Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

gootchy

Znáš to. Přijdeš domů. Hodíš hadry do rohu. Zapneš bednu a projíždíš kanály. A na jednom se sekneš, protože tě to chytne. To samé se stalo mě, když jsem v pozdních nočních hodínách narazil na tuhle věc. Cosi o mafiánech a ztraceným kvéru. To zní zajímavě, pomyslel jsem si a sledoval dál. Zprvu jsem nevěřil, že Walker umí hrát. Totiž jsem ho nepoznával, jak mu to šlo. Počkal jsem si i na titulky abych se předvědčil, že se mi to nezdá. Každopádně DOST drsné a DOST dobré. Hlavně na tom zimáku s pukem:). Dal bych i full five, ale bohužel jsem nestihl začátek, tak to nechám na příště. Snad ještě příhodím. Yeah. ()

sbl

Od první minuty Vás film nenechá vydechnout. Snímků bez sebemenších hluchých míst je opravdu málo a tento mezi ně určitě patří. Walker mile překvapil, zbytek hereckého ensáblu včetně kluků a Káji Rodena byli skvělí. Hlavní devíza tohoto snímku je v charakterech, kteří se s ničím neserou a v charakterech, které jsou zvrácené do morku kostí. Bez řečí 90%. ()

strikeman

Karel Roden si v posledních letech zahrál v mnoha zahraničních filmech zejména americké velkoprodukce, nicméně ty obstojné (když nebudu brát v úvahu úplné štěky) by se daly spočítat na prstech jedné ruky - tenhle k nim asi patří... ()

agassi68

Profesionálne zvládnutý akčný thriller. Najviac sa mi páčil Chazz Palminteri v roli prefíkaného policajta. 3 a pol* ()

Jaa(c)

Jedna sportovní taška Nike, 60 babek. Jeden mobilní telefon Nokia, 100 babek. Jedna unce Semtexu, 500 babek. Likvidace zkorumpovanýho poldy... kurva, k nezaplacení! Sice tam byly některé trochu nereálné náhody a situace, ale ty jsou leckde. Mě to bavilo od začátku do konce! A Elizabeth Mitchell vždycky potěší :) ()

Hapretor

Tak trochu mi to připomínalo starý dobrý Tarantinovky. Ale tam ta trocha chybí, takže proto jen hvězdy 3. Paul Walkera fakt nemusim, ale tady mi nevadil a hrál to obstojně. Nebýt sračkového konce, stupidního úseku na ledu (tam to bylo fakt nadsazený až parodující), tak dám i hvězdy 4. Film hezky odsýpá a já neměl důvod se nudit. Příjemně překvapil i Roden, protože tady měl větší roli a dokazuje, že to pořád umí. Jen nevim, proč ho pokaždý obsaděj do role záporáka a navíc Rusáka. Hrozí mu totální zaškatulkování. Ale vypadá, že mu to vůbec nevadí. ()

Ham.and.eggs

Dobrej snímek, který něčim překvapí každou chvíli. Ovšem hemží se to tu i samým klišé, dežaví a božolé, mezi kteréž patřící konec filmu mé hodnocení sraží o dobrých pár pohlavků... ()

fr3ak

Až příliš videoklipové a rozstěkané než abych tomu dal větší hodnocení. Po týdnu už si na to asi nevzpomenu... ()

Wolvie

Strašlivě přeceněné.Kramer natočil povrchní akční film se solidně řešenou vizuální stránkou,ale zoufale prázdným dějem,absolutně nelogicky se chovajícími postavami a příšerně hollywoodským koncem,který bije do očí o to víc,že zbytek filmu se snažil hrát si na drsnou a nekorektní gangsterku.Na mnoho diváků zjevně ten přístup "budeme cool a ono to nějak projde" funguje,což tak docela nechápu. ()

hororwatch

Parádní akční jízda. Vera Farmiga jakožto přítelkyně by k Walkerovi vážně sedla je to kočka, ani ten Roden jako Ruskej odepsanec tam není špatnej. Akce byla příjemna, místama to bylo vtipný, jediný co mě mě znechutilo a tak celkově mi to už leze na nervy, jak někdo v těchhle filmech umírá a ty kecy kolem toho grrr + ten konec samotnej. Měli ho nechat umřít, takhle jsem to nějak nepobral když tam tam najednou na konci opravoval auto v nějakym vidlákově. ()

matkoulko

No áno, musím sa priznať, že som nečakal žiadny zázrak. Ale ten film je takým malým akčným zázrakom. Takmer 2 hodiny akcie a napätia, ktoré nepovoľujú až dokonca. Scénár je fakt nabitý jednou zápletkou za druhou, a čuduj sa svete, celkom spolu súvisia. Filmový vizuál spolu s výpravou sú fakt imidžové. Herecky je film tiež nadpriemerný, síce žiadne superstars, ale pre mňa je to skôr plusom. Takéto role Paulovi Walkerovi sedia, a myslím že ešte nie je v nich taký okukaný. Riadne slizsko to zahral aj Karel Roden, ako inak dabovaný sám sebou :) Mňa potešila aj rola Very Farmigy (registroval som ju v skvelej komédii/dráme "Up In the Air"), aj jej postava je fakt "huuustá". Krve vo filme tečie dosť, a sú tam aj fakt drsné scény, ale režisér to najhoršie necháva na divákovi a ja tento prístup oceňujem. Koniec ako sa patrí nebudem prezrádzať. Aj som si vravel že som si myslel, keď potom zase nie... Pre niekoho možno akčná jednohubka, ja sa k nej určite ešte vrátim... s nižším rozpočtom rád prižmúrim oko a dávam 5* (90%) ...aha skoro som zabudol, nenechajte si ujsť prekrásné záverečné titulky!!! ()

helloween93

Temný, brutální a perfektně natočený krimi film v jednom. Je to Walkerova cesta za revolverem, který se nedopatřením ztratil. Ulice jsou temné, všude je špína, když Walker nepotká prostituky, tak potká feťáky. Prostě odvrácená strana New Jersey, po kterém pobíhá malý Oleg s revolverem. Už úvodní přestřelka v místnosti neměla chybu a ukázala, jak se dá udělat bombová akční scéna z jednoho pokoje. Scéna s pedofily byla opravdu skvělá, no a finální zúčtování na ledě bylo přímo pastva pro oči akčního diváka (a nejen pro něho). Byl jsem příjemně překvapen. 4 hvězdy. ()

Adm.Nelson

Toto som mal v hľadáčiku už dlhšie, no pozrel som si to až v deň, keď som sa dozvedel o smrti Paula Walkera. Nemôžem ale súhlasiť s väčšinou, že ide o dobrý film; je to akurát prehnane krvavá záležitosť, ktorá sa snaží šokovať diváka zbytočne veľkým množstvom úchylných postáv a násilných scén. Normálnu osobu tu skrátka nenájdete, všade sú iba mafiáni, obchodníci s drogami, feťáci, kurvy a ich pasáci, vrahovia detí, film je príliš prepletený absurdnými náhodami v štýle deus ex machina (celé putovanie zbrane aj malého chlapca, ktoré sa stále dostanú do rúk nejakého hajzla), a nemá to vôbec logiku (Walkerovo správanie). S prižmúrenými očami vďaka Rodenovi a Palminterimu nakoniec za 3/10. ()

Raziel_cz

Parádní thriller. Drsný, krvavý, hodně překvapivý a taky originálně natočený. Wayne Kramer je rozhodně člověk, jehož tvorbu se vyplatí sledovat. První jsem viděl Pawn Shop Chronicles a je milé vidět, že si udržuje silný autorský rukopis (asi tak na úrovni zfetovaného Tonyho Scotta). Jenom škoda, že PSC taky nenapsal, protože podle Running Scared je to sakra schopný scenárista. Je trochu škoda, že film zhruba v hodině dvacet ztratí tempo. Je mi jasné, že je to kvůli vyznění finále, ale nejde to moc dohromady s tím masakrálním sprintem, který předvádí do té doby. Příběh je docela jednoduchý, ale má obrovské množství zvratů a zajímavých situací, do nichž se hrdina dostává, pořád se střílí, nadává a uhání dál. Nudit se rozhodně nebudete. Potěší pulpové vložky jako ta s pedofily nebo feťáky v parku, a taky fakt, že nikdo v tomhle filmu není klaďas. Opravdu nikdo. A i kdyby někdo byl, tak stejně není. Navíc fakt mile potěšil Paul Walker, kterého jsem po tom, co předváděl v Rychle a zběsile, moc nemusel, ale tady je z něj skutečný drsňák. Kramer je očividně jediný, kdo mu uměl dohodit role na tělo. Vera Farmiga taky super, stejně jako Karel "Duke" Roden. A spousta českých jmen v titulcích. ()

MickeyStuma

Příběh jedné noci vygradovaný do absurdna. Scénář ostrý jako břitva, temná atmosféra a svižné tempo plné adrenalinu. Děj sice není nijak rozvinutý, ale tady by to bylo jenom na škodu. Po dějové stránce je však toho více něž dost. Atmosféra nabitá vlivem akce a napětím držící hluboký, drsný a emocionální gangsterský výplach, kde Paul Walker v hlavní roli ukázal, že i na takové role má. Pro nás je tendenční účast Karka Rodena opět v roli slizkého padoucha a mnohých dalších českých herců. A není divu. Natáčelo se i v Česku. Nízký rozpočet nebyl překážkou a jak vidět, režisér a scénárista v jedné osobě Wayne Kramer si s tím poradil velmi efektně. Nakonec, byla to jeho vize. Snímek má tedy ve své nonstop akci skvělý vizuální styl. Ne, tohle není Tarantino či Scorsese. Tohle je Kramer a jeho brutální, krvavá, násilná a vulgární gangsterská jízda. Nic víc, nic míň. ()

Xatrix

Uchvatny nizkorozpoctovy ( 15 milionu uz je v dnesni dobe nizkorozpoctak a Kramer s tim dokazal opravdu zazrak ) R film. I pres svou drsnost a vyskyt slova fuck v kazde vete, jde o nej prekvapeni tohoto roku. Kamera i rezie hodne pripomina Tonyho Scota, narozdil od nej ma vsak Running Scared hlavu a patu. Vse do sebe paradne zapada a clovek ma radost z kazdickeho zaberu, ktery nesplnuje rating PG-13 . Nic proti nim, ale tohle mi tu uz dlouho chybelo. Vsechno ma svuj styl a New Jersey je zde nadherne vymalovano jako seme zlocinu a misto pro nejedno prekvapeni ( az budete sledovat scenu v dome bohacu vzpomenete si na mne). K tomu si pripoctete paradni vykon Paula Walkera, efektivni prostrihy, prestrelky vypadaji realneji a do toho se jeste obcas priplete Karel Roden s dalsi bizardni postavou. Ikdyz si pribeh az moc casto hraje s nahodou, vse do sebe perfektne zapada a clovek tak promine i trochu holywoodstejsi konec filmu. Wayne Kramer se zkratka predvedl. Jednoznace doporucuju, tohle je pro filmoveho geeka povinnosti. ()

bobrux

Hodně sprosté, hodně brutální a to vše zabalené do svižné akce plné napětí. Herecké výkony jsou na dobré úrovni a Paul Walker se také konečně blýsknul. Není se co divit, když s rolí tajného policisty má již jisté "zkušenosti" :-). Škoda zpackaného konce, který silně kontrastuje s předchozím dějem založeném na nečekaných zvratech. ()

Ronyk7

Jedinou hvězdičku zachránila žena hlavního hrdiny za to jak odkráglovala vrahy dětí, jinak film absolutně katastrofálně natočený a vůbec všechno tu bylo od začátku špatně. 30.03.2007 ()

bolf!k

po dlouhy dobe si me hlavni hrdina ziskal natolik, ze sem mu smrt opravdu nepral a pri umiraci scene sem mel husi kuzi :) a ta uchylna rodinka?!...z toho mi pekne behal mraz po zadech, MASTERPIECE:) ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci