Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

tahit

Zde vezmu v úvahu svoje vlastní zážitky, že o tom, co člověk prožívá, když se potápí, prožívá jakési dobrodružné opojení, které tě dovede ovládnout jako droga. Teprve po vynoření si uvědomím to hrozné nebezpečí. Ne nadarmo strkají lidi do klecí, aby je chránili před žraloky a je zcela jasné, že žralok samozřejmě není jediné zvíře, které je nebezpečné. To jak je ve filmu v náznacích, že žralok vráží hlavou třeba do nohou plovoucích lidí je naprosto reálné, nebo jeho tiché kroužení, které stále zmenšuje je přesně o tom, jak se chovají žraloci. Z tohoto hlediska je film natočen velmi realisticky. Stavba příběhu sice osciluje na hranici reality a fikce, ale to neubírá nic napínavému ději a pěkným záběrům pod hladinou moře křišťálově čisté vody. Nakonec nevidím důvod, proč by se to takhle nemohlo ve skutečnosti stát? Dobře natočený thriller s nečekaným, trochu sice zvláštním koncem, ale jinak fakt dobrý. ()

Davies182

Jakmile jsem si vzal do hlavy, že se budu snažit vcítit se co nejvíce do role Susan a Daniela v přesvědčení, že si zlepším kulturní zážitek, maximálně jsem si tento snímek užil. Pocit strachu po zjištění, že jsou v moři úplně sami jen tak rychle nezmizel a i já jsem měl chvílemi pocit, že se mi o paty otírá obrovský žralok... ()

Phobia

Na základě skutečné události? A on tam s nima na tom moři někdo byl, aby mohl podat svědectví o průběhu? Shrňme si fakta: dva se šli potápět a zůstali na moři (jak ožralá musela být posádka lodi, aby nechala zákazníky plavat domů "po svých"?), zbytek jsou jen scénáristovy divoké domněnky. Ale natočit hodinu a čtvrt o tom, jak se dva hádají, až umřou vysílením, by asi nebylo tolik dramatické jako medúzy, žraloci a... počkat... kde sakra zůstala obří chobotnice? Vlažný snímek - bez postav, které by přirostly k srdci, napětí minimální, hezké záběry na nebe, rybičky celkem normální. Ošklivá situace, jakou by nikdo nechtěl zažít na vlastní kůži... a dívat se na to taky nedá - nikoliv z důvodu praskajících nervů, ale pro nezáživnost zpracování. 41% ()

darkrobyk

Jasně, pro většinu diváků nudné a pomalé. Nevím, čím přesně mě tenhle film fascinuje. Moře - určitě, je mou láskou od dětství. Zvláštní tíživá atmosféra dokreslená ponurou hudbou. Pocit ztracení, bezmoci, ohrožení, zoufalství. Vlna se přelévá za vlnou, kam oko dohlédne, jen nekonečné masy vody. Raději nepomyslet, co se skrývá dole, v hlubinách. Čekání na žraloky nakonec přinese své ovoce. Pokud jste se už sami plácali v moři, není těžké si představit, jak vše okolo zmizí a jste jen vy a voda, voda, slaná voda...! Poslední záběr mi nadlouho utkvěl v hlavě. To tiché a mlčenlivé odevzdání se osudu až zamrazí. ()

A_FISH odpad!

snad nejnudnější film jakej sem viděl ! doporučuji lidem, kteří chtějí spáchat sebevraždu sledováním filmu ()

kinej

Film, který měl působit díky digitální kameře autenticky, působí ve výsledku přinejmenším rozpačitě. Autenticita je tak na úrovni nějaké přiblblé reality show. Průměrné herecké výkony jsou ještě více podkopávány špatnou režií. Například záběry na lodi, kde spolu komunikuje skupina lidí, opravdu nepůsobí reálně. Herci prostě nuceně stojí před kamerou a odříkávají své role, jako bych viděl nějakou tu dokreslovací scénku, co si někdy přidávají do reportáží ve zprávách na Nově. Nevím, čím to, ale nakonec mi nejreálnější z celého filmu přišla ložnicová scéna, ta jediná působila skutečně. Tak 40 minut filmu je úplná nuda, naštěstí se film na konci trochu rozjede a závěr drží film, alespoň na hranici průměru. ()

Ampi

V pardubickém kině Dukla jsme s zcela cizími lidmi na sedmého diváka, aby se mohlo promítat. Jsem rád, že jsem viděl Otevřené moře na velkém plátně, i když je svým způsobem film na jedno podívání, tak je zajímavě natočen a v době vzniku pro mne originální. Film může způsobit negativní pocity k potápění a moři. ()

Jamal

Bohužel jsem čekal celou dobu na něco, čeho jsem se nakonec nedočkal. Ale zpět k situaci - musím říct, že roli těch dvou nezávidím. Museli vše točit naostro v kleci se skutečnými žraloky.... a ohledně prý skutečného příběhu - to byla fakt hrozná smůla. ()

Boogeyman

Proč tak nízké hodnocení? Mě tenhle amatérsky natočený počin pohltil a s hlavními hrdiny jsem cítil chladné moře a občasný dotyk žraloka jako na vlastním těle! A ten konec je úžasný! ()

misterz

Minimalistické, jednoduché, no účinné. Tá dusnota a napätie okolo nepríjemnej situácie nešťastnej dvojice, ktorú nechala ich výprava v otvorenom mori, by sa dala miestami krájať. Tiež sa tu nezabudlo ani na psychológiu postáv v takej situácii, kde postavy jednajú tak, ako by asi jednali všetci - od hádok, obviňovania, plač, zúfalstvo až po odovzdanie sa osudu.... Človek už len čakal čo sa kde vynorí a kde a z koho si odhryzne. Výborná záležitosť. 75/100 ()

k212

Potápěčská noční můra to teda byla. Dívat se přes hodinu na dva lidičky, jak leží na hladině moře, jak se hádají, usmiřují a čekají na pomalou smrt, přitom se kamera houpe ze strany na stranu společně s vlnami a divák získává pocit autentičnosti. Pak přijdou žraloci, pak přijde konec... Divné a stísněné. Na druhou stranu je to vlastně všechno a nic víc v tom člověk nenajde. ()

kingik

Autenticky pojatá dokumentaristická forma tomuto snímku svědčí. Dvojice Blanchard Ryan a Daniel Travis jsou adekvátní volbou, která do zvoleného konceptu zapadá, ale přesto se film stává rozvláčným, až svým drsným závěrem to kompenzuje. Lepší to být asi nemohlo. Režisér Chris Kentis není tak zdatně režijně vybaven, aby z filmu vytáhl něco extra silného, co se nepodařilo ve scénáři. 60% ()

Legas

Při sledování filmu jsem přemýšlel, zda-li by se z tématu nedalo vytěžit víc, a zda by se to vše nedalo natočit působivěji. Na nic jsem nepřišel, ale i tak dávám pouze 3*. Otevřené moře je dobře natočené drama podle skutečné události, které má díky použití digitální kamery dokumentární nádech. A až pojedu v červnu zase na jachtu, budu si zatraceně dávat pozor, aby mi při potápění neujeli. ()

HoneyBunny

Potencionálně silný snímek - kdyby si ho nezkazil sám režisér. Přitom na několika místech (hlavně několik minut, které se odehrávají v noci) je film tak emocionálně působivý, že radši odvracíte oči, protože už nemůžete vydržet, jak se ti dva trápí. Pochvala pro hlavní představitele. Bez problému je jim věřit, že jsou manželé. ()

Anderton

Ťažko povedať, čím sa vyhrabal ultra nízkorozpočtový film z hlbín nezáujmu na plátna multiplexov. Žeby námet? Žeby akýsi post blair witchovský syndróm ručnej kamery? Žeby opätovná chuť na žraloky na veľkom plátne? Asi by to bolo zaujímavejšie ako pol hodinový hraný dokument, kde by sme sa nemuseli zapodievať hádkami manželov a sústredili sa iba na atmosféru a strach. Experiment, ktorý sa dá raz zkusnúť, ale ktorý vás nijako neobohatí. ()

PetrPan

Tísnivá nuda s dvěma neherci, hravými žraloky, digitální kamerou a spolknutým foťákem Kdyby si to aspoň rozdali, když už se to nabízelo, dal bych i 3, ale takhle... ()

Slarque

Poměrně kvalitní snímek, který bohužel občas vypadá stejně amatérsky, jako podmínky, ve kterých vznikal. A to mi prosím vůbec nevadil začátek na úrovni rodinného videa z dovolené, protože dobře podporoval dojem autentičnosti. Oba herci byli poměrně přesvědčiví (na Blanchard Ryan bylo vidět, že už má narozdíl od svého partnera nějaké herecké zkušenosti) a konec byl silnější než cokoli z Čelistí. ()