Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

Queendom

Nádhera! Naprosto nechápu, jak mi taková pecka mohla tak dlouho unikat. Dodatek: nemůžu kvůli tomu filmu už hodinu usnout, možná ho začnu nesnášet. ()

Forsetino

Skvělé! Další z užásných filmových zážitků, u kterého mě mrzí jen jedna věc, a to že netrval déle. Po klidném úvodu je nám děj servírován svižnou retrospektivou, ve které jedna scéna střídá druhou a já už se těšil na třetí a čtvrtou. Naprosto jsem hltal každou scénu z jednotlivých příběhů a když se od jednoho přeslo k druhému, tak to bylo neuveřitelně plynulé a hrozně pěkně se na to koukalo. Ve filmu byl nespočet silných okamžiků, které mnou vnitřně otřásly a já naprosto ztuhlý čekal, jak daná scéna dopadne. Prostě výborně promyšlené příběhy, které do sebe zapadaly jako ozubená kola. Vůbec nic nepůsobilo uměle a vše se tvářilo skutečně a uvěřitelně. Nejdřív jsem si říkal, že snad není možné, aby každý člen nějakého etnika, co ve filmu vystoupil, měl rasové předsudky vůči ostatním, ale pak jsem si uvědomil, že tohle se klidně může stát. Každý v sobě nosíme předsudky a dusíme je. Kdo ví, jak by z nás eskalovaly pod tlakem, kterému čelili aktéři děje?... Třeba úplně stejně "hloupě". Možná by nám pak osud a "štěstí" otevřelo oči a mi bychom se "polepšili". K čemu by to ale bylo, když tu jsou další arogantní hlupáci (viz konec filmu)... Skvělý filmový požitek a už se těším, až si ho znova vychutnám! ()

fenek

Jeden z nemnoha filmů, ve kterých se najde mnoho nezapomenutelných scén a přesto působí naprosto konzistentně. Navíc chytne od první minuty. Jak utišit nekončící konflikt mezi svědomím a zkušeností? ()

Le artist nova

Naprostá dokonalost. Celý film si připadáte jako otrok, otrok v zajetí melancholického kouzla a jak rány černého biče emocí postupně dopadají na vaši kůži, cítíte v očích opravdové zárodky pláče. ()

randi64

Nevím proč tento film někdo srovnává se Zkurvenou nocí, nebo dokonce se snímkem 21 gramů. Hodně nadhodnocenej film, semnou ani nehnul. Žádný extra herecký výkony, pan Haggis mě prostě nedostal.. 3* a to ještě se zavřenýma očima! ()

MaxForValue

Musim suhlasit s Limom a tym co napisal: "Určitě je zde pár scén, které se zaderou pod kůži a při kterých zamrazí, ale jako celek příliš VYKONSTRUOVANÉ, příliš "NA EFEKT"" Hoci akademikom vacsinou pri ich volbe rozumiem, tento film si, podla mna tu najvyssiu cenu nezasluzil, mozno chceli ukazat, ze i filmy o imigrantoch su "prime", avšak tento nie je. Ak by som si mal vybrat medzi Crashom a filmom Crossing Over (Imigranti) volim druhu menovanu moznost. ()

Jaromír

Pěkný film, ale místy je až moc cítit, že je dělaný na efekt. K tomu aby byl ještě lepší mu chybí hodně přirozenosti a ne aby se děla jedna akce za druhou... Taky mi připadá celkem dost chaotický jako celek, postrádám tam nějakou jednotící myšlenku. Je to jako by chytrá kočička s pejskem místo dortu "pekli" film, dívat se na to dá, ale smysl to nedává. Sice to má konec, ale spokojený s výsledkem jsem tedy nebyl. ()

coromoro

Huba otvorená celý film. Nepotreboval som ani piť ani jesť. Jednoducho ma to zožralo "from beginning to end". Po chvíli mi došlo, že sa príbehy navzájom prepoja, a tým viac ma to chytilo. Vyjadrenie toho ako dokáže jeden okamih zmeniť celý pohľad na svet. Na záver futbalové motto: Say no to Racism! 90% ()

boombang

Problematika rasizmu až do morku kosti. Za ty dvě nervydrásající scény nelze nedat plný počet bodů... i když vše ostatní z filmu se za pár týdnů z hlavy vykouří, tyhle dva ultrahappyendové momenty v ní už zůstanou nadosmrti - za to dám ruku do ohně... ()

RigorMortis

Kto chce, pochopí, kto nechce, ten to bude považovať za zbytočne strávené (skoro) dve hodiny...no jeho chyba. Skvelá hudba, obsadenie, výkony. ()

Ocelotr

Přespříliš vyumělkované a rádoby "hluboké". Uzívaná shitárna, kde celou dobu čekáte na nějakou zajímavou pointu a ta nepřichází. Nezajímavé charaktery, nudný scénář, ubohé herecké výkony. THE RAID ve mě vytřískal víc emocí než tohle "USA DRAMA PODLE USA ŠABLONY". Rádoby AMORES PEROS. ()

radys.v

Velmi emotivní film, který si ve slabších chvilkách můžu pouštět zas a znova. Kombinace smutných příběhů s nenávistí ukrytou rasismes. Po konci filmu, resp.v průběhu běžících titulků jsem nemohl zavřít ústa - naprosto ohromen :-). V jistých scénách a situacích mi bylo opravdu do pláče, podobně jako u Hotelu Rwandy či Muže a jeho psa. Tak emotivní atmosféru umocňuje výborný soundtrack, hlavně píseň In Deep, ale opomenout nelze ani skladby Marka Ishama. ()

Guran

Jednou je to o rasismu, podruhé zase o lidech a jejich osudech. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopil o co ve filmu vlastně jde. Dějovou zápletku jsem vůbec nechápal. Čekal jsem, že Brendan Fraser a Sandra Bullock dostanou mnohem víc prostoru. Pak až všechno zapadalo do sebe a děj začal být zajímasvější, mě film začal bavit, ale nebylo to znamenité. Vůbec jsem nepochopil scénu s tím černochem, jak vylezl z toho auta a nadával na policisty. Přišlo mi, jakoby se zastával toho černocha, který na něj mířil pistolí. Tu scénu jsem vůbec nepobral. Ale film taky ukazuje na lidskou zlobu, zlost, vlastně člověka, jako takového. Člověk může být špatný, ale zároveň dobrý. Matt Dillon mě o tom ve své roli přesvědčil. Snímek nakonec nebyl špatný, ale má spoustu chyb, které se už nespravý. Proto dávám 7/10. ()

kslaww

Jsi nebo nejsi rasista...nikdy nevíš kdy tobě může pomoct právě jiné etnikum....to platí i naopak...vynikající film ()

Brano

Výborný film, ktorý je plný emócii. Príbeh niekoľkých obyčajných ľudí, ktorých osudy sa pretnú dokopy. Výborné herecké obsadenie, hudba, ako aj samotný scenár. Rozhodne to zanechalo u mňa dojem a preto vrelo odporúčam. ()

pmusic

Po více jak deseti letech jsem si zopakovala projekci tohoto filmu a musím uznat, že výběr herců a atmosféra tohoto drama je skutečně výborná. Vyskytly se zde scény, na které nikdy nezapomenu, ale přesto mi tam něco málo pořád chybělo, takže ****. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení