Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

heyda

No teda až tak rozmanité hodnocení bych tu nečekal. Je sice fakt, že to není úplná stoprocentní bomba, na to je tam příliš drobných chyb a několik prapodivných momentů. Nicméně Wanova režie s výbornou kamerou a hudbou to táhne hodně vysoko. Dokonce tak vysoko, že nevidím důvod, i přes zřejmé scénáristické kiksy, hodnotit pod 4 hvězdičky. Dávat jen 2 hvězdičky, jak to tu dělá valná většina ´´odborníků´´, je docela mimo mísu. 80% ()

anais

Film natočený na motivy knihy Death sentence Briana Garfielda, sequelu k jeho knize Death wish (podle níž vznikl stejnojmenný film s Ch.Bronsonem). Jedná se o příběh úředníka vtaženého okolním světem do koloběhu zabíjení a pomsty. Ve filmu je několik velmi silných momentů: šokujících i emočně vypjatých. James Wan nezapře pověst, kterou si vybudoval skvělým prvním dílem hororu Saw. Jenže Saw stavělo na hutné atmosféře a jednom silném nápadu. V Death sentence jde i o příběh, a v tom se Wan trochu topí. Když chce udělat dojemnou scénu, tak ji podbarví dojemnou písničkou. Úvodní expozice v níž se seznamujeme s hrdinovou rodinou působí jako kýčovitá americká idylka – tedy žádná složitější psychologie se nekoná, zůstáváme spíš na povrchu. To se projeví na konci, který se změní v brutální řežbu, současně ale nepřímo odkazuje na Scorseseho Taxikáře (Bacon si vyholí hlavu). A snad díky nerozhodnosti zda být prostě šokující nebo závažný začne být trochu směšný. Výsledek je tedy napůli cesty – tušíme silný potenciál obsahu, ale vidíme jen obal. ()

Roman.Ticka

Film mi docela zahýbal žlučí a držel v napětí až do konce. Kdo hledá nebo čeká psychologii v akčním žánru, ať šáhne raději jinam nebo nekomentuje, pokud nestojí o dětinsky triviální kuriozitu, kterou reprezentuje výsadní postavení.☺To bylo malé odbočení od tématu dne. Zpět k filmu. Akční znamená akce, kde logika ani ostatní blbiny mají nevalný prostor a tento film je ukázkovým příkladem. Ráda se nechám unést na vlnách fikce, když dechberoucí akci doplňují zajímavá kamera se špičkovými detaily, skvělá hudba a nekonvenční scénář, to vše pod sebejistou taktovkou režie. No a herectví? Paráda, jak u spolehlivého Kevina, tak u mafióza Johna a výtečného vůdce gangu Garretta. Prostě bezchybná jízda od začátku iniciace, přes pomstu, až po zúčtování, které vystihuje několik závěrečných famózních vět na cílové pásce řádu a chaosu... "Welcome To Hell. Ready?!" ()

honajz

Naprosto ničím zajímavý film, který kopíruje veškeré revenge filmy, jaké jste kdy viděli, s jednou jedinou změnou (SPOILER ALERT: smrti blízkých jsou rozčleněny nadvakrát, ne jen jednou KONEC SPOILERU), naprosto bez nadhledu a se straaašně, ale strašně hlubokou myšlenkou na konci, kdy mstící se otec usedne zraněn vedle zraněného padoucha a ten mu řekne, vidíš, jsi jako já, to jsem chtěl. Celou dobu mne to nudilo, nic nového nepřinášelo, o nějaké logice si to taky může nechat zdát (třeba, že když zabiju jednoho, můžu čekat odvetu dalších, ale nepřipravím se na to), fakt, stokrát provařený vývar o ničem. Většinu scén může zkušený divák revenge žánru často předvídat dlouhé minuty dopředu a o to víc se nudí, než na ně dojde. (Jako třeba, ano, jakmile začne syn obsáhle vyprávět, že chce zkusit štěstí jako hokejista v Kanadě, je zkušenému divákovi naprosto jasné, jaké klišé se nám tu okatě předvádí, a že syn nedožije večera. V Černým Dynamitu si z toho krásně udělali pr.del, tady se to myslí vážně.) ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 26.9.2009 - réžia slovenského znenia (JOJ 2009) = rád by som Vám odhalil režiséra slovenskej verzie, žiaľ ... K.K.TI z JOJ ako obvykle namiesto titulkov "fakli" len tupý nápis THE END, Bacona dabuje ADY HAJDU (26.9.2009) ()

GigaPudding

Tenhle film mohl být totální pecka, kdyby se zbavil chvilek, kdy se snaží být děsně moderně "cool". To tam prostě nepatřilo, takže kdyby hipsterindiealternativní songy a lítání kamerou nechali napokoji a místo toho to udělali ještě vážnější a temnější, tak by udělali líp. Jinak to ale bylo super, ale fakt mě zamrzelo, že je na tom tak znát, že to prostě mohlo být mnohem lepší. ()

Pítrs85

James Wan- hlavní to důvod, proč jsem sáhl po tomhle filmu. Po jeho shlédnutí absolutně nelituju, protože tenhle rejža prostě fakt umí a jak vidno, nepotvrzuje to "jenom" v hororech. Už teď se těším, jak moc se vyřádí na sedmém Rychle a zběsile. Akce je totiž natočená vážně lahůdkově, Wan přiznává i tady své hororové sklony a tak se krví vůbec, ale fakt vůbec nešetří, nechybí ustřelené hnáty anebo prsty- všechno v detailním záběru. Ale i bez toho by ony vyhrocené situace fungovaly, třebas jen tou skvělou doprovodnou hudbou. Samá chvála a to jsem ještě nezmínil osobu Kevina Bacona (aneb jak se z kancelářské krysy stane stroj na pomstu), kterej, ač se to na první pohled nemusí zdát, si to tu dává ve velkém stylu. Scéna na parkovišti a pak vyhlazovací poslední čtvrthodinka stojej vážně za to. ()

SOLOM.

Konec tohoto posraného roku se blíží, zbývalo posledních pár hodin a tak nadešel konečně čas si pustit tenhle mnohými vyhlašovaný akční kousek od Jamese Wana. Že točit umí, o tom jsem se přesvědčil již několikrát a ani tentokrát to nebylo nejhorší. Jasně, dalo se z toho vytěžit mnohem více, některé pasáže jsou zbytečně natahované – nudné, ale zároveň když dojde na akci, mělo to šmrnc, brutalitu i surovost. Přesně tak to mám rád a Kevin Bacon se s tím ke konci filmu vážně nesral. John Goodman tu měl sice jen malou roličku, ale i tak jsem byl rád za jeho přítomnost. To nebožka Kelly Preston byla pěkná i na ty roky (múza mého mládí). Za tu ustřelenou nohu dám ještě 10% navíc. Takže ve finále solidní nadprůměr a 70%. ()

ARI50

Rodina co má velkou smůlu a snímek začíná dost smutně ale vše se musí vzít do svých rukou a tak jsem se dočkal pořádné odplaty fakt skvělého hudebního doprovodu a výborného hereckého obsazení. ()

Bauer

Film srovnatelný s Death Wish. Nekopromisně drsný snímek, který mně (na to, že to bylo drama) nenudil. A hlavně snad nejlepší role Kevina Bacona. Jeho proměna milujícího otce v drsného muže, který nezná slitování mu sedla skvěle a hlavně na něj jen tak nezapomenu! Scéna, kdy hlavní hrdina vychází z nemocnice, je tak strašně cool a Bacon má takovou zlobu ve výrazu, že to jsem dlouho neviděl. Možná, že právě díky výkonu Bacona se mi to tolik líbilo. Zde čtu různé komentáře. Někomu se to nelíbilo a někomu ne! Samozřejmně scénář je tak moc okoukaný. Viděli jsme tolikrát někoho kdo se mstí. Jenže většinou šlo o filmy, které mají happyend. A tohle ne! Nebudu už nic prozrazovat z děje filmu!!!. A jak je to nádherně brutální, všechno působí velmi reálně, aby také ne když to režíruje James Wan, jehož Saw je taky tak skvěle drsné! Dokonce i dialogy nebyli nejhorší, jako je tomu skoro vždy u dramat! Jeden z nejlepších filmu se zaměřením na pomstu! I just want you to know that I love you. I love you so much. I love your brother and I love your mother. I love our family and I´m so sorry that wasn´t a better father. I´m so sorry that I couldn´t protect you guys. ()

mm13

Mali to natočiť ako dvojjediný film. Prvá polovica jeden režisér (nejaký politicky korektný, ale do remesla šikovný sráč), potom zúfalstvo hlavného hrdinu, temná obrazovka a vzápätí nástup pána Wana a nech sa páči, tu to máte vy skurvenci, na ktorých systém nedosiahne. TO by dávalo zmysel, možno TO aj tak mysleli... TO si pýtalo "len" vedieť to tak dať! ()

JASON_X

Prapodivná kombinace slzopudného dojáku, podbarveného odpornou cajdákovitou hudbou, a akčního filmu. Ale bohužel scénář obsahuje mnohem víc z toho prvého, než z druhého. Jednání všech postav je více nebo méně slabomyslné, většina dialogů je absurdní, akční scény jsou podivně vyumělkované, nehledě na to, že profesionální gangsteři střílejí hůř než úředníci. Celkově to na mě působilo jako nedomrlý pokus o nějakou trochu drsnější harlekýnku. Comicsově praštěná poslední půlhodinka má něco do sebe, ale pak jí celou nepochopitelně zařízne tak odporně zvratkopudný konec, že jsem znechuceně pozvracel nejen celou televizi i s compem, ale i křesla, gauč, skříň, stůl, židle, koberec i strop. A nablil jsem ještě i v kuchyni cestou na hajzl. O mojí třetí hvězdě si tenhle patetický kýč může nechat jenom zdát. ()

Sprite

První polovina byla dobrá i kdyz trochu predvídatelná... Pak jakoby vzal do rukou film úplně jiný režisér! 65% ()

Morholt

Ohraná písnička, kterou táhne na hrbu Kevin Bacon, jemuž sedla jak role otce zoufalého ze smrti syna, tak role pomstychtivého zabijáka. Problém je, že obě kreace nepatří do jednoho filmu. Ten přerod z normálního táty od rodiny do vraždícího monstra byl zkrátka hroznej a film degradoval. 50% ()

Lucasion

Dost nenápadný snímek, a o to víc mě překvapilo jak skvělé drama Rozsudek smrti je. Thriller, který si nebere absolutně žádné servítky. Režisér James Wan tak dokazuje, že mu nejdou pouze horory. Nick Hume (Kevin Bacon) má perfektní život. Skvělá rodina a žádné trable. Někdy se ale život rozhodně člověku pomstít, jen tak bez důvodu. Postaví Nicka a jeho staršího syna do situace, kdy se ocitají na špatném místě ve špatnou dobu. Když se Nickův život ze dne na den zhroutí, tak se rozhodně pro zoufalý čin. Jak sám podotkne - nikdo nemůže vědět, jak se zachová, dokud se mu to taky nestane. Ten čin ho ovšem dostává mezi kladivo a kovadlinu a samotný Nick je rázem v situaci, která je nejen nezáviděníhodná, ale i smrtící. Scénář je vlastně klasický případ rodinné pomsty, která nemá konce. Inu zlo, plodí zlo. Své o tom ví i třeba Thomas Jane jako samotný Punisher, kterého příběh může leckdy připomínat. Přesto mi scénář přisel mnohdy mnohem kvalitnější než tuctový nástroj pomsty. Postavy uvažují a postavy trpí. Charaktery mají svědomí a charaktery cítí následky svých rozhodnutí. Film tak skvěle vyvažuje tragickou i akční stránku věci. Navíc v několika momentech přichází dobré zvraty. Kevin Bacon tak hraje skvěle a dokazuje mi, že je citlivý i vnímavý herec. Wan mi pro změnu ukazuje, že dokáže natočit i skvělý akční a napínavý film, který navíc obsahuje i věrně vyobrazeny dojemné momenty. Když připočtu dobrý soundtrack, mám tu parádní a velmi kvalitní thriller, který jsem dlouho neviděl. (81 %) ()

PROROK14

Som veľmi milo prekvapený. Je to dobrý akčný film, začína veľmi dobre a aj končí veľmi dobre. Prestrelky som si skvelo užil. Nudné miesto som nenašiel snáď ani jedno ale aj tak mi tam niečo chýbalo. Kvalitou je to o kus horšie ako moj veľmi obľúbený film roku 2008 Taken. Dávam takých dobrých 70% ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)