Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

Pepinec

Adaptace románu Robinsona Crusoe podle vizí Majkla Baye přinesla mimo jiných lahůdek také neodolatelně sexy variantu Pátka, který by v podání božské Scarlett stál za všechna ta komančská pravidla a nařízení. Teď nezbývá než se těšit, až nás Jeff Probst přivítá u nové série Kdo přežije: Ostrov. ()

DaliX

"Juchú, ideme na Ostrov!" Zaujímavý námet kombinovaný prvkom sci-fi, pohľadom na futuristické veľkomesto a to všetko ochutené príznačnými explóziami a deštrukciami alá Michael Bay. Jedným slovom nádhera. Čo sa týka príbehu zo začiatku vyzeral skvelo, postupom času mi začalo dochádzať ako to bude ďalej pokračovať ale ten záver ma jednoducho dostal. Myslel som si, že je to až také predvídateľné až to v konečnom dôsledku predvídateľné ani nebolo. Perfektný film a je skvelé vidieť ako sa Michael Bay rozbehol. ()

Boogeyman

Rozhodně nejlepší Bayův film. Zatím jediný opravdu dobrý Bayův film! Hodně jiný Bayův film. A první Bayův propadák….. Perfektní zobrazení blízké budoucnosti (především auta), parádní akce, dobrý scénář, skvělí hlavní hrdinové, úžasná vizuální stránka a našlapaná hudba . Až na úplný konec se film vyhýbá většině klišé a patriotismus zmizel úplně. Dokonce jsem si nevšiml jediné americké vlajky a prezident je označen za idiota – ano, opravdu hodně jiný Bayův film. Mezi Ewanem a Scarlett nesrší žádný ohňostroj vášní, jejich vztah je taková ta naivní přátelská láska a o to víc jim fandíte. Konec film trošku kazí a zbytečně natahuje, ale i tak se jedná o skvělé dílo. Z hovadin jako je Armageddon, Pearl Harbor nebo Mizerové jsou hity a tohle propadne na celé čáře, ach jo! ()

sheen

Husté, husté a do třetice husté!!! Bay scifárny umí. Ostrov je strhující akční scifi podívaná se skvělým hereckým obsazením, hodně zajímavým príběhem, pěkným zpracováním, parádní akcí a brilantní našlapanou hudbou Jablonskeho, která snímek povyšuje na ještě vyšší úroveň. Více takových filmů mistře, scifárna jak mraky, na bluray disku totální filmové orgie. ()

petaspur

Z každého záběru se na diváka řítí tuny právě utracených dolarů. Čím je plátno větší a zvuk dunivější, tím víc si divák tenhle film užije. Zápletka příběhu je poměrně zajímavá (klony lidí chované na orgány), všechny zvraty jsou po jemném naťuknutí za chvíli doslovně vysvětleny a ani hláškama se nešetří. Na divákovi tedy zůstává pouze povinnost sedět a být fascinován. Přes poměrně vysoké tempo vyprávění stihne i nepozorný divák několikrát nesouhlasně zakroutit hlavou. Hodnocení pak záleží hlavně na vztahu k Bayově režii. ()

Stegr

90% - Je až překvapující, jak moc mě Bay tímto filmem dostal! Po mizerných Mizerech si mě Transformery a Ostrovem opět získal na svou stranu. Krásná Scarlett Johansson, parádní hudba, silný příběh k zamyšlení i nadprůměrná akční jízda. Nechápu, jak to mohl být propadák... ()

salahadin

Ano, Bay ví, že v jeho filmech se holt musí rozbít co nejvíc aut, vystřílet hodně munice a nechat vybouchnout kdeco. Proto se nudím jak stepní kojot v deštném pralese. K tomu nějakou technohračku, rychlej střih a cool pohledy zpomalené kamery na drsňáky a hit je na světě...bohužel. Kdyby mi radši nějaký to autíčko Bay dal, místo toho aby ho zničil... dal bych mu hvězdičku navíc :) Když skloubíte reklamu na Oriflame, dokument o digitálních tricích a totálně triviální příběh o klonech, vyjde vám Ostrov. Bayův příběhový úlet? Je tu ukrytá myšlenka? Nic takového. Další triviální a myšlenkově plytká procedúra, co kolportuje efektně tištěné letáky...a já když dostanu do ruky leták, zmačkám ho a vyhodím do nejbližšího odpadkového koše. Čím bombastičtější film, tím více mě neláká. U Bayových filmů pro mě platí toto: Když se nemluví, vždycky něco bouchne, vyletí do vzduchu, nebo praskne. Když se mluví, praská mi ušní aparatura, bouchají nervy a do vzduchu vylétává moje odhodlání film dodívat. Ale...co bych pro csfd neudělal :-) Tohle šlo natočit líp...levněji a líp. Dík za Buscemiho. ()

Pilda17

Měl jsem vidět Ostrov před Transformers a šel bych do plného počtu. Bay má prostě svou akci, kterou používá v každém svém akčním snímku. Tuhle samou akci vidím minimálně po čtvrté a to už člověka začíná nudit. Má svou akci krásnou na pohled, ale to není vše. Přesto tenhle film měl od začátku lepší příběh a aspoň nějaký smysl. Jeho novější díla taková už nejsou a to je důvod spokojenosti u Ostrova... 8/10 = 80% ()

Ruut

Od Míši Baye jsem zvyklý na ultimátní akční řežby a nic jiného od něj neberu. The Island je kočkopes na pul cesty mezi akčňákem a seriozním drama. Navíc strašně "navoněný a načančaný". Tohle fakt ne. Hodně svým vyzněním podobné jako Wooova Výplata. ()

Foox

Premisa na styl Matrixu sice využívá potenciál jen z poloviny, ale i tak bez problému vtáhne slušně přehnanou akcí, jednoduchým humorem a především ústředním hereckým duem. ()

Mi Nü-Chai

Oproti předchozím dílům M. Baye obsahuje Ostrov pořádnou dávku zlomyslnosti - nejdřív předpojatého (s Bayovými filmy mám bez výjimky negativní zkušenosti) diváka navnadí prvními 45 minutami, které nevypadají tak tragicky, jak to bývá obvyklé - naopak působí docela slibně - aby ho po zbytek času už jen dusil. Zmatený střih, děj smrštěný do toho, že dvojice lidí pořád někam utíká a přitom rozbíjí auta, domy a fungující firmy, dementní dialogy, statečný černoch, který se nakonec postaví na tu správnou stranu...AU. Naštěstí se aspoň překvapivě drží při zemi s patosem. ()

HAL

Příběh sice na papíře jistě vypadá velmi dobře, ale v rukou Michaela Baye se mění na nezajímavou a nudnou břečku, protože on na natočení něčeho takového jednoduše nemá. Že je jím vytvořené dystopické prostředí totálně neuvěřitelné, špatně zpracované a nezajímavé mě nepřekvapuje, to jsem od Baye docela čekal, ale v tom filmu je špatné i všechno ostatní. Charaktery jsou děsivě nesympatické a příšerně zahrané (ano, i McGregor, "hodný" nácek z koncentráku Buscemi a Scarlett tu předvádí úplná zvěrstva, i když nejspíš ne vlastní vinou), scénář, ač vychází ze slušného základu, je opravdu strašný a plný klišé (a na šíleně debilní dialogy jen tak nezapomenu, něco takového bych čekal tak maximálně od filmů Uwe Bolla a Eda Wooda), ale úplně nejvíc mě zklamala akce - Bay opustil svůj uhlazený styl plný zpomalených záběrů, pomalých nájezdů kamer a přehledných přestřelek, a pokouší se (neúspěšně) napodobit epileptický styl Tonyho Scotta, čímž všechny akční scény spolehlivě pohřbívá. Ač třeba Skálu mám opravdu velmi rád a i u Mizerů a Armagedonu jsem se docela bavil, tak tímto filmem se Bay projevil jako naprosto neschopný režijní cucák. 3/10 ()

Satan

Velmi poutavý snímek. Propracovaný jak příběhem, tak akcí. Několik minut tu sice bylo "k ničemu", ale to mi nekazí jinak vcelku výborný pocit z tohoto filmu. Zdá se, že Bay trochu kopíroval ze sci-fi megafilmů, ale v některých aspektech zůstal osobitý. Na závěr bych jen podotknul takovou větu (přeberte si to jak chcete). Ostrov = Cadillac, Já, robot = Audi, Minority Report = Lexus. [Přesná stopáž: 130 min] ()

Vančura

Výtečná věc, která mi připomněla filmy jako Metropolis, Gattaca, Matrix, Vyměřený čas, Humr, a mnoho dalších. Moc původní ten scénář tedy asi není, ale vůbec mi to nevadilo a bavil mě od začátku do konce. Má to super tempo, napínavý děj, atraktivní lokace i perfektní obsazení (Scarlett Johansson je zde sice herecky tragická jako vždy, ale ve svých tehdejších 21 letech zde byla na vrcholu své krásy a velmi dobře se na ni kouká) - Ewan McGregor, Sean Bean i Steve Buscemi se mi velmi líbili. V neposlední řadě je ten film i vtipný a navzdory svému čistě komerčnímu rázu obsahuje i pár zajímavých momentů k zamyšlení. Michael Bay mě velmi příjemně překvapil - jak jsem tento jeho starší film až doteď neznal, možná o to víc se mi líbil. ()

Javert

Nikdo neumí natočit akční scény tak dobře, jako Bay. Když si k tomu připočtete ještě dobrý scénář, solidní herecké výkony, rychlý spád a božsky krásnou Scarlett, není jiná možnost než dát za 4*. ()

liskam

Velice propracovaný snímek, který má nejen myšlenku, hlavu a patu ale i propracované akční scény u kterých se opravdu nenudíte. McGregor a Johansson se k sobě překvapivě hodí, což je asi největší plus, protože pokud by nefungovala tahle ústřední dvojice, celý film by shořel jako papír od sekaný. Za mě 90% ()

Omnibus

Pokrok je holt pokrok. V roce 1997 to začalo naklonováním čtyřnohé ovečky Dolly. Pravda, ta moc krásy nepobrala. O pouhých 8 let později už úchylní vědci naklonovali dvounohou kočku. A jakou! Jenže ji pak v závěru filmu chtěli zlikvidovat v kafilérii. To by byla škoda, ne? Já ten klon Scarlett Johansson odkoupím! Samozřejmě k vědeckým účelům :-)) Zajímavá vize budoucnosti, v níž heslo „Za peníze si zdraví nekoupíš“ dostalo definitivně na frak. Bohužel, natočil to ON. Hyperaktivní a neurotický režisér Michael Bay, který si zase jednou nepěkně zařádil. Uznávám, že umí i mrazivě působivé scény, například hromadnou likvidaci vadných klonů, ten porod v úvodu a mnoho dalších. Jenže z epileptických akčních scén mě spíš bolely oči, než abych si to užíval. Natáčení honiček měl Bay radši svěřit svému vlastnímu klonu, který vyrůstal ve skleníku, jedl jen lékaři naordinovanou zdravou stravu a na rozdíl od Baye tudíž netrpí padoucnicí. Dodatek šťoury: Futuristické město BUDOUCNOSTI, s létajícími trysko-motorkami a městskou hromadnou dopravou na vznášedlech... Los Angeles roku 2015? Tohle všechno stihnou DO PŘÍŠTÍHO ROKU v L.A. postavit? To už aby začali! Hodnocení: 70% ()

mzss1

|75%| OSTROV je zábavná akční sci-fi podívaná, které se dá vidět i vícekrát. V podstatě si nemůžu nijak výrazně stěžovat. Akční sekvence jsou rozložené tak nějak přiměřeně po celém filmu. První cca 40 minutovka je taková pozvolná, rozjíždí se to, přesto mi to nevadilo. Spíš bych doladil ostatní prvky snímku. Vylepšit napětí a hlavně finále, které mi přišlo moc jednoduché a tak trochu odfláklé, čekal jsem mnohem větší melu, ale zážitek ze solidní podívané mi to nakonec nezkazilo. Děj je primitivná, ale funguje, žádnou slabinu nemá. Stejně tak jako postavy, hlavní McGregor a Johansson, kteří celý film utáhli přímo na výbornou. K tomu dobrý záporák Sean Bean. Hudba bez problému. Akční kousky natočil Bay parádně, zejména akční scénu na dálnici – to nemělo chybu. Takže, určitě by se dalo vylepšovat ještě dost, nějaké to napětí, víc se bát o hlavní hrdiny a přidat delší finále a možná by to byla ještě větší pecka. Tak jako tak je to nadprůměr – o tom žádná. ()

k212

Úžasná povrchní krása. Člověku se tají dech nad fascinujícími kompozicemi, vypilovanými až do nepřirozeného extrému (barva, výprava, kostýmy, úhel záběru, zvuk i hudba). Dokonalé masově orientované řemeslo násilně fušující do rádoby inteligentní sci-fi - tak to je pro mě jednoznačná charakteristika Ostrova. Ve skutečnosti je to jen akční film, s násilně napasovanými zábavnými scénkami, úžasně černobílým záporákem (ach jo Sean Bean je můj oblíbenec) a s hezkou ústřední dvojkou (no ještě, že tam byla:-). Film, který v polovině začne nudit, a rozhodně ne tím, že je tam na Baye málo akce -jak jsem se tady někde dočetla- ba naopak akce je nadbytek až je vlastně úplně zbytečná (hlavně, že zaplácne stupidní díry ve scénáři). Ostrov mě hořce rozladil, protože mě zpočátku namlsal, vlastně spíš chytl na lep. Prvních 30 minut jsem byla unešena právě oním krásným řemeslným zpracováním, v očekávání jakéhosi poselství, v očekávání zajímavé -třeba psychologické- katarze a jejího řešení. Ale ono to bylo tak slaboduché řešení, že nechápu proč scénář psali tři lidé, když by to mohl vymyslet jeden klišé znalý člověk (obzvlášť mě rozesmál lovec, který prozře a postaví se na tu "pravou" stranu). A nejhorší na tom je, že jsem musela na ten křečovitě klišovitý konec přetrpět deset honiček, pět vtipů a tři patetické žvásty a to všechno dohromady mělo dokonce přes dvě hodiny. Ještě, že v tom hráli sympatičtí herci, sice byli jen na ozdobu, přesněji byli jen doplňky pompézních kulis a cool záběrů! Bay mě opět nepřekvapil, naplnil však zajisté očekávání svých fanoušků, i když ty vlastně musela nudit první půl hodina, která mě tak chytla. A já, která jsem zarytě averzní vůči všem předchozím celuloidovým postfabrikátům tohoto tvůrce, dávám zatím nejvyšší hodnocení 50% - **1/2 a ani nevím pořádně proč, asi abych moc nevyčnívala z řady. ()

kingik

V polovině 21. století je Země kontaminována a zbytky lidstva přežívají v karanténě v přísně střeženém komplexu. Tito lidé ale netuší, že jsou součástí děsivého experimentu s klonováním. Tenhle sci-fi opus Michaela Baye beznadějně propadl a možná, že si o to Bay vyloženě koledoval, protože zřejmě evidentně byl mírně z formy, když se pustil do natočení tohohle filmu, který má své velké klady ve Scarlett Johansson, v působivé hudbě Steva Jablonskyho a v originalitě, ale své zápory má ve scénáři, režii, a co je nejvíc překvapivé, v akčních scénách, kterých je tu nemnoho a ani nejsou nějak výrazně natočeny. Úplná nuda to ale není a snímek tak rozhodně stojí za vidění, i když má pár vad na kráse. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)