Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

bobin

Výtečný akční film ! Na téma vraždy a pomsty toho bylo natočeno mnoho , ale tohle patří do žánrové špičky . Kromě výborné zápletky si přijdou na své hlavně milovníci krve a násilí . Ti si zde pochutnají . ()

heavy66

nenáročná zábava pro volné dopoledne. Slušná akce, přechod z psychologického dramatu k akčnímu béčku mě překvapil a vlastně i pobavil. John Goodman byl fajn, jedna hvězda je určitě pro něj. ()

blackwire

Výborný herecký výkon Kevina Bacona, fakt jsem mu tu roli drsňáka žral a potkat ho v jeho nelepším rozpoložení někde v průchodu bych fakt nechtěl. Každopádně film měl rychlý spád, nenechal mě ani na chvilku vydechnout. Pochvalu si také zaslouží výborná hudba, která dokonale podkresluje celý děj. ()

Morton Eucrow

Kevinova premena v zaverecnej faze filmu mi vtipne pripomenula "Cislo 5 zije!". Cakal som o triedu vyssieho Law Abiding Citizena, dostal som cosi v tej istej kategorii - a snad aj o trochu nizsej. ()

tremors

James Wan mě zatím žádným svým filmem nezklamal a Death Sentence se u mě zapíše, jako jeden z těch nadprůměrnějších akčních filmů. Jsem rád za atmosféru, napětí a brutalitu. ()

davistercz

Film jak z podsvětí. James Wan opět dokázal,že není jenom specialista na horory jako je např. Insideous, SAW a nebo Zlověstné ticho. Je i dokonalý režisér v téhle branži. Film jsem si musel ihned stáhnout, jakmile jsem viděl jen ukázku v televizi a hned mě to dostalo. Ale nečekal jsem takové nadšení, tak skvělé výkony a ještě gang? Film vynikající a herci totéž. Co bych na tomhle filmu vytkl je to,že je příliš krátký, alespon pro mě. Nevím čím to je, že film dostal tak nízké hodnocení, ale hlavní hrdina mě opravdu dostal, jak pravá gangsterská pomsta. ()

benedict

ECCE HOMO DRSŇÁK!!! Z psychologického dramatu honem šup do akčního filmu,ale nezdálo se mi to "šup" násilné,ani sekané. Náš kravaťák reagoval tak nějak přirozeně, zda oprávněně, to nechám na usudku každýho jedince, protože stát se tohle mýmu synovi a vidět toho zmetka z gangu, jak se mi u soudu posmívá, tak ještě pridám hodně silný prvky mučení! Kevin předvedl, že si dovede střihnout jak vyšinutýho bachaře, nebo frustrovanýho tatínka, stejně tak otce mstitele za smrt syna. Viděla jsem v něm kus Cagea, kus Willise a vše, co bylo přehnané, bylo přesto uvěřitelné. ()

smith22

Začátek i střed filmu se jevil slušně ale ten závěr tedy zesrali na ultimum.Tím závěrem z toho filmu udělali lacinej šunt.Jako by režisér na závěr filmu odjel na dovolenou a převzal to za něj nějaký prostoduchý patlal. ()

vodkasesemte

velice rychle - kdybyste nepřišli ani na posledních 20minut, zas tak moc by se nestalo. za pozornost stojí jen hluchý výjev napul vyholené lebky, kterou si za tři pětky k vánocum mužete už před zrcadlem kdykoliv zpusobit sami. házel jsem po ní i ty moje oblíbené sušenky nesquck. ()

Kalkulon

Tuhle pomstu jsem si zamiloval. Wan je prostě borec. Užasná kamera, dlouhé záběry, drsná akce. Navíc emotivní scény ve spojení se smutnou hudbou mě fakt hodně dostávaly. ()

AARONN

Skoro jako "Van Dammovka", jen bez těch všelijakých kopů.. úspěšný manažer s idylickou rodinou, kterému jakýsi šílený gang vezme vše co v životě miluje, odstartuje pomyslného lovce v mužově nitru.. teď se naskýtá otázka, zda takovouto vendetu jsou schopni uskutečnit všichni manažeři, nebo jen ti ve světě filmu.. 2,79 / 5 ()

muti

coze, chalpi podozrivy z vrazdy utiekol z nemocnice? nie, netreba postavit hliadku pred jeho dom, my sa tam mrkneme... na druhy den, haha! konanie police bolo vo filme velmi zvlastne, asi ako supermanual k revolveru, ktory z vas spravi pistolnika prvej triedy. Bacon ma velke nadanie vyzerat v kazdej dalsej scenke viac znicene ako v tej predoslej (pripomina mi to hrdinov z videohier kde vyska zivota zodpoveda ich zovnajsku). na druhej strane stoji zase "Kotlebov" gang, ktoreho uspesnost zasahov je priamoumerna postavenim v gangu - sef sa trafi najviac, zaciatocnik najmenej (zeby zase ta videohra?). (hm mam dojem ze tento film som videl prvykrat, no prisiel mi ako remake ineho, ktory som videl pred par mesiacmi, len si neviem spomenut na nazov. je ale prilis podobny s tymto, takze napokon mozno pojde aj o ten isty) ()

zuzza11

Už od začátku mi bylo jasný kam tento film bude směřovat, avšak rodinná idylka, štěstí a láska mě nepřesvědčila o pravosti jejich počínání. Tudíž jsem nějak přešla jejich únavné záchvaty smutku. Kevin je dobrý herec, ale dobrý znamená za tři. Tentokrát nejen on, ale i všechna ta sebranka kolem mě neobalamutili rádoby pravostí drsňáků, milované ženy a matky ani tvrdosti městské policie. Taková fraška. Naštvanej taťka dovede hodně nad rámec svých možností, ale takovou "z prdele kliku" může mít jen Rambo a John Matrix... ale ne kancelářská krysa... to Vám fakt nežeru... ()

CountessSuza

Tento film mohl být vskutku výborný, kdyby asi tak v půlce tvůrci neprožili vlčí hlad po trávě. To byl průser, doslova. Taková škoda! ()

blondboss

James Wan v najlepšej forme a jeden z najlepších snímkov, ktoré natočil Kevin Bacon. Garfieldov román zhmotnený do brilantnej formy a aj keď sa v zásade jedná o dosť klišoidný film, tak musím na druhej strane povedať, že natočený bol tak, ako to len majster Wan dokáže - realisticky, svižne, drasticky, bez nejakých zbytočných omáčok, vizuálne a hudobne podmanivo. No ja som proste nadšený a to hodnotenie dávam už po tretej projekcii. Bravúrne. 85 % ()

TesterX

Skvěle natočené akční scény, kterým nechybí napětí (viz pěší honička zapadlými uličkami); charismatický Bacon, kterému sluší vyžehlená košile i zakrvácená brokovnice; navíc nadupané zakončení. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)