Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Madsbender

Veľmi solídny a podarený zombie horor, ktorý je skutočne HOROR s veľkým H, čo dnes ani zďaleka nie je pravidlom. Milla Jovovich je tu herecky celkom vkusná a potešila i drobná úloha Jasona Isaacsa. Nie je to obvyklé spracovanie žánru a je to béčko ako hrom, v mnohom sa odchyľuje od predlohy, občas je to dosť tupé (priznajme si, toto už v žánri zostane naveky), no je to zábavné, napínavé a akčné. K tomu tu Anderson štartuje svoje najlepšie trademarky - sofistikované industriálne, futurizmom prevoňané chladné interiéry, roboticky vražedný sexappeal ženských hrdiniek a ťažiskové body v antikorporátnych konšpiráciách, na ktorých stojí jeho fikčné univerzum. Vrcholného bodu však dosahuje až neskôr. 70% ()

Indiana

Sračka, tenhle film je fakt shit. Ani jednu vteřinu jsem se u toho nebavil. Působilo to na mě strašně sociálně a to by mi ještě nevadilo, ale když si film hraje na víc, než na co stačí (což je podle mě případ zrovna tohodle), tak je to jednoduše průser. O Andersonovi jsem si po Mortal Kombat a Horizontu událostí myslel, není zas až tak špatnej režisér, ale po tomhle jsem změnil názor, stejně tak jako asi nikdy nezměnim názor na scénáristu filmu, kterej nechal nejlepší postavu (v podání velitele té jednodky) trapně chcípnout skoro na začátku zasranym laserem. Vážně shit. ()

Kusko.t2

Celkom veľké sklamanie z mojej strany. A to z toho dôvodu, že som mal rád a hrával som hru podľa ktorej sa film inšpiroval (konkrétne som hral Resident Evil 2). Film si z hry zobral iba holú kostru (t.j. zombiekov, tajnú organizáciu a trochu krvi a podobných vecí). Tieto veci obsahovala hra v oveľa bohatšom množstve, atmosféru a výborný príbeh nejak nepreniesli do filmu, ktorá bola v hre vynikajúca. Vyzerá to, že z filmu nebol ani záujem vytvoriť niečo sebestačné, prepracované. Keby to nerobili s klapkami na očiach, ktoré vidia len čo najviac peňazí za málo práce a dali to do rúk radšej fanúšikom a kompletným ľudom, mohlo z toho niečo byť. Takto ako to je, je to brak. ()

Rosomak

Skvělá žánrovka, která má styl a rychlý spád. Lekačky, akce, atmosféra, zombíci, Milla - co víc chtít?:) ()

salahadin odpad!

Ženská = büjec zombükú. Na upíry tu máme Buffy, na nepřizpůsobivé hrobové diletanty Mülu...tahle ženská měla zůstat u rolí typu Modrá laguna, na tyhle céčko-déčkové jatkové vübíjačky s drsně se tvářící Ukrajinkou se dívá příšerně...těším se, až se v podobném trháku blýskne Tymošenková, páč s tou její politickou kariérou možná zamává zombík Janukovyč. ()

Ruut

Na to že se jedná o čistě béčkovou sérii je Resident Evil (momentalně) trilogie opravdu hodně vyrovnaná a hlavně zábavná. Jednička je příjemně hororová. Díky ní tu máme po Ripleyové novou nadhrdinku a také zombie psíky. ()

Allien.9

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší zombie film (skvělé akční scény, skvělá Mila Jovovich), jehož další pokračování mají bohužel střídavou kvalitu - sudé díly jsou špatné, liché skvělé.;-) ()

Satan

Stylová vyvražďovačka s milou Millou a hodně, hodně zombíky. Jinak horor moc nečekejte, spíš se jedná o hodně úchylný humor a hlavně akční řežbu. ()

MIMIC

Vrelo odporúčam pozrieť sa na niektoré filmy s odstupom (a podľa uváženia korigovať hodnotenie v csfd), nakoľko prvý dojem je niekedy klamlivý a skreslený, keďže prvotná percepcia býva ovplyvňovaná najrozmanitejšími emocionálnymi hnutiami - vertigom z francúzskeho bozku počas kinotrailerov počínajúc a čírou hrôzou z nadupanej uzávierky končiac (profesionálni recenzenti vedia svoje). Tuná nedávno som si znovu pustil RE. Úžas zo špeciálnych efektov či neočakávaných prekvapení šli pochopiteľne bokom. S úžasom som zistil, že žasnem nad tým, ako inteligentne môže byť nakrútený film v neinteligentnom žánri. A tým nemám na mysli len kvality scenára, výpravy, hudby či castingu (človeče, veď dokonca i lekár s rúškou na tvári má "tie správne" oči). Zaregistrovali ste napr., že pán Anderson má zmysel pre dekoratívnu, občas dokonca ornamentálnu (!) kompozíciu? A že atmosféra Jeho filmu nemá s videohrami RE (od ktorých som dal ruky pomerne rýchlo preč, pretože mi začali pripadať naozaj nezdravo morbídne) vôbec nič spoločné? Táto poctivá zombi divočina má rozhodne väčší šarm než nedávny Snyderov "športový" zážitok. Päť prstov, ktoré jednému chlapíkovi vzal vo filme laser vraciam v podobe piatich hviezdičiek. Ak uvážite, že päť som ich dal i AvP, tak môžete podľa vzoru Sarah Michelle Gellarovej povedať: "Tebe z Andersona stojí." No, v podstate by to bola pravda. ()

2-Xtreme

Film mal síce ešte svoje muchy a niečo mi tam chýbalo čo som v hre mal a tu nie, hlavne ten strach a zimomriavky mi chýbali. Ale bol som rád, že časťami mi to pripadalo ako kedy som hral samotnú hru. Z celkovým výsledkom som spokojný tak na polovicu, pretože som čakal trochu niečo iné. V skratke dobrý film, aj keď mám nejaké výhrady. Celá recenzia: TU ()

Goldbeater

Resident Evil mám rád. Byl to film, na který jsem se rád díval jako malej a prakticky společně s Úsvitem mrtvých (2004) způsobil, že jsem si velmi oblíbil hororový zombie žánr. Děj má velmi rychlý spád a tísnivá atmosféra podzemního komplexu je velmi dobrá (jak byste se cítili uzavřeni v jedné budově s hordou zombíků?). Jediná škoda, že kromě zombie faktoru museli tvůrci strkat do děje ještě mutanta, ale to se dá překousnout. Ostatní díly se s tímto nedají vůbec rovnat. ()

mzss1

Rozhodně skvělý start této série. První díl má opravdu hororový nádech, jde tu spíše o akci se zombíkama, ale i tak je jednička ze všech dílů nejhorovější. Film má hodně zajímavý příběh odehrávající se ve velké společnosti na výzkumy hluboko pod zemí. Akce je tu z druhé části filmu dost, skvělé efekty jsou ve filmu, povedená hudba. Jen konec mohl být trošku lepší, což je menším záporem. Přesto hodnotím na 90% = ***** ()

k212

Být mi o deset let míň asi by se u mě Resident Evil zařadil do top class sci-fi, nicméně to bych vlastně ještě neshlédla klasiku žánru Vetřelec a hlavně Vetřelci. Proč tohle zmiňuji, nemusím asi oddůvodňovat. Resident Evil je prostě klasa béčko, vypůjčuje si kdekoliv a jakkoliv - dokonce i režisérké a snímací postupy, no a je tu pár -přímo řečeno- filmových loupeží (třeba ten začátek se skafandrem a hlavně detailem helmy, kde není nic vidět - hádej hádej hadači, v jaké klasice žánru o 25 let starší to bylo?). Na druhou stranu jsem se vskutku bavila, bavila jsem se právě těmi parafrázemi již viděného, bavila jsem se klišovitými a občas pro mě vtipnými hláškami, které z úst vypouštělo likvidační(likvidované) komando. A musím podotknout, že jsem se ještě víc bavila při sledování filmu s českým dabingem (ČT 21.10.), protože ten byl stavěný v podstatě jenom na parodii (kupříkladu scéna s výtahem je v angličtině děsně fádní a s dabingem získává fakt drsně vtipnou pointu). Vše korunují neumělé triky a závěrečná pointa, kterou nás Paul W.S. Anderson směle upozorňuje ---- počkejte na další slušnou dávku klišovité porce jménem Resident Evil Apokalypsa (tam už vykouzlil jenom scénář). No, asi se na ni budu muset juknout už jen pro modré oči Jasona Isaacsa v před-před-poslední scéně tohole fušérského dílka. :-))))) ()

kingik

Paul W.S. Anderson má velmi agresivní režijný styl a dokazuje to i tentokrát. Svoji manželku Millu Jovovich rád vystavuje na odiv a ona se mu odměnuje perfektním hereckým výkonem. Jenže videoherní svět má přece jen svoje specifické kouzlo, které se filmové adaptaci vtisknout nepodařilo. Skákající, kopající a střílející Milla však dává zapomenout, že film na svou herní předlohu nestačí. ()

Legas

Občas skvělá atmosféra (zvláště posledních pár sekund filmu), občas cool akce (Jovovich versus dobrmani), občas úpadek (závěrečné monstrum). Tentokrát mě ono často opakované "mohlo to být lepší" skutečně zamrzelo. ()

Jordan

v trende ženských akčných hrdiniek, ktorá započala na sklonku 80. rokov v Amerike s druhou vlnou feminizmu a emancipácie nežnejšieho pohlavia (Sigourney Weaver, Jamie Lee Curtis, Linda Hamilton) pokračuje na prvý pohľad krehká ukrajinská topmodelka Milla Jovovich (po Piatom elemente prišla trilógia R.E., potom Ultraviolet) a celkom jej to pristane (i keď ja tieto chudučké modelkovské typy veľmi nemusím); Resident Evil výsostne žánrového a podľa mňa priemerného režiséra, ktorý už jednu adaptáciu slávnej počítačovej hry mal za sebou už pred R.E. je úplne ukážkové béčko skoro so všetkým, čo k nemu patrí - a niečo málo ešte chýba (viac krvi, viac hlášok, viac humoru); ()

Anderton

Pozerať RE prvýkrát po vyše dvoch dekádach od vzniku filmu je určite lepšie, ako byť súčasťou dobového hajpu a potom byť nevyhnutne sklamaný. Možno sa vtedy očakávala áčková sci-fi porovnateľná so serióznou konkurenciou, ale tak ma napadá, že čo iné mal s takouto béčkovou látkou Anderson urobiť. No dal tam priemernú akciu a metal. Vtedajšiu obsesiu Millou nechápem, nepripadá mi ako žena príťažlivá, určite ma viac zaujala vtipne prehrávajúca badass Michelle. ()

Frajer42

Klasický akční film, kde příběh neexistuje. Zombie, zombie, zombie. Po několika minutách film začne nudit. Přesto některé scénky jsou tak debilní, že jsou vlastně zábavné. V dobrém psychickém rozpoložení jsem to dokázal dokoukat a s chutí se podíval na pokračování. * * ()

stilgar1

Uznávám, že moje hodnocení je v tomto případě asi příliš vysoké, ovšem je ovlivněno tím, že jsem kdysi téměř zbožňoval hru, podle které byl film natočen. V zombie žánru jde však spíše o podprůměr, který dokáže nadchnout možná jen zajímavými akčními scénami... ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)