poster

Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

Režie:

H.B. Halicki

Scénář:

H.B. Halicki
 • zdepapepa
  *****

  Kam se na tohle hrabe Nicolas Cage, tenhle klenot ani po 35 letech neztratil nic ze svého lesku. Sice první polovina působí lehce nudně, občas komicky, a víceméně spíš jako návštěva nějakého drahého autosalonu, ale když se spustí zdánlivě nevinná honička, je fakt nářez v co všechno se to vyvine. Klasika, kterou je nutno vidět, ať už máte rádi jakákoliv auta.(1.4.2009)

 • MATADOR
  ****

  Původní 60 sekund má tu skvělou atmosféru 70. let. Rozjezd je poněkud zvláštní a vlastně takový divný, někdo pořád vypráví, i když se na obrazovce objevuje něco jiného a souvislost se trošku vytrácí, stejně tak jako celý příběh. Celá noblesa filmu totiž tkví v tom, že více než polovina filmu je věnována honičce, která nemá obdoby, opravdu jsem se do ní zakousl a zhltl jí celou, až jsem se divil, že koukám na závěrečné titulky. Kdo má možnost, určitě doporučuju :))(13.10.2013)

 • Hellboy
  ****

  Zajímavý film, ale především dost nápaditě režírovaný! A také dílo, kterým se bezesporu inspiroval Tarantino. Zřejmě jsem ve znatelné menšině, ale velmi se mi líbila i první část, ve které se rozvíjí "příběh". Žádný příběh tu vlastně ani není, jedná se prostě jen o scény kradení aut. V tomhle ohledu film působí jako kniha Fredericka Forsytha: žádné emoce, ale zato do detailů přesné líčení (zdánlivě nedůležitých) maličkostí. A ty maličkosti zde tvoří celý film. Z toho také vyplývá, že se snímek může kdykoliv vydat nečekanou cestou, třeba rozjet neuvěřitelně dlouhou, 40!!! minutovou honičku, která vypadá, že do děje vůbec nezapadá. Divák si řiká: kdy už asi tak skončí, a kdy se konečně vrátí film k hlavní dějové linii? Jenže to je ono, tady žádný příběh není, takže se není k čemu vrátit. Honička může pokračovat nekonečně dlouho. Především tou honičkou mi film připomínal také výborný Vanishing Point, ale tam je mnohem víc kladen důraz na řidiče a jeho psychiku. Zde je záběrů na řidiče minimálně, režisér se spíš soustředí na scény havárií, toho jak se mačká plech všech těch hranatejch americkejch bouráků, čirá destrukce... PS: Tak jako byl Vanishing point dvouhodinovou reklamou na 1970 Dodge Challengera, tohle je 100 minutová reklama na 1973 Ford Mustang.(17.4.2010)

 • Torision
  ***

  První hodina byla skutečně utrápená. Nebyla nijak dobře napsaná a už vůbec ne zahraná a ani se v ní toho moc neděje. Řeší se tam něčí svatba, nějaký ptákoviny s pojišťovnama a občas se tam ukradne nějaký auto. Vlastně jediná zajímavější část tam byla, když se ukradne auto, o kterým se pak zjistí, že je plný heroinu a rozhoduje se, co s ním. Posledních zhruba 35 minut je ovšem solidní zábava a perfektní naháněčka, na který se režisér fakt vyřádil. Žádný speciální efekty, jenom adrenalin a kaskadéřina, při který se rozbije víc aut, než za 8 sérií Kobry 11. Takže jestli kvůli něčemu stojí tuhle původní verzi vidět, tak jen kvůli tomuhle, ale jako film to žádná pecka není.(14.12.2012)

 • Freemind
  **

  Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky.(5.4.2016)

 • - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)

 • - „Eleanor“ je krycí kód pro jedno z aut na seznamu. V tomto snímku je „Eleanor“ Mustang Mach 1, v pozdějším remaku z roku 2000 je „Eleanor“ upravený Mustang Shelby GT 500. (Tony.cs)

 • - Skok s "Eleanor" byl dlouhý 39 metrů. Byl natočen (stejně jako celá honička) bez triků a Halicki si při něm pohmoždil páteř. (Tony.cs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace