Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

NiaWolf

Road trip, při kterém vám pod kola skáčou zombies a kde nikdo nekouká, kam šlape. Film neustále omlívá to samé: hlavní hrdina někam přijede, tam se to pokazí a hrdina zase odjede jinam. Pokaždé zázrakem přežije a ještě stihne někoho zachránit. A když už je konečně lék na dosah, tak nikoho nenapadne použít mobil a roztroubit to do světa. Bohužel jde hodně vidět, že film někdo stříhal jako divý, nemluvě o hromadě logických chyb, které nebudu rozebírat, abych nespoilovala. Ale jeden příklad za všechny: Hrdina celé dny nespí, nejí, nepije...takový typický antizombieman. ()

katmandzoo

konečne nejaký zombie snímok, ktorý nie je len o hromadnom vyvražďovaní zombíkov, ale má aj myšlienku a logiku..skvelý Brad Pitt v hlavnej role film dvíha až na samý top..u mňa 5*.. ()

Petyas

Film zajímavý. Možná až příliš jednotvárný a s až příliš mnoha nenáhodnými a umělými nehodami po cestě za získáním původce pandemie. Ale i tak napínavý a s několika zajímavými prvky, které jsem ve filmu už dlouho neviděl. Například určování priorit, podle prospěšnosti - "...na záchranné lodi nesmí být nikdo, kdo není ostatním prospěšný", nebo snaha pomoci tam, kde to má smysl - "...zřejmě jsme ztratili Washington, okamžitě přesuňte všechny záchranné jednotky jinam". Dalším překvapivým prvkem filmu bylo vyřešení situace se zombíkama. Konečně se v nějakém filmu nenašla likvidační medicína, která spolehlivě zlikviduje všechny zombíky, ale pouze kamufláž pro lidi, aby na ně zombíci neútočili. Z toho jednoznačně vyplývá, že bude následovat druhý díl. 70%. ()

Jakubik

Jasně zasloužené čtyři hvězdy. V komentu se objeví i SPOILER. Film má od začátku neuvěřitelné tempo až jsem z toho byl překvapen. Tempo opravdu vydrží až do konce a tak se ani na chviličku nenudíte. Jsou zde hodně dobré chvilky, které můžou závidět i horory které mají děsit a neděsí. Na filmu mě zklamaly nejvíce momenty, které se ve filmu používaly dříve a můžou připadat normální jen malému dítěti. Konkrétně mám, namysli třeba scénu s mobilním telefonem, který zazvoní zrovna v nejméně vhodnou dobu… ()

1Legend1

Konečně jednou zase slušný zombie film. Jako plus bych viděl snahu hned zezačátku upoutat pozornost a naservírovat první akční scény už v prvních desítkách minut. Vizuální stránka je taky slušná, zombíci docela dobře zpracovaní...Mínus bych viděl v délce filmu, právě ta snaha hned ze začátku navodit akční atmosféru vytváří po chvíli hluchá místa, takže je to hodně kolísavé. Přesto jsem byl vcelku spokojen, protože jsem čekal více sci-fi než horror a ono to bylo přesně naopak. Někdy mi to hodně připomínalo Já legenda, ale Will mi v tom připadal lepší. 80% ()

KUFI

Cekal sem hollywoodskou blitku plnou klise a patosu, ale kupodivu se na to dalo divat. Zrovna hraju The Last of us a ma to velice podobnou atmosferu i zpracovani zomberu. ()

Charlie84

Na tohle čekám od svých 12cti! Pravda, kdyby to přišlo v těch 12cti, bylo by to ještě krapítek víc, ale i takhle cítím jisté zadostiučinění. Solidní akční scény, občas solidní hororové scény, místy jde dokonce o více než slušný válečný film. Jen ta kamera je někdy roztěkaná i dost a Pitt se čas od času tváří, jako by byl film pod jeho úroveň. Ale možná je to jen minimalistické herectví, které předvádí naprosto schválně a dává to i smysl, když si to produkoval. Párkrát jsem se od srdce zasmál (Severní Korea, honička se Zombies na ukrajinách, na darwinovu cenu nominaci si zasluhující biolog apod.), děj (ano, je tam) obsahuje i několik - když už ne přímo zvratů - docela nečekaných odboček (pokud jste neviděli trailer), včetně rozuzlení a nalezení "léku". Jinak to samozřejmě jede podle šablony, takže i přes uvedené informace považuji svůj komentář za spoileruprostý. A World war Z za nadupaný biják. Dvojka přijde vhod. ()

Hulk Hogan

Přišlo mi, že trošku nedotažený. Nechci moc spoilerovat, ale film některý aspekty filmu mi připadaly nevysvětlený a hlavně nesmyslný. Ale dá se to asi přehlídnout, je fakt, že jsem byl po celou dobu filmu napjatej jak to vlastně dopadne. Ale právě konec mi filmu mi přišel rovněž neuspokojivej s plnou řadou otázek. Možná to byl účel, ale u mě to moc neobstálo. Žádný poselství tenhle film taky nepřináší. Brad Pitt musel asi dostat královsky zaplaceno... ()

Kingjiri

World War Z sice svym příběhem nepřináší nic novýho, ale nestárnoucí Pitt odvádí v hlavní roli sakra dobrou práci a Marc Foster zvládá režii s přehledem. Velký plus, jinak průměrnýho a místy nelogickýho, příběhu, je svižný tempo vyprávění od začátku do konce, několik hlášek a s tim související černej humor. Pochvala by ještě měla příjít za pěknej vizuál a dostatek akce (ale aby taky ne, při rozpočtu 190 mega). Naopak mě příliš nepotěšil otevřenej konec, i když je díky němu a slušnejm výdělkům šance, že někdy vznikne druhej díl. Kdyby byl o něco zajímavější závěr, možná bych po delší době opět plnej počet hvězd. I tak jsem ale příjemně překvapenej a trochu lituju, že jsem nezašel do kina, čtyři silnější hvězdy. ()

Ondr@932

Špičkový zombie film !!! Brad Pitt snad v nejlepším filmu co jsem od něj viděl! Má to šťávu, plno vizuálních efektů, výborný soundtrack a skvělí zombíci i když byly nějaký superrychlý :-D Ale nevadí. Napětí jíž od prvních minut a to se velmi cení! Konec filmu který měl původně být ukončený moskevskou bitvou mě ani moc nevadí, že nebyl. Jelikož klidnější a komornější konec mě tam celkem zapadl dobře. Ale určitě budu moct rád když někde seženu tu finální původní verzi - moskevské bitvy. Prostě obrovské nadšení! Brad Pitt se na tyto filmy aspoň dle mě velmi hodí. A je velká škoda, že takových filmů tohoto či podobného typu moc nemá :-( Ale tohle je prostě pecka! A doufám, že natočí ještě aspoň tu dvojku, která se plánuje. Prozatím 90%, ale po druhém shlédnutí možná to navýším. ()

Kadas97

Druhé hrozné sklamanie v krátkom časovom úseku. To čo malo byť? Zombie film bez krvi a mozgov? Zaujímavý príbeh, ale neprenesiem sa cez to ako strašne to domrvili tou nekrvavosťou. Navyše v tomto filme mal Brad Pitt najnesympatickejšiu rodinu akú kedy vo filme mal. Prečítam si radšej knižnú predlohu a nechám svoju fantáziu putovať po Kórei, Jeruzaleme alebo Cardiffe, kde sa môže realizovať v zombie masakre, ktorý mi tento film odoprel. 4 z 10 ()

Luisis

Dobrej biák.Brad to neskutečně táhne.Bez něj by to bylo jen průměrné béééčko ((ano také jsem podlehl Zombiemánii)) - 85% ()

redwik

No, čakal som, že to bude taký klasický zombie sci-fi akčný film. No a WWZ trošku prekvapil. Jednak sa mi ohromne páčila scéna, keď prišli na letisko v Kórei (vedcovo ukĺznutie), a jednak sa mi páčila tá tmavá hororová atmosféra. Brad Pitt bol fajn, zombie boli fajn. Akurát škoda, že vždy sa všetko stane presne vtedy, keď sa zjaví hlavný hrdina. A najmä to presné načasovanie na absolútne všetko. Takže v konečnom dôsledku World War Z je priemerný zombie sci-fi akčný film, ktorý v niektorých sférach podobné filmy prevyšuje, ale v iných zaostáva. ()

panPsax

Nepříliš komplikovaný děj v luxusním obalu. Světovost krize podtrhuje nemožnost úniku, trikově od detailu po celky měst ve válce perfektní. Ke konci mi to přišlo kapku dlouhé, ale na to, že je to v poslední době už tísící zombický film, se více než zadařilo. ()

Torgal

Konečne poriadny biják o celosvetovej zombie apokalypse, ktorý ju sleduje z globálneho a nie lokálneho pohľadu. Dej je síce veľmi šablónovitý, Pitt jednoducho chodí z miesta na miesto po svete a na konci sa opäť vynorí "jednoduché" riešenie problému, ale je to skvele natočené aj zahrané. A zmena nálady filmu v poslednej tretine mi tiež sadla, hoci by ma zaujímala aj pôvodná vízia v Moskve. 8/10 PS: Film ma inšpiroval k prečítaniu knihy a musím povedať, že jediné čo si film z nej zobral je len názov a múr okolo Izraela. ()

pepa3rd

Světová válka Z je v podstatě B-čkový zombí film zabalený do A-čkového rozpočtu. Moje prvotní nadšení vyprchalo už během první půlhodiny, kdy jsem pochopil, že tohle vyprávění nemá se snahou o jakoukoliv uvěřitelnost pranic společného. Je vidět, že autoři si se spoustou věcí nelámali hlavu a sázeli jednu scénu za druhou, defakto bez ladu a skladu, jen aby udrželi diváka naoko napnutého. Akční i davové scény, pohledy na statisíce utíkajících zombíků či hořící města fungují na jedničku, jenže pak přijde klidnější pasáž a vy najednou přemýšlíte, jak se mohla nákaza díky leteckým společnostem tak rozšířit po celém světě, když virus transformuje tělo do deseti vteřin, jak může tělo takto rychle morfovat, jak proboha zombíci poznají nakaženého člověka, proč letí letadlem právě sem a pak právě tam a tak bych mohl pokračovat. Ono by mi to vlastně vůbec nevadilo, kdyby to byl B-čkový horor, ale od podobného flmu jsem tak nějak čekal hlavu a patu. Jenže ono to běží od začátku do konce tak nějak bez konceptu. Nakonec, on i ten závěr vlastně vůbec nic nevysvětloval, natož aby se snažil překvapit. Je to škoda. Přitom stačilo tak málo. 60 % ()

gp_one

Filmy Marca Forstera mě baví, baví moc, ale tak nějak jsem nikdy neměl potřebu nějaký z nich zařadit do šuplíčku s názvem: "kdykoliv znovu zkouknu" anebo ho ocejchovat plným hodnocením. Nejblíž tomu byla Hranice života, ale tam jsem se snažil tak dlouho stimulovat své IQ opakovaným sledováním, až jsem toho filmu začal mít plný zuby, páč jsem ho své makovici vysvětlit plně nedokázal. Ani WWZ není bez chybičky a po první projekci jsem dal jen 4*, ale už při druhé shlédnutí jsem si víc všímal scén, které mi přímo vyráželi dech kvalitou svého provedení a působením na diváka. Nejednou jsem se přistihl s otevřenou hubou, slinou v koutku a vyschlýma očima co marně vysílali do příslušné části mého mozku zprávy:" Mrkni woe, jsme suchý...., tak mrkni už....".... Je to jednoznačně nejlepší (zombie/globálně epidemický film) co jsem viděl a jako takovému mu - a též Forsterovi, který po párleté odmlce (zvoranej Bond a blbina kalašnikov) zase nastoupil s kvalitní kůží na trh - uděluju 5*. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech