Americká kletba

Předloha:

Brent Monahan (kniha)

Courtney Solomon

Adrian Biddle

Musím uznat, že po dlouhé době jsem měl u hororu strach. Fantastická atmosféra, střih a slušné herecké obsazení. Námět už tady sice byl, ale Courtney Solomon mě překvapil jak se danné látky chopil.(8.5.2009)

• J*A*S*M

Hrůzná nuda. Duch několikrát asi minutu krouží po místnosti, všichni se zmateně rozhlíží a nic. A překvapivá pointa je natolik trapná, že víc to snad ani nejde. Tohle není nic pro mne.(17.11.2007)

• Sprite

Za pár povedených scén jako třeba převrácení kočáru dávám 2*. Jinak jsem u filmu usínal.(17.7.2012)

Takto príjemne som sa hodinu a pol už dlho nebál. Super voľba hlavnej predstaviteľky malej Betsy (Rachel Hurd-Wood známej hlavne z Petra Pana). Ale pointa je určite z tých nešťastne zvolených, ktorá vo výsledku celý film zhadzuje.(23.7.2006)

Neveľmi originálny a na to, že ide vlastne o "dobový kostýmový horor", nízkym rozpočtom trpiaci počin... ALE! Je to čertovsky strašidelné a s niekoľkými labužníckymi ľakačkami (útok čierneho vlka). Čakal som, že kvôli neustálemu točeniu sa okolo jednej lokácie a opakujúcemu sa vyčíňaniu ducha to časom stratí na pôsobivosti, ale kdeže - ono je to napínavé až do konca. Príjemné prekvapenie.(31.3.2009)