Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

mac000

Solidní akce, i když odborník na vojenskou techniku (válečné ponorky zejména) by vytknul řadu nelogických, nevěrohodných či dokonce nemožných "manévrů", které pociťoval i naprostý laik v tomto oboru jako já. Ale o to zde nešlo, podstata děje je pravdivá a nezbývá než obdivovat mariňáky, kteří takto obětovali své životy. ()

mikhail

Ale áno dalo sa na to pozriieť. V zásade sa však jedná len o klasickú hollywoodsku blbosť. Nehľadajte však v tomto filme historickú presnosť. Nenájdete jej tam ani za mak. ()

cinema_cz

Dějovou nasycenost snímku, který vás nenechá vydechnout (a to je dobře!), podporují dvě paralelní roviny, které se vzájemně proplétají a doplňují. 60 % (Michal Šobr, Ci 10/2000, str. 54) ()

seba

Slušný ponorkářský průměr. Ovšem trefit ponorku i torpédoborec, když plují čelem proti vám. Hmmmmmm. ()

ric

"Ponorkových" filmů je vcelku dost, dobrých málo a u tohohle mám tak nějak silnější pocit té přehnané americké nadřazenosti. Spíše podprůměrné a nezachránila to ani "mikro-role" Jon Bon Joviho (podle předpokladu). ()

MASH_4077

Das Boot tohle jasně potopil, ale neutíkejme hned na souš. Každý z těch filmů má něco a i když tenhle dělá z Němců naprostý pitomce co se týče boje, tak Vás strhne svou akcí. Ano a to je jeho taktická výhoda. ()

Don Kryspin

"Hmm, námořní bitvy, ponorky, druhá světová, akce, Enigma, napětí... - to by se mi mohlo líbit", říkal jsem si před filmem. Ale nelíbilo. Všechno to tam je a hezky se na to kouká, ale stejně mě ten film strašně nudil. Nikomu jsem nedokázal držet palce a bylo mi nějak úplně jedno, kdo koho potopí. Iritovalo to, že i když se to snaží tvářit jako pravdivý příběh, tak takhle to prostě nebylo. A asi ještě víc mi vadila ta do-nebe-volající nelogičnost (viz komentář borsalino). ()

S3MIR

Pozadiu tohoto filmu sa da vytykat vela. Takmer uplna historicka nekorektnost, nerealnost a pod. Ale ak hodnotime samotny film, tak tam je tych vycitiek minimalne mnozstvo. Je to akcny film a tak ho treba vnimat. Dejova linia je zaujimava, herci ,dokonca aj ty menej znami, prekvapivo slusni a to najhlavnejsie: akcne sceny su zvladnute bravurne. Ta nieco vyse hodina a pol utecie velmi rychlo a ja v tomto pripade nemozem hodnotit inak ako kladne. ()

swinevenca

Ať už se ponorka pohádkově vyhýbá torpédům, posté a ještě jednou se otřásá pod hlubinnou bombou nebo doufá, že její jediná střela trefí cíl, na mě to víceméně zabíralo. Mínusem je americká šablona o nedoceněném přirozeném vůdci, která vždycky spolkne zbytečně času na začátku a úsměvnou poklonu na konci. Ve snaze o mimikry nad hladinou, jak s letadlem, tak torpédoborcem, Matouš celou dobu nosí americkou námořní čapku, to nikomu nepřijde divný? Mě teda tolik, že to jako jedna z mála věcí dokázalo rušit moji napjatost, která byla jinak na nadstandardní úrovni. ()

elanista1

Nevadia mi historické nepresnosti, lebo ja som film zožral so všetkým čo mi ponúkol. Hlavne druhá polovica s podmorským bombardovaním mala neskutočnú atmosféru. Herci boli parádni, réžia takisto. A párkrát som mal aj stiahnuté hrdlo, čo je dobré. Snímok sa odohráva v neotrepanom prostredí pod morom, čo tiež oceňujem. Možno jediná vec čo mi trocha prekážala, bolo príliš veľa rozhovorov o udávaní kurzu a rýchlosti lode, ale to je len subjektívne. ()

Nerajohn

Ponorka U-571 není rozhodně špatný film. Pravda, historické skutečnosti jsou upraveny ve prospěch Amíků, ale film je napínavý, slušně herecky zahraný a scény s torpédoborcem nepostrádají napínavost. ()

česnek odpad!

Film se tváří, že je postaven na skutečných událostech. Částečně také je. Jen šifrovací stroj Enigma místo Angličanů dle filmu získali Američané. V čem se tato nacionalistická propaganda liší od propagandistických filmů točených za Hitlera nebo Stalina? Vykonstruovaná lež nacionalisticky oslavující americký národ. To samo osobě si již nezaslouží nic jiného než hodnocení jako odpad. ()

aichinka

ačkoli nejsem právě blázen do válečných, filmek velice zaujal. přesto bych ho znovu už vidět nemusela.... těžko říct proč ()

Patr1k

Parádna atmosféra nepustí až do konca filmu, herecké obsadenie skvelé (takisto aj výkony), dialógy možno trocha slabé, ale nevadia, takisto som čakal lepší koniec...no rozhodne odporúčam, nebudete sklamaný ()

SNCF

No, s Das Boot se to srovnat nedá. Ve výsledku však film působí celkem dobře, až na malý detail že skutečnost byla jiná... Prostě Hollywood... ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)