Reklama

Reklama

Teorie velkého třesku

(seriál)
  • USA The Big Bang Theory (více)
Trailer
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Hrají:

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(279)

Leonard a Sheldon jsou dva brilantní fyzici – kouzelníci v laboratoři, ale společensky nemožní mimo ni. Naštěstí mají po ruce krásnou a svobodomyslnou sousedku Penny, která se je snaží naučit pár věcí o reálném životě. Leonard se věčně snaží hledat lásku, zato Sheldon je naprosto spokojený s videochatováním se svou platonickou partnerkou Amy Sarah Fowlerovou. Nebo s hraním startrekových 3D šachů se stále se rozšiřujícím okruhem známých, a to včetně kolegů vědců Koothrappaliho a Wolowitze a roztomilé mikrobioložky Bernadette, Wolowitzovy novomanželky. (TV Prima)

(více)

Videa (251)

Trailer

Recenze (2 662)

Tom Riddle odpad!

všechny recenze uživatele

Milí tvůrci TBBT, předem tohoto dopisu bych Vám rád složil poklonu. Povedlo se Vám povětsinou myslící lidi s relativně dobrým vkusem přesvědčit, že je tenhle seriál originální, převratný, a dokonce inteligentní! Já mám ale poměrně nakoukáno, a tak vím, že není vůbec originální, ani špetku převratný, ba dokonce ani inteligentní. Je ale velice chytrý ve svém konceptu. Umíte v tom chodit, umíte dát lidem to, co chtějí. A pravdou je, že oni většinou nechtějí inteligentní humor, chtějí humor, co v nich vyvolá pocit, že jsou inteligentní oni. A Vy to moc dobře víte. Vidíte, jaký úspěch mají u diváků skutečně inteligentní seriály jako 30 Rock či Arrested Development. A Vy nechcete dopadnout stejně, skončit pro malou sledovanost. Dokázali jste hloupé grimasy a jednoduché, neoriginální, opakující se a předvídatelné pointy zahalit hávem hlášek o vědě, komiksech, vesmíru a dalších věcech, které musejí nepochybně značit inteligenci. Humorně o inteligentech cestou, které rozumíme... "To přece musí znamenat, že jsme taky inteligenti! Jsme bílé vrány a tenhle seriál je takových nádherných, inteligentních, bílých vran plný, konečně něco originálního a převratného!" pokyvuje hlavou nenáročný, avšak svéhlavý divák. Co je opravdu působivé, dokázali jste beze zbytku vykrást Frasiera, který na stejném principu fungoval už před dvaceti lety, kdy to ještě docela originální bylo, a neukradli jste jenom onen princip, ale i všechno ostatní. Jemně neurotického roztomilého génia Nilese jste obrali o smysl a pochopení pro vztahy, a zůstal Sheldon. Nabručeného průměrného otce Martina jste odbarvili, omladili, a nechali ho podstoupit změnu pohlaví, a zrodila se sexbomba Penny, která je stejně jako Martin katalyzátorem konfrontace mezi světem inteligentů a průměrných lidí. Z nikdy neviděné Maris, Nilesovy kostnaté a zábavně protivné manželky, jste udělali nikdy neviděnou a vždycky protivnou Howardovu matku. Nejpůsobivější je ale fakt, že si nic z toho drtivá většina diváků neuvědomuje. A ti, co ano? Těm to obvykle nevadí. Taky jsem býval jedním z nich, a Velký třesk byl pro mě příjemnou oddychovkou. Časy se ale mění, a z fanouškovské základny seriálu se stala obluda s milionem hlav, která dokáže svými nesmyslnými argumenty z těch ostatních vyždímat veškerou radost ze sledování, a nekonečně a dokonale je znechutit. To přesně se stalo mně, a upřímně doufám, že nejsem sám. Přesto musím zdůraznit, není to Vaše vina, odvedli jste vynikající práci. Opili jste stamiliony lidí jedním rohlíkem. Bravo. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nesnášel jsem to. Pár let předtím jsem ujížděl na Himym, ale Big Bang sem prostě nikdy sledovat nechtěl. Doteď nechápu proč, předsudky jsou prostě asi silná zbraň. A přitom je to tak fajn parta, kterou snad netřeba představovat, vždyť kdo by neznal třeba jen ze sociálních sítí výstředního Sheldona, krásnou Penny, sympatického Leonarda a zbytek intošů/nerdů. Jelikož za oběma zmíněnými seriály stojí víceméně stejní tvůrci (Chuck Lorre), tak v jednotlivých sériích určitě rozpoznáte nespočet podobných znaků (replikuje se i z Přátel), ovšem hlavní téma těchto sitcomů pochopitelně stejné není. Už je proto, že se jedná o partu vědců (až na jednoho a Penny to není :D)a že od třetí série přichází nastálo do Big Bangu dva nové ženské charaktery (Amy a Bernadette). Jako pořádný kultovní seriál nabízí přehršel dílů narvaných humorem, ať už tím jednodušším ovšem i tím inteligentním, bezpočet vtipných a legendárních výměn názorů, cameií známých osobností atd. Co mě navíc fascinuje přímo u Big Bangu je fakt, že kvalita s přibývajícími sériemi neklesá, tak jak se to bohužel u Himymu děje a může mít tedy i delší trvanlivost. 279 prakticky nesmazatelných epizod v mém životě.Obecně je rarita, že sitcom dovrší 12. sezónu s původním obsazením (zdravím neméně boží Dva a půl chlapa), milionové platy hercům zkrátka dělají své. Jenže Big Bang si stále držel svojí přes 10 milionovou sladovanost a každý díl byla událost. Logicky zvláště ten úplně poslední, který bych zfleku napsal mezi nejlepší ukončení velkých seriálů. Za ty roky v oblíbenosti parta geeků u mě možná překonala i ten adorovaný Himym. Nádhera a jsem rád, že to tvůrci nedřenili až do starobince. Sitcomů podobného ražení a věhlasů už dle mého bude méně a méně.. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | S4: 5/5 | S5: 5/5 | S6 : 5/5 | S7: 5/5 | S8: 5/5 | | S9: 5/5 | S10 : 4/5 | S11: 4/5 | S12: 4/5 | ....100% ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Všichni bychom chtěli být empatičtí jako Sheldon, urostlí jako Leonard, pobíhat po světě se sexappealem Wolowitze a rétorickou obratností toho indického šmudly. Och, a kdyby osud nadělil, a jeden by si našel i svou překrásnou Amy... Jenže život je kurva a s některými se nemazlí. Nezbývá tedy, než čučet na naše vzory alespoň v televizi, rýpat se nehtem ve zvukovodu a zahořkle závidět. Nerds růls, djůd! ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Po deseti dílech uvažuji, který seriál vyhodím z TOP 10 seriálů, abych tam nasadil tento. Humor, ačkoliv není britský, je vynikající a každý díl mě dohnal k záchvatu smíchu..postavu Sheldona není možno nemilovat! A Kaley Cuoco by nechtěl za sousedku jen málokdo. EDIT: Po celé první sezóně se tento seriál probojoval do mé TOP 10 seriálu! Tohle je prostě něco, kdy se celých 20 minut (proč je to tak krátké!!) smějete jak blázni. BTW: Slyšeli jste už o Schrödingerově kočce? :-D Druhá série: Bomba. Kvalita klesla jen minimálně, jsou zde prvotřídní epizody, u kterých jsem se fakt smál a o to snad jde, ne? Takže za mě se těším na 3. sérii tak, jako Sheldon na novou várku komiksů... :-) UPOZORNĚNÍ!!! Pokud se budete dívat na dabovanou verzi na khůl TV, tak se připravíte o drtivou většinu humoru. Takhle zabité vtipy jsem už dlouho neslyšel!!! Třetí série: Mockrát jsem se zasmál, Sheldonova nemesis v podobě Wila Wheatona taky neměla chybu a Kaley Cuoco neztrácí nic ze své... krásy. Já jsem stále spokojený a těším se na nové díly. Čtvrtá série: Naprostá většina dílu mě opět bavila a musím říct, že zatím si tento seriál drží svou vysokou úroveň. Nemám, co bych víc dodal. Pátá a šestá série. Tak bohužel, přišlo to, v co jsem doufal, že nepřijde a já poprvé přestávám dobrovolně sledovat seriál, který stále běží. Pátá a poté i šestá série trpí dvěma problémy - přebabováno (pamatujete, jak si seriál kdysi vystačil s Penny a sem tam s Leslie, s kterou BYLA opravdu zábava?) a postavy se staly vlastními karikaturami. Schválně si pusťte první sérii a hned na to pátou či šestou a uvidíte ten markantní rozdíl. Nejvíce je to asi poznat na Rajeshovi - zpočátku tichý týpek, který házel jen pár hlášek za díl, ale vždy trefných a vtipných a choval se normálně. Teď je jeho postava situována do (a tenhle výraz zkrátka a dobře musím použít) buzny, a ještě k tomu té nejzženštilejší. Navíc i o tu "schopnost" nemluvit s opačným pohlavím, pokud v sobě nemá alkohol, přišel (prostě se Rajesh sám od sebe "vyléčil") holt jak říkám, tohle není Raj, tohle je karikatura Raje. A tohle není The Big Bang Theory ale spíše (díky "snaživým" scenáristům) How I Met Your Big Bang Theory. Takže, seriál vyhazuju z TOPky, snižuju hodnocení a budu na něj v dobrém vzpomínat co se týče prvních tří, dejme tomu čtyř sérií. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Další z produkce amerických seriálů, které se na nás sypou neuvěřitelnou rychlostí a i přesto si dokáží udržet sledovanost. Ovšem BBT je trochu jiné i když zápletkou připomíná Friends a humorem britský sitcom IT Crowd. Hlavní myšlenkou u BBT je jednoznačná odlišnost hlavních postav od běžných lidí, a proč vlastně ? Leonard a Sheldon jsou fyzici a nebylo by na tom nic zvláštního , až do doby kdy se do protějšího bytu nastěhuje, krásná blondýnka Penny, která se začne líbit Leonardovi a nejen jemu. Leonard a Sheldon ještě spolu se svými dvoumi kamarády Rajem(Ind - který není schopen mluvit při přítomnosti dívek) a Howardem(Žid - který žije se svou matkou a myslí si že je neodolatelný), žijí ve svém imaginármín světě. I přes neuvěřitelné hlášky a intelektuální rozhovory se jedná opět o nabalavocí seriál, při kterém se hlavní hrdinové i přes svou neschopnost snaží zaujmou dívky a komplikuje to jejich neschopnosti a záliby, při kterých se dostanou do mnoha situací, které by se ani tomu největšímu loserovi nestaly. Díky dobrému hereckému obsazení, množství absurdních vtipů a Kaley Cuoco se BBT u mě řadí na první příčky ze seriálů americké produkce. "Gravitace, ty bezcitná děvko." 90% ()

Galerie (2 868)

Zajímavosti (1 162)

  • Sheldon (Jim Parsons) má své oblíbené místo na gauči, na které nikoho nepustí. To má svůj důvod. V zimě je to místo blízko topení, aby tam bylo teplo, ale ne tak blízko, aby se člověk potil. V létě je na trajektorii v proudu vzduchu z otevřených oken. S televizí navíc svírá úhel, jenž při sledování neznemožňuje konverzaci, ale zároveň vylučuje paralaktické zkreslení. (SONY_)
  • Howard (Simon Helberg) nemá na rozdíl od svých přátel doktorát, díky čemuž se stává častým terčem posměšků. Howard na ně v českém překladu obvykle reaguje slovy, že „má magisterský titul a jeho výtvory mají aspoň nějaké praktické využití“. V ČR se ale titul magistra uděluje absolventům humanitních oborů. Absolventi přírodovědných oborů mají titul inženýra (byť se oba tituly dají označit za „magisterský“). Správnějším překladem by tedy bylo: „Mám inženýrský titul.“ Tento nešvar vznikl z originální hlášky: „I have a master's degree.“ V USA je ekvivalentem českého titulu „Ing.“ titul „Master of Science“ (Mistr vědy), zapisovaný jako MSc. za jménem. Titul doktora (Ph.D.) je pak v obou zemích stejný, neboť ho ČR převzala. Dříve byl u nás udělován ekvivalentní titul „Kandidát věd“ (CSc. za jménem) a jeho druhý stupeň „Doktor věd“ (DrSc. za jménem), které se dodnes používají například v Rusku. (vojtaruzek)

Související novinky

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Sbohem HBO Max, seznamte se s Max. Šéf Warner Bros. Discovery David Zaslav si protlačil svoji a streamovací služba HBO Max, jež se v květnu spojí ještě s obsahem právě Discovery+, ponese v Americe od… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Reklama

Reklama