Americká kletba

• Velká Británie An American Haunting (více)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiální text distributora)

Ace.A.T.L.

Velice příjemné. Jen je to zasazený do historie a to mi hodně snižuje práh bubákovství. Ale i tak, je to hodně pěknej film, se solidníma hercema a dobře situovanou atmosférou. Rozhodně jsem se nenudil. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

Scaevola

R. Hurd-Woodová ve svých nejkrásnějších letech nepředvedla nic jiného než smutně kožené oči a i D. Sutherland byl unylý a nezajímavý, což bohužel pro snímek scénářem předurčený k závislosti na kvalitních hereckých výkonech znamená bolestné minus. Zápletka sama o sobě byla vnitřně logická, ale hrůzyplným scénám scházela jakákoli gradace, takže úvodní napětí podpořené lekacími okamžiky se postupně vytrácelo, až zbyla pouze otázka, čímže to všechno je, jež však nakonec nic neznamenala. ()

zaack

Tak tohle mě zklamalo. Výborné trailery slibovaly temnou duchařinu a místo toho je výsledkem slepenec těch nejprovařenějších hororových klišé. ()

Jay---

V době kdy se většina "hororů" zaměřuje na nezáživné vraždění hákem,či motorovou pilou a člověk od začátku do konce ví že se za tím vším skrývá jen člověk, působí na mne tento snímek jako takový malý balzám na strádající a po tajemnu toužící "hororovou dušičku" .Závěrečné zjištění, že všechnu tu hrůzu oné rodince nezpůsoboval ani tak úplně duch,nýbrž jakási půlduše zneužité dívky mne sice lehce zklamalo,nicméně oproti již zmíněným nezáživným krvákům to byla rajská zahrada a konečně jsem po dlouhé době zažil u žánru, pyšnícím se jménem "horor", něco jako mrazení a husí kůži. ()

ostre_pero odpad!

nemôžem inak. hanba, trapošina. zíval som a nudil som sa celý film. v duchu mi preblysli viaceré filmy s podobnou tematikou (a boli ich desiatky!), ktoré by tento ODPAD strčili do vrecka! dokonca aj vrchol komercie - Messengers - bol o tri triedy lepší ako toto! ()

Jeliik

nemozem povedat ze som sa ani raz nezlakol, ale to ani zdaleka nestaci na moje rozmaznane oko ducharskymi filmami (mozno mi vadily dobove kostymi ) ()

Ajfist

Americká pohádka.Pokud je tohle podle něčího vyprávění a bráno vážně za skutečnost,tak toho co tohle údajně zažil bych poslal na psychiatrii a ty,kteří mu to uvěřili,rovněž.Příběh okoukaný a dost hloupý.Mám sice tento žánr rád,ale ne vše se jak vidno povede. ()

Kanec.Pumba

Jedním slovem: HOROR. Tvůrci se měli vykašlat na jednu z dějových linií a buď se měli pořádně zaměřit na ducha nebo na otce. Ovšem tady byla hromada nedodělaných scén, které byly nesouvislé a děj byl plytký. Myslím si, že je hromada lepších filmů z této oblasti. ()

Svadbos

Film bol natočený na podklade údajne skutočnej udalosti. Jediným horrorom tu je biedny príbeh a jednotvárny scenár. Alternatívna verzia má dĺžku 91 min. ()

vorel999

Podle mě pěkně zpracovaný horor s dobře zpracovanou zápletkou. Velmi pěkný herecký výkon Rachel Hurd-Wood, na ktereou si tak ňák matně vzpomínám z filmu Solomon Kane, ale výkon ostříleného veterána Donalda Shutherlanda mi už tolik nesedl. Teda nevím proč tento film režíruje režisér, který režíroval sračku Dračí doupě, kdyby to dali někomu jinému, tak by tento film tak nepropadl. Ale moc musím pochválit kameru Adriana Biddle (V jako Vendeta, Horizot událostí), který film částečně natáčí z pohledu ducha, což je velmi sympatické. Celkem přesvědčivě je zde zachycena atmosféra počátku 19. století, která mi u filmů velmi vyhovuje (Ospalá díra). Co se týče filmového děje, čekejte lepší průměr, který není tak profláklý jako tisíce dalších remaků o 10 let starších hororů, které už ve své době neměly žádný úspěch. Jako klad vydím to, že duch ve se neskrývá, ale spíše se ukazuje světu, je vidět a slyšet jak chodí. Jinak celý film provází temná atmosféra, která je slušně zpracovaná. Je pravda, že konec je scvrklý asi do 5 minut, což je fakt hloupý a v celém filmu je taky pár nesrovnalostí, jako například, když si to otec chce udobřit boha tím, že se zastřelí, i když by tím porušil smrtelný hřích. Celou atmosféru podtrhuje skvělá hudba. Myslím si, že by si tenhle film zasloužil mnohem vyšší hodnocení. Tomuto filmu dávám 70%. ()

Fritaaa

Některé scény byly dobré, ale to hlavní, atmosféra, filmu prostě chybí. Důvod je jednoduchý, vše se děje příliš rychle. Film si žádnou atmosféru ani nebuduje, prostě sází jednu událost za druhou. Bohužel, je toho moc. Je toho moc a film je na tak prostý nápad a opakování stále toho samého příliš dlouhý. Na konci jde potom vidět, že film neoklamal diváka, jak se snažil, ale sám sebe. Nejde o vyloženě špatný kousek, ale chybí atmosféra a až příliš se tam řve. ()

Vladimus

Škoda, zo začiatku to ešte vyzeralo, že to aspoň bude poctivo urobená strašička. Ale v druhej polke som niekoľkokrát takmer zaspal a akože drásajúce momenty s explodujúcou hudbou mi začali liezť na nervy, vôbec ma nedesili. Pekne vybratá lokácia, vizuálne v pohode, dva - tri dobré momenty a dosť. Škoda. ()

bombastus

Když jsem si přečetla o čem film je, nadchla mě jeho nápaditost, mám tuto dobu a výpravu ráda. Ovšem od půlky filmu jsem zjistila, že nápaditost se ukývá pouze zde v popisku filmu. Celý film hlavní postava buď spala nebo se s sebou plácala po posteli jak ryba z moře vytažená. Pořád a to samé dokola. Samou nudou jsem od půlky filmu sledovala stopáž, kdy už to skončí, asi ve 3/4 filmu jsem si začala číst knížku :-D Jelikož mě při čtení film rušil, přetočila jsem ho nakonec. Zřejmě jsem vůbec o nic nepřišla, konec byl stejne tak nudný jako děj filmu :D ()

soukyd33

To je kravina. Sto snů a nic. Ani nevíte co, proč, kde komu. Leknout se můžete akorát u zvuků z filmu. Hvězdiček 1 ()

NikiVai

Ale jo, tohle bylo dobrý. Dobová duchařina s fajn zvukovými efekty i hudbou. To, že se jedná o zfilmovanou skutečnou událost dodává celému snímku to něco navíc z čeho mrazí v zátylku. ()

sun.eagle

Výborný Horor s velkým H. Jeden z nejlepších hororu které jsem viděl. Už jen proto že splnil svuj hlavní učel - člověk se u toho bojí. Opravdu mi běhal hruzou mraz po zádech, podpořil to i fakt že se to opravdu stalo!!! Stejně jako film Bytost tyhle filmy co se týče děsu pusobí nejvíce. Zlo tady představuje cosi co nevidíme, něco co každý někde v koutku duše muže připustit. Filmy kde jako zlo vystupuje něco jako Jason, nebo jiný masový vrah teenegearů beru jako parodii a veselohru, pokud horor tak nadpřirozeno tak to vždy bylo, je a bude. Podle hodnocení boužel většina jako měřítko pro kvalitní horor bere počet mrtvých náctiletých slepic které vždy vyběhnou po schodech nahoru, nebo jim chcípne auto v tu nejnevhodnější chvíli a vrahoun má v jedné ruce motorovku a v druhé mačetu. Smutné. ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)