Americká kletba

Brent Monahan (kniha)

Courtney Solomon

Adrian Biddle
  • Sprite

Za pár povedených scén jako třeba převrácení kočáru dávám 2*. Jinak jsem u filmu usínal.(17.7.2012)

V žánru Haunted house bych řekl,že se jedná dokonce i o nadprůměr. Zdařilá atmosféra, slušný příběh, docela jsem se bavil,ale stále mě film nechal klidným. 60%(7.7.2013)

Já si myslím, že tenhle film opět naráží na špatné publikum. Češi prostě jsou v současnosti nejméně věřící lidé a je jedno, jestli se jedná o víru v Boha nebo v duchy či nadpřirozeno. Potom je těžký, aby na chvíli odhodili své skeptické názory a pokusili se dát duchům a nadpřirozenu šanci. Samozřejmě tenhle horor se snaží držet zuby nehty tehdejších písemných záznamů a to možná až příliš křečovitě, nicméně samotní tvůrci na konci přiznávají, že nikdo vlastně neví, kdo a co ty hrůzy způsoboval, proto přišli s nějakým duchem, který se vytvořil ze silně emocionálního zážitku dcery, která byla otcem znásilňována. Proč však duch napadával nejdříve ji a poté otce, to nikdo neví. Mě se Americká kletba líbila. Není to sice precizní duchařina, ale rozhodně nenudí, umí vylekat a umí vytvořit hodně nepříjemnou atmosféru..... Koho zajímá více faktů k příběhu rodiny Bellů, tak čtěte na wikipedii (Bell witch) nebo zde: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&langpair=en|cs&rurl=translate.google.cz&twu=1&u=http://mtskeptics.homestead.com/BellWitch.html&usg=ALkJrhjQ_2LFyxIaAKt8XLfRJIXOiFgMFA(13.7.2011)

Musím uznat, že po dlouhé době jsem měl u hororu strach. Fantastická atmosféra, střih a slušné herecké obsazení. Námět už tady sice byl, ale Courtney Solomon mě překvapil jak se danné látky chopil.(8.5.2009)

Tvůrci tohoto filmu nejsou žádní géniové, ale bylo vidět, že se opravdu snažili. Hlavním plusem pro tento horror je, že příběh je vyprávěn v začátcích 19. století. Tudíž žádná elektřina, ale svíčky. Do toho bouře, starý dům, strašidelná hudba, úcházející kamera a temný háv dávají tomuto filmu ten správný horrorový šmrnc. Navíc prostředí bylo kouzelné. Romantika mezi postavami je ve filmu silně v pozadí a tlumená, avšak z prostředí úplně srší. Až na tu chuděrku holku Betty ( mimiochodem moc nádherná Rachel Hurd-Wood ), která ze sebe musela dělat před kamerou šaška, není v An American Haunting nic, co by mi vyloženě nesedlo. 60% [červenec 2006](9.7.2006)