Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Biopler

Gýč, gýč, gýč. To ma napadne, keď si niekedy spomeniem na tento snímok, ešte dokonca aj modré oči blonďavej dcérky do toho rátam. Keire pasujú rozhodne historické roly, avšak bravúrna je v úlohe nevinnej dievčiny, to je na ňu šité, ale vojvodkyňa? No... škrípalo to. Nie je na to stavaná + jej prejav a hlas nie je to pravé "ončo". Fiennes bol naopak presný. Snímok pre svoju výpravu a kostýmy, do ktorých sa Keira toľkokrát musela prezliecť, že by to mohol niekto zrátať, je na veľmi dobrej úrovni. Celé to pochováva úplne priehľadný príbeh a slabota v dialógoch minimálne poslednú polhodinu. ()

Whitebeard

Vcelku povedený historický romantický dramátko. Zvláštní doba, zvláštní zvyky. Keiře Knightley to tradičně sluší v každym záběru, vyvážená a příjemná hudba od Rachel Portman dokresluje moc pěkně film. Pro chlapy to nebude žádnej zázrak, ženský můžete naběhnout. 3* ()

Torgal

Tieto korzetové historické drámy ma málokedy presvedčia o tom, aby som ich ohodnotil nadpriemernou známkou, hoci ich kostýmom a výprave sa dá len málokedy niečo vytknúť. Jazýčkom na váhach je v tomto prípade živelná postava vojvodkyne Keiry Knightley, ktorej boj o emancipáciu v dobe, ktorá jej vôbec nepriala, si získal moje sympatie. Páčil sa mi aj jej protipól s kamennou tvárou Ralpha Fiennesa stelesňujúceho skostnatené tradície a pre ktorého je žena dobrá len na splodenie mužského potomka. Spokojných 7/10 ()

MissSimm

Keiru Knightley nepavažuji za špatnou herečku, ale kde by byla, kdyby nevypadala tak, jak vypadá... Nicméně historické filmy a role dam z vyšší společnosti jí prostě sednou, takže jsem s její výkonem v tomto filmu byla spokojená :) Raph Fiennes byl tak přesvědčivý, až jsem se ho bála víc jak v Harry Potterovi :D Jsou to takové horší 4 hvězdičky :) ()

PEZ

Ok, film čo sa týka príbehovej stránky je fakt jednoduchý, v podstate by sa dal zhrnúť do jednej vety. Ale je tu pre mňa osobne toľko pozitív, že sa mierne prikloním k vyššiemu hodnoteniu. V prvom rade sú to Keira Knightley a Ralph Fiennes. Parádne výkony obaja, radosť pozerať. V druhom slede kamera - bolo vidieť, že sa točilo na 35mm a na moju obľúbenú kameru Panavision Panaflex Millennium XL2. Ja proste milujem to, aký perfektný, dokonale farebný a sýty obraz sa dá s touto kamerou docieliť. No a do tretice - samotný príbeh. Ten je založený na skutočných udalostiach. Ten bol miestami až srdcervúci a je vskutku strašné, či si vedia ľudia vzájomne robiť. Priznávam, že aj preto ma druhá polka a záver emocionálne dostali. Preto aj dávam vyššie hodnotenie. Mimochodom, film získal Oscara za kostýmy - nedivím sa (i keď na toto fakt expert nie som). ()

DarkoCohen

Více než nadšení u mě teda převažuje zklamání a překvapení, že je tenhle film v červených číslech. Nic převratného to totiž není. Kostýmy jsou sice nádherné, ale to očekávám u každého koukatelného historického dramatu. Keira Knightley má po celý film jeden a ten samý výraz obrovského utrpení, což má zřejmě u diváka vyvolat soucit, ale mě to postupně začalo pěkně vytáčet. Ralph Fiennes u mě obstál daleko lépe. Ten zahrál bezcitného vévodu znamenitě. Ostatní postavy jsou více méně už jen do počtu. Zkrátka upoutávka na film je mnohem poutavější, než film samotný. 50% ()

Perr

Pěkné kostýmy, překvapivě dobré výkony, hlavně výkon Ralpha Fiennese. Nejvíc se mně líbil jak mrazivě byl natočen a zahrán vztah mezi vévodou a vévodkyní. ()

foxicka

Velmi mě dojal pohnutý osud vévodkyně Georgiany z Devonshiru, kterou famózně ztvárnila má oblíbená herečka Keira Knightley. ()

Tyna31

Strašně chladný film, kterému přeci jen něco chybí. Je vidět, že žít v téhle době, být bohatá a hlavně být žena nebylo vůbec jednoduché. Já jsem všechny Georgianiny problémy prožívala s ní a opravdu jsem jí moc přála, aby toho svého zatrpklého a nudného manžela (promiň, Ralphe) nakopla do zadní části těla a odešla od něho, i když mi bylo jasné, že to se nestane. Vévodkyně je hlavně o tom, jaké je to být nesvobodný a jaké je žít na vrcholu společnosti, kde všichni vidí do soukromí, chovat se podle toho, jak je to ´správné´ a být s někým, koho nemilujete. Film na mě přes to všechno udělal dojem, Keira je opravdu dobrá nadějná herečka a film byl podbarven krásnou hudbou. ()

POMÍK

Pěkný plakát. Keira furt vychrtlá, ať těhotná, netěhotná. Hořící paruka supr, ale bylo vidět její chabé origoš tmavé vlasy, kdy poté byly v posteli jako origoš vydávány rozpuštěné pseudo blondšpinavé huňaté kudrnaté chmýří. Rádoby adoptovaná dcerka byla po šesti letech snad ještě menší než když jako socánek přicupitala do baráku. Prvotní akčnící scéna - trapnej amatérismus - no lze to snad pouze pochopit z důvodu, že Dibb je 10letý puritánský panic, který k dámským kalhotkám ani nepřičichl. Vévodkyně měla být šmrncovní akčnící roštěnka a ne zakomplexovaná ubohoučká do 1 týpka zabouchlá školačka. I suchý britští čumáci umějí ze své strnulé slupky sálat sex-appelem, tady to dost chybí. Ruční usmiřovačka na závěr byla jak z laciného amerického filmu. Bezva téma, ale špatně zpracované na úkor solidního potenciálu. (Btw. možná by v roli stačila lépe vybavená téměř jakákoliv jiná herečka a filmu by hned hvězdy stoupaly..., stejně tak jako má francouzský prezident učitelku sexu, chtělo by to také učitelku sexu pro filmové tvůrce, protože to co poslední dobou pouštějí do éteru nemá se sexem nic společného, možná je to jen tím, že každý už je v dnešní moderní době asi šampónového zaměření a nemá ani tucha jak je to mezi různými druhy pohlaví...) ()

MeaCulpa

Tradiční příběh o dívce se svobodnou duší, která je svázána konvencemi a upjatou dobou ve které je žena pouze přívěškem dominantního manžela. Příběh jde přesně podle všech stokrát omletých klišé (svatba, nezájem, nevěra, procitnutí, znásilnění, obětování se rodině), které jsou za sebou řazena přesně podle šablony. Film, který stojí a padá s vynikajícími hereckými výkony strojově přesného Ralpha Fiennese a na sebe pozornost strhávající Keiry. Škoda, že Dibb po slibném začátku odpadá a film hlavně v polovině stále více připomíná televizní adaptaci. 70 % ()

Slimakovec

Pěkný snímek, z kterého přímo čišela bezmocnost a absurdita doby, ve které se odehrával a pristihl jsem se, jak jsem i kroutil hlavou, co se tehdy dělo. I když nejsem příznivce "dějepisných filmů", tak tenhle mě chytnul a nepustil až do konce. ()

MELODY

Film mi přišel jako hodně zajímavá sonda do nitra společnosti své doby, sympaticky uměřený a chladný Ralph Fiennes a naivní a emocemi zmítaná Keira Knightley (po největších ranách osudu lapala po dechu tak urputně, že jsem co nevidět očekávala hysterický záchvat). Líbilo. Ne úplně nejvíc ze všeho za celý život, ale líbilo. ()

waska

Pro mě zcela jednoduchý příběh zcela neznámé Georgianě z Devonshiru. Jednoduchý v tom smyslu, neboť nenabízí nic nového. Stačí se podívat trochu do historie a takovýchto příběhů tam najdeme nepočítaně. Navíc Keira ( vcelku půvabná, ale tady jí to vůbec nesedlo ) mi jako představitelka dobové krásy taky moc nesedí. Vyhublé ženy tenkrát rozhodně neletěly. Plusem je vynikající hudba, úžasné kostýmy a zcela jedinečný Ralph Fiennes, který mi tu svým výkonem připomněl jeho roli v Schindlerově seznamu. ()

E lan

Originální, umírněné, nepředvídatelné. Čekal jsem do tohoto filmu romantiku a ona se (naštěstí) nedostavila v klasickém jednoduchém pojetí, které tolikrát už fungovalo. Dobře tomu tak, tenhle film řekne víc. Fiennes je fantastický, člověk ho sleduje a snaží se najít jen špetku zájmu o svou ženu a on nepřichází. Výborně. Přesto to nějak celkově nechytne u srdce, škoda. ()

mirka56

Film Vévodkyně opravdu není nějakým převratným trhákem v historických snímcích, přesto si mě ale získal svou dobovou atmosférou, užasnými kostými a hlavně obdivuhodnými hereckými výkony Keiry Knightley a Ralpha Fienese, od nichž nebylo možné odtrhnout pozornost. ()

tom912

Navoněná anglická šaráda s pořádnou dávkou pudrem, drahých šatů, velkýma parukama, která nám říka, že v 18.století jste to mohli dělat s každým a bylo to úplně jedno, že pokud manželka neporodí syna dědice, má smůlu, je dovoleno ji znásilnit ( to mi připomíná nynější stav v Číně). Keira a Ralph uspokojivě táhnout melodramatickou složku. Co mě překvapilo bylo, kdy Keira a její milenec Dominic Cooper až po 6 letech, kdy se tak dlouho neviděli, zjistili, že se milují. No jo no, tehdy byla láska asi jako ''láska'' v dnešní době. Chápu, tehdy to tak chodilo (možná chodí dodnes), ale představoval jsem si trošku víc emocí a více rozebrat do hloubky jednotlivé postavy. Hodně to zachraňuje hudba Rachela Portmana. 70%. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy