poster

Americká kletba

 • Velká Británie

  American Haunting, An

 • Slovensko

  Americká kliatba

Mysteriózní / Thriller / Horor / Drama

Velká Británie / USA / Kanada / Rumunsko, 2005, 79 min

Předloha:

Brent Monahan (kniha)

Scénář:

Courtney Solomon

Kamera:

Adrian Biddle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  ***

  Atmosferická podívaná se slušnou vizuální stránkou a dobrými hereckými výkony. Jinak velkoryse načrtnuté nic, točící se stále dokola na špičce svého nosu.(8.11.2006)

 • pan Hnědý
  ***

  Atmosféra je velmi mrazící-mlha, noční prostředí pokoje a výborný výkon Rachel Hurd-Woodové (její výkřiky v originále jsou velmi strhující). Silná první polovina filmu, která ale ztrácí tempo v polovině opakovatelnými záběry a vrcholná zápletka taky neohromí. Courtney Solomon to měl trochu z ruky a poněkud nedotáhnutý, ale jinak dobrá atmosféra - za ty prachy.(26.2.2012)

 • iamek
  ****

  Musím uznat, že po dlouhé době jsem měl u hororu strach. Fantastická atmosféra, střih a slušné herecké obsazení. Námět už tady sice byl, ale Courtney Solomon mě překvapil jak se danné látky chopil.(8.5.2009)

 • AngelAngie
  **

  Když jsem tenhle film sledovala, byla jsem stejně tak jako další v jistém domění .. a skutečnost mě šokovala, ale bohužel ne tak, abych si řekla, že se jedná o kvalitní film .. spíše podprůměr, protože to, co je tam skvělé, se lomí s tím, co je tam otřesné ..(3.7.2006)

 • Chrustyn
  ***

  Slušný horor s atmosférou, za kterou by se nemusel stydět ani Shyalaman. Alespoň ze začátku vše funguje jak má, film příjemně děsí skvěle vystavěnou atmosférou, které dopomáhá fakt, že se snímek odehrává v 18. st. a i herci si vedou velice dobře. Tvůrcům je k dobru připočítán i fakt, že děsí pomocí zvuků a toho co divák nevidí a vystačí si bez jediné kapky krve. Bohužel toto vydrží jen první půlku a poté se snímek zvrtne do opakujícího se sledu strašení, které se většinou odehrává v jednom pokoji. Kdyby si tvůrci připravili nové způsoby jak diváka vyděsit mohl být snímek o třídu lepší, takhle se jedná o průměr.(19.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace