Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

InJo

Pekelná kombinace konceptu Záhady Blair Witch (popřípadě Monstra) a toho nejlepšího ze zombie žánru, po které můžete na Romerův Deník mrtvých rovnou zapomenout. Neskutečně intenzivní hororový zážitek, který neustále nabírá na obrátkách a v posledních minutách dosahuje vrcholu, jakému se většina tvůrců do konce života ani nepřiblíží. Takový pocit stísněnosti (a chvílemi i skutečnému strachu) jsem nezažil ani nepamatuju (možná snad u Pádu do tmy). Dravé, děsivé, šokující. A to finále prostě patří do dějin žánru! 90 % ()

Šakal

To, co se nepovedlo snímkům Exorcista, V moci ďábla, Texaskému masakru,.......se povedlo tomuto nízkorozpočtovému hororu ze Španělska a to sice pořádně mi pocuchat nervovou soustavu! Tvůrci si vypůjčili techniku ze záhady Blair Witch, kterou po dlouhé době použili tvůrci snímku Monstrum, ale zatímco při snímku Monstrum jsem se chvílemi musel i smát a příběh mě vůbec nepohltil, tak tady jsem byl přikovaný k obrazovce neskutečným způsobem a chvílemi lapal po dechu! Tvůrcům se podařil parádní nápad: vezmeme televizní repotérku s kameramanem a necháme je natočit reportáž o běžném pracovním dni hasičů. Po zcela poklidném začátku a seznámení se s hasiči na stanici , zazní siréna a hasiči vyjíždí k výjezdu do baráku, po telefonátu na stanici, kdy sousedi nahlásili divný ženský řev z místního bytu. Od momentu vyražení dveří bytu, příběh nabírá neskutečné obrátky a je to vskutku parádní adrenalinová jízda po celou dobu až do opravdu dechberoucího finále v podkroví! Příběhu dodává na autentičnosti, že vše je točeno ruční kamerou a při troše fantazie, by se to mohlo i stát. Tentokráte žádné zombie, ( to dnes již nikoho nevyleká ), ale skuteční lidé, kteří se po kousnutí infikují a začnou být neskutečně agresivní. Tvůrci měli čich i na výběr herců, v rámci žánru ( na co jsme zvyklí ) opravdu zcela uvěřitelné výkony. Navíc televizní reportéka mi byla více než sympatická, takže jsem s ní, narozdíl od hlavní hrdinky ze záhady Blair witch ( kde jsem ji ten konec i přál :o) zde vše prožíval! Chvílemi jsem měl pocit, že jsem s hlavními hrdiny také v tom domě, slyším jejich dech a můj tep musel občas dosahovat 300! Toto se mi nestalo dobrých 17 let! Přiznávám, že sledovat tento snímek sám na chatě uprostřed lesa, pozdě v noci a uslyšet na půdě nějaké vrzání, spím se sekyrou pod postelí :o) Opravdu parádní zážitek a bez nijakého delšího přemýšlení s nesmírnou radostí udílím tomuto snímku poctivých 5*! ()

Webb

První hodina byla nudná, komická, stupidní, naivní, pár zbytečných náhod...každou chvíli jsem se díval na čas zbývajicí do konce. Poslední čtvrthodina už byla lepší, ale pouze průměr. Ději nemůžu uvěřit a o hereckých výkonech ani nemluvě. Podle mě je to nadhodnocený film. ()

IQ Tiqe

Počkal jsem si na jednu hodinu ranní a vzal si sluchátka, abych si nezkazil "zážitek" a... No vida, i 70 minut stačí na pořádný horor. Začátek byl nevinný, i zápletka sama o sobě nevypadala až tak vážně, ale ruční kamera udělala své. Přestože jsem zaznamenal "jen" 3 pořádné lekačky a nemůžu říct, že bych se zrovna bál (byť jsem občas nervózně zamířil pohledem k pootevřeným dveřím), tak děsivá atmosféra houstla tak, že kdyby mi někdo ke konci poklepal na rameno, asi se strachy poseru. Zkrátka takhle nějak si představuju horor. # španělština nevadila # příběh 7 | hudba - | humor 0 | akce 6 | napětí 10 | pustil bych si znovu 6 ()

strougy

Nápad pojmout to jako záznam z jakési televizní show zajímavý, akorát to nakonec není ani strašidelný ( kromě posledních pěti minut z půdy ), ani vtipný ( kromě střetu zombie babky versus kladivo do frňáku ), prostě solidní průměr. ()

Jordan

mokumentárny španielsky zombie nárez s krásnou hlavnou hrdinkou. nečudo, že amíci po ňom hneď chňapli a urobili prerábku. ()

Kudly4

Tohle bylo tenkrát velký BOOM. Ač pokračování, bylo každým dílem horší (REC 3 nebyl špatný) tak tohle je dodnes jeden z nejlepších FF Hororů. REC jsem viděl asi dvakrát a už to bude více jak 6 let, ale i dnes si ho dokážu plně vybavit. Absolutně mrazivá, perfektní atmosféra. V té době jeden z nejlepších hororů. ()

Carol Pifková

Pri filme Proroctvo: Koniec sveta som sa viacej bála ako pri tomto, možno ma ovplyvnilo to, že som to vlastne čakala (komentár od POMO), že sa budem veľmi báť..... ale nestalo sa tak. Viacej ma asi zaujali skôr zaujímavosti ako samotný film... No nebolo to zas až také strašné a koniec bol super čiže 3* ()

Anderton

Asi bolo chybou vidieť najskôr americký doslovný remake, pretože som v RECu nenašiel potom vôbec nič nové. Karanténe som dal za štyri, ale samozrejme by to bolo spravodlivejšie naopak. Niektoré scény sú správne napínavé a drastické, ale prichádzajú možno trochu neskôr, až za polovicou filmu. Aj napriek krátkej stopáži som mal pocit, že je tu trochu viac vaty, ako by si príbeh zaslúžil. Vtedy sa človek viac sústredí na chutnučkú reportérku.Vysvetlenie záhady nie je príliš uspokojujúce, možno by bolo lepšie celú záležitosť nechať otvorenú. Ak by som REC videl ako prvý, bolo by hodnotenie vyššie. ()

DJ Lonely

Je za pět minut půlnoc a já se právě dodíval na [REC]. Mám ještě husí kůži, nepříjemný pocit v zátylku a bojím se vyjít na terasu a zapálit si. Je tam totiž tma a člověk nikdy neví, co může v té tmě čekat... Opravdu sugestivní zážitek. ()

arie

70% Niekoľko skutočne bravúrne mrazivých scén, chladná atmosféra zintenzívňujúca sa s prichádzajúcim záverom a pôsobivý realistický prístup, ktorý síce nie originálny a v poslednej dobe sa objavuje čoraz častejšie, no v tejto španielskej snímke poslúžil svojmu účelu. Jeden z najlepších hororov poslednej doby, no z takého námetu sa dalo vyťažiť oveľa viacej... ()

Frajer42 odpad!

Strach je ta poslední emoce, kterou lze v tomto filmu zažít. Vzhledem k tomu, že tento film je charakterizován jako horor je to více než smutné. Neorginální děj, který je korunován katastrofálními hereckými výkony. Dokonalý příklad jak má vypadat opravdový odpad! Vzkaz pro * * * * nebo * * * * * hodnocení. Pokud se vám dá zavděčit i touto hromádkou trusu, kterou hodnotíte stejně jako filmové skvosty top 20. Tak si myslím, že stupnice 0 - 5 je nedostatečná. ()

MikeCool

Uvažoval jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dal čtyři hvězdy. 3/4 filmu bylo pro mě malinko nudné. "Lekačky" o kterých mi mí přátelé vyprávěli jsem snad ani nepocítil, ale rozhodně neříkám, že bych se nebál. Nakonec jsem se rozhodl pro hodnocení čtyřmi hvězdami a to hlavně za tu poslední scénu, kde kamera zapnutá v nočním režimu, snímá snad nepopsatelnou postavu...něco mezi, zombie a strašně vypadající anorektičkou, která používá jako zbraň obyčejné kladívko. Z této scény mě běhal mráz po zádech... Nicméně je vidět že horory Španělské produkce jsou snad nejlepší na světě. ()

Kothy

Kvalitní španělský horor z pohledu první osoby. Koho by napadlo, že výjezd hasičů může skončit v domě plném zombíků. Atmosféra parádní. Je to dost sugestivní. Hlavně konec je drsný. Amíci si na to samozřejmě museli natočit remake... ()

Smok

Keďže Karanténa dostala odomňa tri, španielovi jenu za originalitu prihodím. Vytiahol na mňa veci fungujúce, dobre sa naň dívalo a bálo sa. V mladosti som chcel byť hasičom, ale som rád, že to nevyšlo :D ()

AllShallFall

Začíná být docela trend, vytvářet filmy v této autentické kvalitě. A je znát a hlavně vidět, že se to někomu evidentně daří. První polovina je taková docela nudná, ale později se to přehoupne na drama beroucí dech. Skutečně bych nečekal tak vysoký výkon napětí a strachu. Španělským tvůrcům držím palce na další úspěšná, ne-li úspěšnější pokračování. ()

teutates

[Rec]? Chaotická vyvraždovačka, u ktorej som sa vážne bál... Zobrazenie je až veľmi real čo mi aj trocha "vadilo", avšak atmosféra je hrozivá, tak ako daná situácia. Veľa scén je predvídateľných, aj tak som sa mnohokrát ľakol. Hlavný predstavitelia si Vás získaju buď krikom, alebo ako sympaťak hasič - "bojovím umením". Celkový dojem je vážne dobrý, len ten dokumentárny štýl typu "trasoruky" mi miestami liezol na nervy. Štylizácia niektorých momentov taktiež slabšia, ale posledných 10 minút hodnotim 10/10. Strach sprevádzal moje telo po celej dĺžke tohto zaujimavého počinu z dielne de Espaňa... 8/10 ()

swamp

Nejdřív jsem viděl americký remake Quarantine - nevím, zda je to lepší či horší varianta (co se pořadí týče), ale [REC] jsem si užil dosyta. :) Atmosféru, která by se dala krájet, musí závidět i Rákosníček, a vůbec - ta španělština, ruční kamera a hektičnost dělá z této věcičky téměř top záležitost mezi filmy o zombících a podobné havěti. ()

oje

V první řadě vyzdvihuji nápad. Zaobalení různorodé skupinky lidí do karantény je určitě originální záležitost. Zpracování je rovněž kladem filmu a stejně jako u podobných přispívá na autentičnosti a větší angažovanosti diváka. Drsnotou a děsivem se nešetřilo a tak mohou být filmaři zejména na závěrečnou scénu, která se rozhodně vryla do paměti, pyšní. Tempo skvělé, chvílemi zpomalí aby se po chvilce opět tajil dech. Krátká stopáž vůbec nevadí a je využita na sto procent. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010