Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Petulka88

Klasika všech klasik. První výskyt Michaela Myerse, prvního nesmrtelnýho vraha s maskou, královna hororů Jamie Lee Curtis, fantastická hudba, prostě paráda i po těch letech co uběhly od premiéry. ()

Colour

Neobľubujem horory, ktoré majú pomalý nábeh ku strachu a napätiu. Kým sa film nakopol prešla pol hodina. Film má napätie, dokáže vyľakať, ale celkovo má dosť nelogických častí. Ďalšou nesediacou vecou je, ako je možné, že intelektuál ako hlavná hrdinka Laurie (Curtis) robí také blbosti, aby sa (ne)zachránila. Celý čas som si v duchu hovorila: "pane bože môže byť hrdinka taká blbá?" Otázka na zamyslenie - kam by ste sa skryly pred vraždiacim monštrom? Do šatníka bez možnosti úniku alebo vyskočiť cez balkón na strom a zliezť? 67% ()

Psycho.R

Výborný počátek série a v rámci slasherů průlom, neboť tu nejsou lekačky, torture porn ani jiné krávoviny, které se k žánru přidružili časem. Halloween je čistokrevně děsivá v tom, že Michael chodí zcela klidně, objevuje se náhodně, ale přeci je to váš stín. Atmosféra je tvořena víceméně Carpenterovou hudbou, jednoduchý motiv, ale vlasy při něm vstávají hrůzou. Pecka. ()

sarfian

Nesúhlasím s názorom večšiny ludí čo tu píšu že je to perfektný film. Ale súhlasím s tím, že je to originálna klasika so slušnými (v žiadnom prípade geniálnymi) hereckými výkonmi miestami dobrou kamerov a hlavne súhlasím, že Myers fakt dobre dýcha. Inak ide len o priemernú vyvražďovačku, ktorá mňa osobne nejak moc nebrala. VIDENÉ 1x ()

vlado90

Tento film je tiež nezabudnuťeľný, Micheal Mayers je jedna s najslávnejších hororových postáv, skvelý film. ()

Theker

V predvečer sviatku Všetkých svätých som si pustil Predvečer Sviatku Všetkých svätých a... čas sa na tom filme už dosť podpísal. Síce to bol Carpenter, ktorý to krvavé divadlo rozbehol a aj keby som chcel hodnotiť v kontexte doby v ktorej (podla niektorých) kultový Halloween vznikol, nemôžem dať viac ako 60%. ()

Lumberjack

Tak tento film na rozdíl od Věci jako víno opravdu nezraje... Během hodiny dva slabé mordy a i finále bylo o ničem. Ale věřím, že kdo tento film viděl před 30ti lety, tak dává vyšší hodnocení... ()

chaturga

Dobrej film. Svým způsobem klidný a děsivý, než začnou ty trapné a nelogické vraždy - klasika typu pátek třináctého. Oběti mají všichni iq tykve. Nikdo ho nevidí, neslyší a najednou je tu. A když už ho vidí, tak si myslí, že je to její přítel že? A myslí si to půl hodiny a pak se ještě další půlhodinu otočí a čumí při telefonování záměrně kamkoliv, jenom ne na něj... apod.. apod.. Konec přemrštěný a pár nevychytaných scén, ale i přes všechny chyby je to v pohodě. ()

M1911

Michael Myers sedí v autě. Michael Myers stojí za křovím. Doktor podvacáté opakuje že Michael Myers je horší než Hitler, Stalin, cholera a berňák dohromady. Michael Myers jede pomalu v autě. Michael Myers stojí na zápraží domu. Michael Myers stojí ještě jednou na zápraží domu. No a když se konečně děj rozhoupe, ukáže se, že je Michael Myers nejhorší vrah v dějinách kinematografie, což ale nevadí, jelikož to kompenzuje tím, že je zřejmě nesmrtelný. Hmmm... ()

Demonic189

Suverénne najslabší klasicky horor aky som mal tú česť vidiet a dokonca od majstra Carpentera! Devätdesiat minut absolútnej nudy, žvanenia, opakovania dvoch (avšak skvelých!) hudobnych motívov, otravného vzdychania a nelogických scén. Prvých sedemdesiat minút sa prakticky nič nedeje. Potom nastupuje na scénu vrah, lenze ani sa nestačíte rozhýbať a je tu koniec (SPOILER: ak uz nezabije 90 kilového muža 7 striel z revolvera, bodnutie ihlicou či nožom, tak ja uz neviem...). Z letargie ma tak občas vytiahli aspon krásne ňadraté žienky, avšak to na jeden z "najlepšich hororov" vobec nestačí! ()

deLaFere

Carpenter určitě nedosáhl kvalit Věci, ale atmosféru se mu vybudovat podařilo. Kromě zmíněné atmosféry považuji za klíčovou záležitost u hororů scénář a ten také ujde. Určitě je lepší první polovina snímku než ta druhá, ale myslím, že celkově film oprávněně patří mezi nejvýznamější práce v daném žánru. ()

Likan7

Ve spojení s fantastickou hudbou Carpentera to funguje skvěle. Pomalé, plíživé zlo. Problém trochu je v tom, že na stopáži devadesáti minut se toho v reálu moc nestane. I tak ale chápu tu auru nedotknutelnosti, který první díl má. ()

Eventyrer

Možno preto, že som film zhliadla až teraz v roku 2018, nie je pre mňa ničím zaujímavý. Nuda od začiatku až do konca a neskutočne rušivá hudba. ()

Shaleman

Upřímně bych to viděl na odpad. Pitomý scénář pitomých holek, které nedokáží otevřít dveře, nelogické chování zbytečných postav, až příliš nahodilé náhody... Nevím, jak to může být kult. Takové slavné béčko céčkové produkce. Ale přece jenom nakonec dám 2*. Tehdy se to tak třeba točilo. ()

Hashirama

V jednoduchosti je síla. Žánrová ryzost tolik příznačná pro sedmdesátky a osmdesátky vtáhne diváka do dění během několika málo minut, přičemž Carpenterovi stačí jen kreativní (a dost jednoduché) hrátky s kamerou a úhly, aby navodil čirou atmosféru voyeurovství a až do posledního aktu hrdě podstrkoval ideu toho, že za chvilku bude opravdu zle. Jasně, sice za obří výpomoci ikonického soundtracku, ale stejně...není to vyloženě strhující, ale jako základní kámen slasheru, který stanovil subžanrová pravidla (nesmrtelnost zla, vražda post coitum neboli po prcání atd.) si Halloween zasluhuje maximální úctu. ()

kukkik

Pro dnešního diváka už nejspíš nefunkční hororové prvky. U mě alespoň nezafungovaly, k tomu mizerné herecké výkony a kupa nelogických scén a směšných záběrů. Ale film má každopádně pěknou atmosféru, takže alespoň jako průměr obstojí. 3/5 ()

jiriks

Klasika klasik. Již při úvodní písni mě mrazí po těle a těším se, až pohlédnu na tvář Mika Myerse. Nebo vlastně nepohlédnu? Venku prší a dešťové kapky dopadají hlasitě na římsu. Jen já sám, ve tmě. A to vše v předvečer halloweenu, aby byla atmosféra co nejlepší. Viděno znovu 2020 ()

junxi91

Tento film se mi velice líbil. Psychopatický vrah Michael, který nejprve ubodá v koupelně svou krásnou a atraktivní sestru a po patnácti letech uteče z psychiatrické léčebny, aby dále vraždil mladé, atraktivní a sexuálně aktivní jedince, mě velice potěšil. Jako starého a nechtěného panice mě obzvláště potěšila scéna s uškrcením a zapíchnutím toho hipíka a následně i jeho staré, která lascivně ukazovala kozi na ducha, aby byla následně uškrcena telefonní šňůrou, a to vše těsně po jejich vášnivém, avšak posledním šoustáníčku v jejich idylických životech. A nesmrtelnost hlavního hrdiny mě naplnila nadějí, že jednou budou všichni krásní a mladí lidé podobně zprovozeni z tohoto světa a hnusáci jako já se nebudou muset cítit v jejich všudypřítomnosti jako Morice Marina v obležení Rolls Roycy. ()

Baron Noktur

Extrémne depresívna atmosféra, všadeprítomný nekľud, deptajúci pocit z neznámeho. To všetkoje prvý Halloween. Tento snímok zdobí hypnotizujúca hudba, úžasné kamerové momenty a scénaristická nekompromisnosť. Mojimi výtkami a teda aj dôvodmi, prečo tento film odo mňa nedostal 5*, sú všadeprítomné zábery typu "pozriem sa, nikto tam nie je; pozriem sa zasa, je tam Myers!; pozriem sa tretíkrát, nikto tam nie je." Film je nimi doslova posiaty a to až tak, že to začne pôsobiť komicky. Taktiež sa mi nepáčil v podstate neexistujúci záver, ktorý na mňa pôsobil dosť antiklimaticky. 80% ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)