Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Fridecka

Nádherné historické drama založené především na hereckých výkonech Keiry Kneightley a Ralpha Fiennese. Dosud v žádném filmu se mi Keira nelíbila jako v tomto snímku, bravurně zahraný nespočet emocí. Spatřuji zde sebevědomou ženu, která se snaží být šťastná. Ale v mantinelech daných dobou a ledově chladným manżelem to jde jen velmi ztěží. Ralph Fiennes je zde uchvacující, uhrančivě chladný, jistým způsobem omezený a jediný projev citu, který jsem letmo zaregistrovala byl snad jen záškub ve tváři a lesk v oku, když manżelce sdělil jaké má možnosti a co se týče ďětí nemá na výběr. Z globálního pohledu velmi smutný a svázaný život krásné, inteligentní a společenské ženy živořící po boku citově chladného muže. ()

Wargoo

Ehm, nie.. Skúsil som to, a ozaj nemusím Keiru. Nevravím, že nemá talent, v Pirátoch som ju chvalabohu nemal stále na plátne, ale tu už to bola iná káva. Ralph je pán herec, ale tu mi celý film "ukradla" Keira. Kvôli nej len 2**. 33,621% Myslím ale, že ak by bola na jej mieste iná herečka, tak by moje hodnotenie bolo rovnaké, pretože daný žaner a obdobie v ktorom sa dej odohráva ma nijak extra nedokáže zabaviť. Teda, možno Michelle Monaghan by to napravila :P ()

kerkulka

To je příšerný. Tenhle film přesně vystihuje a jen podporuje a utvrzuje mě v tom, že jsem opravdu šíleně ráda, že žiju v 21. století. Škoda, že jak pod těmi absolutně úchvatnými (a určitě i sakra těžkými) šaty se skrývá spousta dalších a rozhodně ne tak pěkných vrstev, tak stejně za těmi milými, uctivými společenskými gesty, nádhernými účesy a všudypřítomnými úsměvy, za celou tou přetvářkou se skrývají taková zla, křivdy a bezpráví, až mě (a jistě i leckterého dalšího diváka) mrazí. ()

Hapretor

Keira ve své roli skvělá. Kdo by takovou ženskou nechtěl??? Ralph ve své roli také skvělý, skvělý kretén. Takovýmu hovadu bych dceru nedal ani za milion. Dějově poutavé díky Keiře a její postavě, ehm i roli. Drama, které nezdeptá ale donutí k zamyšlení a dobře "zabije čas". ()

BeranSon

Příběh ženy, která si na rozcestí vybrala špatnou cestu... I takto se dá trpět, pomalu, pozvolna přikládat do ohně až se z toho začne magořit. The Duchess je odehrána perfektně, herci se výrazně doplňují a tak každá postava dostává vyměřený prostor na kterém se zdokonaluje. Z krásné, leč trošku vyzáblé (což je vlastně dobře , protože ženy v té době byli přesně takové) Keiry Knightley je cítit něžnost a její muka zasáhnou především vnitřně. Z Ralpha Fienesse je cítit bezpáteřní zákeřnost, i když tomu ve skutečnosti tak být nemusí. Jeho charakter si stanový cíl, který chce perfektně dodržet a kvůli němu nepřejede vlak, tak se vlastně není čemu divit... - 7/10 - ()

charmin

Anglické prostredie a jeho história ma vždy zaujímala, či to už bol život kráľovnej, aristokracie, alebo takisto tých "obyčajnejších". Jeden z najlepších filmov Keiry, to by sa malo uznať, je spleťou všetkého, čo by dobrý film mal mať - herci, hudba, spád a dej, prostredie, režisér ( "DOKUMENTARISTA" Saul Dibb prekvapil, v dobrom), scenár, námet, kamera, kostýmy, a kúsok toho nevysvetliteľného, prečo sa daný film niekomu páči a niekomu nie. Tie všetky "typické" zložky dobrého filmu The Duchess určite mal, a dovolila by som si tvrdiť, že boli nadpriemerné, a ten detail, že film sa páčil aj mne, len neviem slovami vysvetliť prečo, to už len dotvára cekové hodnotenie filmu, kt. je, ako ste si mohli všimnúť, veľmi príejmné:)Viac nebudem hovoriť, načo prezrádzať, keď si to môžete pozrieť aj sami:P ()

asentra

Atraktivní příběh, slušné herecké výkony, zápletka, napětí. Všechno tam bylo, ale dohromady to vyznělo tak nějak fádně a nezajímavě. ()

Mashak

Nudné od začátku do konce! Filmu chybí jiskra a po dlouhém zamyšlení vím proč. Tenhle biják nemá zápornou postavu! Bez záporné postavy nemáte proč sympatizovat s hrdinkou (btw: historické velkofilmy jsou PřeKnightleyzovány) a proto ve Vás film nevyvolá emoce! Nedoporučuji! ()

Blaogranas

Páni, tak to byly strašný "deky" co měla vévodkyně na hlavě. Ale musím uznat, že to byl jeden z nejzdařilejších filmů, co se týče kostýmů, které jsem kdy viděl. Děj samotný mi přijde podobný jako u nedávného konkurenta Královy přízně. Opět se jedná o degradaci žen, které jsou v těžkém postavení, resp. v žádném postavení. Zde je to jěště převážně doplňeno rodičovsoku láskou a strachem o děti, pro které se matka vzdá všeho svého štěstí. Ale i tím nejhorším pro matku, vzdáním se svého dítěte. Stejně jako Králova přízeň tedy jasný nadprůměr, ale o malinko slabší. Takže 70%. ()

pepa3rd

Když to napíšu hodně jednoduše, tak je to vizuálně hezké historické kostýmní drama, ale tak nějak bez duše. Mám pocit, že to co tenhle příběh chtěl říci, snažilli se o něco takového, vyšlo naprázdno. Film staví především na ústřední trojici a jejich vztahu, které vévodí hlavní představitelka, jejíž city jsou ústředním motivem celého filmu. Bohužel jsem měl pocit, že je to trochu málo. Navíc né vždy je pochopitelné její počínání. Kde se vzal vztah k dětem je pochopitelné, stejně jako její rozporuplné city k chladnému manželovi, či její přítelkyni Bess, ale skoro až rušivě mi přišel její vztah k Charlesi Greovi, jehož vznik vlastně nebyl vysvětlen, i když je pochopitelné, že k něčemu podobnému by mohla být okolnostmi donucena. Určitě tedy nečekejte romanci, protože romantická stránka je zde načrtnuta jen velmi povrchně, stejně jako historický význam Lady G. Ze všeho nejvíc mi tento film připomíná jen obraz té doby, vypovídající o postavení žen v tehdejší vyšší (nejvyšší) společnosti. ()

kuces

Silné drama, které jsem podceňoval... O to víc jsem byl překvapen jak tento film funguje i když tam nejsou žádné středověké šarvátky a podobně. Kvalitní herecké obsazení a tomu odpovídající výkony... 7/10 ()

sumperacek

Ještě několik generací zpět sňatky z rozumu fungovaly poměrně dobře i u nás a nedalo by se říct, že by byly nešťastné. To ovšem nic nemění na tom, že bych to zpět nechtěl. ()

savage3303

Dobrý príbeh a historický film. Celé je to na skvelej úrovni, herci, atmosféra. Keira Knightley opäť zahrala skvele a takéto role jej sedia. Ralph Fiennes bol výborný a tak isto sa hodil do filmu. Bolo to miestami nudné, ale boli aj nadpriemerné okamihy. Film na úrovni. 4*. ()

Modus

Vévodkyně rozhodně nepotrvdila moje očekávání, mám docela rád filmy z podobné doby a čekal jsem nějaké veledílo které vstoupí do historie...Bohužel se tak nestalo, a z díla ze kterého se mohlo vytřískat mnohem, mnohem více se stala jen tuctová podívaná se známímy a po všech stránkách perfektnímy herci...Hodně se změnilo od dob kdy Keira zaskakovala ve Hvězdných válkách za Natilii Portman, ze sličné a nevýrazné slečny se stala herečka první velikosti která už nemusí nic dokazovat, každý kdo se aspoň trochu zajímá o její hereckou dráhu ví, že má za sebou silné a skvělé filmy...I zde je to právě ona kdo film táhne, její obličejové grimasy jen dokazují že stačí málo a film je na světě...Vedle ní zdatně sekunduje můj oblíbený Ralph, snad žádný jiný herec neumí zahrát jen očima, u něj stačí jen pohnout obočím a přesně víte co chtěl vyjádřit...Hudba u historického filmu musí být vždy nebeská, u Vévodkyně nepřišla s ničím novým, je krásná to ano, ale takových jsem slyšel kvanta...Jedním dechem, ale dodávám, že ačkoli se to může zdát nesmyslné, přesto je to pěkný film na který se někdy v budocnu rád podívám znovu!!! ()

chrispe

Film o životě a postavení jedné ženy v Anglii 18. století. A to rozhodně velmi nezáviděníhodné postavení po boku sobeckého člověka v době, kdy ženy měly jen velmi málo práv a ty slušné ještě míň než ty ostatní. A mít někoho rád? To je ta největší slabina. Je to rozvláčné, místy nudné, místy dost emotivní... ale takový život je ne? ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy