Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

BoPo

Ďalší z filmov v ktorých ťažká životná skúsenosť vyprodukuje z obyčajného človeka zabijáka. Neviem prečo, ale pripomínalo mi to film Taxikár. No ak mám byť úprimný, nebavilo ma to s De Nirom a nebaví ma to ani s Baconom. ()

ProjectAlice

Opäť jeden z filmov, o ktorom som pred pozretím nevedel vôbec nič. Najlepšie na filme sú scenár a akcia. Podľa mňa najlepší film v ktorom hral Kevin Bacon a taktiež jeho najlepší herecký výkon. Pochválim aj Garretta Hedlunda. Skvelý film o pomste, a film mi ponúkal presne to, čo som chcel. Nikto si určite na začiatku filmu nepredstavoval taký koniec. 5* 100% ()

argenson

Inspirace letitým Přáním smrti s Charlesem Bronsonem je zřetelná, ale udělaný je to dobře. Ale stejně bych někdy na podobný téma chtěl vidět film, kde hlavní hrdina zůstane až do konce elegánem v bílý košili. ()

Terva

Příběh o tom, jak funguje život v současném systému. Bohužel film začíná velkou spoustou náhod, od najednou prázdné nádrže až po absenci kamer na benzínce. A samozřejmě, že trest za smrt je tak jeden rok vězení. Nick Hume ( Kevin Bacon ) tak bere zákon do svých rukou. Jak to tak bývá, zlo plodí zase zlo. Možná, že to co teď napíšu je SPOILER, ale líbí se mi scéna ve 43 minutě, kdy utíkající osoba se nesetkává z žádnou překážkou, všechny dveře jdou normálně otevřít, branka u zahrady taky, vrata taktéž a utíkající může prostě rychle utéci. To je pěkné a milé. KONEC SPOILERU. Práce kameramana Johna R. Leonettiho je v této scéně povedená. CITÁT - Já řeknu kdo přežije, já řeknu kdo zemře........ Šokující otcovská rada Bonese Darleyho ( John Goodman ) zamrazí. Když si pak Kevin Bacon oholí hlavu, vypadá chvilkama jako Sigourney Weaver ve filmu Vetřelec 3. No a pak už se jen střílí. Hudba Charlieho Clousera vypadala chvilkama akčně, ale opravdu jen chvilkama. Posezení před oltářem je už jen povinností. CITÁT - Vida, vypadáš jako jeden z nás......... Víte v normální akční vyvražďovačce bych se smál, ale v tomle snímku jsem si i pobrečel. Ve filmu zazní The Black Angels se songem The Prodigal sun http://www.youtube.com/watch?v=nhiEIUhnF9A nebo Young Dead Men a také zazní Al Berry a song Hej Joe. ()

Ouwen

Emocionální kovadlina, film při kterým mi bylo fakt líto toho průběhu, co se tam děje. Když se Bacon měnil na psychopatickou bestii, měl jsem sice vzdálený pocit vysokého očekávání, kdy s těma grázlama vymete - zároveň jsem však cítil jistou obavu, která vykreslovala pocit přesvědčení, že jakmile si na ty zmrdy došlápne, nebude cesty zpět. Tam ani tolik nešlo o to, jestli mu někdo na konci ustřelí palici - spíš, aby byl schopný běžného života, po těch událostech. Film je pojat hodně civilně, má perfektní soundtrack a mnoho scén se pro mě stalo ikonických. Předně samotná proměna - stříhaní vlasů, Bacon jak se učí zacházet a manipulovat se zbraní, do toho hraje nadupaná instrumentálka. Či kupování těch zbraní, kdy Goodman když nějakou nabídne, tak k ní řekne nějakou solidní hlášku a vykreslí jí, jako zabijáckej nástroj. Samotná akce jest prvotřídní, výborně natočená a zbraně si zde získaj respekt. Tam, kde ze začátku jsem soucítil s Baconem, ke konci z něj už šel strach a vlastně..jistá vášeň, když ty parchanty lovil. Ten konec mě však emocionálně sundal a byl fakt smutnej, i když bych si žádnej jinej nepřál. Perfektní revenge náhul. ()

corpsy

Klasický námet o pomste. Ale čo je na tomto to najlepšie, je Baconova premena zo vzorného otecka v krvilačného lovca. To sa len tak nevidí. A hlavne kvôli tomuto snímok odporúčam. Aj keď to nieje až taký skvost. ()

Zeebonk

Ultimátní meganářez pod taktovkou psožravého řezníka s mojí nejoblíbenější Slaninou v hlavní roli. Není čas na fňukání, jenom drsný ksichty, drsný kecy, drsný účesy, drsný zacházení a ustřelená noha. K tomu Mr. Hedlund s tvarem lebky stejným jako mám já. ()

Torision

Někdo nemá rád hiphop. Já nemám rád Kevina Bacona. Ale tady musím udělat obrovskou výjimku, protože Kevča, kterej obrovskou bokovnicí trhá nohy, tu zahrál přímo excelentně!!!! A nejen on. Všichni! Herecký výkony jsou ovšem jen třešničkou na tomhle perfektním revange filmu. Plaketu a pohár by si zasloužil především režisér James Wan, kterej slovo pomsta skutečně pochopil do písmene a tomuhle filmu dal koule. Někdo může říct, že podobnej námět je balbilionkrát ohranej, mně je to šumák, pokud to má atmoséru, gradaci a akci. Ta je tu přímo kulervoucí. Nahánečka v garážích nebo poslední přestřelkaí, to je teprv něco! Tenhle film jsem si zamiloval a řadím ho na piedestal hned vedle Taken! ()

Pishin

Pohodovy Becko co byste chteli vic... Me teda Beacon prisel v pohode, jasne ze promena s kancelarske krysy v zabijaka je mirne prestrelena ale probuh hledal snad nekdo nejakou hlubokou myslenku ve filmu jak z 80satek o pomste _???? ()

sidzej

po béčkovom Dead Silence si James Wan u mňa vylepšuje renomé, zmena žánru mu prospela. "Fucking" John Goodman nemal chybu ()

PauloZ

Skvělý film! Drsná, syrová, akční a NEKOMPROMISNÍ adrenalinová jízda, plná emocí, bezmocnosti a touhy po odplatě! Fabulózní výkon Kevina Bacona coby pomstychtivého otce, který po vraždě syna přechází do krajní situace a bere spravedlnost do vlastních rukou. Jenže si neuvědomuje sílu gangu proti kterému stojí, s čímž se to bohužel všechno totálně posere! Navíc hudba, ta je BOŽÍ, nádherně pasuje a umocňuje dojmy diváka. A konec? Ten přijít musel, byl nečekaný a férově oldschoolový. Tohle mě dostalo a bez jediného zaváhání dávám 5*. ()

Marsik

** Silné akční drama o pomstě tak trochu jinak. Žádný nabouchaný frajer alá The Rock, ale obyčejný kravaťák, jehož syn je zabit vypatlanými členy gangu a bere spravedlnost do svých rukou. Pamatuji si, že i při prvním sledování mě scéna "vyvraždění rodiny v jejich domě" hodně zvedla ze židle a tak jsem si samozřejmě i dnes přál, aby jim Kevin rozmašíroval ty blbý ksichty na kaši. A to se stalo, závěrečná vyvražďovačka byla velmi solidní a všudypřítomná hudba od pana Clousera, která se nedá splést, dobře dokreslovala atmosféru tohoto krutého snímku. Bohužel se režisér Wan nevyvaroval řady nelogičností (nebudu jmenovat) a slabších (nudnějších) scén, a tak mé hodnocení nebude až tak převratné. Ovšem 4 hvězdičky od předchozí projekce (z roku 2009) ponechávám. 75% ()

Tryskomyš

,,No vida, vypadáš jako jeden z nás.´´ Je to sice trochu neskutečné, aby manažer zvládl sám celou bandu gangu. Avšak když ti hajzli byli neúprosní, musel být on také a vzít spravedlnost do svých rukou. Když si podal toho druhého, přistihla jsem se při tom, že mu fandím. Oko za oko. Film má spoustu akce, napětí, je dojemný. Vlastně mu nechybí vůbec nic. 95%. ()

spaceboyCZ

Co udela otec, kdyz mu pred ocima zabiji syna? Pomsti ho. Bohuzel tim odstartuje valku, ktera ho pripravi o vice, nez jen syna... Kevin Bacon ve vynikajici forme nam serviruje porci adrenalinu vysoke kvality. Film utekl jako voda, neustale me drzel v napeti a i kdyz se to ke konci zvrhlo v krvavou rezbu, stalo to za to. Mnoho scen podrthuje naprosto vytecna hudba a skvela kamera...tenhle film si me hodne ziskal! ()

nigga

Působivý výkon Kevina Bacona (drsňácké výrazy mu sakra jdou), režie Jamesa Wana, skvělá kamera a soundtrack (2 minutky, kdy si Kevin holí hlavu a do toho mu hraje ten nabušený hudební nářez či motiv při útěku z nemocnice opravdu stojí za to) a po dlouhé době záporácí, které jsem opravdu ze srdce nesnášel, prostě potřebovali vypláchnout huby vlastní krví (myslím, že po tom všem, co mu udělali by každý „normální“ člověk zareagoval podobně nebo by aspoň chtěl zareagovat podobně) dělají z tohoto thrilleru silně nadprůměrnou podívanou. Akční scény jsou napínavý a celý to vcelku rychle odsejpá, jen ten scénář je dost jednoduchej, ale co taky čekat od revenge žánru. Ještě více brutality a možná bych šel i na pět hvězdiček. Jednoduše nenápadná kvalita, škoda, že to byl propadák, James Wan by si zasloužil větší rozpočet na jeho příští film. 80% ()

ladko

Nedávno som pozeral The brave one, čo je film s podobnou zápletkou a dal som 3 hviezdy s tým, že ak by sa skrátil a otesali niektoré zbytočné dialógy, mohlo to byť lepšie a údernejšie. To som vôbec netušil, že o pár dní uvidím presne mnou želanú verziu a ešte v surovejšom kabáte. Bacon zahral skvelo a zožral som mu to viac ako napríklad Fosterovej v Brave one. Hudba Charlieho Clousera je tradične skvelá a akcia nezaostáva. Jediné čo mi vadilo bola určitá klišovitosť, ktorá niekedy až bila do očí. Vynahradené to však bolo štýlom natočenia, akciou, hudbou, hercami a všetkým okolo. ()

Zayl

Typická žánrová formule, které se daří udržet béčkovou zápletku v rámci snesitelnosti. Expozice je krátká a bez zbytečného odbočování jdoucí přímou cestou vytvořenou spíše pro efekt. Ona stylizace a akčnost je tady hlavním stavebním kamenem. Je přehledná a přímočará s cool momentkami (kamerový průlet zdí). Zkrátka jde o čistokrevný akční výplach, bez jakéhokoliv hlubokomyslného dumání. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)