poster

Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

Režie:

H.B. Halicki

Scénář:

H.B. Halicki
 • pepo
  ****

  Obrovská kultovka.Prvá hodina je filmársky dosť peklíčko.Pri každom dialógu a po každom hereckom geste som sa skrýval hanbou, že na to pozerám pod vankúš rovnako ako keď omylom zahliadnem Búrlivé víno alebo Panelák. Lenže potom nastúpi takmer 40 (!!!) minútová záverečná naháňačka, kvôli ktorej film vznikol a všetko je zachránené. Zrkadlový obraz remaku - ten bol remeselne parádny s dobrými hercami, občasnou vypečenou hláškou ale úplne bez srdca vyrobený na továrenskej linke. Tento originál je strašné B - čko urobené s hroznou chuťou a pre radosť . Bodovo to vychádza síce narovnako ale tento originál víťazí kvôli sympatiám. 7/10 P.S. videl už niekto film, kde je jediným hercom v titulkoch uvedené auto? ten film je proste cool(18.3.2015)

 • YURAyura
  ****

  7/10 Podstatne lepsi - jak uz to ostatne byva - original nez ta srackoidni predelavka s Cagem, ktera se snazila o pribeh ;]] To je ale ovsem u takovehoto filmu uplne zbytecne... Na rozdil od originalniho Vanishing Pointu.(5.6.2012)

 • becki_tu
  ***

  Herecky nic moc, filmařsky taky žádný zázrak, ale ta honička s Mustangem v celé druhé polovině filmu je prostě parádní. Žádné stojící auta před předtočeným pozadím nebo snad zelené plátno. Tohle je čistá kaskadéřina.(15.4.2012)

 • Tuxedo
  ***

  První polovina je vinou neherců v podstatě o ničem, druhá je naopak zásluhou jejich řidičského umu pastvou pro oči.(27.8.2008)

 • Torision
  ***

  První hodina byla skutečně utrápená. Nebyla nijak dobře napsaná a už vůbec ne zahraná a ani se v ní toho moc neděje. Řeší se tam něčí svatba, nějaký ptákoviny s pojišťovnama a občas se tam ukradne nějaký auto. Vlastně jediná zajímavější část tam byla, když se ukradne auto, o kterým se pak zjistí, že je plný heroinu a rozhoduje se, co s ním. Posledních zhruba 35 minut je ovšem solidní zábava a perfektní naháněčka, na který se režisér fakt vyřádil. Žádný speciální efekty, jenom adrenalin a kaskadéřina, při který se rozbije víc aut, než za 8 sérií Kobry 11. Takže jestli kvůli něčemu stojí tuhle původní verzi vidět, tak jen kvůli tomuhle, ale jako film to žádná pecka není.(14.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace