Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Drc

Vcelku průměrná akční krimi, z počátku hodně zdlouhavá, ke konci však nabude na kvalitě i spádu. Přesto stále zůstavá poněkud zmatenou a v podstatě téměř o ničem, složenou s řady bezvýznamných epizod z nichž některé jsou posléze uměle kombinovány do sebe. ()

jasiska

Perfektná, nahustená akcia s na môj vkus príliš veľa nadávkami a krvou. Napriek tomu a aj faktu, že ani "odhalenie" o hlavnom hrdinovi, ani záver, ktoré mali byť prekvapivé, ale v skutočnosti vôbec prekvapivé neboli, musím uznať, že Running Scared bôl vcelku pôsobivý film - veľmi zaujímavý z vizuálneho hľadiska a realistický pre svoju bezútešnosť a surovosť. Snáď len trochu veľa náhod. Veľmi sa mi páčila aj línia s pedofilmi - do celkového deju síce nezapadala, ale film perfektne okorenila. ()

Ondis

Film si po celou dobu trvání udržuje skvělé napětí a nenechává diváka vzdálit se od svého gauče. Ale nemohu nevidět přehnanou, místami trapně zinscenovanou poslední patnáctiminutovku. Hlavně ta "jízda na ledu," tak při té jsem jen nevěřícně kroutil hlavou... ()

Moskoe

Přišlo mi to trochu moc dlouhé. Nejlepší byla epizoda s Elizabeth Mitchell (za ní jedna hvězda navíc) a samotný Roden, který dostal velký prostor. Ale těch náhod a omylů bylo v celém filmu na mě trochu moc... ()

Standito

Plus za režisérske nápady a hercov, ale nie za scenár založený na neuveriteľných náhodách. Záverečný zvrat úplne zbytočný a neoriginálny. A navyše sa dozviete, že 90% obyvateľov New Yorku vykonáva kriminálnu činnosť (zvyšných 10% je väčšina detí do 12 rokov, ale tie s najväčšou pravdepodobnosťou hrajú v detskom porne a dlhšieho veku sa ani nedožijú). ()

Neotom

Nadstandardní akce- a to především z pohledu technologické kreativity (prolínání záběrů z minulého a přítomného času v prostoru), prvotřídní práce s kamerou. Co se týče narativní složky- očekávejte mix rozmanitých lidských neřestí (prostituce, zbraně, narkotika, pedofilie) podílejících se výraznou měrou na spádu vyprávění. V celkovém pojetí se ale nedá mluvit o žádném zázračném scénáři, který se navíc v závěru neubraní hned dvojitému klišé. Herecké obsazení ale zaslouží pochvalu. 70% ()

Ixbalanke odpad!

Film je o tom, že si jeden kretének posral život a aby si ho ochránil, tak riskoval životy všech okolo včetně své ženy a dítěte. Na začátku, i přes všechno střílení, jsem chtěla dát body za zajímavou kameru. Ale závěrečné scény např. na hokejovém hřišti apod., můj celkový dojem z filmu absolutně zdevastovaly. Je to jen další blbá střílečka, s lacinýma vyděračskýma emocionálníma scénama, levnýma kecama, totálně divným chováním hlavního hrdiny (který vláčí v průběhu filmu postupně dva 10-letý kluky po mafiánskejch barech a riskuje oboum život), taky se tam objeví manželé točící porno, drogy, prostitutky s pasákem, vydírání lékárníka zbraní... no prostě hafo různějch extrémních hovadin. Celková myšlenka filmu není vůbec žádná až na to, že na konci jsou všichni šťastní a mají se rádi a budou šťastně žít v ochraně svědků až do smrti. God bless America!!! ()

eratni

Režie cool, ale scénář docela wtf, možná by bylo lepší, kdyby se film netvářil tak vážně. Ke konci mi přišlo, že už tvůrci nevědí, kdy skončit a nabalujou další a další závěry. No zábavný to ale docela bylo, 3,5* ()

janesX

Niečo perfektné!Vymakané dielo do detailu!Dobrý film sa zakladá na dobrých scénach. Čím viac dobrých scén a menej tých zbytočných, tým lepší je film.Toto je u mňa základné pravidlo, kedy má byť film dobrý. Ale tuto sú všetky scény perfektné a ani jedna zbytočná. Herecké výkony famózne, lepšie sa to už skrátka nedá.Takisto zápletka-teda scenár. Čo sa týka Paula Walkera tak toto je nepochybne jeho no.1 film. Klenot, ktorý sa dá pozrieť kedykoľvek znova(ja asi 10 krát). ()

Strandmon

No pozor, čekal jsem spíš nějaký pomalejší thriller, ale tohle je opravdu pořádně zběsilá záležitost. Je to velice svižné, přímočaré, krvavé a tak moc vulgární, že na slušnou mluvu moc času nezbylo. Režisér a scénáristé po celou dobu chrlili jeden nápad za druhým(pasák, zvrácení manželé atd.) ,ale překvapila mě i myšlenková hloubka příběhu. Skoro po celou dobu sem byl napjatý jak struna a ani na chvíli se nenudil. Taková underground podívaná, kde sme dostali za tak málo peněz opravdu hodně muziky. ()

Phat K

Superakční jízda od začátku až do konce, kde na každý výstřel (je jich tu opravdu hodně) připadnou čtyři sprostá slova. Ač tento typ filmu rozhodně nepatří mezi mé oblíbené žánry, musím uznat, že Running scared mě zpočátku zaujal, leč ke konci už jsem kroutil hlavou nad některými neuvěřitelnými shodami okolností a za vlasy přitaženými scénami. Zejména páreček pedofilů, jejich apartmá a masakr v nasvícené hokejové aréně s nesmyslně v ní bruslícími hokejisty mi přišly dělané značně na efekt. ()

Windu85

nechybělo moc a bylo to jasných 5. trošku mi trvalo než jsem se na začátku zorientoval, potom už mě ale atmosféra naprosto strhla... film s podobným námětem jsme tu letos už měli, ale to bych už spoileroval:) ()

Phily3

Akce! Akce! Akce! Tohle mě napadlo, když se dodíval na Zběsilý útěk. Takhle by se měly točit nové akční filmy. Film má rychlé tempo, výborný střih a ještě lepší kameru. Některé záběry mě až zvedaly ze židle - viz dva úchyláci s dětmi. Parádní film. ()

MkSallam

Ultradrsná akční jízda, která sice své chybky má, ale jakékoli výtky jsou během několika vteřin zavaleny čistou esencí zábavy. Vizuální styl je neuvěřitelně zběsilý, ale ty kamerové vychytávky a vizuální hrátky jsou tak cool. Paul Walker je zřejmě "nejhustším" hrdinou poslední doby a celé to uběhne tak rychle, že si člověk řekne: "Wow, to byl nářez, ještě jednou." A ono je to napodruhé ještě lepší a ještě nářezovější. A u té rodinky jsem doslova čuměl. Takhle má vypadat politicky nekorektní film se zásobou nadávek na dva roky dopředu. Chci Zběsilý útěk 2. :-) 9/10 ()

fastum

Nechápu, jak může takový film dosáhnout až takového hodnocení.. Akčních scén je pomálu a rozhovory začnou tak trochu nudit. Prostě průměr.. (Musím ale podotknout, že kamera je skvělá) ()

Mekgrůdr

Na začátku má americká rodinka spokojený život. Tatínek Walker, coby mafián, má tajemství. Karel Roden, coby Rus, má Johna Wayna. Jeho syn má revolver. Pak se přitvrdí a přikráčí pasáž se střílením, hledáním a utíkáním. A ta je docela slušná. Revolver nám putuje z ruky do ruky a tak Walker musí dělat to, co slepička v pohádce. Juliet z LOST je pěkná mrcha a Walkerova manželka na to taky pořádně šlape. Prostě mafiánská ženuška. A konec je určitě nejpovedenější...prostě nejlepší jízda je na ledě. Takže abych to shrnul: Mafiánský oblek - 10 000,- pistole - 7500,-.....povedená akční gangsterka, která nenudí a nadchne - k nezaplacení! ()

1945

Zběsilý útěk je film plný střelby, násilí a sprostých slov, které jsou v českém dabingu opravdu patrné. Dynamika zde rozhodně nechybí. Přesto bych závěr hodnotil jako poměrně velké klišé - stejný konec mělo snad už tisíce filmů :-D Pokud se však chcete pořádně oreagovat, neváhejte, protože Zběsilý útěk Vás nudit nebude ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci