Americká kletba

Předloha:

Brent Monahan (kniha)

Courtney Solomon

Adrian Biddle

Nevím, co pořádně napsat, prostě další film, co nepřinesl nic zásadního. Je tu hlavní pointa, a částečně dává i smysl, i když je to takový trošku divný.(14.5.2009)

Skromný snímok, ktorý ma niečo do seba. Celých 91 minút "hustej" atmosféry, ktorá dokáže vyvolať strach. Avšak niekde tento snímok stroskotal, niečo tomu rozhodné chýba... Herci snaživý, prevedenie presvedčivé, ale ten záver sa niesol v zmätenom duchu, ktorý bol tak nejak nedotiahnutý do konca... Chcel som vidieť viac, možno práve tá krátka stopáž uškodila tomuto filmu... 6/10(30.12.2007)

Musím uznat, že po dlouhé době jsem měl u hororu strach. Fantastická atmosféra, střih a slušné herecké obsazení. Námět už tady sice byl, ale Courtney Solomon mě překvapil jak se danné látky chopil.(8.5.2009)

Snímok ťaží hlavne zo skvelej dobovej atmosféry, pár ľakačiek a dobrej výpravy. Keby nie tohto, film ide do hlbokého podpriemeru, pretože dejová linka je len nezáživný paškvil útočiaci na váš zívací reflex. Koniec sa snaží tváriť hrozne múdro a šokujúco, ale v skutočnosti ide o tak plochú a trápnu pointu až je to celé na smiech. Ani herecké výkony moc neoslnili, možno až na Sutherlanda so Spacekovou, ale tí sa ani veľmi snažiť nemuseli, jednak to od nich dej nejak zvlášť nevyžadoval (takže stačilo zapnúť na polovičný plyn) a tiež čím sú starší, tým sa do hororov hodia viac. S prižmúrenými očami slabučký priemer ako jarný vánok. 50/100(2.10.2014)

• AngelAngie

Když jsem tenhle film sledovala, byla jsem stejně tak jako další v jistém domění .. a skutečnost mě šokovala, ale bohužel ne tak, abych si řekla, že se jedná o kvalitní film .. spíše podprůměr, protože to, co je tam skvělé, se lomí s tím, co je tam otřesné ..(3.7.2006)

• - Snímek získal dvě nominace na Teen Choice Awards, jednu pro Rachel Hurd-Wood za její filmový křik a druhý snímek samotný za nejlepší thriller. (imro)

• - Horor od nezávislého distributora Freestyle Releasing stál 14 milionů a v amerických kinech debutoval (5. – 7. 5. 2006) s obratem 5,7 mil. dolarů na třetí příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se vyšplhal na 16,2 milionu. (imro)

• - Film je taky známý pod názvem American Haunting - Bellwitch Story. (Chatterer)