Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

blezg

Je to celé velmi umně vystaveno, jen osádka USS-33 nemá to správné karizma a tak působí spíš jako skautský tábor, než sehraná skupina mariňáků. Zato původní osazenstvo U-571 bylo důstojně zarostlé a věrohodné. Bombardování ponorky je brutální. Tím, že je pohled na "bitvu" jednostranný, téměř ochuzený o německý vklad, je ochuzený celý film... Dal bych 3 a půl... ()

rytir1

Po Ponorce a Rudém říjnu bezpochyby třetí nejlepší ponorkový film. No, možná na děleném třetím s Krvavým přílivem. ()

Saxos

No, jeden z nejlepších ponorkových filmíků. Obsazení mrtvé německé ponorky, její zprovoznění, únik, vše pro zisk šifrovacího stroje, slavné Enigmy, k tomu námořnická hrdost, risk, zvýraznění afromaričanů v 2.SV, jj oni fakt bojovali a byli super, to je ok válečné drama. ()

doriana.g

Chudák Metjú. Vždycky ho namluví afekti, většinou Saic,nebo tady Terš. Což je pro mě nedívatelné, bohužel. A téma 2. světové mě zas nebere natolik, že bych si to stáhla v originále. Takže nehodnotím, páč neuvidím. Dabingové partičce kolem těchto dvou palec dolů. ()

Kozlowski8

Pokud člověk příliš nehloubá nad reálností a věrohodností a nepozastavuje se nad některými okamžiky, které byly sotva uvěřitelné - může prožít vcelku příjemné dvě hodiny. Dobře rozvinuté charaktery postav, výborní herci, hudba též hezká, takže slušné 3*. 65%. ()

brasek

Zápas o kódovacie zariadenie Enigma bolo sfilmované na viac spôsobov. Tento snímok je plný akcie a dobrodružstva, pre mňa osobne je príťažlivý. Ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že mu niečo podstatné chýba. Hodnotenie: 3.5* ()

jjjerry

Velmi dobrý film, nenudíte se ani minutu. Žádné nudné pasáže, proslovy, apod se nekonají. Historická a "realistická" přesnost je bohužel už horší. Co bych vyzdvihl, že němci mluví Německy a pro anglicé publikum tam jsou titulky. Skvělé herecké obsazení a dobře zahrané charaktery. Jestli lhledáte pohodový vojenský válečný snímek na pohodový večer, pro zábavu a ne dokument, tohle je ten film. ()

Mr.Dark

Film se odehrává v 2.sv.válce a je vymyšlený,to je pravda.Ale to mi vůbec nevadí,protože jsem netušil jak dopadne,jako ve filmech podle skutečnosti...Herecky určitě dobře zahraný a pro milovníky ponorek,jako jsem já,nutnost.......!!pozor!! parádní zvuk DTS :-)) ()

zekon

Vynikající válečný film a jeden ze dvou nejlepších ponorkových. Excelentní zvuk a perfektní herecké výkony. Jako pocta na konci vyjmenovaným hrdinům důstojné. ()

Naby

Perfektne natoceny film, ktery cerpal z realneho zivota. Napeti filmu opravdu nechybi a ponure prostredi v ponorce je opravdu perfektni na atmosferu. Jasna 4* ()

Henriette

Než jsem uviděla "Das Boot" (nezkrácenou verzi), tak jsem se domnívala, že zatím není lepšího filmu o ponorkách než jakým je U-571. I když se mi už tehdy na první pohled nezamlouvala vulgární tvář černochova, laciná patetická hudba a zdůrazňování amerického heroismu. Na druhou stranu se mi líbila scéna s morzeovkou na potrubí (docela originální) a nezvyklá zápletka. Po shlédnutí "Das Boot" mě napadla myšlenka o tom, že většina filmových tvůrců vytváří takový jakýsi Husí pochod, kde se šlape po dávno vyšlapaných a okoukaných stezkách. Jakmile někdo objeví nějakou novou cestičku, tak se tam všichni nahrnou a utvářejí nesmyslnou tlačenici, jejímž výsledkem je zas a zas nekvalitní výtvor. Něco podobného se stalo i Ponorce U-571. Celkový dojem není dobrý - film je zcela instantní. ()

just a child

Tento film ma veľmi príjemne prekvapil. Čakala som menej, no dostala som dobrý snímok, trošku nemčiny a plný fúrik napätia. Fajné. ()

BLStryker

Historickou přesnost nebo spíše nepřesnost neřeším, tento film je třeba brát jako popcornovou zábavu a ne jako hodinu dějepisu. Někdo zde poznamenal, že: „Jonathan Mostow lehce nezvládá atmosféru podvodních soubojů...“ Zřejmě jsem viděl jiný film, protože dle mě má U-571 atmosféru dobrou a podvodní souboje jsou právě tou nejnapínavější částí. Neříkám, že Mostow je nějaký génius, ale technicky (akce, triky, interiéry ponorek) i herecky se jedná o docela zdařilé dílo. Jinak gratuluji p. Kretschmannovi k další roli německého vojáka :-) ()

Jeez

Pro mě nejlepší film, odehrávající se na ponorce, akce, napětí... Nenechává Vás na pokoji do poslední minuty. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)