Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

sepp

Kvuli scenaristove naivite, bezradnosti ci snad zameru - nehodici se skrtnete - nelze brat Zbesily utek jinak nez akcni pohadku s prvky cerneho a morbidniho humoru. Jako zastupce tohoto zanru ale slape jak hodinky, ruku v ruce s opravdu originalnim a vizualne podarenym layoutem, titulky a kamerovymi efekty. Akcni pecka tohoto roku, uz dlouho me zadnej akcnak takhle nerozsekal. ()

lesumir

Tak takovych filmu by melo byt vic, porad nemuzu zapomenout na tu vizualni efekty, to davalo celemu filmu ty grady. Provazely to zvraty a veci, ktere bych nikdy necekal. Zajimavy pribeh, skvele vykony. ()

darkrobyk

Asi jsem už nějaký otrlý, ale se mnou to tedy neotřáslo. Ba co hůř, v jisté chvíli jsem si uvědomil, že jsem film před lety viděl. Jakmile se díváte na film s tím, že ho neznáte, a pak zjistíte, že ho máte znát, je to blbě. Tedy naháněčky sem a tam, protivná rozklepaná kamera (si to Whitaker spletl s videoklipy a reklamami), dva malí protivní spratci na zabití (mé přání se nesplnilo), unavený Roden s očekávaným (tedy dobrým) výkonem, omlácený Walker a honba za zbraní připomínající desátý díl Indiana Jonese... Ale vybíjená na ledě se povedla, a kdyby se kamera častěji zklidnila, lépe by se na to koukalo. Takže 3* jsou akorát. Není to úplně špatné, ale za čas asi zase nebudu vědět, že už jsem to viděl...dvakrát... ()

Gimp

I s pitomým scénářem se dá hrát skvělé divadlo, zvlášť když máte solidní herce, nápady a vytažená tanga. Orál rulez. ()

kinej

Jsem velice příjemně překvapen. Running Scared je velice slušné akční béčko se vším co má taková podívaná mít. Film ve mě dokázal vyvolat pozitivní emoce a to i přes počáteční despekt, který jsem cítil, když jsem viděl, že hlavnímho hrdinu hraje slaďoušek Paul Walker. Ten má na triku takové ohavnosti jaho Rychle a zběsile atd. Ale tohle je asi jeho zatím nejlepší film. Dobrý byl i Roden. Potřetí už si v americkém filmu zahrál zlého rusáka. Doufám, že si tam někdy zahraje i čecha. Každopádně ani za tuto roli se nemusí stydět. Jinak má tento film všechno zo vyplívá z podstaty akčňáku, akce, napětí, padouchy, krev atd. ()

cheyene

Zběsilý útěk má jednoduchý děj, ale tolik zvratů a překvapivých scén, že se divák musí bavit a neodtrhne od obrazovky zrak, čemuž napomáhá i tempo filmu a dobrá hudba. Potěší role Karla Rodena, odkazy na Johna Waynea a naturalistické pojetí. ()

paascha

Mírně nadprůměrné akční krimi klipoidní drama, u kterého jsem se vůbec nennudil. Roden zábavný jako vždy, Walker akční a drsný, ostatní v poho, občas mi mezi poskoky na sedačce ujelo i WOW, někdy i víc. ()

Fiftis

Zbesilý útek je typom filmu, ktorý si nerobí hlavu s prístupnosťou. Keď krv, tak nech jej je veľa, keď drsný pokec, tak poriadne sprostý. Servítky nie sú na mieste. Však sa tiež v amerických kinách titul honosil prístupnosťou " R " ( diváci do sedemnástich rokov musia mať sprievod dospelej osoby ). Už úvodná prestrelka jasne ukáže, že tu žalúdok diváka nikto nešetrí. Preseknuté " achilovky ", rozstrieľané rozkroky a podobné momenty sú tu vcelku bežné. Zbesilý útek sa odohráva v miestach plných skorumpovaných fízlov, brutálnych pasákov, pedofilných sadistov, ..na slušného človeka by ste tu narazili len zriedka. Paul Walker ako gangster bol v celku uveriteľný, viac vierohodne však pôsobil Johnny Messner. Film dokáže prekvapiť, tak ako tomu bolo v mojom prípade a tento polo mafiánsky film hodnotím najvyšším možným hodnotením. ()

Shakers

Konečna ďalšia dobrá akčná kriminálka!Skvelý dej,skvelá réžia,skvelá atmosféra,skvelý herec Paul Walker a skvelý prekvapivý koniec. 85% - 4* ()

lamps

Chvíli jsem přemýšlel i o plném hodnocení, ale to by vzhledem k jiným, příběhově bohatším a pestřejším, kriminálkám tak úplně neodpovídalo. Zběsilý útěk rozhodně dělá čest svému názvu, nechybí mu dravost, náboj, syrovost a bleskově rozehraná zápletka, v níž se to napětím a slovíčkem "fuck" jen hemží. Velké pozitivum jsou i herci v čele s "rychlým a zběsilým" Walkerem a samozřejmě pošahaným uctívačem Johna Waynea Karlem Rodenem, jenž to zase rozbalil ve velkém a svou roli si evidentně užívá. Škoda jen, že režisér Kramer nechal v závěru až moc prostoru emocím a střelným zbraním a až moc se soustředil na zevnějšek, než aby si pohrál se samotným příběhem, a celé mi to přišlo trochu přeplácané a přehnané. Jinak ale skvělý a originální thriller, za jaký by se nemusel stydět ani mistr David Fincher.. ()

Pepinec

Jde o povedený akční film, kterému jestli něco neschází, tak nekompromisní sled událostí. Místo toho, aby kulantně obcházel vyhrocené situace, jako mnozí akční příbuzní, kráčí doslova a do puntíku přes mrtvoly. O to více je otázkou vkusu každého z vás, kterak na vás zapůsobí. Pakliže budete v konečném zúčtování o jednu hvězdu přísnější, patrně bych odhadl, jaká scéna se stala příčinou. Dále pokračuji spoilerově. Modrý masakr hokejovým pukem se nejenže moc nepovedl, ale co hůř - nezapadal do celkovému dojmu, který se film snažil vytvořit. No ale nezoufejte, jedno oslabení nemusí zápas nutně prohrát! :-) ()

Boogeyman

Dost divoká a nekompromisní jízda, ale v druhé půlce už začne to neustálé přebíhání za zbraní, která se pokaždé chviličku předtím přesune někam jinam nudit. Ovšem obrovskou vzpruhou je vsuvka z bytu pedofilů, která silně zabrnká na výrazně jinou, vážnou strunu. ()

Indiana

Fakt docela nářez. Skvělá vizuální stránka (ta přestřelka na konci je fakt výborná), skvělé herecké výkony (Paul Walkera jsem bral jako husťáka už asi pět let, ale teď je pro mě fakt borec největšího kalibru). Ani na sekundu to neztrácí tempo, je to plné překvapivých zvratů, ani na chvíli to nevybočuje k patriotismu a prostě je to fakt hustej film. ()

Aky

Velmi povedený thriller s velmi povedeným Karlem Rodenem a se skvěle zvládnutými dětskými rolemi. Pátou hvězdu mi vyrazily z ruky poslední dvě minuty, kdy se Američabé neudrželi a zkroutili konec pěkně po americku. ()

666teen

Absolutně nečekaná pecka! Po setkání s duem pedofilů jsem to málem ocejchoval na 5. Konec očekávaný, přesto určitě poctivých 85%. Uvidíme jak si s touhle peckou poradí Strýc DIE HARD4 Willis. Po 16 blocích to vydím na pěknou nakládačku. ()

Ruut

Spíše ale tak 70%. Je to nadprůměrná gangsterka. Ale nechápu proč ji hodně lidí pasuje jako AKČNÍ film roku, když akce a hlavně kvalitně zrežírované akce tam zas tolik není. Zajímavý je námět, kdy je téměř pořád ve středu dění malý Oleg a hraje výraznou roli. I Karel Roden předvedl svého standartního psychopatického rusáka. A Paul Walker? Proč ne. Jen mi to přišlo celé až moc cool. K těm cákancům krve se zas tolik počítačové přelety kamer nehodí. A zápleka měla opravdu hodně slabších míst. Na druhou stranu mít hokejová Sparta tak ostré hochy v mančaftu jako v tomto filmu, tak si jdu okamžitě vsadit na vítěze extraligy. ()

Allien.9

Velice povedený a realisticky natočený underground thriller, který strhne nejen svým tempem, ale především promyšleností celého příběhu. Standartně dobrý Paul Walker a skvělá Vera Farmiga (scéna s "nemocným" manželským párem vážně stála za to) už jen dozdobují po všech stránkách nadprůměrný, ale hlavně inteligentní, akcí a dobrými scénami přetékající kousek, který si rozhodně nezaslouží zapadnout. Možná bych, pro klid své pesimistické duše (XD), volila spíše první ze dvou "verzí" konce (+ méně vulgární mluvu), ale budiž... P.S.: Člověk by nevěřil, kolik majitelů může vystřídat kolt za jediný večer.;-) ()

Satan

Slovy žánru bych se odvážil komentovat Zběsilý útěk jako "nedotaženou Tarantinovku" či "jednodušší akční Podfu(c)k", ale to vůbec nevadí. Paul Walker ve své životní roli, Kramer také válí. Začátek s vynikajícími titulky a kamerovými fígly mě snad nikdy lépe nenavnadily, a pak to začlo. Drsná přestřelka, všude krev, dva malí kluci, bouchačka nikde a Walker v prdeli. Mezitím ještě stačí vylízat kachnu své ženě a vyfuckovat půlku města včetně svého ruského souseda Jugorského. Bouchačka ale stále ne a ne spadnout do Gazellových rukou. Co z toho plyne? Kurevsky krvavě drsná záležitost, která tento rok s přehledem vyhrává největší cool snímek. Nápadů je tu přehršel a ať už se jedná o zmíněné kamerové fintičky, brutální střih a skvělou hudbu, závěrečná scénka na ledě mě úplně odrovnala a to jsem ještě nezmínil úchylný pár, kteří se vyžívají v dětech (ti, co viděli, pochopí). Kramer to chytil za správný konec a já jen doufám, že už si nevystřílel náboje hned tak brzo. [Přesná stopáž: 117 min] ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci