poster

Americká kletba

 • Velká Británie

  American Haunting, An

 • Slovensko

  Americká kliatba

Mysteriózní / Thriller / Horor / Drama

Velká Británie / USA / Kanada / Rumunsko, 2005, 79 min

Předloha:

Brent Monahan (kniha)

Scénář:

Courtney Solomon

Kamera:

Adrian Biddle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  **

  Nemohu říct, že by Americká kletba byla špatným snímkem, což by se z mého nízkého hodnocení mohlo zdát. Jedná se spíš o průměrný či lehce podprůměrný film, který by na mě, jakožto horor, fungoval tak v 15 letech, ale nyní, když jsem viděl řadu děsivějších a atmosférou zdařilejších, tak se prakticky v žádné scéně nedostavil nějaký pocit strachu a dokonce snad ani jedna "lekačka" nezapůsobila tak, jak by měla.(18.10.2015)

 • flanker.27
  *

  Obsahu tak na 45minutovou epizodu průměrného mysteriózního (zdráhám se říct hororového) seriálu. Nejvíc mě pobavilo, jak nejdřív se autoři dušovali autentičností a záznamem v 20 knihách, aby na konci podali vysvětlení, nebudu to citovat přesně, "toto je jen jedna verze nezachycená v knihách". Slovy Zdeňka Svěráka bylo to vcelku vo hovnu, soudruhu Vráno.(3.4.2010)

 • Sprite
  **

  Za pár povedených scén jako třeba převrácení kočáru dávám 2*. Jinak jsem u filmu usínal.(17.7.2012)

 • Ded@M@tes
  ****

  Inspirováno podle doložených (skutečných) událostí, na diváku je jestli uvěří nebo ne. Napětí je dost znát a film by si zasloužil vyšší hodnocení. ( Hodnocení: 8/10 )(4.3.2013)

 • choze
  *

  Taková nálož klišé a nelogického chování postav navěšená na tak trapně ohraný příběh musí dostat do kolen i těžké hororfany. Z cca čtrnáctileté holky v noci něco opakovaně strhává deku a pak ji to tahá za vlasy a ona potom, co se uklidní, se jen převalí a dál spí? Otec, který věří, že přivolal kletbu na svou rodinu, si chce usmířit Boha svou sebevraždou tj. smrtelným hříchem? Chabý scénář a herce, kteří nemají co hrát, alespoň trochu zachraňuje atmosféra, rozumná stopáž a záběry jakoby z pohledu ducha. Ale stejně pro mě největší zábava plynula z vymýšlení nápaditějších variant jednotlivých scén.(17.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace