Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

Herecky nic moc, filmařsky taky žádný zázrak, ale ta honička s Mustangem v celé druhé polovině filmu je prostě parádní. Žádné stojící auta před předtočeným pozadím nebo snad zelené plátno. Tohle je čistá kaskadéřina.(15.4.2012)

• havLord

Myslel jsem si, že si tímhle spravím chuť po mizerném remaku z roku 2000, ale to jsem se přepočítal, toto se mi líbilo daleko méně, pro mě absolutní NUDA, které ta fádní čtyřicetiminutová honička už pouze zabila poslední hřebík do rakve. Ten remake vlastně tak špatný nebyl :)(4.7.2008)

Asi budu hodnotit spíš kvalitu automobilové honičky a výkon auta, protože hodnotit film by působilo možná až nepatřičně. Dle mého názoru se vyskytují ve filmu jen samí neherci, kámoši hlavního kápa filmu H.B. Halickiho. Děj tvoří z jedné poloviny jakýsi příběh o velké krádeži aut, kterou se posléze více zabýval remake s Cagem. V remaku se tvůrci pokusili dodat postavám charaktery, motivaci a já nevím co všechno ještě, ale trochu vojebali závěrečnou honičku, která v remaku z roku 2000 při svých 10ti minutách vyzní oproti původnímu skvostu jako tichý psí pšouk. 30ti minutová honička je naprostým unikátem. Bohužel ji trochu degraduje místy nesnesitelný soundtrack let sedmdesátých, občas také zmatený střih. Moc se mi ale líbilo, jak Halicki během honičky zdůrazňuje, že ve všech autech sedí lidé - zranitelné bytosti. Během akčních scén zobrazuje i úrazy a neštěstí, ke kterým by taková nebezpečná honička v ulicích města vedla ve skutečnosti. Vůbec celý film má takový zvláštní dokumentární nádech.(14.11.2007)

´´Úvodná´´ hodinka filmu je dosť nudná a ani samotné krádeže áut nemajú spád či nápad. Najväčším lákadlom sú automobilové naháňačky, lepšie povedané záverečná ultranaháňačka, ktorá je naozaj slušne zrežírovaná a ´´zahraná´´.(23.9.2012)

První polovina filmu je zajímavá (odehrává se děj a mezitím do pozadí někdo s někým nebo sám mluví), ale hlavně osti nudná (skoro nic se tam neděje, no jo kradou auta, ale jak). Ale pak příjde finále, které je naprosto jedinečné a skvostné, prostě pastva pro oči. Honička, která trvá více než půl hodiny a v takovém autu jako je "Eleanor" (1973 Ford Mustang) je prostě lahoda pro fajnšmekry.(30.9.2008)

• - Scéna, kdy Maindrian Pace (H.B. Halicki) narazí do sloupu veřejného osvětlení, nebyla ve scénáři. Tato nehoda byla skutečná. (Tony.cs)

• - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)

• - Kaskadér H.B. Halicki napsal scénář, chopil se režie, film produkoval a zahrál si hlavní roli. (Tony.cs)