jerry12

80%. Klepání na nebeskou bránu není žádným způsobem dokonalý, špičkový, a vlastně není ani nijak zvlášť audiovizuálně úchvatný. A dokonce, co se týče hlavních představitelů, ti nejsou nijak zvlášť ukázkově hrající. Co dělá z tohoto snímku nádhernou podívanou, je především jeho neuvěřitelná a nepochopitelná čistota, energie, která z něj čiší na všechny strany. Čím to? Nemám zdání. Ale je to tam a hraje to na moje city způsobem, s kterým se v rámci filmu často nesetkávám. ()

hendrich6

Film mi připadal jako něco mezi slabším filmem od Tarantina a německým televizním krimifilmem.Na německý film nadprůměr,ale i přesto se mi 86% zdá celkem dost.Potěšila mě krátká stopáž.Za mě 75 % ()

Tommassi3

"Spát ?? Co to je za slovo ??" - "Tak tomu říká každej !!" - "Spát ?? To je jako zavřít oči a spát.. Ale ty chceš píchat !!" ;) ()

murakamigirl

No prosím... zisťujem, že spojenie krimi + čierna komédia si ma čoraz viac obkrúca okolo prsta. Výborne obsadené dielo, čerpajúce z originálnej čiernohumornej myšlienky a početných vycibrených žánrových vzorov, PREKYPUJÚCE vtipom. A do tej neopakovateľnej zábavy povsúval Thomas Jahn tragiku absolútne vkusne. Keď sa v záverečnej scéne spustia gitary a Bob Dylan začne svoje á-a ... á-a, spustia sa na vašej strane wunder- wunderschöne Gefűhle. Nebude to veľmi vzdialené od hranice dokonalosti..... Nie som, ani nikdy nebudem, povolaná, aby som do toho mohla zasiahnuť, navyše sa nájde hŕba takých prípadov, čo "tisícjednotka" MUSELA minúť (mnohí z vás nepochybne vlastnia všelijaké tipy)... No ak by som mohla pridať jediný film do dajme tomu rozšírenej verzie Schneiderovej encyklopédie, muselo by to byť Knockin` On Heaven`s Door. Hmmm..... KAŽDÝ DEŇ SA POČÍTA. Hmmm..... MORE..... Odteraz už mi je jasné, že to more vidieť chcem. ()

moviesfan

Netušil jsem, že mě to tak zasáhne. Ani jsem moc od našich sousedl nečekal. Jenže už samotné téma mi naznačilo, že nepůjde o snímek, který by zasáhla nuda. Je to naopak citlivý film, i když tak navenek nevypadá. Můžu jen doporučit, protože jsem takové dílko nečekal. Ovšem dobrý konec nečekejte. Hodnocení: 90% ()

svik

jo celkem film působící mafiánským dojmem a vůbec skvělým příběhem. Jo herecké obsazení nic moc , ale na to vůbec nesejde u těchto filmů je to i žádoucí . podtext Quentina Tarantina byl velice slabý a navíc obrácený takže těško srovnávat , ale jinak velice příjemná podívaná. ()

Skrk

Strašně přeceňovaný film. Očekával jsem šílenou road movie míchanou s Tarantinovým stylem, místo toho se akorát dostavil nudný dementní film, který díky tak blbému scénáři připomíná špatnou parodii. Humor stál skoro za hovno, akce příšerná (jak z nějakého špatného německého seriálu), hlavní postavy nezajímavé a wtf? gangsteři a policajti. Zajímavý byl leda tak závěr a soundtrack. ()

Marek1991

Tento film so silným záverom sa mi mohol páčiť, no keby bol normálnejší. Smrteľná choroba, posledný sex, jánošíkovsky ulúpené peniaze rozdané bežným ľuďom, cestovný film plný bláznivostí ako v Zbaľ prachy a vypadni!, no zároveň krížený s nejakým romantickým filmom vytvárajú priestor pre niečo veľké a oni, pozor teraz spoiler, prežijú aj haváriu auta, ktoré spadne z útesu a utečú rýchlo preč, že ich ani helikoptéra z výšky neuvidí. Film mal nakročené k vynikajúcemu, no pokazil to. Videl som to kedysi dávno, no stále mi behalo po hlave, že takto by sa do neba asi nedostali, toho kresťanského teda určite nie, čo ja považujem za pravé a jediné. Bolo to príliš frajerské, no nebolo to rozumné, ja sa s tým neviem stotožniť, navyše keby takto mali jednať všetci, ktorým zostáva pár dní života, tak to by svet nedopadol dobre, sú tu príklady aj iných ľudí hodné sfilmovania, ktorí odišli z tohto sveta kresťanskejším a pozoruhodným spôsobom, najmä detí. Na filme je teda pre mňa geniálna len posledná scéna a hudba, aj to možno preto, že sám som bol len raz pri mori ako dieťa a odvtedy nie. ()

Falcor

Kříženec vykrádačky (ok, možno vidět i jako odkazy, však otázka jejich, potažmo celého filmu, smyslnosti mi jaksi unikla) amerických akčních road movies a českých kameňáků říznutý a zaříznutý klasickým německým hereckým přehráváním. Aby však hnidopich nenalezl zde toliko hanu, nutno uznati, že záměrně kýčovité, leč nenáročné, záběry splnily účel - pobavily. ()

Hoyt

Film který nám náhodou pustili ve škole při hodině němčiny. První co mě zaujalo bylo, že tam hraje můj oblíbenec Til Schweiger ale to byl jen začátek skvělého a dojemného příběhu dvou kamarádů před smrtí a já už vím, kde se inspiroval Guy Ritchie u svých filmů. Konec je fenomenální. ()

corpsy

Turbulentná akčná komédia, ktorá ukazuje, že nikdy nieje neskoro, aj keď nám to podáva morálne nie práve najsprávnejším spôsobom. Svižné, vtipné a takmer dokonalé. ()

mis-ko

Vykradnúť banku a mať pritom milión v aute, mimochodom tiež ukradnutom. Už len neumierať na rakovinu a bolo by to ono. Takto však dvojica "na smrť odsúdených" nemá čo stratiť a tak lietajú z maléru do maléru, kupujú pritom ružový cadilac a užívajú si s prostitútkami. A divák sa výborne baví na jednom z najlepších nemeckch filmov posledných 10 rokov. Kto nevidel more, akoby nežil. ()

Desiree

Toto průměrné tragi-krimi-komické dílko má kopodivu schopnost vzít, jak se říká, za srdce, ale to je asi tak všechno. A přestože Vás možná párkrát rozesměje laciným černým humorem, nakonec je to právě ten Laciný černý humor, který mě odradí od znovushlédnutí. ()

Turiec

Film, ktorý by sa dal zaradiť niekde medzi čiernu komédiu a road movie, je výborne zvládnutý nielen herecky. Je to však v podstate smutný film. Hovorí o splnených a nesplnených snoch. Niektoré posledné želania môžu byť uletené, častokrát veľmi prozaické. Aké by to bolo vidieť a cítiť more? Hlavní predstavitelia vedia, že umierajú a tak strácajú zábrany. Strácame však smrťou zodpovednosť za svoje činy? Film s veľkou dávkou nadsádzky ukazuje, ako sa dajú prežiť posledné chvíle pozemského života. ()

Ozo

Jo, nejlepší nápady přichází po flašce Tequily. Nádherná road movie dvou sympaťáků, kteří kvůli rakovině nemají času nazbyt a tak chtějí ještě stihnout co se dá. ()

LV.Helter

Prvý nemecký film, ktorý mi sedel jak prdel na hrnci... Perfektné striedanie komiky s tragikou, aneb nezavislo inšpirované starým Tarantinom. ()