Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

ReeseB

Tohle je takový můj džem. Mám tu Walkera, mám tu Rodena plus dávku násilí a vulgarismu. Nevěřili byste, jak se u toho dá upustit pára. Sice si režie mohla dvakrát rozmyslet úplný konec snímku, ale někomu se to může naopak velmi líbit. Záleží na člověku. Já ten film jako takový vážně miluju! ()

Tomas_313

Vysokooktanová nálož vkusné akce doprovázená trochou erotiky a řádnou dávkou vulgarismů. Tak se zpočátku profiluje akční film Wayena Kramera, který navíc posléze nabídne i chytrý scénář. Z hlediska vizuálu zaujmou především barevné filtry, divoký střih a hýždě Very Farmigy, přičemž vše je využito efektivně i efektně tak, aby vyzněl komiksový podtón, aby si divák každý obraz užil a zároveň nebyl zahlcen. Scénář je bláznivě chytrý, plný zvratů a spletitostí a absurdních, leč parádně načrtnutých postav. Role jsou rozvrženy adekvátně - Paul Walker předvádí výjimečný výkon tvrdošíjného smolaře ( zřejmě jeho nejslušivější role, další takovou už bohužel asi nepřidá ), asistuje mu uhrančivá Vera Farmiga, která si tímto filmem vyžádala pozornost Hollywoodu a k tomu Karel Roden opětovně ztvárňující Rusa, tentokráte Rusa se slabostí pro kovboje, která postavě dodá nový rozměr a patřičnou originalitu. Režisér si je jist svým dílem, udržuje nadupané tempo, ale diváka obdarovává střídmě, aby řetězec neskutečných situací vydržel bavit až do konce. Jedinou výtkou je tak přemrštěný konec, při němž jakoby hravé dítě na režisérské stoličce nevědělo, kdy má skončit. 90% ()

MatoVMartin

Extrémne hnusný, nekompromisný svet "po desiatej, tam vonku". Film kde sa dá vidieť Paula Walkera ako herca a nie "toho huuustého chlapíka čo má na Skyline" z nezmyselných Fast & Furious. Jednoznačne jeho najlepšie zahratá rola. Film patrí medzi moje absolútne najoblúbenejšie. Osobne milujem filmy s mafiánskou tematikou, akurát tu nejde o Corleonovsky spôsob ale príbeh v podstate pešiaka z maf prostredia kde zdanlivo malý prešlap vie prilákať gulku do vašej hlavy. Výborná akcia od začiatku až do konca, zobrazujúci všetky underground zákutia nekompromisnej reality "temnej strany ulice". Konečne žiadny film prikreslený láskou (aj keď nie úplne) kde láááska vyrieši všetky problémy sveta, žiadny komerčný odpad! Bol som milo pkrekvapený výkonom Johnnyho Messnera, do role sa hodil výborne, cast vybratý velmi dobre, skoro každý známy mafiánsky týpek na svojom mieste. PLUS osobne by som dal Oscara za výkon Karla Rodena, výborné! Vraždy, mafiánske praktiky, drogy, kšefty, dokonca pedofilia, film nieje pre úplne slabé povahy aj keď nejde o horor. Jediný malý detail, keď už ide o film ktorý ide mimo zabehnuté kolaje, koniec mohol kludne dopadnúť pre hlavného hrdinu zle. ()

SaintMichael

Paul Walker tady nehraje tak špatně, jak bych čekal. Proč se film odehrávající se v USA natáčel v Praze? No asi tím hodně ušetřili. ()

quido.morava

Když se nestřílí, nebo se do krve nervou, tak šukají - jediná scéna k zamyšlení je s "rusákem" Rodenem nad pizzou, do které típne vajgly... V přestřelkách i malé osmatřicítky dělají 2x větší paseku než .45 Magnum, brokovnice dávají křídla, krve kolem daleko více než v Tarantinových filmech a do toho se občas kamera nervozně roztřese, obraz zkolorizuje a sekundové scény párkrát vrátí v čase, coby oživení - i přes počet mrtvol je to celé živé až dost. I Pavel Chodců na konci vstane z mrtvých. Přitom předtím dostane pukem do hlavy tolikrát, že by to zabilo slona, ale jeho ne. A na to všechno se kouká destiletý kluk a téměř nic to s ním nedělá. O slovníku všech postav ani nemluvím. No, proti gustu, žádný dišputát, sice to není nuda, ale mne to spíše unavovalo, než bavilo. ()

andy60

Akce tady přebíjí vše ostatní a to je škoda. Největší výtku bych měl ke scénáři, který byl podle mě chaotický a místy nesrozumitelný (všechny ty postavy mně splývaly a chvílemi jsem nevěděl. kdo je kdo a do jaké party patří). Zajímavá byla role dospívajícího chlapce Olega (toho, co se nikdy nesměje). Když to shrnu - pro samou akci a nadávky (bohužel stále stejné a do nekonečna se opakující), mě děj nijak nevtáhl. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci