Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Pafnuc

Pro mě asi nejvtipnější z "moderních" sitcomů. Na rozdíl od ITC opravdový geek/nerd humor a tuny reálií a popkulturních odkazů. Ne každý si však toto dokáže náležitě vychutnat. ()

annickka

Pominu fakt, že celá série působí poněkud strojeně a je plná klišé.. Když člověk totiž tohle hodí za hlavu, bude se výborně bavit. Miluju geek-humor a tady je dotažený do dokonalosti. Postavy Sheldona, Koothrappaliho a Wolowitze se jen tak někde nevidí, z těch padá jedna perla za druhou. A úvodní znělka je originální a zábavná. ()

Sosak

Taky mírně silnej seriál, ale v nedávný úrodě patří mezi slabší kousky. Galeckimu toho nerda moc nevěřim, ale jinak to fakt celkem ušlo. ()

Jablek

Musím změnit své hodnocení ze 4 na 3*, páč mi to už příde dost otravný...první dvě serie bohatě stačí ()

cyright

Narozdíl od mnohých si myslím, že toto JE špička mezi americkými sitcomy. Nepatlá se stále nudně dokola v milostných vztazích jako některé proklamované "TOP" sitcomy, které pod novými pláštíky recyklují stále ta samá sladká klišé. Místo toho servíruje jeden geekovský vtípek za druhým. Pravda, právě geekovská povaha seriálu nesedne všem, ale to je jejich smůla ;-). Nicméně pravdou je, že postava Sheldona je pro BBT něco jako Barney pro HIMYM. JInými slovy jedna hvězdička navíc je právě za něj. EDIT: pátá série je těžkým zklamáním. Tvůrcům evidentně došla šťáva, natahují, recyklují, kupí vztahová klišé a začali dělat vše, za co jsem je výše v tomto komentáři chválil, že to nedělají. Hvězda dolů, hoši. První čtyři série jsou však tím nejlepším mezi americkými sitcomy. ()

Last01

Seriál, který tu opravdu chyběl. Kam se hrabe IT Crowd, tam byl o IT skutečně jen první díl. Kdežto TBBT je skutečně od začátku do konce seriál pro "geeky". V hlavních představitelech vidím spoustu jedinců ze svého okolí včetně mě :) ()

thoosah

V polovině první série jsem nebyl tak nadšen, jako seriálem IT Crowd, kterému se Big Bang tolik podobá. Opakující se situace, lehce předvídatelné a uměle vykonstruované scénky nebyly to pravé ořechové. Humor je ale geniální. Prvotní "tříhvězdičkový pocit" přešel na hvězdičky 4, konečné hodnocení po posledním vydaném dílu série druhé už jsem na hvězdách pěti. Howard, Raj a Sheldon jsou naprosto geniálně vybranými herci avšak Leonard, ačkoli není natolik populární, přesně vykresluje postavu, kterou mu scénáristé přidělili - je z party teoretických fyziků ten nejnormálnější. Jediná postava, která se mi zdá poněkud uměle zahraná je Penny, ale budiž. Spokojenost - 5*. ()

dessa

Tenhle seriál u mě začínal na dvou hvězdičkách nejvíc asi kvůli zpočátku mimořádně protivnému Wolowitzovi, ale stal se z něj kulervoucí masakr díky Sheldonovi I am not insane, my mother had me tested. Všichni jsou skvělí (i Howard, když si na něj zvyknete), včetně epizodní role Leonardovy matky I have to urinate. Jediná výtka směřuje k lehce slabší postavě Amy Farrah Fowler. A opět platí, koukejte na to v originále, dabing na jedné nejmenované rádoby cool televizní stanici neúměrně katalyzuje defekační reflex (=je k posrání). ()

Shakaar

Na to že seriál měl velice vydařenou první řadu ( musím se připojit i já jsem si ho oblíbil ). Začátek druhé řady byl opoznání horší. Celý příběh je jako u každého sitcomu velice podobný. To znamená je nějaká parta přátel, k té se připojí nějaká žena nebo muž a do kterého(é) se zamiluje jeden jedn s protagonistů. Co mě na seriálu vadí? Mezi největší problémy vydím v nedostatečném rozvoji postav ostatních protagonistů. Celá první řada se totiž točí kolem vztahu Penny a Leonarda, případně Sheldona s okolím. To by na první pohled nebylo špatné, kdyby naprosto ( někdy ) ignorovali ostatní postavy, což ze seriálu dělá docela průměrným. Rád bych se pletl, protože věřím že tenhle sriál má velký potenciál, ale v současné době to nevidím hodnocení na víc než 3,5 hvězdiček z 5. I tak doporučuju. ()

LordMysti

První díly byli parádní, zbytek sezóny až moc stereotypní a podobné a ohrané, ALE - ale při sledování druhé série zjišťuji, že mi seriál chybí, i byť stále se opakující humor není nejhorší a vždy se těším na nové díly. A to se mi u špatných seriálů které mě nezaujmou nestává, takže BBT je podle mě určitě povedená zábava která neurazí a příjemně zabaví. Konec druhé série měním hodnocení na 5*, protože jsem zjistil, že i když je to stále to samé opakující se dokola, je to prostě opravdu hodně dobrý! A chybí mi další díly, čekání je dlouhé a prostě 5* :). A z odstupem dalších sezón se vracím s úpravou komentáře - ano nyní je to na 6 hvězd. Seriál si drží výborné tempo, zábava stále podobného rázu, ale stále na max. úrovni. Jen tak dál, klidně nadosmrti :) ()

ecis

Hodnotenie po 1.serii: Velmi vydarene. Nie natolko ako IT Crowd, ale stale velmi svojske a sialene. Prve 2-3 epizody som sa troska trapil, ale som vdacny, ze som to nevzdal, pretoze druha polovica serie je neuveritelna. Tazko intelektualne gagy a vtipy, ale hlavne Sheldon a Wolowitz ma dokazu riadne zosadit z kresla. Len tak dalej. Tesim sa na 2.seriu. ()

cdome.82

Prvních pár dílů zajímavých, už jen pro nezvyklé prostředí a jistou náchylost k exaktnímu teoreticky-fyzíkálnímu prostředí. Tudíž nezvyklé, stejně jako když se vynořil IT Crowd. Bohužel, narozdíl od něj, každý další díl se vede ve stejném schématu, kdo, kdy, s kým a proč. To vše doplněné o "nerdí" hlášky, ale to je dle mého na originální vysoce hodnocený seriál málo. A takových seriálů je v každém směru nepočítaně. Ty tři hvězdičky jen za to, že jsem "včas prokoukl" a tedy se nesnažil nudit (nebo že bych byl nakonec příjemně překvapen?) dál. ()

Respex

Opět jeden z dlouhé řady sitcomů, ale přesto je jiný. Přišel s novým jedinečným námětem a to je v dnešní době velké plus. Kvalita první season je ohromující a opravdu dosahuje 100% v hodnocení. Přesto další season už tak skvělá není a nebo se zdá, že témata se opakují. Nejsem si jit, že se jedná o seriál, který se mi uchová v paměti na dosmrti. Přesto si myslím, že tam bude hodně dlouho. Za mě dobré 4*. ()

E lan

Asi jsem od toho seriálu moc nečekal, možná i proto mě chytnul od prvního dílu. Postavy jsou vynikající, mají svůj stabilní humor, za půl hodiny se člověk minimálně několikrát zasměje... Od toho tu podle mě sitcomy jsou. A že příběh nikam nevede? A proč by měl?! Hlavně, že se člověk dobře baví... ()

zberatel

Tomu hovorim komedialny serial zo vsetkym co k tomu patri :)).Zapacil sa mi od prvej casti no len ma mrzi ze prva seria nieje vyrovnana,no ta druha klobuk dole hosi,ta sa vam podarila na excelentne,pevne dufam ze sa robi tretia. ()

marusaj

První díly, kdy se seznamujeme s ústřední pětkou hrdinů srší vtipem, originalitou a bezvadně pointovanými situacemi. Průběhem času upadá seriál do stereotypu, s tím, že mi všichni čtyři nekdy přijdou svým chováním až otravní (Penny ne, ta je dokonalá vždy a všude) - rozhodně nadprůměr, ale žádná suprkůl podívaná, nedejbože kultovní záležitost se bohužel nekoná. Hodnotím po zhlédnutí 20. dílu 2. série..Takže za 4*. ..Update po konci šesté série: Jsem nucen přidat pátou hvězdu, protože to, co v páté a šesté sérii rozjeli scénáristi za eskapády při (konečně) kompletním zapojení dámského osazenstva (Penny, Amy a Bernadette) je fakt strašná prča, inteligentní humor, boží timing, skvělá narace, totální bžunda.. prostě se bavím, protože je to vtipné a chytré a originální. Prostě je to Big Bang Reloaded a Big Bang Ressurection. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění