Rychle a zběsile

• USA The Fast and the Furious (více)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

airwolfis

Kdo je fanda rychlých aut a akce, bude tenhle film milovat. Kdo ani jedno z toho nemusí, tak nemá smysl tenhle film zapínat. Já spadám do té první skupiny. Dějovou linii jsem tam ovšem nezaznamenal. Hezkých holek je tam naopak na rozdávání. Některé scény jsou lehce nesmyslné (je to konec konců jenom film), ale tvrďácká muzika a pálení gum to u mě spolehlivě vytáhnou nahoru. ()

Hanes88

Krásné holky, skvělá auta - to vše je zárukou dobrého pokoukání. Děj výborný a závěr taky. Takže 4*. 75%. ()

Norino12

Skvelý film hlavne pre priaznivcov automobilov a tuningu. Niečo podobné a tak dobre zvládnuté ako toto určite chýbalo. Trocha nerozumiem nízkemu hodnoteniu ale vlastne niet sa nad čím čudovať ak niekto nemá rád rýchle autá tak ho to baviť nebude. Perfektné obsadenie, ktoré viac či menej ťahá sériu až doteraz (FF6) a kopec krásnych dievčat a automobilov. Za spomenutie určite stojí aj Soundtrack. Neveril by som, že sa celá séria tak parádne naviaže na prvý diel. Z môjho pohľadu zaslúžených 5/5. ()

Foxhound#1

Film, který nastartoval jednu dlouhou sérii a sám o sobě se stal kultem. Narozdíl od jiných se zde dá říct, že se tato série s přibývajícími díly stala dokonalejší. EDIT poslední věta byla pravdivá cca do 7. dílu, když se přivřou obě oči. Na druhou stranu čím dál přepálenější akce a debilnost příběhu zapříčinili, že je tenhle originální film zpětně doceněn, nakolik je to vlastně akční béčko. ()

Asmodin

Další z kinotahačů. Nejlepší v tomhle filmu je asi Michelle Rodriguez. Tehle film stačí popsat takto: nadupaný káry, sexy roštěnky s nadmutým hrudníkem, 1 krasoň, 1 svalouš a všichni se tváří a taky chovají dost drsně a "spravedlivě". Pro mě ztráta času. Takže pokud nejste závodním fanouškem nebo pokud vás nerajcujou nadupaný mašiny, tak se budete asi nudit stejně jako já. ()

Paldiny

Správne chlapácky film, kde zapasoval rezký soundtrack, rev motorov, sexi kasting, kvapka pobláznenia a tímová krv. Jednoduchý dej nijako zvlášť nepotrápi mozgové závity, zato poteší solídnym tempom a charizmatickými figúrkami nielen pod čiernobielou šachovnicou. Veľmi dobrý štart, aký sa držal celú dekádu na vedúcej pozícii. ()

oRi11

Perfektní film a ve své době snad jedíný(kvalitní), který dokázal nadchnout automobilového fanouška. Příběh z prostředí závodů, krásných aut, propletený zlodějinou a ženami. Naprosto nepřekonatelné herecké obsazení, Vin Diesel a Paul Walker do tohoto příběhu dokonale zapadají, až si v některých chvílich automobilový fanda přál, být součástí tohoto filmu. Dokonale navnadí diváka ke zhlédnuti celé série FaF. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 40 089 015 $ (2899 kin) Tržby v ČR za první víkend: 6 359 132 Kč (127 kin) Diváci v ČR za první víkend: 68 090 diváků Náklady na výrobu: 38 mil. $ Náklady na reklamu: 35 mil. $ ()

Senfi

Tak tenhle filmík se mi docela líbil, byla to taková správná oddechovka. Ne taková při ktrý musíte naprosto myslet, tohle mělo hlavu i patu a ta rychlost tomu dodávala jen svěžejší vzhled. ()

LuckyStar

Rychlá, bez hlubšího pojetí udělaná akční oddechovka, která neurazí ani nenadchne. Když nevíte coby a ve filmotéce nemáte po ruce žádný popcornový film, sežeňte tento. Na hodinku a půl jako vyšitý. ()

Dallas

Teraz si nespomeniem na iný film z prostredia autotuningu a pouličných závodov. Parádne baby a parádne autá(najviac je ten Charger na konci). Zápletka je nič nové, ale tento film do bodky plní svoj jediný učel a tým je baviť a nenudiť. Vytunených 75% ()

Ollie235

Kdybych měl vytuněnou káru a ruce jako Vin Diesel, asi bych hodnotil naplno, ale ono to i tak vůbec není špatné. Paula Walkera nemám rád a tady mi vysloveně vadil, ale jízda to i tak byla solidní. ()

Pompaj

Svižné a příběhově zajímavé. Nadupanýma auta s nadupanou hudbou a krásnýma holkama plus pár klišé a zajímavý konec = příjemná oddychovka. 70% ()

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)