Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Radim

Nemám moc rád moralizování, a tady jsem si toho celkem "užil". Nicméně vizuálně skvělé (i když ne originální), výborné obsazení (i když Keanu stárne tak nějak nehezky), dobrá hudba. ()

CjKukis

Tomuhle dílu prostě něco pořád chybí, nevím jestli mi to zdá ale prostě se v tom tlachá a neděje se prakticky nic. Místo nějaký totální destrukce světa, je tu jeden povedenej ufoun, spousta nesmyslně se chovajíích amíku a armáda, no řekněme slušně totálně neschopná. Možná kdyby se trošku přotvrdilo, stálo by to za víc než *** hvězdy. ()

kwoky

Prosím, přidejte ještě hodinu a dejte tomu pořádný vygradovaný závěr! Tohle jsem si vážně nezasloužil. FUJ! Seděl jsem celou dobu napnutý k prasknutí a najednou konec! Žádné rozuzlení, žádné odpovědi. Jen pár plků a happy end. Myslel jsem, že to bude skvělý film. Byla to chyba. ()

melkor323

Velmi zaujímavá tema, avšak ak sa pojme príliš mainstreamovo, mame tu len dobry napad (zo stareho originalu z 50 rokov samozrejme), zabitý haldou klišé, slabými efektami (ten "robot ochránce" čo vypochodoval z tý zelený koule vyzeral ako z 2 triednej PC hry) a blbým, nič nevysvetlujucim koncom. ()

Haymar

Den kdy se zastavila Země disponuje slušnou výpravou, triky, dobrými herci i zajímavým námětem (i když jde o remake téměř 60 let starého fláku). Samotný fakt, že film vlastně (spolu)vytváří úplně nový subžánr (eko sci-fi), mi nevadí, neboť k tomu tvůrci přistupují vcelku důstojně a opatrně. Zásadním problémem filmu však je, že nedokáže strhnou! Nemá spád, postrádá dynamiku i napětí a úplně chybí pořádná akce (těch pár výbuchů to fakt nevytrhne). Celou dobu se v podstatě nic neděje, jen se plká a plká a když už konečně dojde na lámání chleba, divákovi je to vlastně šumafuk! Producenti od Foxu se tak strašně zaměřili na ono ekologické poselství (což je evidentní i z dvd bonusů), že úplně zapomněli na samotný film... A je to znát! Zatraceně jo! Bohužel!... ()

ThomasCrown

Vizuálne prvotriedny zážitok a dejová lahôdka. Film sa rozbehne veľmi rýchlo a už od začiatku vás dej pohltí. Keanu Reeves je obsadený veľmi dobre a jeho mimozemský pôvod mu naozaj veríte. Jediný, koho by som občas prefackal je Jaden Smith, ale to len kvôli charakteru jeho postavy; občas ma vážne štval. Ale zase na druhej strane, dobre tak vykresľuje svoju postavu v ťažkej situácii. GORT je do súčasnosti prenesený na slušnej úrovni a koniec koncov, ako pocta pôvodnej verzii, samozrejme prispôsobený dnešnej dobe, je film vytvorený výborne. ()

Prochy38

Původní předlohu z 50. let neznám, ale jako sci-fi se mi to líbilo opravdu hodně. K. Eeeves je sympaťák a J. Connelly fakt kočka. Když někdo řekne sci-fi a týká se to příletu mimozešťanů, ne vždy musí jít o akční střílečku. Tady to bylo akorát! Je trochu škoda, že ta planeta nepadla:D. ()

Schuldiner

Slabota, a to tak že velká! Z tohoto šlo, jak už to tak ve slabších sci-fi filmech bývá, vytřískat rozhodně víc!!! Viděl jsem to jednou v kině a stačilo mi to. -- 35% -- ()

Teabag

Vcelku průměrný film, který by mě asi vůbec nezaujal, kdyby v něm nehrál Keanu Reeves. Scénář byl dost nedotažený, takže nedal prostor ani psychologii postav ani katastrofické atmosféře. Někdo se, holt, moc soustředil na to, aby film obsahoval "poučení". To nedělá dobrotu. Námět přitom špatný vůbec není a Keanu mě snad ještě nikdy nezklamal. Škoda. 5/10. ()

TERRORDROME

Na zem tresne mimozemšťan s ksichtom Keanu reevesa a chce s nami vyjednávať. Blázon, keby boli emzáci naozaj taký múdri vedeli by že všetky vlády na zemi dokážu akurát tak vyjebávať! Podstatnú časť filmu potom tvorí to ako Keanu uteká pred armádou a nejaká vedkyňa s krpatým černoškom sa mu snažia hrať na city. Do riti s nimi, ukážky predsa lákali na katastrofické mäso a nie Poštu pre Teba. Napokon sa ničenie konečne rozbehne, ale ani mrak nanorobotických molov to z biedy nevytrhne pretože v tej dobe už som jednoducho nadobro stratil pozornosť a tak tam mohol lietať pokojne aj Santa Claus na vypchatom mamutovi. Na záver sa černoškovi bez otca predsa len podarí mimozemšťana dostatočne dojať a ten sa s výkrikom "GERONIMÓÓÓ" vrhne do žiariacej gule aby nás zachránil. Mňa to až tak nedojalo, skôr solídne nasralo že som zasa raz čučal na ďalšiu celovečernú hipisácku reklamu. Jednu hviezu dávam za stretnutie s Johnom Cleesom ktorý jediný má tú moc presvedčiť nielen mimozemšťana ale aj mňa. ()

Hanes88

Hodně originální nápad! Proč ne? Mi se to opravdu hodně líbilo. Navíc Keanu Reeves a Jennifer Connelly zahráli opravdu dobře. Závěr byl taky docela zajímavý, takže ty slabší 4 hvězdy sedí. 75%. ()

peetriss

Dění točící se okolo Keanu Reevese a Jennifer Connelly a jejich moralizování o destruktivním vlivu lidského druhu na planetu Zemi, mělo našlápnuto na poměrně zajímavé sci-fi s ekofilozofickými prvky, ale tvůrci jakoby se nemohli rozhodnout, zda chtějí natočit "skromné" sci-fi s nádechem ekologické agitky, kde se celkem dobře pracuje s atmosférou nebo akční sci-fi spektákl na efekt, který by měl působit jako magnet na dolárky z peněženek potenciálních diváků! Bohužel film zůstal někde na rozcestí a následkem je nekonzistentní rozháraný a po všech stránkách průměrný film, který opravdu ničím zvláštním nevyniká. Keanu Reeves působí poněkud prkenně a monotónně, protože jeho mimický projev je jakoby vystřižený z role matrixovského Nea, ale kdo ví, možná právě proto byl obsazen. Akční scény, efekty a vůbec celé dění okolo ministryně obrany působí velice nedopracovaně a na filozofickou linii příběhu působí především rušivě! Neopomenu ani fakt, že neméně rušivěji na mě zapůsobil i Smithův malý fakan Jaden, toho si mohli tvůrci úplně odpustit. Je mi velice líto, celkem jsem se na Den, kdy se zastavila Země těšil, ale na více než tři hvězdy opravdu nemá a nezachrání to ani obsazení mé nejoblíbenější herečky Jennifer Connelly. ()

Marius_ss

Dosť nevyužitý potenciál, a strašne má iritoval ten zasran Smith jr. Kebyže som na mieste matky tak ho asi nakopem. Na druhej strane...je to sci-fi a hraje tam Keanu Reeves, to je kombinácia, ktorá u mna funguje. Videné 4.1.2019 doma LGOLED. ()

4everMan

A já myslel, že tyhle americké sračky už se točit nebudou, nebo alespň ne tak, aby šly do kin. Bohužel se tak stalo; samozřejmě na konci nechyběl happy end. S přimhouřenýma očima 40%. ()

dezert odpad!

Všechno blbě. Jenže co čekat od scénáristy, kterej se jmenuje Škarpa. To mluví za všechno. Keanu - na prd. Režie - na prd. Prdel. ()

baxiii

Nuda a předvídatelnost od začátku až dokonce. Další film, který nic nepřinesl, a ani naopak. Jediné nad čím jsem musela přemýšlet byl začátek, který podle mého názoru byl úplně zbytečný, jelikož do dalšího dějě moc nezapadal a ani nebyl nijak objasněn. Dávám 40% za Jennifer a Keanu. ()

Macik

A po dlouhé době se opět uchyluji k psané formě. Čekal jsem vám na film, který mi rozváže pusu a prsty a já si řeknu, ne! tak tady nemůžu jen dát nicneříkající hvězdy. Moji drahou polovičku jsem přesvědčil a vyrazili jsme na sci-fi s tím chlápkem z Matrixu. Byl jsem zrazován, nechoď na to, je to blbost, jenže holt vlastní zkušenost, je vlastní zkušenost. Tak abych vám tu nepsal, přílišné detaily, děj filmu je vám jistě znám, tak pojďme k hodnocení. Film Den, kdy se zastavila země se vůbec nepovedl. Ano, je tu špatný scénář, ale je tu hlavně špatný režisér a prostě je to jak by řekla má přítelkyně : " Všechno špatně.." Jediný klad je proto námět a hlavní obsazení. Scott Derrickson to celý neustál, nevěděl, co chce natočit. Sci-fi totiž dle mě může být dvojího typu. První je, že je to non-brainová záležitost, na kterou se ovšem dobře kouká a pobaví (Den nezávislosti), druhý typ je pak záležitost, kdy, když vezmete vpotaz fakt, že by se to vážně mohlo trošičku stát (mimozemšťani atd.), tak to celkem dává smysl. V tomto případě to není ani to, ani to. Chvílema je to směšný, jednání postav naprosto nelogické a vymykající se svým charakterům. Čím je delší doba po skončení, tím mám větší pocit, že by Derrickson z toho chtěl natočit spíš divadelní hru o 3 hercích, a proto akční scény vypadají, jakoby ho do nich natlačili producenti, aby se to lépe prodávalo.Výsledek je potom značný paskvil.. VERDIKT: U Dne, kdy se zastavila země se člověk, co aspoň trošku sleduje filmy, musí šíleně nudit a vrzat celou dobu zuby. Ostatním se to líbí, jelikož je tam Keanu Reevesa Jennifer Connely a tomu zbytku je to jedno, hlavně, že tím zabily čas.. ()

Ricky_CZ

Poselství je to krásné a trochu pohnulo s romantikem, který dřímá někde ve mně. Reeves je, dle mého názoru, na roli jako stvořený a Jenn s ním tvoří úžasnou dvojici. Děj se krásně plynulým a nenarušovaným tempem přehoupne a rozhodně neobsahuje hluchá místa. Samotný konec filmu možná budí dojem nedotaženosti ("něco chybí sakra!"), ale na druhou stranu zanechává prostor pro zamyšlení se nad tím vším. 72% ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)