Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

Adalv79

Hmmm, inspirováno skutečnými událostmi v tomto případě neplatí ani trochu, protože scénaristova inspirovaná fantazie se ocitla naprosto mimo realitu. Pro toho, kdo není obeznámen s historií války v Atlantiku, to může být obstojná zábava. Pro toho kdo ji alespoň trochu zná je to snůška nesmyslů. Das Boot je v tomto a nejenom v tomto ohledu úplně jiná liga. ()

Peabody

je mi líto, ačkoli je to místy docela solidní, tak je to principiálně tak zfalšovaná historická sračka, že víc bodů dát nemohu. Na Enigmě se podílelo několik národů, Poláci, Francouzi, Britové, ale hrdinní američtí mariňáci teda fakt ne. no a o ponorkách toho vím dost málo, ale dost hodně na to, abych viděl, jaká je to technická kravina. ()

hooofi

Německá ponorka čekající na pomoc, jelikož utrpěla poškození, že není schopna boje, je najednou plně funkční jakmile jí osedlá 10 amíků? Bože, zase ty americký pohádky s dramaticky-vojenskou hudbou, že u toho všichni stojí v pozoru a brečí nad hroby svých padlých vojáků. Tyhle dojáky jsou pro děti a ne pro lidi, kteří ví, že nějaká válka vůbec byla. ()

vinducha

Filmy o ponorkách jsou pro mě jako filmy o nádražích. Prominu zde leckteré falsa a nepřesnosti , protože je to prostě napínavý biják , který jsem si užil parádně. ()

Bragi66

Hon na šifrovací stroj Enigma. Film patří k tomu lepšímu o ponorkách za 2. světové války. Působivá "ponorková" atmosféra střihnutá americkým akčňákem, ale vidět se to dá. K tomuto tématu doporučuji špičkový snímek Ponorka (1981). ()

kpt.mliko

Dobře odvedená filmařská práce, až na to že Enigmu získala posádka britského torpédoborce HMS Bulldog z ponorky U-110 kapitán-poručíka Fritz-Julius Lempa a to v roce 1941, a tento příběh s ponorkou U-571 se nikdy nestal. Takže co se týče obsahové stránky, narozdíl od Das Boot je to snůška hovadin. ()

majklfly

Průměrn válečný film, kupodivu bez nějaké hlubší sentimentality. Něco tomu ale chybělo a dlouho jsem přemýšlel co. Herecké obsazení a hudba (nejlépe Hans Zimmer :) ). Ach ano, opravdu model vedle modelu, ale kupodivu to vyvážil ten krásný pohled na ty ponorky a bitevníky. Síla moře a hlubinné pumy dělají svoje :). Potěšil, ale ani nezklamal... ()

qnnaire

Vojnové filmy o ponorkách musia mať predovšetkým originálnu zápletku a napínavý dej. O zaujímavé prostredie je dopredu postarané :). Tieto všetky atribúty U-571 má. Trošku pokrivkáva na nedôveryhodnosti samotného námetu. To však naplno vynahrádza akcia, napätie, perfektná hudba a zvuk a nadpriemerné herecké výkony hrdinov. Harvey Keitel odviedol tradične dobrú prácu. Celkom milo prekvapil najmä Matthew McConaughey, ktorý "zahodil" sladký imidž a nahradil ho príjemne serióznym výrazom ostrieľaného námorníka v nečakanej úlohe. Jednou vetou výborný akčný vojnový film, ktorý je svojím poňatím udalostí 2. svetovej vojny predovšetkým americký. To však neznamená, že nestojí za to. ()

gerojmanus

Já jsem se docela bavil. Nechybělo tomu napětí, akce, slušný triky, prostě mě to bavilo. Jasný, takhle by to asi ve válce neklaplo, ale tak někdo ten scénář musel vymyslet a ve finále mi to bylo jedno, co to je vlastně za dějovou kravinu:-) ()

Puchyr

Vynikající snímek,,. Operace na získání šifrovacího stroje z německé ponorky. Film má naprosto perfekní atmosféru. Jak Trojský kůň,, Spojenci voháklí jako skopčáci přepadli ponorku, slušné přestřelky v úzkých prostorách ponorky. Hustý scénář, že spojenecká ponorka jde ke dnu a přeživší spojenci musí zachraňovat svůj život a stroj v německé ponorce. Perfetní scéna jak zničí vysílačku a poté je německý torpédoborec pronásleduje a jediná možnost jak přežít je ho zničit. Velice perfekní závěr nejlepší válečný film o ponorkách je stále se na co dívat od začátku do konce. Boje s německými zajatci a boj o to opravit všechny škody tak aby se dalo střílet torpéda. Mnohé to stálo i vlastní život. Suprová kamera, střih, scénař ,hudba a herecké výkony. *****85% ()

padlar

Na legendu jménem Das Boot to sice nemá, ale i tak jde o výborný válečný film. Příjemným překvapením pro mě byl M. McConaughey, kterého bych do této role příliš netipoval. Ale popral se s ní více než dobře. ()

Profík

Jako fanouška ponorkových akčních filmů mě to potěšilo, jako člověka, který se zajímá o druhou světovou trochu naštvalo svou nepřesností. Akčně a herecky slušné, tak akorát 70%. ()

Sunti

Prostředí ponorky, její železné tělo, které se plaví pod vodou pod jedinou misí, získat Enigmu, tajné německé šifrovací zařízení, které by spojencům pomohlo vyhrát válku. Mise se ovšem zvrtne a mladý kapitán Matthew McConaughey, je nucen vzít velení ponorky do vlastních rukou a dostat svoje "kluky" na bezpečné pobřeží Anglie, společně i s jejich kořistí. Režisérovi Jonathan Mostow se dokonale podařilo vystihnou všechny zákoutí ponorky a ponorkové války, od jejich interiéru po torpédoborce. Film by měl zhlédnou každý nadšenec do druhé světové války, určitě doporučuji. ()

radimhasalik

Oproti Das Boot to nemá takovou atmosféru. Někdy jsem se přistihl, že dokonce sleduji kopii zmíněného filmu. Velký mínus za to, že film neodpovídá skutečnosti. Na druhou stranu je to dobře natočené. Jako divák jsem se bavil a nenudil. Mohu doporučit. ()

Rathe

Ačkoliv na začátku nikdy nevěřím takovýmto filmům o ponorkách, že dokážou zabavit diváka na téměř dvě hodiny. Tak jsem většinou příjemně překvapen, že to opravdu dokáží. Ano, líbilo se mi toto provedení. A McConaughey opravdu překvapil. Ani jsem ho v té roli nepoznal. Z pohledu postav jsem si však přál, aby poručík Tyler zemřel. Chápu, že se museli dělat těžká rozhodnutí. Ale když nechal utopit toho mladíka, nemohl jsem si tu nenávist k němu odpustit. Měl se tam potopit sám, když je tak chytrý... ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)