Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

Dimo

Výborné i napínavé, co více si přát. Pro mne jeden z nejlepších filmů na téma 2. světové války, který jsem navíc viděl na velkém plátně. ()

Redix odpad!

Jeden z nejhorších ponorkovejch filmů vůbec. Dostala mě scéna kdy se z ponorkou ponořej pod torpédoborec a nic se jim nestane. LOL. Ve skutečnosti by byly mrtví než by se ponořily. Tento film byl natočen asi za účelem nalákat mladý amíky do námořnictva jinak si to nedovedu vysvětlit. Odpad a už to nechci v životě vidět. ()

Al44...

Jasně je to v mnohém dost nerealistický film a jsou tam přítomna nějaké otřepaná klišé. Co je ale důležité je to, že je to rozhodně napínavé. Dost se mi líbil ten rychlý dějový zlom v polovině filmu a pak také to, že v případě krajních rozhodnutí musel jít velitel ponorky doslova "až na krev". Hold film na jedno podívání, který dokáže pobavit a neurazí. ()

Kingjiri

Jistý kvality snímku nelze upřít (herci, efekty, kulisy apod.), jenomže ve skrz pozitivní dojem mírně kazí delší rozjezd. Dobrou polovinu stopáže trvalo, než mě dokázali scénáristi pořádně vtáhnout do děje. Ve výsledku teda první půlka zbytečně dlouhá, druhá polovina by zase naopak zasloužila víc prostoru. A přidat ještě pár akčnějších scén by určitě nebylo od věci. Nicméně, abych byl fér, je potřeba přiznat, že jsem v nedávný době viděl víc "ponorkovejch" filmů a U-571 patří mezi ty povedenější, takže se dá hovořit o lepšim žánrovym průměru, tři silnější hvězdy. ()

Ozzy2

Dost slušnej film se skvělým obsazením.Sice jsem na rozdíl od volů jako Gemini na ponorce nikdy nebojoval,ale jedno vím určitě.Na tohle bych opravdu své děti nevzal.Tohle jestli je rodinný film, tak ty jsi čůrák. ()

Gardenboy

Scény, kde okolo ponorky vybuchujú míny a všetci sa trasú, aby niektorá nevybuchla príliž blízko mi ešte dnes vyvolávajú mraz na chrbte ... Inak btw Jon Bon Jovi milo prekvapil. Za ten záver strhávam jednu hviezdu ()

LordMysti

Moderních filmů s podobnou tématikou není nikdy dost. A U-571 je opravdu sakra dobře natočený válečný film. Z tísnivé a depresivní atmosféry v ponorce dokáže vytěžit maximum, zajímavý příběh i dobré herecké výkony vše jen podtrhují. Opravdu povedený film, který vás strhne a bude držet v napětí až do konce. ()

danny_21

Poměrně slušně "válečně" drama s dobrými akčními scénámi a místy i napínavou atmosféru.. Ponorka sice byla téměř nepotopitelná, přišlo mi, že manévrování ponorky je hodně nereálné a znalci fyzikálních zákony asi kroutili hlavami. Herecká squadra moc nepotěšila s vyjímkou Harveyho, zkusím si dát Das Boot a uvidíme třeba hodnocení změním, zatím 65 %. ()

Ceberus

Kvalitní ponorkovka, která se v mých očích dokáže vyrovnat i kultovní německé Ponorce, ovšem stejně jako ta ani U-571 nedokázala překonat mé dojmy z Honu na ponorku. Jeden jistý zvrat sice film dělá ponorkovkou netradiční, nicméně i tak je v Honu mnohem zajímavější taktizování - ne že by si snad U-571 nepřipravila pro kapitána některá zásadní nepříjemná rozhodnutí. Film je také jeden z řady důkazů, že McConaughey rozhodně není jen hezounek do romantických filmů pro dámy. A mimochodem co se týče Bon Joviho, vůbec jsem nezaregistroval, že se tam někde vyskytl. ()

pulDag

Super zejména audio vizuál.. atmosféru sráží příliš vlastenecká hudba v momentech, kdy má tepat chlad a bezvýchodnost.. ()

Likan7

Mostow je prostě režisér pro průměrné filmy. Třetí Terminátor byl průměrný, Ponorka U 571 je průměrná, Náhradníci jsou průměrní. Nemůžu posuzovat reálné události s tímto filmem, protože i když mám téma Druhé světové války hodně rád, zase takový expert nejsem. Tady se ale sešlo několik známých tváří, takže mě film od začátku zaujal. A v první půl hodině i dobře bavil. Potom to je už podstatně horší a prakticky mi byla posádka ukradená až do konce. Průměr, který ničím nezaujme. ()

gemi

První třetina vlažná, ale zbylé dvě jsou jízda. Viděl jsem už více strhující ponorkové filmy, ale tento vůbec není špatný. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi, nakonec dávám tři. ()

Zikus odpad!

Protiněmecká, propagandistická, nudná sračka. Měl jsem sakra co dělat, abych to dokoukal do konce. Hlavně mě osud posádky vůbec nezajímal. Hrůza děs, zlatá K-19 Stroj na smrt. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)