Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Takové trochu překombinované s mnoha "nečekanými" náhodami a nechutným happy endem. Na takové filmy jsem už asi starý. Ale Vera dokáže zacloumat trenclema a scéna s výrobci dětské pornografie je fajn, jen jaksi naprosto mimo kontext filmu (podobně jako název). ()

SOLOM.

Když si tak pročítám zdejší komentáře, začínám nabývat dojmu, že jsem asi viděl jiný film, než většina uživatelů. Určitě to není špatná podívaná, to v žádném případě – ale taková pecka jak tu někteří popisují už vůbec ne. Mělo to pár vskutku výborných akčních pasáží (přestřelka v hotelu luxusní), mělo to i slušný příběh, atmosféru a herecké obsazení Paul Walker a Vera Farmiga tvořili před kamerou pěkný pár (jejich intimní chvíle na pračce – závist kurňa nebožtíku…). Karel Roden taky nebyl špatný, leč nedostal tu tolik prostoru, jak by se slušelo. Úchylná Elizabeth Mitchell byla vážně na zabití (jinak mám tuhle herečku docela rád), ta šlapka si taky získala mé sympatie…Jenomže to bohužel mělo v mých očích i dost nelogických – nereálných kiksů a čím víc se blížil závěr, tím mě to bavilo míň a míň. Finále na ledě plné sprosté mluvy a „masakru“ je potřeba brát hodně ale opravdu hodně s nadsázkou…Lepší průměr – 60%. ()

Ilicka

F*ck, to byla jízda. Paul Walker je ostříhaný a zoufalý, Karel Roden obskurně potetovaný a šílený a malý ruský chlapeček má zlé oči a nedělá mu problém zastřelit otčíma. Během jediné noci projedeme Los Angeles, nahlédneme do doupěte podivných lidiček, seznámíme se s různými ztracenými existencemi, ale především budeme svědky brutálních stříleček, sexu a fuckování. Ačkoli příběh je trochu slabší a neustálé náhody už začnou unavovat, vizuální stránka přiková. Za malé peníze hodně muziky, což je v dnešní době předražených filmů celkem fajn. ()

Dharter

Moc si tedy už děj nepamatuju, ale vím, že film obsahoval to nejlepší kauzální řetězení, jaké lze vidět na plátně, slaš displayi, slaš vzpomínce. ✔ ()

ARI50

Rozjezd akce a už nezastavujeme Paul opět ve výborném Thrilleru kde sem se nemohl vůbec nudit. Film má vše co musí mít k úspěchu dokonalá jízdy. ()

mm13

Akčný film nie je len ten, kde sa uteká, bije, strieľa, rýchlo jazdí a na poslednú chvíľu zachraňuje. To sú povrchové prejavy, ktorých má Running Scared nadmieru, lenže samé o sebe ešte DOBRÝ film nerobia... Running Scared je ale VÝBORNÝ žánrový film, pretože má poctivo vymyslený príbeh plný zvratov a prekvapení, príbeh ktorý sa s divákom neustále pohráva, tu pritlačí, tam poľaví, jeden nikdy nevie, čo môže čakať od ďalšej scény a ku koncu je viac zmučený a znavený, než samotný hlavný hrdina. A práve toto je akčný film! Taký silný, až mu odpúšťam aj inak s mojimi nárokmi a predstavami nezlúčiteľný koniec - pretože ten je vlastne tiež súčasťou hry. Mám ju rád, ak je od začiatku jasná a po celý čas fér - nevidím teda dôvod hnevať sa. ()

Bauer

Zběsilý útěk je zběsilý thriller, který mně velmi překvapil. Scénář, jenž je napínavý a nepředvídatelný a zcela jistě originální, byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem to chtěl vidět. Druhým důvodem byl Karel Roden, jehož výkon je naprosto perfektní a nemá chybu. Paul Walker byl samozřejmně taky dobrý ale Roden strká každého do kapsy. Režisér Wayne Kramer kopíruje styl Tonyho Scotta, ale musíme přiznat, že kopíruje dobře. Dost mně potěšili vizuální efekty, protože scéna například s prostřeleným chlebem a následně oknem, tak to němelo chybu. Škoda jen toho konce. Ten mi přišel jak když si ho tvůrci narychlo vymysleli, aby rychle film dodělali, jinak nebýt toho konce dal bych jednoznačně 5*. ()

Morholt

Newyorští gangsteři, Rusáci, zkorumpovaní poldové, šlapky, pasáci, šílení hokejisti, úchyláci, dítě na útěku a jedna sakra žhavá bouchačka, která může všechno podělat. Parádní akční jízda, která letí zběsilým tempem a nepostrádá potoky krve či dávku napětí. Bavil jsem se bavil, dokud nepřišla poslední čtvrthodinka, která my pětihvězdičkový dojem zkazila - to se vám pane Kramer moc nepovedlo a i když se pak naskytla šance to zachránit, zůstala bohužel nevyužita. Perfektní Paul Walker v hlavní roli, Karel Roden ve svojí další psychopatické kreaci taky stojí za to a ocenil bych i výborného Camerona Brighta v dětské roli. Nebýt toho konce, hodnotil bych to i výš. 75% ()

Sawy

První hodinka a půl je jako splněný sen každýho fandy nekompromisních gangsterek.Parádní tempo,které nezpomalí ani na vteřinu,relativně přehledný příběh i akce,charisma rozhazující hlavní hrdina (teda Walkere,od tebe bych to nečekal!),nádherná Vera Farmiga a až nečekaně inteligentní dialogy.K tomu hodně nekompromisní režie Waynea Kramera,který se s ničím nepáře,ať už s krví nebo drsným slovníkem.Pasáž u pedofilů je pak jedna z nejmrazivějších sekvencí,jakou jsem v poslední době viděl.O to více pak mrzí ta závěrečná půlhodina,počínaje příliš vyhrocenou scénou na zimním stadionu,která prakticky neustále popírá předchozí děj,je plná zbytečných zvratů a hlavně až moc doslovná.Ten rádoby cool způsob točení filmů,kdy se s kamerou dělají zbytečné triky a nájezdy,které nemají bližší opodstatnění mi taky dvakrát nesedl a postava Karla Rodena je bohužel spíš karikatura.Nejvíc na zabití je ale určitě ten konec,což je velká škoda,náběh na kultovku tady byl značný. 65 % ()

Richie666

Joj, tohle nebylo vůbec špatný. Kromě až příliš opakovaného klišé, kdy na člověka číslo jedna chystajícího se zabít člověka číslo dva namíří zbraň člověk číslo tři, nemám co vytknout. I když celý film je v podstatě o tom najít ztracenej revolver, je to jízda. Perfektní zejména kamera a rychlost děje - a taky hafo úletový závěrečný titule. S koncem problém taky nemám. ()

Mordenroth

Najpríjemnejšie prekvapenie v roku 2006! Nechápem, prečo sa snímok nepremietal v kinách... Originálny príbeh (výborný scenár), skvelá atmosféra, dokonalý casting (Karel Roden opäť potvrdzuje svoje kvality, ale príjemne prekvapí hlavne Paul Walker) a svieža réžia. Ani na chvíľu som sa nenudil. ()

Handle

Když jsem se rozhodl kouknout na Zběsilý útěk, neměl jsem ani páru o tom, co mě bude čekat. Jméno režiséra jsem neznal a námět mně nijak výjímečný nepřišel. Čekal jsem prostě jen průměrný akční thriller, ale co nevidím... Režie skvělá, kamera naprostá špička a herci velmi přesvědčiví. Vizuální stránka filmu mi přišla podobná jako v Úkrytu, takže to také velmi potěšilo. Mělo to náboj, mělo to akci, mělo to napětí, mělo to všechno, abych mohl říct, že je to jeden z nejlepších thrillerů, jaký jsem kdy viděl! U filmu jsem se nenudil ani na chvíli, jo a ta scéna s pedofily, to byl úplně skvělej nápad a jedna z nejsilnějších scén. A hokejová scéna byla taktéž stylová! Prostě tenhle film je ukázkovej akčňák, kde je toho na Vás připravené tolik, že jste z toho úplně vedle. Doufám, že o režisérovi ještě uslyším! To byl sakra film!!! Wow! ()

Jansen

Film, kterej se s nikým a s ničím nesere. Rozpohybovaná kamera, barevné efekty, zběsilý děj a litry krve. A je úplně jedno, že zápletka je poslepovaná a evidentně přitažená za vlasy. Příběh tady totiž převážně zachraňuje efekt a akce. Panoptikum bizardních postav (ruská mafie, zkorumpovaná policie, párek pedofilů, násilnický pasák), které někdo vypustil do nočního města, gangster, hledající svou bouchačku, a malý kluk, který rozhodně nezažije příjemný večer. Bohužel vše trochu zkazil závěr, který jakoby tam někdo přilepil úplně z jiného filmu. ()

Lacike

Ked som videl film prvykrat, tak som bol nadseny rovnako ako ostatni spickovou technickou strankou (nielen tie dve prestrelky su uchvatne) a nevadilo mi ani vrsenie absurdnych scen pretoze vdaka nim bol film nepredvidatelny. Lenze po druhom zhliadnuti ma to uz tolko nebavilo. Sice som si stale vychutnaval ukazkovy vizual, ale prekombinovanost pribehu mi uz vadila. Podla mna nie je dobre vyvazena hranica medzi vaznou strankou a absurdnou. Reziser si mal zvolit ktorou cestou chce ist a film by tym padom fungoval ovela intenzivnejsie. Takto je vysledok prilis vlazny. Takze znizujem hodnotenie na 3*. Co ma mrzi. Reziser ma evidentne velky talent a bol by som rad, keby dostal aspon stredne velky rozpocet + kvalitny scenar a dockali by sme sa fantastickeho filmu. 6/10 ()

PROROK14

Dosť dobrý akčný film. To nasadené tempo si udržoval počas celého filmu. Akcia sa striedala s napätím a naopak. Príbeh sa mi páčil a veľmi dobre vymyslený. Najlepší bol asi ten koniec. Masaker na klzisku a konečné rozuzlenie sa mi páčilo. Popravde ani som to nečakal. Čiže dobrý akčný film, ktorý vás možno nijako extra neočarí ale isto nesklame. 80% ()

BoPo

Film, ktorý je strašne rozlietaný. Lieta od jedného mantinelu k druhému. Tým pádom je aj nevyrovnaný. Niektoré momenty jednoznačne prevyšujú tie druhé. No je to svižné a na nudu tak nie je čas. Mňa najviac zo všetkých hercov potešila Vera Farmiga. Takže si vychutnajte túto jazdu a ako bonus dostanete ruského magora v podaní Rodena. ()

Silence

I přes zbytečně velkou komplikovanost a pomáhání si náhodami jsem se dobře bavil. Bohužel jenom do scény na stadionu. Nejenom, že samotná ta scéna byla fraška, ale poté film tak nějak ztratil šmrnc... Škoda, pokoukání to bylo opravdu dobré. Mohlo být ale o dost lepší.. 6/10 ()

bouncer

Wow, tak tomu říkám akční rodinka. Neskutečně přehnaný příběh, maximum možných zvratů, které jsem tvůrcům ke konci už nežral. Opravdu šílené tempo vedle kterého Rychle a zběsile vypadá jako pohádka na dobrou noc. Normálně takové akční nesmyslné slátaniny nemusím, ale tomuhle dílku nemůžu upřít styl a skvělou vizuální stránku. Nakonec i ten příběh mě dostal a třešničkou na dortu je pár povedených vtípků - Tommyho parodii na reklamu na MasterCard asi jen tak nezapomenu. ()

Dale

Nebyť tak vysokého hodnotenia tu na ČSFD, bol by pre mňa tento film veľmi milým prekvapením, najmä vzhľadom na herecké obsadenie. Síce ma už neprekvapil, ale svoje kvality určite potvrdil. Veľkú zásluhu na to má scenár, ktorý stavia do cesty hlavným postavám rôzne bizarné individuá (pasák, pedofilská dvojica...), ktoré bežný človek veľmi často nestretne, ale to neznamená, že by ich na tomto svete nebolo dosť - tak trochu mi to pripomenulo film Falling Down. Aj scenár však má svoje muchy (zbraň neustále meniaca majiteľa - to už pomaly vyzeralo ako paródia; typické klišé akčných filmov - záporná postava mieriaca na kladnú postavu si neodpustí pred výstrelom krátky proslov, čo sa jej samozrejme stane osudným...). Aj nad týmito chybičkami však možno prižmúriť oko vďaka skvelej réžii, keď sa neustále niečo deje, výborným akčným scénam a celkovému drsnému poňatiu filmu (či už ide o slovník postáv, alebo o množstvo červenej farby na hercoch), ktoré ku prostrediu, v ktorom sa film odohráva právom patrí. A áno, ten záver bol trošku trápny a vzhľadom k predchádzajúcemu deju by sa hodil nejaký tvrdší, ale to by asi prešlo u máloktorého hollywoodskeho producenta. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci