G_I_S_M_O

Po shlédnutí tohoto krásného filmu je více než možné, že můj top se bude měnit.. emotivní zážitek, kdo neuvidí, udělá hroznou chybu.. ()

Káronoš

Poučné a naučné road movie s příjemným obsazením a příběhem, který neurazí=) Cesta ze splněním svých nejinternějších přání a tužeb, ve vtipněji laděném dramatu o jisté smrti. Oskarový "senioři" předvedli to, co se od nich očekávalo a svým vystupováním "táhli" celý snímek kupředu. Černý humor byl velice osvěžující a přispíval už k tak dobé atmosféře, kterou si film udržoval až k velmi emotivnímu epilogu. Scénář by potřeboval trochu dopilovat, ale i přes určitou okatost a menší nereálnost (vůči zdravotnímu stavu hl. hrdinů), jsem se snímku přispůsobil a bral ho z menší rezervou či nadsázkou. Díky hezké myšlence a mých slz u závěrečné scény oceňuji počin The Bucket List nadprůměrným hodnocením. Hodnocení: 7/10. ()

DannyBoy80

Další solidní odychovka. Freeman přehrává Nicholsna docela dost. napůl road movie. Stále se řeší stáří a umírání. Nic víc nic míň. Klepání na nebeskou bránu bylo teda o dost lepší. ()

vodafone

Další film, který mě úplně dostal. Složení Freeman a Nicholson.. dva staří a umírající. Úžasný děj, úžasní herci.. pět hvězd. ()

kobe6

Přiznávám trochu nadsazené, ale přesně mi to trefilo do uvolňené nálady. S bravurně odehranou základní dvojicí jsem soucítil a na konci moc k slzám nechybělo=vyjímečnost:) ()

Bingos

Přestože zde hraje největší herecká elita, film nakonec přece jenom vyznívá příliš pateticky. Ale když pominu celkem očividné ždímání diváckých emocí, tak jsem si ho i celkem užil... ()

airwolfis

Pohodová tragikomedie s famózní ústřední dvojicí. Freeman vs. Nicholson funguje podle mě báječně. Freemanovi sedla role možná o trochu lépe. říjemně strávená hodina a půl. ()

Prochy38

Velmi velmi příjemná asi černá komedie. Tradičně závisící na dvojici hlavních protagonistů. Freeman i Nicholson v rolích na ně ušité, dobrá režie, příjemně natočeno. Pobavil jsem se. Konec byl možná zbytečně emotivní, ale tak už to u amerických filmů bývá. Moc moc dobré! ()

Haymar

Aneb jak společný osud dokáže stmelit dva pány, kteří spolu (krom "zubaté za dveřmi" a vyššího věku) nemají ale lautr nic společného. Chudý - leč charakterní automechanik (afroameričan) Carter a cinický, arogantní multimilionář Edward se rozhodnout užít si svůj poslední rok života na plný koule! Celé to samozřejmě stojí (a padá) na výkonech Nicholsona a Freemana, které jsou výtečné! Celkovou scenérii krásně dokreslují exotické reálie od egyptských pyramid až po himalájské masivy... No a trochu toho nezbytného patosu na závěr tam v podstatě patří! ()

Abiosis

*ZOZNAM, PO KTOROM TÚŽIME* Freeman a Nicholson sú skúsení herci, ošľahaní mnohými rokmi pred kamerou a aj v tomto filme je ich profesionalita citeľná. Hrajú hravo a ľahko, sú prirodzení a presvedčiví a človek má strašnú chuť votrieť sa medzi nich, potľapkať ich po pleci a stať sa ich kamošom. Postavy sú verbálne zdatné a ich slovné prestrelky sú hlavným motorom prvej polovice filmu, ktorá je z môjho pohľadu tou zaujímavejšou. Po opustení nemocnice, teda v druhej polovici filmu, sa viac-menej už nič zásadné neudeje a sme len svedkami priameho uskutočňovania položiek z ich zoznamu. Obaja skvelí herci sú ročník '37 a už tu asi dlho nebudú. Bude to veľká škoda. Verdikt v 1 vete: Príjemný film o nepríjemnej správe, ktorá oboch protagonistov prinúti začať svoj život žiť naplno. 01.02.11 ()

Angelino

Pravdepodobne môj dobrý dojem zostáva preto, že prvý krát som zaspal a teraz som dopozeral iba tú emotívnu časť. A po nedávnych rozhovoroch s rodičmi ma to celkom pohlo. Túto tematiku koncov jednoducho môžem. ()

Hanes88

Spojení dvou fantastických herců v tomto komediálním dramatu bylo více než povedené. Film určitě vůbec nenudí. Prvky komedie jsou taky super a konec prostě dojemný. Pěkných 75%. ()

prezdivaka

Napsat komentář k tomuto filmu je trochu jako říci na pohřbu o nebožtíkovi, že to byl parchant a že vám zůstal dlužen. ano je to docela dobře zabalený kýč. Bude se vám zřejmě líbit. Stejně tak se znovu rozplývají diváci nad filmem S tebou mě baví svět. Už samotný námět, zápletka, povolání obou aktérů, peníze a promarněný talent...mohl bych psát a psát a stejně bych nezastavil ten proud kýče a patosu. Američané se asi dojímají a dva velcí herci (kvůli diváckému zacílení musel být jeden z nich černoch, i když bych asi měl správně napsat afroameričan) se snaží ve šroubovaných a filosoficky obohacených replikách zasloužit si své jistě nemalé honoráře. Bohužel se svět filmu trochu pohnul a filmaři jako Truffaut, Besson, Fellini, Bergman...jsou pod drnem. Ale tohle by nedopustili. ()

J*A*M*A*L

Docela příjemné komediální drama.Při tomto filmu jsem hodně přemýšlel o smrti a o tom kdy přijde můj čas, takže jsem uvažoval negativně samozřejmě, ale za to jsem si u toho ten film i moc užíval.Kdybych se já dozvěděl o tom, že by mi zbývalo jen pár měsíců života, asi bych dost vyšiloval, ale za to bych ty poslední časy na tomto světě žil z plných plic a dělal ze sebe mladého jako tito dva sympaťáci v tomto příjemném a krásném filmu.88% ()

peetriss

Krásný film o umírání. Tímto filmem našel můj oblíbenec Rob Reiner opět svou několik let ztracenou tvůrčí lehkost a smysl pro krásy, které život dává. Předchozí věta se může zdát poněkud zcestná u filmu, který je o umírání, ale Reiner vysílá do světa citlivě natočený signál, že i umírat se dá s bravurou, noblesou a za užívání si života plnými doušky. Je pravdou, že ty opravdu krásné filmy natočí Reiner až posléze, ale i Než si pro nás přijde má v sobě hodnotný náboj, plný citu, byť jsem čekal ještě o něco větší zásah do srdce. Dvojice Jack Nicholson - Morgan Freeman je výborně obsazena a celý film na ní stojí. 70% ()

Paldiny

Čo ak zostáva pol roka života a viete o tom ? Možností je viac, dá sa to skrátiť na jediný deň, dá sa s tým žiť v utópii až do konca, alebo sa dá kopnúť do vrtule a dohnať všetko zameškané. The Bucket List rozpráva príbeh dvoch postarších pánov čo si vyberú tretiu možnosť a zažijú viac srandy ako keby kráčali po svete svojim rutinným životom ešte 20 rokov. Film otvára viacero myšlienok na tému život a naloženia s ním. Aj napriek nepríjemnej téme srší z neho toľká pozitívna energia, za čo dozaista môžu herecké veličiny a výborne vyskladaný scenár. Tomu nechýbajú vtipné ani dojímavé momenty aké možno nezmenia pohľad či priority, zato zanechajú veľmi dobrý pocit. ()

Yoss

Nezabudnuteľný koncert dvoch hereckých es, ktorý vás donúti sa od srdca zasmiať, zamyslieť sa i poplakat si. Napriek relativne tazkej teme dvoch umierajucich "starych panov" je pribeh podany obdivuhodnym, lahkym sposobom, ktory vtiahne cloveka do pribehu a nepusti. Podobny prijemny pocit som mal naposledy po zhliadnuti Hopkinsovho The World's Fastest Indian, ktory taktiez dychal neuveritelnou ludskostou kazdu moznu minutu. Nicholson a Freeman si neuveritelne sadli do noty a hned po prvom pozreti som mal chut si pustit vsetko odznovu. Ak raz budem otrcat kopyta, chcem to predtym roztocit tak stylovo, ako tito dvaja pani.. :-) ()

Jeržik

Byl jsem skeptik. Přeci jen Reiner není můj oblíbenec (i když uznávám jeho dřívější tvorbu) ale hlavně jeho nejlepší film za posledních patnáct let, byla komedie s Costnerem a Anistonovou(a to už o nečem vypovídá). Jenže tady není ani jeden z nich, místo toho jsou dva Dědci, rakovina a velký balík peněz na účtě. Je to milé, je to svéží a hlavně je to vtipné tak, že byste to na film, kde se bude umírat ani nečekali. Reiner je zjevně po transplantaci mozku z jeho mladšího já, protože režíruje, jako když mu bylo čtyřicet, a to je velmi potěšující zpráva. Za závěrečnou hodinu bych tomu dal i 5*, jen mě mrzelo, že scénáři se nechtělo jít někam dál, a tak zůstává jen u nápravy jednoho velmi zahořklého člověka(a můžete hádat koho asi). Pokud se nenecháte otrávit prvními minutami, budete se smát, budete se smát dokonce i tam, kde byste měli brečet, a to na tomhle filmu, který vidí "život" v té opravdu ryzí formě, oceňuji ze všeho nejvíc. 85% P.S. Oba hrají opravdu skvěle. ()