Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

dundy666

Nejlepší slaughter. Co dodat, Michael je prostě frajer každým coulem. Příjemně jsem se bál i všechny zbylé díly a nebyl jsem sám sebou vůbec pohoršen i přesto, že jsem fandil masovému vrahu :) ()

Olafsson

Kult - díky mrazivé atmosféře podkreslené geniální hudbou, mistrné práci s kamerou a takřka Zenovému načasování.. Tvůrci dnešních hororů se hektolitry krve a kvanty scén s detailně zpracovaným explicitním násilím snaží (neúspěšně) dohnat to, co Carpenter vytvořil za pomoci pár základních rekvizit a jednoduchého příběhu.. ()

Safir

Na to jak je tento horor obecně vychvalován jsem byl zklamán. První půlku se v podstatě nic neděje a když už se něco konečně začne dít, tak film sráží nelogičnosti. Všechny postavy mají IQ shnilého manga, když jdou do cizího domu, tak si ani nerozsvítí, jen aby náš vrah měl co nejlepší podmínky a níkdo ho neviděl ani neslyšel. Policie jako by ani nechtěla nebezpečného uprchlíka chytit, takže si Myers vlastně dělá co chce. Konec je také podivný, když se dozvíme, že Myers není jen totální cvok, ale že je i nesmrtelný. ()

Vrzalik

Výborný slasher konce 70. a 80. let zařazující se do mé svaté hororové trojice( k Pátku a Texaskému masakru)! Nejlepší hudební hororový motiv! ()

PATWIST

Pomaly posun príbehu, k stretnutiu s vrahom dôjde až v 50 minúte. je to trochju napínavé a možno to na tú dobu bol dobrý horor ale teraz veľmi nestojí za zhliadnutie. ()

JackBurda

Sází to na atmosféru, hudbu a postavu Michaela. Toho si cenim, ale rozjezd byl malinko moc pomalej a upřímně bych ocenil víc těch historek od Loomise. Sice nechápu, proč se rozhod zabít zrovna ty určitý lidi, ale cenim si, že nezabíjel náhodný lidi, kudy chodil. Navíc finále je opravdu slušný a i ten otevřenej konec ušel. Jen nevim jak může tolik věcí přežít, když je to jen uprchlej magor, ale to mi asi něco uniká. Každopádně, na vyvražďovačku je to příjemně atmosférický, pár scén bylo špičkových (kámen na posteli) a ta znělka, taky skvělá. ()

tatopulos

Kamera, atmosféra napětí a hrůzy, předzvěst něčeho děsivého, démonická hudba to jsou podstatné kvality Halloweenu. Bez nich by to dopadlo jako podprůměrné teen- horrory typu Vřískot, Vím, co jsi dělal minulé léto nebo zfilmované To od Kinga. Ale i tak je scénář filmu determinovaný na vraždy a pouhé postelové dialogy. Zazní známá signální pozvánka pro vraha- "jdu si pro pivo, za chvíli jsem zpátky". Vadila mi nepřítomná psychologická hloubka, třeba něco o Michaelovi "Mask and knives" Myersovi, proto taky mé hodnocení srážím. Takové Psycho a Vertigo od Hitche nebo Mrtvá zona a Videodrom od Cronneberga mám mnohem radši a není to jen o psychologii. ()

horor2

Horor, který dokážu povyprávět i pozpátku. Atmosféra dusivá, scény vyšperkované, vraždy geniálně nasnímané a hudba - jedna velká symfonie pro mé uši. Takto by měla vypadat správná vyvraždovačka. John Carpenter v dokonalé formě. ()

iz67

Fakt jsem chtěl zapomenout na to, že to je starý jako Metuzalem. Ale stejně : nulový dej a vůbec jsem se nebál ()

Gamekeeper77

Halloween jsem měl vždycky za špičku ve svém žánru, ale až nedávno jsem se dostal k jeho shlédnutí. Teď už vím, že to byla chyba. Mohl jsem dál žít ve sladkém nevědění. A věk tohoto výtvoru nejde brát jako polehčující okolnost, není to trikový film! Třetí slabou hvězdu dávám jen za zvuk. 50%. ()

AgnesDee

Tento film má úžasnou atmosféru. Je skvěle natočen, už jen první scéna natočená ruční kamerou dodává tu pravou tíseň. Nebo detail s Michaelovým dechem je rozhodně skvělý nápad, který přidává na atmosféře. Stále objevující se a mizející Michael zase dotváří tajemnou auru kolem tohoto charakteru, o kterém nevíme skoro nic. Ovšem na to, jak je tento film kultovní, je zároveň velmi hloupý, co se scénáře týká, a tato hloupost jde hlavně vidět v závěrečné sekvenci filmu. Ale to už se od takových druhů filmů asi očekává. ()

Mr.Ward

Klasika která dle mně nestárne. Občasné herecké výjevy jsou dnes sice spíš k smíchu, ale to k retru prostě patří. Po 16 letech jsem si dal repete filmu a Michael mě zase chytl a nepustil... Vzpomínky jak jsem se jako malej bál když jsem si film natajňačku natočil na VHS a díval se ráno když nebyl nikdo doma :-D ()

Stranger77

V roce 1978 to muselo být v kině zjevení. Přímočará a jednoduchá myšlenka se skvělou kamerou, hudbou a skvělou J. L. Curitosovou a D. Pleasencem. Navíc, Michael se s tím nemazlí, takže paráda. Na druhou stranu, alespoň pro mě je nejsilnější začátek a pak konec, v prostředku to má trošku slabší dech, takže to na plnou palbu nevidím. Za mě ale velmi jistých 8/10. ()

kotasbk

Klasický horor ze 70s, dnes již klasika svého žánru, která ač se to nezdá, je stále koukatelná. Místy temná atmosféra s pasující hudbou, americké příměstské ulice, skvělá kamera, kozy a v autě hrál Blue Oyster Cult. ()

peeteno78

Halloween jako film i jako série filmů by se dal považovat za absolutní špičku všech hororových filmů. Dnes již legendární vyvražďovačka, která sice tehdy neukazovala vraždy až tak realisticky, ale byla přesto kvalitní prací. Jamie Lee Curtis vytvořila legendární charakter ženy, která utíká před svým vrahem a bratrem v jedné osobě. Většina filmů tohoto žánru se v Halloweenu minimálně inspirovala, leckdy se ho snažila i okopírovat. Z původní série stojí za shlédnutí první dva díly. Další pokračování nebyla už tak povedená, ale Halloween H20 a Zmrtvýchvstání se opět zařadily mezi mé oblíbené. A Halloween 2018 je myslím dokonalá tečka za celou sérií (pokud nebude pokračovat)... ()

donnovann

Halloween, skvělá atmosféra a naprosto boží soundtrack. Carpentrův hlavní záporák nemá chybu, užil jsem si celý film ovšem očekávání byla tak veliká, že jsem nakonec mírně zklamán a nemůžu dát plné hodnocení. Kultovní film a první zástupce žánru "slasher"? Ani náhodou tím filmem je zcela jednoznačně o 4 roky starší Texaský masakr motorovou pilou, který tento film strčí do kapsy ve všech směrech. ()

Pitryx odpad!

No, můj názor se kapánek liší od těch, co z toho to filmu dělají něco božského. Nestopoval jsem to, ale od první vraždy je to pak skoro padesát minut naprosto o ničem. Občas se tu mihne chlap s maskou, ale jinak sledujeme dívenky, co hlídají děti. Jestli je pro někoho napínavé čučet na to, jak někdo, koho stejně nevidí pozoruje holku, je to je ho věc. Já mám rád akci, vzruch, a hlavně, aby se něco dělo. Tady to začne až po padesáti minutách, a to ještě není nic moc vidět. Takže, je mi fuk, že to dělal pan Carpenter, tím zdlouhavým úvodem to prostě zkonil. Nota bene, však ani ten konec není bůhví co. Celý film je vlastně vhodný pro děti. Krev skoro nevidíte, nahota tam až na pár sekund také není, a nějaké nápadité vraždy? Pche. Takže milánkové, u mne je to film skoro k ničemu. Dávám deset procent za ty pokusy o napětí. ()

Blazkowicz

Začátek a stalkující Myers pěkně navnadí, ale pak přijde totálně o ničem prostřední část, která zabije to stupňující se napětí. Konec se sice ještě o něco snaží, ale bez krve a napětí je to slabota. Michael Myers je ovšem solidní postava, to bez debat. 3-* ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)