Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

cab

Vice adrenalinu, hustsi muzika a lepsi zabava nez u jednicky. Samozrejmosti je rada vyhrocenych scen a tresnickou je mila skutecnost, ze (Jason Statham) zvlada cely film ukocirovat sam, jako stylovy akcni machyrek, ktery zachranuje a jedna vice nez mluvi, coz jsem necekal. 65% ()

lonewolf

Uznávám, že scéna, kdy Frank Martin letí ve svém autě k jeřábu a odhákne z jeho motoru bombu se snad ani nedá komentovat. Nicméně film je pro mě průměrným akčním filmem, který neurazí a navíc jsem se mohl podívat na moje oblíbené AUDI A8, kvůli kterému hodnotím o * výš. :) ()

wosho

Oproti jednice velký skok.Sice po scénaristické stránce opět mizerné,ale né jak jednička,tady jsem se i trošku někde pousmál.Hlavně režisér se zlepšil,za což může i větčí rozpočet-ale né vždy pomůže.Zkrátka Leterrier se zlepšuje a jediné co mu přát je i onen scénář a Statham(čím starší tím je lepší) ()

Kalper

Nadsazená akční jízda, která ovšem postrádá eleganci prvního dílu. Jako největší plus hodnotím výkon Kate Nauta (které bohužel nebyl dán takový prostor, jaký bych si přál :)) a největším mínusem naprosto nepovedený konec. Dohromady z toho vychází koukatelná oddechová záležitost na sobotní večer. ()

Milan25

Z hlediska zpracování se jedná o povedený filmek, bohužel z hlediska příběhu a zápletky je to blábol jak mraky. 30 % ()

xmozek

I když některé scény byly fakt přehnané, suprově jsem se bavil. Film příjemně plynul a já se ani chvilku nenudil. Pro Jasona Stathama mám slabost. Mám ho rád v rolích, jako je tahle. Tak jako ve své době byli drsňáky na svých místech Silvestr a Arnold, tak do téhle doby mi sedí Jason. Jen tak dál. Co jsem ale chviku rozdýchával byla scéna, kdy své auto zbaví bomby lehce netradičním způsobem. ()

Fary

Mozna jsem to mel videt driv nez trojku. Rikal jsem si celou dobu, ze je to lepsi - nicmene konec to zkazil. Ale na **** za skvelou akci to staci. Stejne jako u trojky - nehledejte v tom hlubokou myslenku. :) ()

Hanys_

Jednoznačně nejslabší a nejlbější část ze současné trilogie Kurýra. Přehnanou akci dokážu tolerovat (vyrostl jsem na VHSkách), ale tohle bylo na mě chvílemi až moc...Právě ty šílené Stathamovy řidičské schopnosti, tenhle díl posílají do háje. Stačilo ubrat trochu plyn a byla by to stejně "pohodová" podívaná jako první díl....4/10 ()

SphereF

Tohle byla hrůza! Nejvíc mě dostalo jak sundal bombu z PODVOZKU auta v letu, když ji nabral na hák jeřábu... v podobném tempu běží celý film, ale nezasmějete se tak moc jak u prvního dílu. Opět nepochopitelné střihy z prvního dílu zůstaly... ()

AdamesWWE

[8/10] Určite najlepší film série. Lois Leterrier je veľmi dobrý režisér, snímky ako Odtrhnutý z reťaze alebo prvý Kuriér dokazujú, že tento chlapík vie točiť akčné scény ktorých je v tomto filme veľa. Súboje sú výborne, zbesilé, tvrdé a choreografia perfektná, veľmi veľa dobrých okamžikov, naháňačky po meste, streľba. Všetko, čo má akčný film mať. Až na niektoré prehnané momenty ako napr. skok z mrakodrapu alebo záverečný lietadolový finish, ktorý vizuálne vyzeral ako z nejakého céčkového filmu. Niektoré nedostatky akcia má, ale aj tak to šlape perfektne, film je dynamický od začiatku, Statham v TOP úlohe, dobrí záporáci a dramatická hudba - možno z určitého hladiska kopíruje film prvého Kuriéra, ale kopíruje ho skvelým štýlom a po všetkých stránkach lepšie. ()

tom.nosek

Pořád docela namakané, ale přijít s efekty, které jsou technicky podobné prvním Hvězdným válkám (scény s letadlem), o 30 let později... No nevím... Navíc občas je to opravdu až moc přehnaně nesmyslné. A nezachrání to ani Audi A8 L s čtyřsetčtyřicetikoňovým šestilitrovým dvanáctiválcem do W. ()

Haymar

Zatímco jednička se mi líbila (a nestydím se za to), pokračování mě šokovalo (v tom nejhorším slova smyslu) svou prvoplánovou snahou být za každou cenu "lepší", "akčnější", "dynamičtější", "vymazlenější"... Není však ani jedno z toho - je to jen tupá, trapná, blbá, blbá (a ještě jednou) blbá podívaná, která mohla dopadnout líp, kdyby však tvůrci měli alespoň špetku soudnosti... Nebýt Stathama, fungovalo by to výborně jako parodie původního filmu. ()

Hyb_rid

Mám rád Stathama, nemám rád Stathamovy filmy. Takhle bych to mohl sesumírovat, ale nebylo by to zrovna fér. Statham je excelentní v akčních scénách, které mají šťávu, naneštěstí scénáře filmů ve kterých se objevuje jsou hodně slabé a vždycky mi po shlédnutí zůstane taková divná pachuť na jazyku a ani dvojka kurýra není výjimkou. Už tolikrát zmiňovaná 'jeřábová' scéna, přeskok či spíš přelet z jednoho baráku do druhého a spousta dalších wtf scén, které se chtějí tvářit strašně cool působí dost rušivě a film sráží. 40% ()

Xavi6

Strašně moc nehorázně přehnané akce. Opravdu toho tam bylo příliš moc a těch nesmyslů neuskutečnitelných! Jako vážně, ale Frank je prostě kombinací Matrixu, Assassina a já nevím koho ještě. Pokud se dělá tolik vtipů na Chucka Norrise, tak na Kurýra by jich mělo být rozhodně víc. Jediné, co zde bylo dobré byl rozhodně začátek a celkem průběh děje, ale zbytek nic, prostě nic. ()

McFee

Trochu mi to připomělo 300: Bitva u Thermopyl. Děj je stupidní, trikové záběry příšerné (vybuchující vrtulník, létající A8 a letadlo které bez problémů zvládalo přetížení přes 50G (dle jeho kmitání ve vzduchu)). Na druhou stranu jsem se celkem bavil. PS: Už nikdy víc Kate Nauta, chápu že jako hlavní záporák/čka (zde těžko určit zdali se vůbec jedná o hominida, natož jakého pohlaví) má působit odporně, ale co je moc, to je moc! ()