Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

AngiS

Přiznávám, že originál jsem neviděla. Nicméně tenhle snímek mě sám o sobě celkem zaujal.. Neříkám, že to bylo nějak extra nadprůměrný... Ale na filmový večer to stačilo.. ()

Giggs

Večne aktualna environmentalna tema v postmodernom podani, ktora sa však na svojho predchodcu ani zďaleka nechyta. Material dobry, bohužiaľ zle využity. ()

lukasch

Čekal jsem od toho více a asi nejsem sám. Fandové původní verze byli zklamáni kvůli vyšší dávce popcornu, pro ostatní zase bylo toho popcornu příliš málo. Málo akce a všudypřítomné poselství, že se musíme změnit, jinak svět zanikne mě teda nebralo. Jennifer Connely ale byla fajn, Reeves ani nehrál, resp. jeho postava musela být nelidské dřevo :) ()

MareT.

Ona je to taková jednohubka, která ani vcelku nenudí, ale několikrát je neúmyslně k smíchu. Mám s tímto problém stejně jako s filmy typu Den nezávislosti nebo Válka světů. Nastolí se velký problém, ničívé následky (to aby bylo dost efektů) a nakonec přijde řešení tak jednoduché a absurdně směšné, že to celou tu uvěřitelnost hodí do .... záchodu.:-) ()

Junglista

Jako jednohubka ok, tak špatné to nebylo (když místy přivírám i třetí oko), ale nějaký hlubší dojem? Kdepák... dost nevyvážený film. Ten původní z roku 1951 jsem viděl někdy před patnácti lety a stále si z něj pamatuju víc, než z novějšího bratříčka, který skončil před čtvrt hodinou... ()

I.AM.NOT

Připadalo mi to jako snaha o sci-fi s hutnou komorní atmosférou a závěrečnou super akcí ála Roland Emmerich. Dvouvýrazový (drsný/smutný) Keanu podal svůj standartní výkon (musí se mu prostě napsat role na tělo). Celkově to u mě dopadlo takto- první hodina, ačkoli toho dělo poskromnu se mi hodně líbila, tajemná atmosféra byla tajemná a prostředí ponuré. Potom vypukla akce. V této chvíli se mi to přestalo líbit a napád s brouky rozhodně není nic novátorského, upadlo to ke klišé- vřískající dítě, hrdinná matka a STRAŠNÝ PRODUCT PLACEMENT!!! . Ve všech směrech průměrný film. ()

dopita

Tenhle příběh nějak nefunguje. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) přijde na Zemi vyhladit lidstvo, aby zachránil planetu. To dává smysl. Horší už to je s tím, že nad tím onen mimozemšťan začne přemejšlet a že si to možná nakonec rozmyslí. Buď je to blbec, nebo je blbec scénárista, nebo ještě líp, scénárista dělá blbce z diváka. Navíc Keanu Reeves je odjakživa herec bídnej až prachbídnej a ani nudnýho, emocí prostýho mimozemšťana zahrát neumí. Jennifer Connellyová je jen hezká, nic víc a Jaden Smith je spratek, kterýho měl Klaatu sejmout jako prvního. Herecký obsazení zachraňujou jen ve vedlejších rolích Kathy Batesová a John Cleese. Přesto se na film dá koukat, režisér leccos zachránil. Některý scény se docela povedly a nanobiti baštěj planetu docela efektně. Mírně nadhodnocený tři hvězdičky. ()

Sancty

Na pôvodný film z päťdesiateho prvého si takmer nepamätám, ale bavil ma viac, to viem isto. Pri Derricksonovej verzii som mal pocit, že si ten chlap chce natočiť vlastný Matrix (od zranenia Klaatua až po jeho únik, neskôr ešte v zopár náznakoch). Triky nie sú najhoršie, ich najväčším problém je však opotrebovanosť (ničenie mesta a prelet stíhačiek medzi budovami už hádam nikoho nezdvihne zo stoličky). Herecký ansámbl nepresvedčil, možno tak Keanu. Batesová bez autority, Connellyová do počtu, krpatý Smith na odstrel a Cleese iba štek (takže nemal čo predviesť). Aspoňže GORT vypadá k svetu a vyvoláva rešpekt. Celkom vydarený remake, ktorý to mohol dotiahnuť ďalej ako iba na priemernú sci-fi. 5/10 ()

Paity

Není to vůbec špatné a Keanu Reeves se filmu/role zhostil opravdu dobře. Jen škoda konce, který je takový nijaký. Čekal jsem rozhodně více, i když samozřejmě znám původní předlohu. ()

farfalla

Remake sci-fi filmu z roku 1951. Viděla jsem nejdřívě ten originální film. V porovnání s dnešními filmy tohoto druhu je trochu zastaralý, ale má myšlenku, na kterou se plně soustředil a s plným nasazením až do konce se jí věnoval. Tento remake je rozmělněný politikou (Kathy Bates), rodinnými problémy a jedním slavným spratkem (Jaden Smith). Původní film se zaměřil na neotřelou myšlenku, nový film se více zaměřil na situace a triky, které mají úspěch u diváků. Jestli jste už viděli původní film, není důvod vidět i tento. ()

ti88na

Tak skupina hollywoodskich environmentalistov sa rozhodla natočiť film, ktorý nás mal prinútiť k zamysleniu nad tým ako škodíme svojej drahej planéte. No to som doteraz fakt nevedela! Ja náhodou zrecyklujem aj servítku, hlavne odvtedy čo nám zdvihli poplatky za smeti. Film sám o sebe nie je zlý, práve naopak ide o vcelku pozerateľnú záležitosť, s veľmi okatým posolstvom, ale sympatickými hrdinami a sexi mimozemšťanom Keanu Reevesom, ktorého by som teda aj ja s chuťou presviedčala, aby nám dal ešte šancu. ()

Adramelech

Začátek filmu dobrý, efekty působivé, ale druhá polovina filmu je prolezlá sentimentalitou jak Západní Evropa islamisty. Je však třeba ocenit, že film nepropaguje LGBT ani jiné bludy z neomarxistické dílny. ()

slouy

Film v čele s Keanu Reevsem se mi líbil. Brouci, kteří pohltí všechno, co jim přijde do cesty, jsou podle mě skvělí. Ale zdá se mi divné, když brouci pohltí všechno včetně domů, aut, značek atd., proč skoro na konci filmu se nic nestane hlavnímu hrdinovi, když procházel hejnem těch brouků. To jsem trochu nepochopil, ale i přes to jsem film ohodnotil čtyřmi hvězdičkami. ()

thierry_14

Je to hodně jiný než originál, ale to neznamená, že je to špatný :) To vůbec ne. Opravdu dobře natočený, hlavně po vizuální stránce pěkný (Gort se mi líbil víc než originál). Trošku mi tam akorát chybělo: Klaatu barada nikto. ()

_ksilt

Boguzel pro me velke zklamani, jakkoliv sem klasickej film videl nekolikrat a vzdycky si ho znovu rad pustim, tady scenaristi prosvihli mnoho sanci jak dat filmu ten spravnej riiz a tim nemluivim o FX, proste si myslim, ze takovyhle namet by si zaslouzil daleko propracovanejsi postavy, nektere mi ve filmu prisly primo zbytecne, skoda preskoda. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)