Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

swell

Opět jeden z filmů, ze kterých jsem měl trošku „strach“. Malinko mě odrazovala moje zkušenost s posledními oskarovými filmy. Po shlédnutí ale musím smeknout. Perfektně provázané příběhy několika lidí plné zvratů, podpořené kvalitní hudbou a skvěle zahráno. Každopádně není ztráta času si k tomuto filmu sednout. Zaslouží si alespoň 90%. ()

Daves97

Drama sestaveno na příběhu několika lidí, jenž mají jinou barvu pleti či se jinak odlišují .... pokud Vás tato tématika zajímá, nemůže Vás tento film minout bez účinku... ()

michal2287

Dnes jsem tento snímek viděl znovu. Měním své hodnocení z 4hvězdiček na 5hvězdiček. Dokonalý film s herci, kteří předvedli skvělé výkony a nemluvím o použité hudbě, která je opravdu skvělá. ***** ()

masik odpad!

Na začátku filmu si přijde jeden arabský občan koupit do obchodu zbraň, udělá ovšem zásadní chybu, když se před prodavačem baví se svou dcerou svým rodným jazykem. Ten ho nazve Usámou a nechá ho vyhodit z obchodu. V další scéně si černoch stěžuje druhému, jak jsou omezováni jen proto, že jsou černí, že běloši nemusí čekat na jídlo a jsou obsluhováni přednostně. V zápětí oba dva přepadnou s pistolí v ruce bílou ženu(Sandra Bullock) a muže a ujedou v jejich autě. ()

samuelsson

Predsudky, predsudky, predsudky. Výborný film o rasovo motivovaných predsudkoch v Amerike- to je Crash. Sú ukázané zo všetkých uhlov pohľadu, opodstatnené, aj neopodstatnené, z rôznych dôvodov, ktoré so sebou vôbec nesúvisia. Veľmi dobre ukázaná bezvýchodisková situácia diskriminovaných, hlavne v prípade (v tomto prípade iba) „farebných“. Film je natočený vo forme niekoľkých navzájom nesúvisiacich príbehov a na konci sa niektoré z nich prepletú. A následky? Absolútna nedôvera! Spoločnosť je tak zblbnutá, že už nevie prijímať (dary), alebo veci bez oplácania, a tak sú všetci podozrievavý. Naozaj výborný film, kde je problém predsudkov ukázaný jasne a s nadhľadom. ()

Ygan

To drama je málo detailní, ale překvapivě v některých okamžicích velice silné a hlavně audio-vizuál je úplně... božský. 4,5* ()

sirrgulo

Crash je ten tip filmu, který se vám zavrtá pod kůži a své kořínky zapustí hodně hluboko. Lidské problémy, předsudky a náhoda. O to tu běží. Vynikající herecké výkony, hudba, scénář a několik nezapomenutelných scén. ()

ShadyCZE

Film si s mými pocity hrál jako vítr s vlnami na moři, chvilku jsem mrzutě "cipjel" a najednou skoro ve stejný okamžik se usmíval. Vážně! Hodně mě překvapila režie. Když jsem si myslel, jak to v daný okamžik dopadne, většinou jsem se vůbec netrefil. Režisér byl o krok přede mnou a i proto to bylo hodně emotivní. Obzvlášť situace s holčičkou s neprůhledným a neprůstřelným pláštěm, který dostala od tatínka"- pochopíš až po shlédnutí. Sňímek ve vás zanechá dojem a jen tak na něj nezapomenete ;) ()

yatan

Film, ktory si vas ziskava pomaly a plyzivo podobne ako dokonale mysticka Ishamova melodia plynie v tejto originalne okuzlujucej drame o zivote a ludoch v Amerike cerstvo po dramatickom obdobi padu dvojiciek a prechodu do noveho tisicrocia. Prvotriedna drama s vycibrenym scenarom a silnou reziou Paula Haggisa ukazuje osudy ludi sice z perspektivy no bez cenzury.  10/10 ()

micka999

Zrovna včera jsem se koukala na tento film pro připomenutí ještě jednou a musím říct, že jsem udělala dobře. Osudy lidí, jež se náhodně proplétají se střetnou navzájem mezi sebou jsou to hry náhody a osudu zároveň. Řeší se i téma rasismu, které v příběhu hraje velmi důležitou roli. Během celého filmu jsem zůstala strnulá napětím, chvíli se mi po tváři kutálely slzy a jindy mi klesl hrudník z oddychu jak která scéna dopadne. Někdy tak, někdy jinak, dobré se zlým se střídá stejně jako lidské osudy v rukou sebe sama. ()

m.zales

Film, který velmi realisticky popisuje rasovou nesnášenlivost v USA...opravdu vydařený snímek, který přinutí člověka zamyslet se nad společenským problémem, který je rozšířen po celém světě. ()

p.i.t.b.u.l

Možná by si to zasloužilo o jednu hvězdičku více za dramatičnost některých dějů, ale budu objektivní vůči ostatním filmům a nechám to jak to je. Tento děj nevidíme poprvé, příběhy několika lidí, které se prolínají je známým tématem. Nicméně tady to bylo trochu jiné. Nejvíce se tady zaměřili na problematiku černochů a jejich tzv. rasovou problematiku a nezapadnutí do běžného života. Máme tady majitele obchodu z Persie, který je nedůvěřivý cholerik k ostatním lidem a myslí si, že ho všichni chtějí jen okrást. Mexičan živící se jako zámečník, který se odstěhoval z problémové čtvrti do klidné části předměstí, 2 zloději aut černé pleti, kteří všude vidí jak běloši utiskují černé. Prokurátora s manželkou, nebo hlídkující policisty......těm všem se propletou jejich osudy s ostatními. Zajímavě napsaný scénář se skvělými hereckými výkony. Tento film je prostě trochu unikátní, nicméně se možná až moc zaměřuje na rasovou problematiku, i když ta je v dnešní době stále aktuální nejen v USA, ale i u nás. Každopádně dobrý nápad a já doporučuji tento film vidět ()

Fiijay odpad!

Naprostá ztráta času . Film se snaží vás zahrnout emocemi , přitom je neskutečně otravný . Bůh žehnej Americe! ()

Auvajs

Scéna, kdy ta holčička s "neviditelným pláštěm" šla zachránit svýho tatínka - zámečníka - před postřelením je jedna z nejdojemnějších filmových scén, které jsem kdy viděl. Jinak je ten film nechutný kafe. První půlka mě moc nebavila, konec poměrně strhující. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení