Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lucasion

Celkem slušné převedení legendární počítačové hry do filmu. Režie se chopil neblaze proslulý Paul Anderson a podle toho to taky dopadlo. Sexy Milla Jovovich nezachrání celý film a tak se z toho stala průměrná akční, sci-fi vyvraždovačka se zombíky. Přidávám plus za dobré efekty a slušně zvládnuté akční scény. Pro fanoušky tak nějak povinnost pro neznámého diváka průměrný snímek na jedno podívání a šmitec.(45 procent) ()

Shaqualyck

Parta bouchačů ze speciální jednotky tentokrát proti hordám nemrtvé havěti...no, proč ne. O příběh tu nejde a když už tvůrci odflákli scénář, upnula se pozornost divákova alespoň k očekávané zombie řežbě. Bohužel právě tam, kde to mohl režisér rozbalit na celé čáře, naprosto nepochopitelně selhal. Akční scény dost nudí, chybí jim nápad, tempo, prostě adrenalin. Nestačí jenom pustit techno a nechat herce střílet do namaskovaných kaskadérů. Za co tedy ty dvě hvězdičky? Za zmutované hafíky a za uvěřitelně drsnou Michelle Rodriguez. Zkrátka Paul W.S. Anderson by měl kromě Predátora a Vetřelců (kterými se evidentně nechal inspirovat), nastudovat i tvorbu Johna Woo. Pak by mohl pod jeho vedením vzniknout konečně alespoň průměrný film. ()

Lacike

Ty vole, to je ešte horšie ako som si pamätal. Mix bezzubého zombie filmu a military akčniaku odohrávajúci sa v opustenom komplexe v ktorom banda full retard nesympatických drsniakov pobehuje kým skoro skoro všetci nepochcípajú. Atmosféru to má nulovú ľakačky nefungujú, akčných scén tu veľa nie je (aj to porcovanie, ktoré vykradli z Cube, tu je oveľa horšie prevedené) a ničím nezaujmú. Gore scén je prekvapivo tiež minimum. Sakra, to mohla byť taká skvelá atmosférická pecka v štýle Aliens, akurát zo zombiekmi. Lenže tu nič nefunguje. Postavy sú o ničom napriek celkom solídnemu hereckému obsadeniu. Jak sa z tohto mohla stať taká dlhá séria proste nechápem. Anderson je až na pár výnimiek packal. 3/10. ()

ProjectAlice

Kedysi najlepší horor s pútavým príbehom a skvelými herečkami - Jovovich & Rodriguez. Tento diel sa ešte dal nazvať hororom, i keď aj herná séria je už viac o príbehu, než o hororovej stránke. Pre mňa stále najlepší zombie film. Jeden z najlepších koncov aké som kedy videl.100% ()

bouncer

Styďte se! Já chtěl horor s atmosférou alespoň po kolena sahající té parádní děsivé atmosféře z herní série a přišlo tohle: průměrný akční film, který si vypůjčil pár názvů a hezkých zombíků a snaží se s tím udělat díru do světa. Paula WS Andersona nazatracuji jen kvůli skvělému Horizontu události. ()

st.ranger

Ve srovnání s hrou je to velice komorní záležitost, dokonce největším zabijákem nejsou zombie a zmutovaná monstra, ale laser. Jako úvod celkem obstojné, ale vedle hry je film věrohodný jen v málo aspektech. Konec jasně napovídá, že v dalším díle by mohl být Nemesis. ()

Litsarch

Jeden z X zombie filmů, nicméně vcelku obstojně podaný... Film nenudí, zombie a akcí se to jen hemží a celkově je to dobře koukatelné... Nicméně pro mne nic, co bych si pouštěl vícekrát než 1 za rok... P.S.: Nedokáži pochopit, jak Milla Jovovich mohla zabít zombie psa jen jediným kopancem do hlavy, když ostatní vydrželi i několik kulek... ()

Dale

Je mi jasné, že od sfilmovania počítačovej hry o zombíkoch nemôžem očakávať, že film bude obsahovať nejakú hlbokú myšlienku, prekreslené charaktery, ani nič podobné. Ale dej filmu je... no, vpodstate to ani žiadny dej nemá, postavy sú plytké ako jazero v púšti a z úrovne dialógov vyplýva, že buď bol scenárista pri ich písaní poriadne sjetý, alebo musí byť vážne retardovaný. Herecké výkony sú ďalšou úbohou stránkou tejto zlátaniny, no kým Michelle Rodriguez aspoň dobre vyzerá, Milla ani len to. Keď si to aj všetko odmyslím, a budem si pripomínať, že to má byť len nenáročný akčný horor, vyvstáva ďalší problém - akcie je tu minimálne a hororová scéna bola asi jedna - keď laser rozkúskoval hlavu. Rád by som spomenul aj nejaký klad, no nech premýšľam a spomínam ako chcem, nič ma nenapadá. Keby som to mal porovnávať s témou príbuznými filmami poslednej doby - 28 Days Later a Dawn of the Dead, tak je to proste neporovnateľné. Tá jediná hviezdička je z milosti. Ale veď to predsa režíroval Paul W.S. Anderson - takže to všetko už dáva zmysel - inak to dopadnúť nemohlo. ()

adamo_znk

Resident Evil se opravdu povedl. Anderson prostě umí natáčet počítačový nářezy, to je bez diskuze. Film je solidní akční řežba s výbornou atmosférou v izolovaném "úlu". Zombíci gut ! ()

Hismael

Obávám se, že důvod, díky kterému vznikly ještě další čtyři díly, není ani tak zásluhou filmu, jako spíše hry. Jde se na to úplně v pohodě dívat až do konce, ani Béčkový vzhled mi nevadil, jen to provedení hlavně v akčních scénách nepůsobilo úplně nejlepším dojmem a tak jsem to nedokázal brát tak vážně, abych mohl dát víc jak dvě hvězdy. ()

Terva

Režie a scénář - Paul W. S. Anderson. Hudba - Marco Beltrami a Marilyn Manson. Kamera - David Johnson. Ve 21. století se společnost Umbrella Corporation stala největší obchodní firmou Ameriky. Její výrobky používá devět z deseti domácností. Nikdo však netuší, že značná část činnosti této firmy se zakládá na vojenských technologiích, genetických pokusech a výrobě biologických zbraní. Film se pokouší nahlédnout do jedné takové podzemní laboratoře, nazvané ÚL, umístěné pod Raccoon City, kde došlo k úniku biologické látky. Hlavní počítač nazvaný Červená královna, vzal veškerý provoz a osud lidí do vlastních "rukou". Skupina vojáků je vyslaná do podzemí, aby zjistila, co se vlastně stalo. ZAJÍMAVOST - Vlak, kterým jedou do Úlu má jméno Alexi - 5000. CITÁT - Řekl bych, že půjdeme po schodech???........... Během prvních půl hodiny filmu jsem se jednou lekl ve scéně "žena ve vodě". Dnes už se nelekám, vím co mě čeká, ale i dnes po několika letech má tato scéna své kouzlo. Naopak u jedné scény jsem se docela zasmál. To co následovalo po vyslovení věty - CITUJI - Prověřte to, ale držte se u sebe???........... Ihned po vyslovení se totiž skupina, která do té doby byla neustále spolu, rozdělila jako když píchnete do úlu. Lov může začít. Nádherná a neustále později připomínaná scéna je v přístupové chodbě k Červené královně. Tuhle scénu si vždy vychutnám. CITÁT - Světla jsou na fotobuňku. Nemějte strach???.......... Film má několik kladů. Perfektně zvládnutá dramatizace, vynikající a podmanivá hudba a herecké obsazení. Obě, skoro hlavní hrdinky Alice (Milla Jovovich) a Rain (Michelle Rodriguez) jsou prostě rozkošné. CITÁT - Proč neumírají??!!??........... Díky těmto dvoum herečkám je skoro povinnost vidět tento snímek alespoň jednou v životě. Já už ho viděl asi čtyřikrát. Dokonce jsem si teď v neděli devátého září 2012 udělal den Residenta evila a pustil si všechny filmy pěkně za sebou. Ve středu jsem pak byl v kině na "zatím" posledním příběhu. DIALOG - Všichni co tu pracovali jsou mrtví. Jo, ale vesele se tady potulují???........... Potulují se nejen zaměstnanci, ale i dobrmani. Scéna s nima je napínavá, nádherná a strhující. Leč celkem krátká. Dobrodružství, které za to určitě stojí. CITÁT - Všichni tady umřeme??........... Natočeno podle stejnojmenné videohry společnosti Capcom. Ve filmu mimo jiné zazní skupina Slipknot se songem "My Plague" nebo skupina Coal Chamber se songem "Invisible Wounds". Následuje projekt Nemesis. ()

moviesfan

Velmi průměrný horor, který přináší několik dobrých scén, ale příběh dost pokulhává. Ani herecké výkony mě moc nebrali. Atmosféra je na druhou stranu často obstojná. ()

JohnCZ

Slušná vyvražďovačka na motivy slavné série Resident Evil. Nenadchne, vyloženě neurazí. Není to nic, co bych chtěl vidět víckrát, ale na druhou to byla místy dost slušná zábava, kterou akorát kazila hodně špatná hudba. ()

svik

Hodnotím za 2.......Nevím proč ta kritika . Jediné ce bylo pro film pohoršujícím elementem byla jeho krátkost , ale když si uvědomíme kdo za filmem stojí není se čemu divit. Paul W.S. Anderson si v poslední době potrpí na rychlé vymrštění do děje a potom po selou doby z tempa nezvolní dúkazem nám múže být AvP . Ale jinak skvěle zrežírováno 2 Apokalipsa je sice slabší, ale to už tak bývá . No mě se I. díl velice líbil a těším se na jeho další rychlý start. ()

Expendable

Tento film je naprostý zombie skvost.Je tu několik lekavých míst, které patří do pořádného horou, Milla Jovovich je v plné síle a je radost na ní koukat jak skáče a zabíjí zombíky.Navíc scénář je naprosto geniální.Škoda, že z dalších dílů se úplně vytrácí prvotní myšlenka.Ale stále se na ně dá dívat. ()

Crazer

Jo, tak na takovýhle filmy se rád podívám. Na to, že film byl natočen s tak malým rozpočtem je jeho děj více než dobrý, zemná zákoutí, skvělé obsazení. Milla je úžasná! Jako velký fanda počítačové hry jsem z toho filmu opravdu nadšen, i když podle PC jsem čekal více použitých scén, ale jinak chválím. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)