu. Musím samozřejmě vyzvihnout skvělé herecké výkony a dokonalou hudbu od Randyho. Takových filmů bohužel moc není ... ()

BoPo

Indiana Jones na dôchodku. Presne tak to na mňa pôsobilo. To neustále súperenie ega ústrednej dvojice našťastie vytvorilo dostatočné priestor pre zábavu. Nie síce skvelú, ale zábavu. ()

Tommassi3

"Moc mluvíte, jste neústupná, jste paličatá, ironická a nafoukaná !! Máte malý zadek a taky malý prsa !!" - "Chcete vědět, proč vy nejste můj typ ??" - "Ne !!" ;) Quinn Harris, v podání jako vždy skvělého Harrisona Forda, který tu maličko působí jako Indiana Jones na odpočinku, ztroskotá v bouřce s letadlem na pustém ostrově v Karibiku s jednou nejznámějších lesbiček světa Anne Heche, která parádně zahrála protivnou redaktorku Robin Monroe v nádherné oddechovce mistra svěžích komedií stříbrného plátna Ivana Reitmana !! Příběh sice silně páchne typicky hollywoodskou romantikou, tvůrci se však velmi šikovně vyhýbají spoustě klišé, aby si pohráli s mnoha důmyslnějšími stereotypními schématismy daného žánru. David Schwimmer dokonale bezezbytku vykrádá svého Rosse Gellera z Přátel, což ovšem vůbec není na škodu.. Nádherné lokace, geniální vtipné dialogy, miloučký soundtrack Randyho Edelmana a minirolička Dannyho Treja určitě patří k nadstandardní výbavě této nestárnoucí letní pecky.. [ Dabing 3/10 ] Ve starší verzi Studia dabing S Pro Alfa si Rostislav Čtvrtlík odříkal hned dvě postavy a Daniel Rous, dvorní Schwimmerův dabér, byl patrně zrovna zaneprázdněný, tragédie !! Druhou verzi České televize z dílny Tvůrčí skupiny Vladimíra Tišnovského jsem prozatím neměl tu "čest" slyšet.. ()

Lacike

Príjemná romantická komedia v ktorej sa na ostrove na ktorom stroskotajú dávajú dokopy neskutočne zábavný a keď je opitý tak aj roztomilý frajer Ford a neurotická kariéristka Anne Heche. A do toho sa tam v poslednej tretine primotajú miestni piráti, ktorí ale našťastie veľa schopností a rozumu nepobrali. Dejovo to mohlo byť oveľa prepracovanejšie a na ostrove mohol ústredný pár zažiť viac dobrodružstiev, ale našťastie film drží vysoko nad priemerom dokonale fungujúca chémia medzi Fordom a Heche. Ford tu stvrárnil jednu zo svojich najzábavnejších a najpohodovejších postav. Nestratí sa ani David Schwimmer ako snúbenec Anne Heche a dokonca tu má na konci najvtipnejšiu scénu v celom filme (ahaaaa). Keby to malo lepší scenár, tak by sa z toho stala romanticko-dobrodružná klasika. Ale aj v tomto prevedení to je dostatočne nadpriemerný film, ktorý si rád raz za čas pustím znova. 7/10. ()

Terva

Kamera: Michael Chapman. CHYBA VE FILMU - Když je poprvé honí a zároveň po nich střílejí piráti, tak skočí ze člunu do vody a když z ní vylezou, jsou celý mokří. Když ale pirátům utečou k útesu, tak mají oblečení úplně suché... CITÁT - Tak jo, před sebou mám pláž. Rychlost - šedesát pět uzlů. Co je sakra uzel?.......... ()

Pink.Panther

Screwball komedie je jedním z nejpopulárnějších a trvalých filmových žánrů. Proč je to tak kontroverzně hodnocený film zůstává záhadou hlavolamu. Málo akční? Ford je špatný pilot či herec? Anne Heche příliš blond či bisex? Exteriéry Polynésie málo atraktivní či moc zelené? Oproti jiným americkým romkom je toto povedený tropický ráj. Havaj. Lepší trosečníky stejně nenajdete. Produkce: Touchstone Pictures ()

svik

DOBRÝ PŘÍBĚH A DOCELA I DOBŘE SPRACOVANÝ . MĚ SE LÍBIL I HLAVNĚ SCÉNÁŘ FILMU A I DOBRÝ VÍBĚR HERECKÝ. ()

Marek1991

Táto romantická komédia je celkom fajn, je plná dobrodružstva, smiešneho neuroticizmu a ako film je to príjemná oddychovka. Zostať uviaznutý na ostrove s celkom fajn ženou a hľadať civilizáciu? Prečo tam neostať a nezriadiť si svoj nový život, čo by bolo na tom až tak zlé, tam pár mesiacov zostať neviem, možno by som chcel zažiť niečo také. Žiadna sláva, žiadna katastrofa, pohoda. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche