Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

První hodina byla prakticky o ničem, měl jsem problém se ve filmu pořádně zorientovat. Pak ale přijde více než půlhodinová automobilová honička a jako by celý film začal opět od začátku. Možná by se to dalo trošku více sestřihnout nebo zaobalit do nějakého lepšího celku, ale i tak se jedná o nadprůměrný snímek. 60%(10.2.2014)

• Freemind

Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky.(5.4.2016)

Původní 60 sekund má tu skvělou atmosféru 70. let. Rozjezd je poněkud zvláštní a vlastně takový divný, někdo pořád vypráví, i když se na obrazovce objevuje něco jiného a souvislost se trošku vytrácí, stejně tak jako celý příběh. Celá noblesa filmu totiž tkví v tom, že více než polovina filmu je věnována honičce, která nemá obdoby, opravdu jsem se do ní zakousl a zhltl jí celou, až jsem se divil, že koukám na závěrečné titulky. Kdo má možnost, určitě doporučuju :))(13.10.2013)

Jako film to je sice průměr, avšak vše vynahrazuje cca 40 minutová (skoro půlka filmu) automobilová honička, která se nese v klasickém duchu filmů 70. let a je při ní zničeno několik desítek aut. Pro milovníky automobilových honiček rozhodně povinnost.(12.4.2007)

Asi budu hodnotit spíš kvalitu automobilové honičky a výkon auta, protože hodnotit film by působilo možná až nepatřičně. Dle mého názoru se vyskytují ve filmu jen samí neherci, kámoši hlavního kápa filmu H.B. Halickiho. Děj tvoří z jedné poloviny jakýsi příběh o velké krádeži aut, kterou se posléze více zabýval remake s Cagem. V remaku se tvůrci pokusili dodat postavám charaktery, motivaci a já nevím co všechno ještě, ale trochu vojebali závěrečnou honičku, která v remaku z roku 2000 při svých 10ti minutách vyzní oproti původnímu skvostu jako tichý psí pšouk. 30ti minutová honička je naprostým unikátem. Bohužel ji trochu degraduje místy nesnesitelný soundtrack let sedmdesátých, občas také zmatený střih. Moc se mi ale líbilo, jak Halicki během honičky zdůrazňuje, že ve všech autech sedí lidé - zranitelné bytosti. Během akčních scén zobrazuje i úrazy a neštěstí, ke kterým by taková nebezpečná honička v ulicích města vedla ve skutečnosti. Vůbec celý film má takový zvláštní dokumentární nádech.(14.11.2007)

• - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)

• - Skok s "Eleanor" byl dlouhý 39 metrů. Byl natočen (stejně jako celá honička) bez triků a Halicki si při něm pohmoždil páteř. (Tony.cs)

• - „Eleanor“ je krycí kód pro jedno z aut na seznamu. V tomto snímku je „Eleanor“ Mustang Mach 1, v pozdějším remaku z roku 2000 je „Eleanor“ upravený Mustang Shelby GT 500. (Tony.cs)