Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

sheen

Za málo peněz hodně muziky, fandy válečných filmů rozhodně potěší každý takový filmek. Neměli to lehké kluci černí, ale ukázali zač je tomu loket. ()

Payushka

Kdyby se chtel nekdo naucit, jak NEtocit film, Red Tails by mohly na skolach slouzit jako ukazkovy priklad. Co na tom, ze triky jsou vydarene a letecke souboje i pro "nefanouska" vojenske techniky perfektni. Jenze strih tu snad delala cvicena opka (nekolik rozhovoru utnutych v pulce, chybejici vygradovani...), casting nezvladnuty (Cuba Gooding Jr. s fajfkou je ale na druhou stranu nejzabavnejsi postava, jakou jsem v posledni dobe videla - a ne v tom dobrym slova smyslu), ideologicky tragedie. Ze je to pateticke a historicky obcas "ulet", to bych prominula uz jen vzhledem k tematu, ale to zprasene vedeni nemuzu. ()

teutates

Černé chvosty, které pořád pláčou jak to mněli někdy těžké. Jelikož jejích dědové, pradědové bla, bla, bla tak tvrdě makali, začala jejích červená krvinka vázat o kyslík navíc, následně nato tak dobře létali, ej ha! Musím být konkrétní jak se na pseudomasturbanta patří. Taky dneska, základ HDP nejmenované země tvoří zpívající černá pleť, NBA černá pleť, NFL černá pleť.., toš kurva mají to v krvi. Krev není voda prostě. Nazval bych to strategické stehováni národu s výhledem do budoucna. A Jelikož tyhle červené bodáky točil běloch a já nechci nadávat, tak jenom hezky symbolicky 3/10. ()

iamek

Nebýt fantastických vzdušných soubojů, tak dám asi odpad. Po dějové stránce je film naprostá sračka a George Lucas jen potvrdil, že nebát Star War, tak se na něj nevychčije ani pes. Mimochodem na leteckých soubojích se podílelo i jedno české trikové studio. ()

Chrustyn

Pokud odečtu špatné a ploché herce, patos a nudné dialogy a ponechám jen výborně nasnímané letecké souboje (kterých je více než dost) a zdařilé efekty jedná se o podařený snímek, který po dlouhé době představuje život letců v druhé světové válce. Dialogy jsem přetrpěl a souboje si vychutnával. ()

korbitch22

Díky červenejm ocasům můžou negři do městský hromadný dopravy,volit,rapovat a válet za LA Lakers,ba co víc být i prezidenty USA. Režisérsky,vypravěčsky a dramaturgicky nezvládnutá báchorka , která nedokáže absolutně strhnout,nemá tah na branku, postráda nějakou vypjatější scénu a herecky je v některých místech doslova až amatérská. Televizní režisér Anthony Hemingway asi zapoměl,že netočí další díl Hawai 5-0 ale strhující válečné drama. Nejhorší na všem je,že po tom bídném průběhu fimu musela na konci přijít předvídatelná kokotina, (spoiler) kdy to prostě musel zabalit největší sympaťák,který je paradoxně ve filmu největší kokot, aby tím rejža vyrejžoval aspoň jednu dojemnou scénu,kdy všichni pláčou a pak jedou říct tý jeho Italský čubce že je mrdvej. (spoiler out) To sem přesně čekal. No abych ovšem jenom nehanil,je vidět, že za malý rozpočet jdou zvládnout solidní efekty a opravdu některé pasáže soubojů vypadají na rozpočet opravdu zdařile a potešil mě jediný herecký výkon a to samozřejmě Terrence Howarda.Mám rád filmy o druhý světový, ale tahle nezvládnutá , předvídatelná , dobrodružná komedie o podceňovaných leštičích bot,co to dotáhnou až do Berlína se prostě nepovedla.Nechi teda vypadat jako rasista,ale když jdou bílý kluci zachraňovat jinýho bílýho kluka,přes bílou Normandii,je to sakra jiný kafe. Stejný průser jako Rudý Baron,na tyhle filmy jsou potřeba prachy,ne jen na efekty ale i herce a režiséra. 35%. ()

mcb

Pokus o Star Wars z druhé světové války Lucasovi moc nevyšel. Stejně mám pocit, že Red Tails vznikli hlavně kvůli bitevním scénám v oblacích, které namátkou připomenou našlapaný úvod Pomsty Sithů. Ničemu ostatnímu ani nestojí za to věnovat pozornost - ohraný příběh o rasové diskriminaci mohl být aktuální někdy v 60. letech, ale v roce 2012 působí směšně, křečovitě a je jen nutnou výplní k další akční lázni. Nehledě na to, že to celé připomíná lacinou televizní inscenaci z Hallmarku (i včetně hereckých výkonů). ()

ARI50

Po brutálně dlouhé době brutálně našlapaný válečný film a ještě k tomu ve vzduch nemůžu na tomhle vůbec nic vyčíst ani najít chybu spokojenost jenom doporučuji co víc dodat. ()

becki_tu

Podle zdejších komentářů bych řekl, že třetina lidí viděla jiný film, další třetina už z principu kritizuje vše, co jde z Lucasovy dílny (od konce Star Wars) a až teprve poslední třetina diváků viděla film bez předsudků a hodnotila ho podle skutečných kvalit. Je pravda, že trochu jsem se bál dvouhodinové stopáže, ale film je po dějové stránce tak pestrý, že jsem ani jednou nepohlédl na hodinky. Herecky bez větších vítek, souboje a digitální efekty bez jakýchkoliv vítek. Nebudu ani rozebírat, do jaké míry je film opravdu podle skutečných událostí (jeden fighter proti německému křižníku), protože to není ve výsledku až tak důležité. Celkově jsem z filmu opravdu lehce nadšen, protože podobně komplexní válečný film o slavné černošské letce (v rámci celkem skromného 30milionového rozpočtu) jsem zkrátka nečekal. ()

Morholt

To je tak. Kdyby byli negři nasazený k bojovejm jednotkám dřív, chcípla by Blondi ještě jako štěně a po Plzni by pobíhaly davy míšenců, protože každá bílá holka vlhne jen když o nějakym negrovi slyší. Já si myslim, že kdyby se černí naučili dřív bruslit, kydal by Jarda Jágr hnůj na statku v Hnidousech a z Gretzkyho by byl možná asistent kouče dorostu v pralesní lize kdesi v Novym Skotsku. Inu typickej černošskej film, balancující na rasismu naruby. Ale dobrý. Tohle jsem čekal, ačkoliv jsem si nemyslel, že toho bude takovej kopec, stejně jako jsem si nedokázal představit, jakou debilitou budou oplývat příběhy a charaktery jednotlivejch postav. Ale nebudu si nic nalhávat, kvůli tomu jsem se na to nekoukal, i když Howard mě tentokrát neuvěřitelně vytáčel a jeho plukovníkovi jsem přál vraždu, smrt, zabití. Ale v zásadě jsem jen od Lucase čekal nějakou slušnou akci, podpořenou znalostí reality tehdejších leteckých bitev. No........... nejsem sice nějakej extra znalec, ale toliko vim, že jednim mustangem křížník nevyřídíš a rozstřílenej v hořícim letadle nepřežiješ, ale vzhledem k tomu, že tolik do toho zase nevidim, tak se mi ty vzdušný souboje celkem líbily, ačkoliv instnktivně cejtim, že byly naprosto mimo. Jenže to bylo všechno. Mě by zajímalo, kdy někdo natočí film o tom, že Amerika má tolik negrů právě proto, že za II.SV nebyli masově nasazovaný. To by bylo řevu! :D 10% ()

EXpenza

Jsem hodně zklamný z této splácaniny. Slabý děj s ještě slabšími scénami. Je to škoda,protože předchudce byl výborný film. ()

Lacike

Jedna sa o jeden z tych lepsich leteckych vojnovych filmov. Hlavnou devizou su kvalitne natocene bojove sceny. Triky su vzhladom na rozpocet kvalitne, ale stupen k dokonalosti, aby posobili realne im chyba. Horsie je to z dramaturgiou bojov. Clenovia Red Tails su vykresleny takmer ako neporazitelny hrdinovia protu ktorym Nemci nemaju najmensiu sancu hoci lietaju aj na modernejsich strojoch. Dokonca aj snaha vytvorit hlavneho zaporaka na Nemeckej strane zlyhava, kedze mu nie je umoznene, aby znicil aspon jedno lietadlo Red Tails. A scena ked jedno zaprdene lietadielko Red Tails kludne znici cely bojovy kriznik je uz totalne mimo a posuva cely film do oblasti Bayovych nerealistickych trikovych infantilit. V rozpore z nadnesene pojatymi bojovymi scenami su prilis vazne pôsobiace neakcne sceny plne patetickych plkov o tom, ze negri su rovnako dobri ako bieli. Nastastie väcsina postav, ktore hraju neznami herci su celkom sympaticke, takze sa to dalo prezit. Z postav je uplne mimo len Terrence Howard, ktory posobi ako z uplne z ineho filmu. Mam ho rad, ale tentoraz odporne prehrava a neuveril som mu ani jeden dialog. Zato Cuba Gooding Jr. je dost nevyrazny a nedostane ani jednu scenu v ktorej by mohol vyniknut. Skoda. Vysledkom je nadpriemerny film, ktory stoji za to vidiet, ale kedze sa chybam nevyhol, tak staci iba raz. 6/10. ()

Dale

Je to úplne priemerný vojnový film, no keď ho porovnám s Letcami s Tuskegee, ktorí tiež neboli až takí nadpriemerní, zaostáva takmer vo všetkom, takže musím dať o hviezdu menej. Jediné, čím mohol film zaujať, sú letecké súboje, no tie vďaka trikom vyzerajú hrozne nerealisticky a tak mi dva dni po pozretí z toho filmu neostala v pamäti ani stopa. ()

ConanVJ

Pěkný filmek o černé letce za 2, sv. války. Filmek má skvělé letecké souboje a pěkný příběh. V jedné scéně je vidět Karlštejn :D. Film se mi líbil a za mě 80% :) ()

FFilipCZ

Perfektní film, velké překvapení. Nechápu takový počet slabých hodnocení. Já jsem byl velice spokojen, je tam mnoho aspektů, které vás zaujmou. Válečné souboje - ještě jsem neviděl žádný film s tolika leteckými souboji, které jsou podle mě hodně kvalitně natočený. Černí versus bílí - řeší se předsudky a rasismus. Do toho nějaké to přátelství, jedna láska, která překoná i jazykovou bariéru a nesmí chybět pár mrtvých a navrátilců. Za pět! ()

VojinRyan

Je poznať, ž to stálo iba 30 mil. dolárov. Niektoré zvuky výbuchov, efekty a hlavne powerpointové titulky ma dosť zarazili. Veľmi laciné a jednoduché. Ale inak film pôsobí celkom fajn ale nejedná sa o žiaden trhák ani megadielo. Jednoduché ale konečne po dlhej dobe vojnový film vo vzduchu. Dlho tu nebola žiadna letecká bitka a to ma veľmi potešilo. Hudba by ušla ale mohla byť aj lepšia. V trailery bola omnoho lepšia hudba. Film má odomňa + už len za námet a prostredie a farby lietadiel. Slabé 3* - 60% ()

MartinezZ

Vizuálně pěkné a hezky se na to dívalo, příběh a děj ovšem plytký a místy dost nudný, navíc postavy a zvraty očekávané bez známek nápadu, klišé. Hudba se celkem povedla, dialogy o poznání méně. Přesto mám filmy z WWII rád a na tenhle se dalo dívat, přestože šlo peníze určitě víc investovat do scénáristy a dramaturga. ()

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)