Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

Kovaja

Famózní kousek při kterem sem se ani chvilku nenudil a zhlt sem ho najednou.Bacon podavá supr herecky vykon a clovek mu ze srdce preje aby to tem hajzlum natrel.Pekná podívaná v plné palbě ()

xmozek

Terminátor v kravatě. Chybělu už jen "Hasta la vista baby!". Kevin Bacon byl výborný. Bylo zajímavé ho vidět v jiné, než záporné roli. Jen chvílemi se objevovala malá klišé. ()

Rssa

Drsnější Taken, stejně blbý příběh, stejně naštvaný hrdina, akorát tady je více mrtvých, noh, hlav, prstů a tak. Což není rozhodně na škodu. Kevin Bacon se promění z uťápnutého kravaťáka na drsného pomstychtivého zabijáka a herecky kraluje, Hedlund taky OK, akorát žena Bacona neskutečně irituje. Pocitvá poklona 80.tkovým filmům podobné tématiky. 85 % ()

F.W.Colqhoun

Spoilery. Jó, na rodinu se nesahá, ať už je jakákoliv. Po filmu jsem sáhl z nouze, takže se nemůžu ničemu divit. Vezmu-li v úvahu jen akční složku, je to fajn důkaz, že s s brokovnicí se dají dělat (nejen filmařsky) divy. Jestli něco ve filmu něco stojí za pozornost a lze se na tom popást, je to kamera. Skoro všechno ostatní (až na 1-2 příjemná scénáristická překvapení) za moc nestojí. Dramatická první část je kýč jako hovado (kroutil jsem se už při citacích ze statistik o škodlivosti nerodinného života) a vůbec všechny promluvy šustí brakovým papírem fakt nechutně. Humor na nule, nepočítáme-li nevinné rodinné kočkování. Film je napěchován nelogičnostmi, ačkoliv v tomto směru nejsem jindy nijak náročný divák (beru to většinou tak, že stát se může leccos a motivy osob jsou temné), ale tohle se vážně nedalo (anebo jsou na tom gangsteři s anatomií tak špatně, že považují průstřel boku za smrtelný? Skoro papírové zábradlí na patrovém parkovišti? Výběr životních úspor v situaci, kdy jde po člověku policie? Že by? Urputné bolesti estetického citu mi způsobovala zvlášť hudba na bázi ukňouraného pop-rocku, načichlého country. Přestože Kevina Bacona považuji za slušného herce, tady nebylo z čeho brát. Trousit hlášky jako z odpoledního seriálu a zároveň usilovat o Oskara asi moc nejde; nejste-li Daniel Day-Lewis tedy... Mno, jak to shrnout. Nikdy víc? ()

dopita

Příběh je jednoduchej. Pakáž z gangu zabije hlavnímu hrdinovi syna a on se rozhodne pomstít. Takovejch filmů už bylo... James Wan je ale příliš dobrej režisér na to, aby byl film jen ňáká tuctovka. Vizuálně je film na úrovni, celkem odsejpá a i akční scény vypadaj dobře. Plus jedna povedená pasáž z nadzemních garáží, kde nám režisér předloží více než dvouminutovej záběr, bez jediného střihu. Za to by se ani Brian De Palma nemusel stydět. Závěr bohužel trochu vyšumí, což je trochu škoda (ozvláštní ho ovšem John Goodman, kterej za těch pár minutek předvede nejlepší hereckej výkon ze všech), nicméně film určitě i tak plní účel. Docela by mě zajímalo, co by James Wan předvedl, kdyby mu někdo v budoucnu dal na film pořádnej balík peněz. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Po dobrých hodnoteniach som sa rozhodol dať na tento film. Film sa rozbieha velmi dobre, od prvých minút sa je načo pozerať a takýto typ príbehu mám rád, smrť a pomsta. Námet "ohraný", ale zato tuto bol podaný výrazne nadštandartne, prekvapivo kvalitne, drsne, emocionálne. Po každej stránke je príbeh dotiahnutý do maxima, film má aj príjemné emócie, režisér zvláda úplne všetko. Prácu s kamerou, strih, dobrá vizuálna stránka, páči sa mi tu taká tá temnosť príbehu a k tomu aj výborná hudba. V hlavnej úlohe ma skvelo prekvapil Kevin Bacon a všetci ostatní sú tiež velmi dobrí. Čo sa akcie týka tak to je plusom pre film, je drsná, krvavá, plná dobrých situácií presne ako má v akčnom filme byť. James Wan sa ukázal ako dobrý režisér pre akčný žáner, film je po každej stránke nadpriemerný a nekritizujem, nemal som žiadne očakávania a myslím si že z toho vytažili maximum. Pobavilo ma to, páčilo sa mi to a to mi stačí. Pohodový akčný thriller. ()

HArna

Dobrý thriller s několika skvělými momenty, kterému nejvíce chybí nápad. Těchto filmů vzniká dost a tento nikterak nepřevyšuje ty ostatní. Béčko to není, ale do topky to má daleko. ()

SpaceOdyseus

Wow, intenzivnejsi thriller jsou dlouho nevidel. Kevin Bacon jako nasrany otec je genialni. Wan ho rozhodne nesetri, provlece ho srackama a zaslape na dno, jen aby znovu vstal s pranim smrti na rtech a tak to mame radi. Vsechny akcni sceny maji neskutecny svih a jsou az neprijemne drsne natocene. Steady cam operator dostal zabrat, stejne jako supici Bacon. Je to revenge thriller oholeny opravdu az na dren. Kdyby tu to rodinkareni nebylo tak pateticke, sel bych na plny pocet. ()

bloodline

Solídny akčný nadštandard píliaci vlastný konár dejovými klišé momentkami z 80. rokov, scenáristickým zhlukmi bez fascinácie ruka v ruke s logickými dierami. Dokonca aj Clouser iba zrecykloval soundtrack so Saw. Pred 10 rokmi fajn náklad, ktorému odťali vyššie percentá neskorší prišelci s uveriteľnejšími borcami na čele s Taken. 3 a 1/2* ()

Haymar

Žádnej velkej zázrak - lehce nadprůměrna oldschool zalezitost. Sice to mohl byt klidne remake o dost lepsiho bronsonova death wish, ale vzhledem k dnesni produkci, je to prijemne osvezeni. Navic Jamesi Wanovi drzim palce a myslim ze se z nej roste velice schopnej rejza. Sice maji jeho filmy tak trochu sestupnou tendenci, na druhou stranu - utechou mu budiz, se svou debutovou SAW nasadil latku az prilis vysoko. Krome precizni rezie potesila vyborna prace s kamerou, paradni atmosfera, syrovost pribehu i provedeni a hlavne trefny obsazeni - predevsim celej zabijackej gang (v cele s "frontmanem - Garrettem Hedlundem" a jeho papínkem - bardem Johnem Goodmanem), coz byli fakt paradni hajzlove. Na druhou stranu, slabinou byl: bezzubej a odhadnutelnej scenar, hromada trapnyho patosu, absence zakona a jeho poradnyho zastupce (ta cernoska byla fakt udesna, navic chlapik tam pobiha, vrazdi lidi - ale poldum je to uplne u zadku)... no a bohuzel i ten Kevin Bacon, kterej prehrava jako o zivot... a jeho prerod z vzorneho otce ve vrazdici masinu, mu proste nezeru! ()

Drc

Mstitelské filmy mě vždycky braly a tento díky velice slušnému provedení i atmosféře není vyjímkou. Tam kde je to potřeba je patřičně syrový, zároveň má i hlubší momenty. ()

Angelino

Veľmi citlivý a emotívny úvod naznačoval zaujímavé pokračovanie deja. Od momentu počas súdneho pojednávania som si vedel predstaviť niekoľko rôznych scenárov, ktoré sa môžu odohrať. Ten, ktorý zvolili tvorcovia filmu nevyužíva potenciál úvodu a emócie diváka. To čo nasleduje, je tradičný „béčkový akčák“, kde hlavný hrdina, pôvodne vzorný občan, vezme zákon do vlastných rúk a sám sa postaví všetkým „záporňákom“, aby pomstil smrť blízkeho. Ešte jednu šancu na kvalitný záver a pointu mal film po momente kedy odznie „vo vojne si obe strany myslia, že majú právo“. Bohužiaľ, pokračovanie a predovšetkým patetický záver posúvajú pre mňa „Death sentence“ do šedého priemeru. ()

Schuldiner

Ne, že bych se nudil, to ne, jen se to bohužel ve druhý půlce nějak zvrtlo.. Přitom rozjezd nebyl špatnej. Nebudu to asi nějak složitě okecávat - prostě stačí vidět jednou. Začalo to vcelku dobře, ale nakonec přišlo zklamání. Hodně střílení, kde gang s haldou zbraní neni schopen zabít chlápka, co střílí poprvý v životě. No a on samozřejmě všechno víceméně s přehledem vystřílí. Je k vidění několik dějových křečí včetně těch melancholicko-sentimentálních.. a tak hodnotím myslim, že spravedlivým počtem dvou hvězdiček. Víc si tohle novodobý béčko asi nezaslouží. ()

Teabag

Jsou to dva filmy v jednom. A oba dva mohly být super. Dohromady jim to ale moc neklape. Ještěže to drží pohromadě Kevin Bacon a John Goodman, který by si tu zasloužil trochu víc prostoru. ()

vander19

Zo začiatku to vypadalo na solídnu rodinnú drámu poznačenú tragédiou a po čase sa to zmenilo ako charakter Kevina Bacona o 180 stupňov na krvavú killovačku v jeho prevedení. Nešťastný a o všetko pripravený chlap sa vydáva na cestu pomsty a to je vždy nebezpečné pre jeho súperov. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)