Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

AlBertzap

Unavné, nudné a ničím nezajímavé... Posledních patnáct minut jsem mlel z posledního, i když jsem to viděl na dvě etapy. Nějak to ve mě nic nevyvolalo (jestli teda mělo) a kdybych měl hledat nějaké ty klady, tak to bude nejspíš ten nápad, vytvořit něco takového. Bohužel chyběl tomu takový ten šmrnc. Škoda té nedokončené lesbické scény :E ()

Kašák

Nebyl to vysloveně špatný film. Herecké výkony by bezesporu zasloužily pět hvězdiček, to by však musela být stopáž o půl hodiny kratší a děj méně vláčný. Prostě průměrný film s průměrným dějem, který se ovšem může pochlubit plejádou výborných hereckých výkonů. ()

Mer-Em

Pěkný a zajimavý příběh, příjemné obsazení - krásná Keira a chladný a nemilosrdný Finnes. Já moc na historický filmy nekoukám ale když už... ()

Sindymindy

Keira Knightley má zvláštní talent pro hraní velkých ženských postav zasazených do dob dávno minulých. Tyhle role jí sluší podstatně víc než komediální šaškaření v Pirátech z Caribicu. Její schopnost vyjádřit dramatičnost a sebezapření pomáhá vyzdvihnout velikost jejích ženských postav, což se ve Vévodkyni obzvláště vyplatilo. ()

Gabri-ela

Výkony Keiry Knightley mě vždycky dostanou do kolen, ona je tak přirozená a každý její pohyb je veden s takovou grácií, že i ty poněkud nudnější scény člověk sleduje s naprostým zaujetím. A to vůbec nemluvím o prefektních kostýmech a nádherném prostředí. Toto není film převratných dějových struktur, a přesto člověka pohltí. ()

Chlo0opek

Klasický historický film, od kterého jsem bohužel čekal trošku víc. Je to sice pěkně udělané, ale jinak nic převratného nenabízí.. ()

Clem

Kostýmy a Keira Knightley! Je mou velkou láskou, takže objektivnost pro mě není na místě. Ale vyzdvihnout musím i pana vévodu, Raplha Fiennese, kterej mě neustále zvedal ze židle, naprosto dokonale ztvárnil muže, kterýho se štítím doteď a po zádech mi ještě pořád běhá mráz, jeho výkon byl fantastickej. Na těchto dvou hercích to stojí, na úžasnejch ex i interiérech a na kostýmech. A na silným příběhu, který mě, jako ženu, nenechává chladnou. ()

Tanulin

Výtečné! Nesklamalo mě to od počátku do konce. Dobře - přiznávám, že miluju happy endy a vévoda byl skvěle zahraným R.Finnesem suchar :o) ale i tak. Kostýmy byly úchvatné a hlavní role obsazeny skvěle. K.Knightley už několikrát ukázala, že prostě "umí" a není jen hezká tvářička a R.Finnes je tady nechutný studený čumák,ale dokazuje, že se umí zhostit vážných rolí se ctí. Bavilo mě to. ()

Lenka414

Niečo mi tam chýbalo. Perfektní herci, úžasné kostýmy ale možno to bolo na mňa príliš dlhé. Mohlo to mať nejaký zvrat alebo niečo, všetko bolo na jednej úrovni. Keiru mám rada a práve kvôli nej som si tento film pozrela, dokázala že hrať vie, o tom nie je reči ale všetko dobrí herci nezachránia. Tiež úžasný Ralph Fiennes ale proste mi tam niečo chýbalo. 70% ()

kecka007

až na pár dobrých a emoce drásajících scén je to nezáživné a dosti chladné drama ,kde to zachraňuje už jen krásná Keira a skvělé kostýmy. I když i to začne někdy v polovině filmu nudit a vy jen přečkáváte až bude konec. 3* ()

Naby

Klasická ukázka historie. Všichni hlavní herci odvedli parádní kus práce. Kostýmy byly taky super. Děj byl ze života, ale ničím nepřekvapil. Proto celkem 3,3* ()

Parsek

Dobré, nikoliv však skvělé... Kostýmy, hudba ani hlavní představitelé z toho nemohli vytáhnout víc. Nicméně příjemný historický exkurz... ()

davebono

Pěkné, pěkné. Jen tak nějak nevím co si z toho vzít. Děti, láska, politika, moc, monarchie. Plno odboček, ale jen jedna cesta, Keira Knightley. Velká osobnost, jako vévodkyně Georgiana z Devonshiru, by mě zajímala z jiných pohledů, než z těch, které mají ve filmu přednost. Možná to byl záměr, ale ubírá na kráse. Ještě chci zmínit bravurně natočené, choulostivé scény, kde jde jen o to důležité. Poctivé 3*. ()

chlievik

Hoci som od toho čakal dosť málo, prekvapilo ma to, a vcelku sa mi to páčilo, vyzeralo to realisticky, uveriteľne a prirodzene. Možno tomu chýbala istá dramatickosť, v tom zmysle, že sa mohla vzbúriť a možno nejak utiecť, aj s deťmi. Ale životy takýchto nešťastne vydatých žien, najmä v minulosti, a najmä v tej takzvanej "vyššej spoločnosti" boli skutočne temer bez možnosti slobodnej voľby, kruté, plné intríg a zla. Vezmime si len princeznú Dianu. Ale to nebudem rozoberať, story line poznáme, a neviem či film tiež nie je istou narážkou na to, čo sa dialo, a čo sa ďalej aj deje. Lebo sračky o tom, ako princezna a princ, napríklad v britskej kráľovskej rodine, sa vzájomne milujú, v "ideálnej rodinke", to je mi na zvracanie z takých filmov, a bolo ich natočených už niekoľko. FIlm nie je umelecky extrémne hodnotný, hudba je fajn, kostýmy sú fajn, prostredie, aj príbeh vcelku je zaujímavý, nechápem len, ako môže niekto byť taký tyran a idiot, akého vo filme predstavuje Fiennes. Ale podľa toho, ako popisuje film vojvodkyňu, a zároveň ako ju popisuje história, nie je potom úplne zobrazená pravdivo. Možno mohli urobiť hriešnicou aj ju, vo filme, možno trošku pozmeniť celý scenár, myslím to tak, že ona mohla byť trošku promiskuitná ale stále milujúca, a zároveň on mohol byť ľudskejší, ale stále hajzel. Dalo sa to urobiť lepšie, to som si istý. Scenár nie je dobrý, réžia ujde, hudba je fajn, aj kamera a obrazy, klasika, rokoko je prirodzene pekné, najmä architektonicky. Ale nie je to film, ktorý by som si pozrel dvakrát. Keira ako herečka je veľmi zaujímavá. ()

Pythonator

Nebýt tam Keira Knightley, tak je ten film úplně o ničem. On je bohužel o ničem i tak, ale pořád lepší než Rozum a cit, Pýcha a předsudek, Vášeň a soucit, Beznaděj a zmar, Obžérství a hrdost nebo Smilstvo a onanie bo jak se všechny ty filmy podle nudných Austenovských románů jmenují. Vévodkyni jistě ocení každá feministka nebo utlačovaná panička. Pro pány nutno dodat, že Keira ukáže něco málo ze svých malých leč pěkných ňader a bude tu mít něco jako skoro lesbickou scénu. ()

KajunkaB

Skvělý Ralph, poněkud uhekaná a nepřirozená,ale stále krásná Keira a pohádkové prostředí. Donutilo mě to přemýšlet, a soucítit s Georgianou -která mi po prozření dala pochopit jak výborně se role zhostila, a také s vévodou, který přes to jak působil, nebyl zlým, pouze odtažitým a dobou svázaným člověkem.Historie nebyla romantická jako v pohádkách a podobné sňatky a aféry byly na dením pořádku. Pro mě výborný film. ()

RoxaNie

Filmovo fajn, ale príbeh... chcela by som vedieť, či vôbec sa ten William niekedy znormálnil aspoň trošku.. ale pochybujem... smutné je, že to tak bolo naozaj... chjo. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy