FilmFan24

Než si pro nás přijde zubatá ještě se pokusíme stihnout udělat, to co jsme po celý život odkládali...K tomu poslouží dobře "bačkorový seznam - Bucket List", sepsaný jedním a doplněný druhým z hlavních aktérů. Velice příjemná ani ne tak komedie, jako spíše road-movie o dvou stařících, kteří se na konci života po neúspěšné chemoterapii vydají splnit si pár položek ze seznamu. Nic nevadí, že námět využívá zaběhlá klišé - jeden je nechutně bohatý (Nicholson), druhý obyčejný a ještě k tomu černý automechanik (Freeman). V rámci příběhu skoro vše funguje jak má a nezbývá než se směle vydat na poslední cestu...Že tempo vyprávění je pomalé? Nevadí... ()

dawe04

Oba důchodci jsou svým způsobem sympaťáci, což je především zásluha výborných herců - ti celý film drží alespoň v mírném nadprůměru. Oni a občasné nádherné obrázky ze všech koutů světa. Jinak je Bucket list přehlídkou těch nejklišovitějších klišé - pokud se tedy po stopadesáté chcete přesvědčit, zda je lepší být chudý, věřící a šťastně obklopen rodinou nebo ateisticky smýšlící, bohatý samotář - tak směle do toho, jinak o nic nepřijdete. ()

grogodil

Ani neviem, ako to ten film dokázal, veď bol v podstate celý lemovaný klišovitými dialógmi lacne brnkajúcimi na dojímavú strunu, ale ten záver ma napriek tomu nefalšovane drapnul a dojal.... takže nakoniec sympatický priemer so štandardne skvelým Nicholsonom. Freeman je síce taktiež fajn, no ten jeho dobrák od kosti je predsa už len rokmi viac okukaný, než tie Nicholsonove úškľabky ()

Skip

Příjemný film především v komediální rovině. Nemohu se však zbavit dojmu, že nebylo využito komediálního nadání obou pánů, zejména Jacka Nicholsona. Ale i tak považuji tento film za jeden z těch povedenějších, na který se dá kouknout po nějakém čase znova. ()

Dont

Na čtyři hvězdy film táhnou herecké výkony Jacka Nicholsona a Morgana Freemana, bez nich by to byl jen průměrný snímek, s nimi se jedná minimálně o prvotřídní herecké představení. A vůbec mi nevadilo, že oba se představili v úlohách pro ně tak typických. Více mi překážela předvídatelná dějová linie a nevěrohodnost některých situací (např. odhalení "tajemství" cibetkové kávy, které znám i já, a to kafe vůbec nepiju). Vynahrazují to ale vtipné hlášky Jacka Nicholsona, konverzační rozjímání ústřední dvojice o naplnění života a celkově s ohledem na téma paradoxně příjemná atmosféra, kterou na vás film dýchne. Čekal jsem asi ještě o chlup lepší scénář, místy je to možná až moc účelově sentimentální, ale celkově hodnotím pozitivně a nadprůměrně. ()

Fanucci

Ne že by tento film nebyl klišoidní...Byl...Ale stylově a celkově působil hodně mile, což mi dneska tak nějak stačilo. Kdybych chtěl vrtat, zmínil bych jak předvídatelný celý příběh je. Jak stereotypní jsou role obou hlavních postav a šité na míru Freemanovi a Nicholsonovi. A jak zajímavé a originální by třeba bylo, kdyby si role prohodili. Nicholson by hrál dobromyslného, důstojného kliďase a Freeman cynického, nesnášenlivého mrzouta...Ale vrtat se v tom nebudu:-) Prostě milý film. Skvěle zahraný. Doporučuji. ()

d-fens

príjemný film, príjemný herci a príjemne sladkastá aróma romantizujúcej atmosféry.... Nicholson je skvelý, postavy cynických "chrapúňov" mu proste sedia....a Freeman je ako múdry deduško od ktorého má každý životný postreh cenu zlata... .... Rob Reiner, vytrvalo, hlavou proti múru, tvrdošijne a dôsledne ide v šlapajách tradície hollywoodskeho "neoromantizmu".... a nie vždy je to na škodu ..... no a keď vás nerozľútostí ani uplakaný, vo vlastnej samote sa zmárajúci Nicholson, tak potom ste cynik, ktorého nerozplače ani pohreb vlastnej matky :) ()

Huntelaar

Ač mám Jacka s Morganem rád a i tady předvádí svůj vysoký standart, nemůžu dát lepší hodnocení, protože prvotní námět je jen bohapustá vykrádačka mého velmi oblíbeného Klepání. Když k tomu připočtu i zápletku, která vypadá jak špatně udělanej luxusní cestovatelskej bedekr, lepší hodnocení ze mě nevymáčknete. Na 78% je tady "někdo" hódně útlocitnej. ()

JOHN.NY

Nic mě nepřekvapilo, ale bavil jsem se dobře. Nikoho jiného než Jacka Nicholsona si v této roli neumím představit..Pěkný příběh, v němž jsem schopný prominout všechny klišé, protože na mě celkově působí velmi příjemně. Jen tak přemýšlím, jestli bych chtěl na smrtelné posteli ležet s takovým mrzoutem jako je Nicholson :) ()

-Knight-

Trochu cajovy prostriedok filmu nahradil pre mna fantasticky zaver. Uzastne smutno-stastne emototivne ukoncenie filmu. Ak hraju majstri, dokazu zahrat aj klise tak, ze na to myslime este dlho. ()

Kosmik

Mohl by to být i originální film, kdyby v závěru neskončil na standardních slzetvorných hollywoodských klišé na téma umírání na rakovinu. ()

Carlossss

Jsem na rozpacích. Je to tak někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami... The Bucket List se mi líbil, Freeman a Nicholson byli prďácký, příběh byl milý a citlivý, jenže jsem tomu celému tak nějak neuvěřil. Jak už psal DaViD´82, neškodilo by pár změn, jako třeba prohodit hlavní hrdiny... přece jenom Nicholsonů - neurotiků a Freemanů - dokonalých chlapů bylo až moc. ()

SonG

Dobrý film, který si na nic nehraje a přináší nám jak vtip, tak i sílu člověka vychutnat si život, i když už ho moc nezbývá.....A Nicholson s Freemanem,jak jinak, na jedničku! ()