Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

R4kosn1k

za celou dobud jsem se nepodival na hodiny..., oči přilepene na obrazovce, tak poutavy příběh už jsem dlouho neviděl!! ()

Linki

Ja by som tento film dala ako takú malú povinnosť pre ženy. Netuším, či to len mňa tak neskonale vždy prefacká realita danej doby (a to sme ostali len pri tých najvyšších vrstvách), ale treba sa nechať. Prefackať a ísť ďalej vo svete, kde je to už o kus lepšie. No aj tak, zápolíme ďalej, s kdečím... Ai by bolo na mieste nezabudnúť, že je to nakrútené podľa životopisnej knihy od Amandy Foreman, ktorá roky pátrala po detailoch Georgininho života. ()

Narciska

Vévodkyně je filmem jednoznačně nadprůměrným. Na oba hlavní protagonisty je radost pohledět. Přesto mi přišlo, že spíše jen vklouzli do dobových kostýmů než aby mě přesvědčili, že se ve svém času i narodili. Na vině jsou jistě i velice nezajímavé dialogy, které mají funkci čistě sdělovací, bez špetky moudrosti či hravosti, strohostí blížící se více moderně než 18. století. Dobové konvence, jež podstatu člověka skrývají pod nánosy pudru, role ženy omezující se na jakousi ozdobnou přezku na pánských kalhotách a institut domluvených manželství mě plní nevýslovným hnusem. Ale konečně se začíná uplatňovat feministický přístup ve výkladu historie a začínají se veřejnosti odhalovat velké osobnosti něžného pohlaví. ()

Mary19

Další z mnoha podobně laděných snímků s Keirou Knightley, který ale kvalit svých "předchůdců" pod režijní taktovkou Joe Wrighta nedosahuje. Ve filmu nenacházím silnější emotivnost, ani nějakou dechberoucí scénu. Takhle The Duchess působí pouze jako průměrné komorní drama s nádhernou vizuální stránkou (ty kostýmy jsou prostě úžasné :) ) ... 65% ()

Marsello

Tie historické kostýmy ma vždy dostanú. Zbožňujem spôsob, akým sa obliekali ženy toho času. Prepych, intrigy, klamstvá, politika a smutné osudy. Keira to stvárnila tak, ako si to dej vyžadoval, a neviem si miesto nej predstaviť žiadnu inú herečku. Skvelá hudba k tomu neodmysliteľne patrí a už dodám len to, že z Keiry sa stáva veľmi dobrá herečka. ()

moiiz

Film o lesku a bídě slávy a bohatství, komorní příběh ze života celebrity, která měla všechno a vlastně nic. Skvělá K. Knightley, dokonale chladný R. Fiennes. I tak ale dávam slabší 4, protože se film přes nesporné kvality nějak netrefil do mého vkusu. Btw nic pro feministky. ()

hazaba

Dalo by se říct, že se jedná o další historický film podobný příběhům Jane Austenové, ale na rozdíl od nich je toto skutečnost... Chápu, proč film dostal Oskara za kostýmy - opravdu pastva pro oči. Ale nejvíc v člověku zůstanou dvě věci - hudba a herecký výkon Keiry Knightley. Musím se přiznat, že Keira mě herecky okouzluje čím dál víc - jak dokáže vyjádřit emoce pouze pohybem očí, úsměvem... to se jen tak nevidí. Ralph Fiennes je rovněž ve své roli vynikající, ale mám pocit, že velmi často dostává postavy chladných anglických gentlemanů, kteří své city přece nebudou dávat najevo... ()

PDcz

4**** Dnes bude komentář zase trochu jinak, neboť se zde přiznávám, že já jsem to nevydržel dokoukat. Není to má parketa. Jíťa ale poctivě dokoukala a tentokrát opět hodnotí ona. [X] Minus 1* bod Minus 1* bod za co? Že se celý film týkal jen milostného života vévodkyně a nepopsal šírší obsah knihy. [X] Komentář uživatelky terunka003 je velmi trefný a ztotožňujeme se. ()

Eluin

Neurazilo mě to, kostýmy byly skvělé, atmosféra světa sklonku 18. stol. rovněž, ale něco mi na filmu chybělo. Snad napínavější zápletka, snad lepší charaktery. ()

strikeman

Tak po předchozím přelouskání zdejších komentářů, často hovořících o chladném, odtažitém či bezkrevném dramatu, jsem se do sledování tohoto snímku příliš nehrnul. Poté, co jsem byl k jeho zhlédnutí víceméně donucen drahou polovičkou přesto, že jsem na takový film nebyl naladěn, dostalo se mi slušné podívané v depresivním tónu a rozhodně s neabsentujícími emocemi. Hodnotím kladně dokonce i Keiru, kterou jinak moc nemusím. Fiennes se své role zhostil vskutku ďábelsky poctivě. Zdejší průměrné procentuální hodnocení Vévodkyně si myslím v tomto případě dokonale sedí... ()

Rockerman

Tento film mě opravdu velmi příjemně překvapil. Romantické filmy bytostně nesnáším, ale tady tohle je světlá výjimka. Není to takové provoplánové, jako jsou ty německé odpornosti, kdy během prvních pěti minut už víte, jak to dopadne. Řekl bych, že je to i docela feministický film, ikdyž v roce 1774 to ještě nemělo šanci na úspěch. Ralph Fiennes, jako vždy, výborný a Keira Knightley, to je zatím její životní role.75% ()

Dejnasp

Film vévodkyně mě úplně očaroval.Užasný děj,obsazení postav atd. Chtěla jsem vidět další film s Keirou a musím říct, že Keiře, jako vévodkyni, to moc slušelo. Byly tam skvělé kostýmy a hudba. Dějově to bylo velmi dobré i když trochu předpovídatelné, ale nevadí. Poprvé jsem Ralpha viděla jinak než Voldemorta z Harry pottera a musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Opravdu výborný film. ()

Jakira

Tento snímek se asi zařadí mezi ty lepší z tohoto žánru. I když podobný námět byl už zpracován nejméně stokrát. Ta doba zkrátka taková byla a dá se říct, že tyto příběhy tam byly na denním pořádku. Tak proč ne? Kostýmy byly krásné, hudba také a herecké výkony standartní. Keira se alespoň chvilkami zřekla svého jednotvárného výrazu, který používá snad ve všech filmech a dokázala mi, že jeopravdu schopná utáhnout celý film takřka sama,takže s ní nemám žádný problém. Podtrženo sečteno, hezkých 80%. ()

Mortishka

Kvalitná historická dráma v prostredí Anglicka v 18. storočí , s úžasným hereckým obsadením, fantastické až doslova prekrásne historické kostýmy plus nádherna hudba. Kiera Knightley predstavuje pre mňa múzu dokonalej herečky, už dávnejšie sledujem tvorbu tejto nezvyčajne mladej krásnej ženy a priznám sa patrí medzi moju topku. Film bol plný drámy, dojímavé momenty a vynikajúci chladný Ralph Fiennes. Odporúčam hlavne pre dámy ktoré majú radi klasické romantické drámy z historického prostredia. ()

Adm.Nelson

Veľmi zaujímavý pohľad do nechutne načančaného 18.storočia, kde mi síce chýbala nejaká silná scéna a výraznejšie celkové vyznenie, ale už len kvôli tým vynikajúcim hercom (Ralph kraľuje) nemôžem dať menej ako 8/10. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy