Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Lasvegaský reset (2009) (S02E21)

Jak rozveselit kamaráda, který právě dostal kopačky? Vezměte ho do Las Vegas! Sheldonovo štěstí nezná mezí, Leonard mu přiveze tričko a navíc má byt jen pro sebe. Howard ve Vegas pozná, co je skutečné přátelství a Penny se dostane ke spoustě nových poznatků. Zábavný díl. "Bože, už teď mi chybí!" "Dobře, už spím, jdi pryč!" ()

Turbulence přísně tajných materiálů (2009) (S02E22)

Howardovo štěstí a zoufalství není mimořádně ovlivňováno ženami v různých stádiích nedostupnosti, ale funkčností toalety na Mezinárodní vesmírné stanici. Leonard poradí velmi zákeřně Stuartovi, ale ve výsledku se ukáže, že se vyskytl zcela nečekaný problém. "Cítíte to? To je vůně čerstvých komiksů." "Ať už to znamená cokoli, moje máma říká, že když podvádíme kvůli osobnímu zisku, Ježíš pláče." ()

Expedice na monopól (2009) (S02E23)

Před Sheldonem se nečekaně zjeví nová, vzrušující výzva, která náhle zasáhne i do životů ostatních. Howard se od počátku dostává do opozičního postavení, ale věří, že dokáže i v nehostinných podmínkách sestrojit kuši. Závěr druhé řady mě potěšil a pobavil. "Proč mi pořád všichni říkají, kolik je hodin?" "Máme hodně malé sny, co?" "Sakra. Došel nám led." "Není čas na kuši, najdi mi rampouch." ()

Série 3 (2009) (S03)

I po shlédnutí třetí sezóny musím konstatovat, že je zatím seriál téměř bez chyby, baví mě velice velmi a zásobuje mě neustálým přívalem kvalitních hlášek. Tvůrci se stále drží osvědčeného modelu, který stále bezvadně funguje, i když je jasně patrné, že Penny prochází postupným zajímavým vývojem- cituje Star Wars a vadí jí hloupí muži. To nebývalo! Každopádně platí, že i třetí řada byla skvělá a já jsem si ji užil. ()

Fluktuace elektrického otvíráku na konzervy (2009) (S03E01)

Úvod první epizody třetí sezóny připomínal invazi Islámského státu, ale děj se velmi rychle dostal do starých, dobrých kolejí, Sheldon si stále pomýšlí na Nobelovu cenu, Leonard na Penny, Howard na kteroukoli a Rajeshe hřejí vzpomínky. Tvůrcům se start nové řady povedl, takže jsem byl naprosto spokojen. ()

Spor o cvrčka (2009) (S03E02)

Tentokrát jsem své hodnocení lehce snížil, dějová linie, která se týkala cvrčka Tobyho mě bavila, navíc jsem zjistil, jak je nebezpečné vstupovat do vestavěné skříně neuváženě ve třech, ale příběh Leonarda a Penny tak trochu stagnoval a příliš mě nepobavil. ()

Gothowitzova deviace (2009) (S03E03)

S klidem jsem se mohl vrátit k pětihvězdičkové tradici, protože třetí díl se tvůrcům opět povedl. Obě dějové linie pěkně fungovaly, gotický pokus Howarda a Rajeshe mě fakt dostal, ale Sheldonovy výcvikové metody měly tentokrát jednoznačně navrch. "Voní to vážně skvěle, škoda, že je pondělí." ()

Řešení po pirátsku (2009) (S03E04)

No vida, za čím vším může stát malé (půlroční) zaseknutí se mladého a perspektivního vědeckého pracovníka. Situaci naštěstí s empatií sobě vlastní zachraňuje Dr. Sheldon Cooper, díky čemuž může Raj i nadále nořit chrup do hovězího a žít v zemi, v níž má člověk dostatek životního prostoru. Oceňuji, že byly nejakčnější scény vhodně podbarveny skladbou "Eye of the Tiger", to byla lahůdka. "Teď je šťastný, že?" "Jo." "Věděl jsem to." ()

Korolár hrůzostrašné polevy (2009) (S03E05)

Tvůrci i tentokrát přišli se dvěma samostatnými dějovými liniemi a obě mě dokázaly dobře pobavit. V první využívá Rajesh Sheldonovu eidetickou paměť k výhře v karetním turnaji, ve druhé postaví Leonard Penny před naprosto nemožný úkol, obě linie však vyústí do nečekaného závěru. "Pořád nemůžu uvěřit, že se mnou chodí." "To nikdo." ()

Fotbalový klam (2009) (S03E06)

Musel jsem jít v hodnocení o hvězdičku níž, děj byl sice v pohodě, solidně jsem se zasmál, ale zároveň jsem cítil, že šesté epizodě jaksi chybí šťáva. "Nemáš přístup k ženám, které ti to udělají za peníze?" "To je můj kluk. Je opravdu chytrý." ()

Zesílené vzpomínky (2009) (S03E07)

U sedmé epizody jsem se bavil rozhodně víc, než u předchozího dílu, přestože se vše točilo jen kolem vztahů. Sheldonovy hororové zážitky z dětství daly všemu nový rozměr, takže jsem se dost zasmál, zvlášť scéna s robotem ze Stuartova obchodu byla skvělá. "Leonarde, když se sem ta žena před třemi roky přistěhovala, říkal jsem ti, ať s ní nemluvíš a teď se podívej, jdeme pozdě do kina!" "Cože? Kdo ti říkal takové věci?" "Proč jsi jí to říkal?" ()

Deficit lepících kachen (2009) (S03E08)

Seriál ostře přitvrdil, epizoda byla doslova prosáklá drogami a v rauši se tak ocitla nejen vědecká expedice, která vyrazila sledovat meteorický roj, ale i Penny, jež se zraní, protože si včas nezakoupila kachny s deštníčky. Sheldon se zcela nečekaně ocitá v roli hrdiny v zářivé zbroji, a jak každý ví, hrdina se vždy podívá. "Á, menopauza, přírodní antikoncepce!" ()

Formulace odplaty (2009) (S03E09)

Velice vydařená epizoda, v níž mě bavily i Howardovy problémy se vztahem nebo spíše se sebou samým. Barry Kripke opět udeřil a jen okamžitá morální podpora, které se Sheldonovi dostane od Leonarda a Raje, udrží Dr. Coopera ve hře. "Jsem tady, že ano? Ty mě vidíš!" "No, já se vracím do Indie, jaký je tvůj plán?" ()

Experiment Gorila (2009) (S03E10)

Luxusní epizoda, v níž se Howard až příliš vychloubá svou novou přítelkyní a odhaluje dosud netušený rys své složité povahy. Nejbizarnější záležitostí desátého dílu byl ale moment, kdy Penny požádala Sheldona, aby ji "trochu naučil fyziku", od té chvíle jsem se nezřízeně bavil a Pennyina závěrečná řeč byla třešničkou na dortu. "Možná pro tebe po tom všem svitla naděje." "Máma měla pravdu, peklo existuje." ()

Mateřská shoda (2009) (S03E11)

Přestože druhé setkání s Dr. Beverly Hofstadter nebylo tak skvělé jako to první, neodhodlal jsem se k odebrání hvězdičky, na to jsem se až příliš dobře bavil, navíc jsem si všiml, že mám se Sheldonem kupodivu podobné názory na Vánoce. "Jajks!" "Leonarde, řekní jí, že mám přítelkyni!" "Nevím, o čem to mluvíš." ()

Okultní klamy (2010) (S03E12)

Ve dvanácté epizodě došlo k naprosto neuvěřitelnému vývoji, z dvojitého rande, jehož se účastnil i Howard, se jako největší tragéd vrací Leonard a Sheldon pomůže Rajeshovi sbalit holku. Teď už se dá věřit úplně všemu, třeba věštcům. "Namaste, běloši!" "Už sis vybral s kým budeš kopulovat?" "Hulk smutný!" ()

Bozemská reakce (2010) (S03E13)

Bylo zajímavé sledovat, jak se v případě ohrožení v Sheldonovi probouzí stádní instinkt. Mimochodem, být okraden podobným způsobem musí být příšerné, protože mám své konzole a hry převelice rád. Hned tak se mě něco nedotkne, ale tohle by bolelo velice velmi. ()

Einsteinova aproximace (2010) (S03E14)

Čtrnáctá epizoda patřila Sheldonovi. Jeho metody, jak prorazit vlastní mentální blok, byly skvělé, vše ostatní bylo těžce upozaděno, i když kreace, které předvedli na kolečkových bruslích Howard s Rajem, mě dokázaly zaujmout. "Neviděl jsem ho takhle zaseknutého od té doby, co se snažil pochopit třetí díl Matrixu." / "Leonard nechrápe." "Já jsem nemluvil na Leonarda." / "Nedoporučuji lososa, viděl jsem ho v kuchyni." ()

Centrální urychlovač částic (2010) (S03E15)

Blíží se Valentýn a Leonard má pro Penny velké překvapení, které paradoxně nejvíce překvapí Sheldona a není to pro něj překvapení příjemné. Další epizoda, jež se tvůrcům velice povedla, takže jsem se po celou dobu skvěle bavil. "Můj kluk, alergický na laktózu, se chystá tohle všechno sníst, pak mu vlezu na záda a poletíme na měsíc?" / "Letadlo odlétá v 9 hodin, myslíš, že ti do té doby bude líp?" "Jo, protože budu mrtvá." ()

Kauza Excelsior (2010) (S03E16)

Šestnáctá epizoda přinesla mnoho zajímavého. Rajesh dal nový rozměr pojmu walkman, Sheldon byl po zásluze potrestán za dobrý skutek a ve Stuartově obchodě proběhla autogramiáda Stana Leeho. "Je mi líto, že to musím říct, ale ty pohyby jsem ho naučil já." / "Nevěřím bankám. Věřím, že až povstanou roboti, bankomaty povedou útok." ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění