Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kothy

Akční Milla Jovovich likviduje zombíky vytvořené Umbrella Corporation. Je to docela akční klasický nářez. ;) ()

boshke

Pro Andersona má zřejmě málokdo vlídného slova, ale za oba dva filmy, které jsem od něj zatím viděl (AvP, Tři mušketýři), si ode mne vysloužil pěkné čtyři hvězdičky (ne v součtu). Přesto jsem však měl takové neblahé tušení, že Resident Evil bude béčková sračka. Á... byla to béčková sračka. Sofistikované lekačky, záběry na bezpečnostní kamery a z pohledu bezpečnostních kamer, vševědoucí holčička, krásné digitální monstrum (nevzniklo to snad v roce ´02?). Kdyby neměl Resident Evil fanouškovskou základnu v podobě hráčů, těžko by dle mého mohla vzniknout čtyři nebo kolik pokračování... 30% ()

swamp

Když jsem to viděl poprvé, byl jsem naprosto nadšen. Ovšem to bylo jen díky tomu, že jsem znal hru, a ve filmu mě proto potěšilo pár drobností. Po vícerém zhlédnutí však musím snížit hodnocení na průměr. ()

Okara

Ukázkový příklad, že co je moc, to je moc. Pokus o skloubení mysteriózních scén, jak vystřižených s duchařských hororů, sci-fi temné prostředí, v kterém se potulují tlupy nakažených a akční scény s vojáky, se zkrátka zpracováním nepovedl. Námět, efekty a atraktivní hrdinka samozřejmě bravurně odvádějí od této směsi pozornost, ale s výsledným ohlédnutím to pro mě bylo až příliš přeplácané. 60% ()

Campbell

Můj oblíbený film podle PC hry. Hru jsem miloval a miluju(i když málokterý díl jsem dohrál uplně dokonce, většinou mi docházela munice:-)). Ale hry mě bavily. Když jsem se dozvěděl o převedení nedovedl jsem si to pořádně představit, naneštěstí mě Anderson poměrně překvapil, a spíše než hororovou záležitost z toho udělal akční film, s naprosto dokonalou hudbou a ucházející atmosférou. Celá serie Resident evil mě ještě moc nezklamala. Herci byly fajnový jedinou výtku bych měl snad jen u Mabiuse ne žeby hrál špatně ale je mi poměrně nesympatickej.Zombie vypadaly dobře, a měly přirozený pohyby a jejich masakrování bylo fajn. To samé efekty které opravdu stály zato. Anderson je zručný režisér, který si bohužel občas vybírá horší scénáře, je pravda že tohle nebylo po scénárenské stránce nic moc ale dokáže to zabavit a to hlavní nenudí to. ()

Eawy

Priemerný akčný sci-fi mini horor na spríjemnenie večerných chvíľ. Od Milly som čakala trošku viac, ale inak to bolo dobré. Nebol zložitý dej, soundtrack v úzadí. Pochváliť môžem iba fakt, že sa tvorcovia rozhodli natočiť dvojku už pri prvom filme, tak sa v dvojke nemusíme zaťažovať nadbytočným vysvetľovaním udalostí, ktoré si zvyčajne tvorcovia domýšľajú až neskôr. 60% ()

Němi

Paul W.S. Anderson je režisér (podle mě) k smíchu. Přesto tahle špatná verze Michaela Baye dokázala natočit film, který mám i přes jeho chyby rád. Resident Evil pro mě byl nejdříve skvělá hra, u které jsem trávil kdysi dávno noci a pak film, který mě vlastně i přivedl k zombie žánru. Pořád ještě mě mrzí, že se film vůbec nedrží hry a má i úplně jinou atmosféru. Postavy jsou, jak se na žánr sluší, ploché až hanba, jenže hrají je typicky přesní ksichti, tudíž se jim dá i nějak tak důvěřovat. Akce je na snímku to nejlepší a ještě je podpořena vynikající hudbou, na které se podílel můj oblíbenec Marilyn Manson. U žánru zombie trošku nešťastně zvolený posuv od hororu k akci naplno ukazuje svoje chyby. Ze zombies, jakkoliv skvěle provedených, nejde až tak strach, slouží spíš jen jako paňáčci na odstřel. Tou hlavní sviní je tu Inteligentní počítač ovládající celý komplex, ve kterém se nachází záchrané komando, ke kterému se dostane Milla. Zatímco A.I. likviduje lidi s krvavým stylem, oni se můžou zaměřit jen na klavesnice... Převážně evropská produkce se pak podepsala na mizerných CGI efektech, celkově to ale je koukatelné a místy i díky svému tempu vyloženě zábavné. Jen už to není Hororové béčko, jak nám ho nabízel Romero, ale akční béčko se zombíky a to je trošku škoda. ()

cukorek

Videl som to už ozaj dávnejšie, ale na zrodenie a prevedenie, ktoré sa dostalo zmutovanej beštie do desivého tela pripomínajúce priamo diablovho poskoka z hrozivého pekla, ktorého nebolo ľahké poraziť, nikdy nezabudnem. Druhým excelujúcim dôvodom sa stala jeho protivníčka Alice "ženský anjel pomsty" s hrdinským štítom, ktorá chladnokrvne pôsobila v každom boji proti nezmarnému plevelu, ktorý v podobe pribúdajúcich zombikov rástol a stával sa stále viac nezastaviteľným. Režisérske spracovanie od W.S. Andersona prinieslo okrem dobrých sci-fi momentov aj výrazné krvi prelievanie, ktoré pozdvihlo tento dejovo nenáročný kolotoč zabíjania. Od vtedy som si zapamätal meno Mila Jovovich a začal som viac striehnuť po jej filmových aktivitách, až zapadla medzi obľúbené herečky 80%. ()

nash.

Solidní kompromis akčního filmu a zombie horroru, který není ani příliš děsivý, ani příliš akční, ale obého má dost, aby mě nezačal nudit. Nezatížen herní předlohou, nemusel jsem srovnávat, ani vyhledávat chyby a odchylky, jen si užít Millu Jovovich v sukýnce, které akční role dokonale sedla. ()

silentname

Nakoľko sa zajtra konečne dočkám filmu Resident Evil: The Final Chapter, myslím si, že nadišiel čas si konečne niečo povedať o jeho predchodcoch. A z celej série sa mi asi najviac páčil prvý film "Resident Evil". Myslím si, že najviac využil prvky hororu, úvodné vyvraždenie ľudí pracujúcich v "Úli" je podľa mňa absolútne skvele spracované a celá tá panika medzi ľuďmi a snaha prežiť funguje. Potom sa z toho stane zombie survival, no bol to jeden z mojich prvých filmov v tomto smere a musím povedať, že bol celkom okey. Atmosféra bola dobrá, postavy ma celkom brali a chcel som vidieť ako to celé nakoniec dopadne. Mám pocit, že na tú dobu som celkom veril aj trikom, no neviem ako by som sa na to díval v dnešných dňoch. Celkovo mám pocit, že ako horor to celkom funguje, akcia je okey a postavy sú celkom zaujímavé. "Resident Evil" ma popravde bavil. Je pravda, že som film síce nevidel už dlhšiu dobu, ale z toho čo si pamätám mi to vychádza ako solídny film. Je dokonca zvláštne, že mi bolo dokonca všetkých tých prvých mŕtvych skutočne ľúto. Pretože skutočne neurobili nič také, čím by si to všetko zaslúžili. A chcel som vidieť hlavných hrdinov dostať sa z tejto situácie. Film som videl viackrát a bavil ma vždy. Takže si myslím, že pre mňa je "Resident Evil" schopný videoherný film. A pokojne by som si ho pozrel aj znovu. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Zhlédnuto po letech a podobně jako tehdy se žádný velký odvaz nekonal. Jsem hrou nepostižen, odvíjela se tedy přede mnou jen lehce sterilní, ale příjemně odsýpající akční zombijárna, kde pochopitelně zaujmou dlouhé a odhalené jovohy hlavní hrdinky. Škoda jen, že nic moc dalšího v hlavě neutkví. Pokud si to nepletu, tak na pořádné "Míla mele maso" si musím počkat do dalších dílů a tak si nějaký asi ještě střihnu.  Lidovka mi tu přijde jako adekvátní hodnocení. ()

Bachy

Nemám nejmenší tušení, proč jsem dal tolik hvězdiček. Je to stupidní, hloupé a nenápadité. To, co jsem očekával (zombie sekanou), jsem nedostal a místo toho se všichni pokouši o maxi tupé dialogy, kde je korunovanou královnou...ehm, červená královna. A třešničkou na dortu je fakt, že Rodriguezová, která mi přijde absolutně otravná všude, kde se objeví, je zde možná jedinou zajímavou postavou. Tudíž, všichni krom Milly jsou nudní k ukousání. Naštěstí také brzy ukousáni jsou. Takže, neptejte se, proč jsem dal 2 hvězdičky a proč se brzy kouknu na pokračování. Přes některé věci jsem prostě trochu úchyl. ()

FrodoF

Docela obstojná akční zombiárna, která občas nudí. Nejvíce se mi asi líbila krásná Milla Jovovich v hlavní roli. Naštval mě ale ten konec, kterej strašně mooooc nahrává pokračování. ()

klerik

Slabotina padajúca na používaní zombíkov len ako kulisy. Niektoré scény sú však takmer dokonalé!? Úvod skvelý, potom dve super akcie a krásny koniec však na dobrý film nestačia... Hlavne keď režisér kedysi natočil morbidne nádherný Event Horizon... ()

Chrustyn

Slušné zpracování známé videohry s některými zajímavými momenty (místnost s lasery). Ale herní potencionál nebyl ani zdaleka využit a mohlo to být o hodně lepší. ()

Lenny.M

Jakožto fanouška herní série mě tento díl bavil, nemám mu co vytknout. Strašně se mi líbila hudba, která se tam opravdu hodila. Herci se s tím poprali dobře a jsem velice ráda, že se mi tam objevila i Michelle Rodriguez. Pro mě druhý nejlepší RE film. (Hodnoceno znovu po zhlédnutí všech dílů Resident Evil, 2012). ()

iamek

Povedené béčko s Millou a hlavně nádhernou Michelle Rodriguez. Slušně natočeno a zombíci byli prostě parádní. ()

SeBig

GUILTY PLEASURE n2. Největší paradox je to, že celkově tu filmovou sérii nenávidim - nenávidim co z tý značky udělali, nenávidim Mllu Jovovich, jak si z ní manžel udělal v této sérii bohyni, NA DRUHOU STRANU.. PRVNÍ DÍL.. je pro mě totální řežba.. jakožto fanoušek RE série - když jsem to viděl jako dítě, byl jsem z toho vypleskanej a rád si to pouštím i teď.. ta atmosféra, ta hudba, ty postavy a ty hlášky.. strašně v topu. Přijde mi to jako neskutečně zábavná jednohubka. Četl jsem pár zajímavostí.. že to měl režírovat Romero a že to mělo být PŘESNĚ podle hry, ale když na to koukám z Andersonova pohledu (nechci se ho nějak zastávat ty další díly prostě posral totálně), ale tady jsou vidět ty rysy tý hry.. Alice má kostým jak Ada Wong, Matt je policajt (nováček) stejně jak Leon, ta jednotka trochu připomínala jednotku S.T.A.R.S z prvního dílu RE.. je tu barák, je pod ním laboratoř.. ale nejsou tu postavy ze hry.. ja vím co chtěl Anderson udělat a to bylo, že to nechtěl uplně podle hry, leč by to bylo předvídatelný.. tak si to udělal po svým a v tomhle případě (v tomhle díle) se mu to povedlo, protože tenhle díl je prostě pro mě skvost a vždy se na něj rád podívám, poslouchám ost z toho a používám i některé hlášky.. takže asi tak. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)