Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

Tomco

Na druhé pozretie o hviezdu menej.. Televízny nádych, minimalismus a veľké divadlo na malom priestore. Dobra myšlienka, príjemné prevedenie. Klobúk dole pred hlavnou dvojkou, ktorá si z chuti poplávala popri reálnych žralokoch. Nie sú to Jaws, ale uspokojilo.. ()

SeBig

Rous a Jack nebo jak se ty dva hlavní akteri jmenovali se snaží zachranit si vztah neumyslnym ztroskotanim uprosted oceanu. Celý film tam poplavavaj a nechaj se nést proudem.. sem tam padne nějaká hádka a ja byl napjatej, kdo tu hadku vyhraje. Jo a objeví se tam i hladovej žralok, co chvíli přemýšlí jestli nebude radši držet dietu leč si ani nechce zkazit zuby, ale to už je vedlejší. ()

Chrustyn

Tvůrci se sice snažili o co největší autenticitu ale to, že film bude šílená nuda už jim bylo úplně jedno. Cca hodinu sledujete jak jsou dva lidé sami v moři obklopeni žraloky a napětí je jen v tom, že do nich občas hryzne krokodýl, což divák ani nevidí. ()

heyda

Mohla to být úplná bomba, jenže to by se musel režie chopit někdo schopný, nikoli amatér Chris Kentis. Krom toho scénář je taky trapný, a to nepočítám digitální kameru, kterou to bylo točeno. Myslím, že už jen z úcty k obětem podobných událostí se to mělo natočit s vysokým rozpočtem a s kvalitním filmovým ansámblem. Přemýšlel jsem, co bych asi na filmu vyzdvihl, čím bych vás naopak nalákal a moc toho není, vlastně jen ten příběh založený na skutečné události a hudba taky nebyla špatná. Celkově ale zklamání jako hrom :-( 35%. ()

mcb

Jako dokumentární rekonstrukce událostí působí ve své skromné rovině vcelku autenticky a v jistých okamžicích navozuje i patřičnou atmosféru absolutní bezmoci a zoufalství. Když to budeme brát jako home-video experiment od amatérského filmaře, tak to dopadlo více než dobře. Ale vydávat tohle do kina za plnohodnotný film je snad vtip distributorů. Sledovat něco přes hodinku otravný manželský pár ve vodě řešící standardní dilemata a režisér nemá v rukávu ani jediný dramatický twist, jak z tohohle pokusu udělat nervydrásající podívanou, která by se alespoň trošku přibližovala k festivalovým výkřikům, jež jej srovnávají s něčím tak nedostižným jako Čelistmi. Tohle není ani náhodou žádný "žraločí" nástupce, nýbrž amatérsky nakroucený polodokument, jež balancuje na hranici autentického a fiktivního ztvárnění (divný závěr). Už jen kvůli tomu, jak režisér nesmyslně navyšuje stopáž o nic neříkající turistické prostřihy na pevninu, zabíjí veškerou snahu o nějakou atmosféru. S digitální kamerou sice vše vypadá opravdově, ale veškeré napětí pochází jen z bezvýchodné situace, která stísněné pocity vyvolá, i když si o ní více přečtete v novinách. Můžeme se jen dohadovat, jestli je film příhodným formátem, jak tuto tragédii zachytit. 5/10 ()

Nettrass

Důležitá doporučení : 1/ Nikdy nechoďte plavat do otevřeného moře. Zajistěte, aby ho někdo zavřel, nebo ho zavřete sami. 2/ Vždy mějte u sebe neoblíbeného šéfa, tchýni, nebo svého věřitele. V případě potřeby ho pak žralokovi podstrkujte, dokud se dostatečně nenažere. 3/ Pokud vás stejně začne okusovat, smějte se, to ho znejistí. 4/ Uvidíte-li žraloka, zavřete oči - okamžitě zmizí. 45% ()

honajz

Škoda, že pan režisér nezkouknul nejdřív Hitchcockův film Záchranný člun, aby viděl, co se dá vytěžit z tématu lidí ztracených na moři. Takhle natočil selanku, kde na nějakou milenecko-manželskou hádku dojde někdy po hodině filmu, žena kupodivu nereaguje hystericky, nikoho z nich nenapadne podle Slunce a hodinek určit azimut a aspoň zkusit plavat k pobřeží, nic. Konec se také dal podat alespoň částečně dramaticky, takto vyšumí zcela do ztracena. ()

anais

Na tomto filmu je příjemné jak minimalisticky působí, a přitom dokáže vyvolat velice silné momenty. Podobně jako před lety Blair witch. Těch několik záběrů ve kterých se objeví žraloci je vskutku napínavých, a asi nikomu se zatím nepodařilo Spielbergovým Čelistem přiblížit tak blízko, co se strachu z hlubinných monster týče. Film se zaměřuje pouze na dvě postavy, které jsou zapomenuty uprostřed oceánu. To se zdálo z počátku jako klad, ale postupně jako by scénáristovi došli nápady a dialogy jako by vařili ze slané vody. Asi nejlepším momentem se mi zdála situace v níž se ta slečna probudí na hladině sama. Strach z hloubky, šok z náhlého osamění je téměř hmatatelný. Bohužel, těchto momentů ve filmu příliš není. ()

SOLOM.

Film mě zaujal především docela solidně se rozjíždějící atmosférou, která se měla brzy proměnit v psychologické peklo (bohužel se tak nestalo). Tvůrci sice dokázali natočit poměrně působivý film, ale nedokázali využít všechen jejich potenciál. Místy je děj dost nudný, ale v konečné fázi na mě docela zapůsobil celý. nechtěl bych se ocitnout v kůži těch dvou. Herecké výkony jsou na průměrné úrovni, ale prim zde hrál především Daniel Travis, jeho kolegyně Blanchard Ryan zaujmula především svým tělem, než výkonem. 7/10 ()

kajda.l

Hmm, divná představa, že skončíte jako potrava pro (pa)ryby. Asi bych se zachoval jako Susan. Hodně depresivní snímek. ()

Caelos

Nudný film až k zdechnutí a odpad nedávám jen proto... protože... protože nevím, prostě si to odpad nezaslouží, ačkoli kdybych hodnotil zábavu, tak bych ho tam vlepil hned. Ta jedna hvězda je za zajímavý nápad, jinak se mi nelíbilo nic, herci, zpracování, "scénář" a všechny ty další sračky stojí za hovno. Jo a nesnáším tyhle rádoby autentické kamery, vždyť je to film. Až budu chtít realitu, tak si vemu kameru a nechám se vysadit uprostřed moře. ()

6thSun

Dobrá je postelová scéna, kdy nedojde na sex, páč je partnerka unavená (což byla chvilku reality show) a nám je jasná pointa celý situace, kdy to byla její poslední kopulační šance, o čemž samozřejmě nemá v tu chvíli ponětí. Zkuste si z toho, milá děvčata vzít příklad, nikdy nevíte, kdy je to naposled. ()

JohnCZ

Dokumentárně pojaté, ale zároveň děsně nezáživné survival drama. Celý film je nasnímaný jakousi lacinou digitální kamerou v nízkém rozlišení, takže to vypadá jak amatérské home-video. Kamera je navíc buďto naprosto statická a nebo šaškuje kdesi na úrovni vody a ke konci se mi z toho neustálého šplouchání a pohupování na hladině už skoro dělalo nevolno. Přesto mě realistické pojetí docela a byl by to fajn survival příběh, nebýt divného a neuspokojivého závěru. Ve finále Open Water působí hrozně prázdným a po filmařské stránce i ošklivým dojmem. ()

corpsy

Pokúsim sa nemyslieť na niekedy nelogické postavenie filmu a zameriam sa na čisto fiktívne podaný, v rámci dramatičnosti, od reálnosti odľahčený snímok, ktorý občas dokáže veľmi intenzívne zaujať svojou tiesnivou atmosférou, aj keď sa odohráva na šírom mori. ()