Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

´´Úvodná´´ hodinka filmu je dosť nudná a ani samotné krádeže áut nemajú spád či nápad. Najväčším lákadlom sú automobilové naháňačky, lepšie povedané záverečná ultranaháňačka, ktorá je naozaj slušne zrežírovaná a ´´zahraná´´.(23.9.2012)

• Freemind

Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky.(5.4.2016)

Předem bych rád upozornil, že auta jdou naprosto mimo mě, nevyznám se v nich a nevidím jediný důvod, proč bych je měl obdivovat nebo za ně platit horentní sumy. Takže pokud se mi náhodou film nebo pořad o autech líbí, znamená to buď to, že má i jiné kvality, nebo v něm o rozbor aut vůbec nejde (zdravím pány z Top Gearu). Pokud ovšem žádnou ze zmiňovaných vlastností v díle nenajdu, pak to většinou znamená, že se budu pekelně nudit. Podle výsledného hodnocení se sice může zdát, že jsem se u Gone in 60 Seconds pekelně nenudil, ale věřte mi - nudil. Film má to štěstí, že obsahuje vcelku solidní 40minutovou honičku s policií, která se sice nechytá na současné šílené akční jízdy typu Rychle a zběsile 5, ale zase musím ocenit, že je natočená takříkajíc v autentických podmínkách. Bohužel jí však předchází tak neuvěřitelně zdlouhavá hodina plná prázdných plků a celkově nezajímavého dění, že jsem vážně přemýšlel nad tím, jestli to nemám radši vypnout. Nevěřil jsem tomu, ale remake s Cagem je zhruba stejně „zábavný“. Ještě se podívám na Two-Lane Blacktop a na jaře si, doufám, užiju Linovo už podle trailerů přepálené Rychle a zběsile 6 a myslím, že co se filmů s auty v hlavní roli týče, mám zase na pár let vystaráno.(31.3.2013)

7/10 Podstatne lepsi - jak uz to ostatne byva - original nez ta srackoidni predelavka s Cagem, ktera se snazila o pribeh ;]] To je ale ovsem u takovehoto filmu uplne zbytecne... Na rozdil od originalniho Vanishing Pointu.(5.6.2012)

Ta honička je tak reálná, až je prostě skvělá. No a znáte jiný film, ve kterém jsou hlavními herci auta (tedy kromě animáků)?(25.11.2007)