Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Kosmik 1

Docela zajímavé ztvárnění zániku Země, bohužel příběh je však zcela průměrný. Ale naproti tomu dospělácké herecké obsazení dokonalé, bohužel je nevyužit zcela veškerý jejich potenciál. To jsou dva klady proti dvoum záporům, tudíž mi vychází průměr. Jedná se o film, na který se dá snadno zapomenout. 55% ()

Autogram

Efekty sú obstojné, ešte aj zmodernizovaný Golem nevyzerá nejako tragicky. Výkon Reevsa je štandardne dobrý, je očividne expert na rôzne zvláštne bytosti už od čias Matrixu. Len dojem z filmu zostáva priemerný, okrem rozumného posolstva v ňom chýba niečo viac, možno je to spôsobené práve trochu zastaralým originálom. ()

Philoun1

No představoval jsem si to trochu jinak, takže jsem byl maličko zklamaný, ale na druhou stranu jsem s tim trochu počítal když jsem viděl klesající hodnocení. Čekal jsem, že uvidím více odkazů na rok 2012 a vůbec na Mayoskou civilizaci, přitom se děj vlastně mohl odehrávat kdykoli a ani nemusel souviset s koncem Mayeského kalendáře. ()

BuryGol

Hmm, tak za tohle jsem dal 50 Kaček? No ještě že byla sleva, kdybych měl dát 120, tak se asi naštvu. Nečekal jsem žádnej kinematografickej zázrak, o kterym bych na potkání vyprávěl lidem na ulici, ale přece jen jsem čekal něco víc. Jako by tomu něco chybělo. Omáčka bez knedlíků, nebo snad motorkář bez motorky...No abych to shrnul-nebyl to zrovna propadák, ale doporučit to nemůžu. Nápad je to dobrej, myšlenku to má, jen to zpracování hapruje. Jinak nejhorší postava je rozhodně to černý dítko, který jsem měl chuť uškrtit pokaždý, když se objevilo na plátně. Tenhle film neurazí, nicméně ani nenadchne. 55%. (Jinak přesně kvůli těmhle filmům bych asi předělal způsob hodncení.) ()

deckardx

Pro me obrovske zklamani.. Na tohle sem se tesil asi jako na Temnyho Rytire, ale dostal sem dost nudnej film.. Cekal sem nejakou velkolepou akci a dechberouci sceny a nic z toho se nedostavilo... Film prakticky nema zadny dej a stoji jenom na vybornym a hlavne presvedcivym Reevesovi.. Mela to bejt pecka, ale je to cistej prumer.. ()

P1tr

Nejdříve nadějné ukázky, pak nenávistné recenze a nyní vlastní shlédnutí v první polovině naplňující očekávání, aby v druhé části plynule přešli v klasickou Hollywoodskou slátaninu, která musí za každou cenu v divákovi vyvolávat emoce. Škoda tohoto snímku, neboť měl na víc. Celkové pomalejší tempo mi nevadilo, ovšem čekal bych trochu hlubší pohled do dané problematiky a následně uspokojivější vyvrcholení. Herci a režisér nijak nevybočují z amerických standardů, což se nedá řící o tricích, které rozhodně nedostojí označení blockbusterové. Na jedno shlédnutí ideální, ovšem nezbavíte se pocitu promarněné šance. ()

prasacimor

Otrepaná zápletka a naivný príbeh, ktorý dokázali Simpsni zhrnúť do 20 min. epizódy a podať o dosť zábavnejšie. Keanovo konečné presvedčenie na základe zopár dojemných objatí a Jennifer dookola opakujúcej "We can change" veľmi nepresvedčivé. Plus lacne vyzerajúce efekty (napr. obyčajná jazda kolóny na dialnici) a Keanu Reeves hovoriaci po čínsky naozaj ako mimozemšťan:D ()

VooDoom

Tak toto byl první snímek od kterého jsem odešel z kinosálu.Ne že by se mi nelíbil sci-fi žánr, ale abych si zaplatil lupen a viděl přehlídku amerických vojáku a jejich techniku, děkuji nechci! Reevese jako herce mám rád, ale do tohoto filmu jít nemusel.Prostě nuda a nic víc... ()

rubik1

Moc som od tohto filmu nečakal, takže ma ani moc nesklamal. Nejak sa mi ani nechce o ňom písať, takže v skratke: herci na výbornú, scenár ušiel a záver ma sklamal. Po zvážení tohoto všetkého nakoniec dávam 3* ()

jenik71

"Tato planeta umírá. Lidská rasa ji zabíjí... Když zemře Země, zemřete vy. Když zemřete vy, Země přežije... Napravíme co jste zničili a dáme Zemi novou příležitost." To jsou slova mimozemšťana Klaatua, která naprosto přesně vystihují, o co v tomto sci-fi vlastně jde. Kromě několika povedených triků a morálního poselství však tento film mnoho nenabízí. ()

Josefin

No nevím morální kodex, na mě jako poselství nepůsobil. Přišlo mi to hodně laciné a nudné! Víc takových sci-fi a přestanu se na ten žánr dívat. Neoslovilo mě to naprosto ničím, přehnaný trailer zbytečně navnadil.K.Reeaves to nezachránil. Já teda zklamaná byla, čekala jsem hodně a dostala nedobrý šálek čaje! ()

zolo23

Pekný úvod a záver, ale tam niekde v strede kde by to malo fungovať to proste nejde. Myšlienka dobrá, ale na to, že to je remake sa stým mohol Derrickson trochu viac pohrať. Miestami som sa naozaj nudil a ani "ten" Reeves ma neoslovil. Za celý film povedal asi 10 viet...hm, v poslednom čase bežná vec. ()

manonfire

Už tak chatrný příběh je doveden do ztracena, na jehož konci jen slepě narazíte do zdi, kterou byl celý projekt zazděn. Nenaplněná ambice, nefungující dialogy a nesnesitelě rozmazlený Smithův fakan. 40% ()

NDroo

Nu, vahal jsem mezi usekama za 4* a castma sotva za 2*, tak mi ten film pripadal, hodne nevyvazeny...nu, takze asi kompromis, za 3*. ()

Fox85

Původní film jsem neviděl, četl jsem jenom povídku, která byla inspirací. K tomuhle filmu tak přistupuji jako k samostatnému dílu. A ono to je možná asi i jedno, je to totiž hrozná bída a nuda ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)