Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

25Trdlo

Od začátku do konce jsem měla zatajený dech. Vynikající film o tom, jak to tehdy vypadalo. Dnes se všichni berou z lásky, ale tenkrát si muži vybírali ženy, jen aby dostali dědice. ()

Nevesta

A tak tohle je zase moc pěkný film, od kterého jsem nic nečekela. Naprosto krásně zahraný moment klíčové volby vévodkyně Georginy a ačkoliv sama není matkou, herecky svou roli zahrála velmi uvěřitelně...rozhodně to neměla lehké a jestli je to natočeno dle skutečnosti, tak taková žená má můj neskonalý obdiv, že neskončila na psychárně...Keira je v historických rolích opravdu vynikající. A Ralph Fiennes..to byl pro mě herecký koncert bezcitného hazjla, i když přece jen s maličkou dávkou lidskosti, kterou zkrátka nemohl dávat v tehdejší společnosti a době najevo..... ()

Honey007

Historická dramata mi jsou odjakživa blízká, takže příležitost poznat (pro mě do té doby absolutně neznámou) vévodkyni z Devonshiru jsem mile ráda využila. Ukázalo se, že Georgiana z Devonshiru byla velmi zajímavou ženou, módní ikonou, milovnicí hazradu a politiky, ale nešťastně provdanou. A tady se dostáváme ke stinné stránce filmu - celá rovina romantického příběhu - milostného trojúhelníku/ čtyřúhelníku sklouzává ke známým klišé a nepřináší nic překvapivého. Postavy jakoby v této poloze byly jaksi ploché, zejména Ralph Fiennes místy působí dojmem, že mu scénárista zapomněl napsat text. Jinak ale skvělé kostýmy a výprava. 60% ()

Vaclav007

Místama předvídatelné a proto nudné. Přesto to mělo něco čím to umělo zaujmout. Podruhé bych se na to už ale nekouknul. ()

Toustik

Někdy až moc emocionální film. Keira Knightley se pro tuhle roli opravdu moc hodila. Ralph Fiennes o něm není pochyb naprosto se hodil pro roli vévody, co vidí sviji ženu, jako předmět co má rodit syny. Rozhodně krásné kostými, které mě uchvátily hned na začátku. Rozhodně skvělí film, pro který obětuju 110 minut. ()

Verounek98

Přiznám, že mám moc ráda filmy z tohoto prostředí a třešničku tomu dodala krásná Keira, které tyto role prostě sedí. Film mě vtáhl do děje po několika minutách. Možná za to může chladný Vévoda, kterému jsem několikrát měla chuť dát pořádnou facku, Raplh podle mě předvedl skvělý herecký výkon. Film splnil všechna moje očekávání, byla v něm láska, nespravedlnost a nádherné kostýmy. ()

vixina

Príbeh silnej ženy v podaní herečky, ktorej tieto historické kostýmovky sadnú ako žiadnej. A tá zatieňuje úplne každého. Okolo nej sa to všetko točí a tak nečudo, že sú to práve jej vnútorné pochody, zmeny názorov, psychologický vývoj atď., o ktorých tento film je. Z tohto pohľadu teda nejde iba o predvedenie tých najúchvatnejších kostýmov, účesov, klobúkov a interiérov, ale aj o nadčasový príbeh o žene, ktorá mala v hlave viac než jej manžel, no napriek tomu (či skôr práve pre to) musela pod ťarchou spoločnosti, konvencií a citového vydierania zájsť do úzadia, "kde je jej miesto". ()

matkoslav1

Viděl jsem sice tento film napotřetí, ale viděl a nelituju žádnou minutu, kterou jsem do filmu investoval. Je skvělý! Za mě nejlepší výkon Keiry v její kariéře (ano, uznávám, že ta konkurence zas tak silná nebyla), tak i silné téma, které ale ne každý hned docení. Naopak jej divák pochopí, až se dostane do lehce podobné situace, kdy si jakkoli bude muset volit mezi svou konformitou a tím nejlepším pro rodinu. Holt, v dobách nošení paruk nebylo vše tak jednoduché jako teď. Bohužel. Či díkybohu? ;o) ()

santa331

Silné historické drama má určitou kvalitu, ale ona vévodkyně na které celý film závisí trochu (více) přehrává a role jí moc nesedí - mluvím o herečce jmenem Keira Knightley, která v tomto filmu ztvárnila hlavní roli. Naopak Ralph Fiennes hraje zarputilého panovníka a introverta skvěle, svým hereckým uměním ho skvěle doplňuje Charlotte rampling. Jinak není co hodnotit - film se totiž soustředuje jen na 5 postav. ()

pallok

Takmer všetko čo som chcel pochváliť uviedol lesumir, negatívnych prvkov je veľa, napriek tomu je momentálne skóre 73%, čo svedčí o tom, že ide o pozerateľný film s krásnou Keirou, ktorá je určite dobrá, aj keď mne prišla dosť afektovaná, tie jej úsmevy mi pripadali skôr ako úškľabky, a bolo vidno, že už chcela mať koniec filmovačky (že by bola tehotná?). Aj tak si myslím, že za tých pár melounů odviedla perfektný výkon, ktorý ale podľa mňa nie je porovnateľný s Ralphom, škoda že Ralph nedostal viac priestoru, bol by ju potiahol k ešte lepšiemu výkonu. Nehodnotím film, ten bol celkovo priemerný, muzika príjemná, dalo sa na to pozerať, to či bola kamera dobrá neviem posúdiť - miestami mal som pocit, že to bolo nafilmované dobrým mobilom, celkové hodnotenie 3*, štvrtá je za Keiru - už by ju mohol niekto aj vyzliecť, veď roky už na to má, možno ešte chýba dôvod a nejaké tie centimetre. ()

Meteora17

Být v té době chudá a nebo bohatá dívka? Bylo by to těžké rozhodování. Vévodkyně byla silná žena, která jako každá matka dá přednost dětem, než sobě samotné. Matčina láska k dětem je ten největší. Krásný film plný životních rozhodování a velké lásky. Uchvacuje mě ještě více, že se takový příběh stal. ()

marek1972

Mrazivý príbeh. Hoci som ho videl tretíkrát, stále boli okamihy, keď som bol rád že žijem o storočie neskôr. Plus dobrá hudba. Štvorica hlavných hrdinov sa mi páčila - naivka, sebec, karierista a ... pomocníčka manžela. ()

charlie.sambora

Pěkný film. Pěkné prostředí, úžasné kostými. Občas mi to trochu přišlo zdlouhavé a vzhledem k tomu, že jsem byla líná si to stáhnout v originální verzi s titulkama, dívala jsem se na to s českým dabingem. Hana Ševčíková alias Vévodkyně mi vzala chuť a celou dobu jsem měla před očima Paige z Čarodějek, kterou jsem nikdy neměla ráda.. Doporučuji shlédnout v originálním znění. ()

majli

Film dokázal znázornit utrpení, které vévodkyně musela prožít ... ale pořád jsem čekala něco hlubšího ... naději, či smysl, prostě něco ... nepřišlo. Velice slabé ve srovnání s filmem Královská aféra. ()

J.Bonnie

Pohled do duše jedné mocné a nešťastné ženy, která nechtěla víc než lásku. Historický film, který obsahoval vše, co by měl mít a divákovi nabídnout. Nicméně snímku musím vytknout, že si maskéři nedali příliš práce se zobrazením stárnutí hlavních postav. Keira tu vypadá úplně stejně v 18 jako v 28 letech, postavy celkově neprochází moc velkým vývojem... Jinými slovy, je to jistě dobrý film z historické tematiky, ale pokud bych měla na podobný film někdy příště chuť, zvolila bych raději Královnu Alžbětu s Cate Blanchett. Anebo něco úplně jiného. ()

poppy75

mozno som naivna,ale bolo by fajn,keby boli pri natacani historickeho filmu zohladnene aj historicke realie,a tym nemyslim zamocky,ale napr. to,ze mi v tomto filme o pribehu z 18.st. ako prve udrie do oci preplastikovany keirin nos...klasicky pribeh,akych je vela,ale je celkom obstojne natoceny..nedojima ma k slzam,lebo osoba,ktora sa tesi,ze bude vojvodkyna,aj ked nastavajuceho videla len 2 krat by lasku ako blesk cakat nemala..iluzie tu nie su namieste..najlepsi vykon podala charlotte rampling..nechapem popis k filmu-ake milostne afery,ked tu z nej urobili trpiace chudatko?a porovnavanie s dianou,uf...ale to je caste,toto zavadzanie.. ()

C.A.T.

Film mě okamžitě vtáhl. Nádherné prostředí, kostýmy, skvěle vybraní herci. Tento snímek si ponechám na osamělé večery se sklenkou vína, protože jinak než s naprostou pozorností si nezaslouží být sledován. Nádhera. ()

vankmi03

Keira Knightley jako by se narodila pro dobové filmy (viz. Anna Karenina, Pride and Preduce apod.), stejně tak Ralph Fiennes, kterého jsem si hned spojila s Oněginem. Zpracování perfektní. Téma je cítit typickým preromantismem, to jistě nadchne každou romantickou duši, která má ráda filmy z této doby. Zobrazení nelehkého života vysoko postavených žen v 18. století, které donutí zamyslet se nad tím, jak si dnes můžeme žít svobodně a bez nutné celoživotní přetvářky. Pozn. očekávala jsem, že se náznak lesbeckého vztahu trochu rozvine. Místo toho přišly delší scény s ne moc pohledným milencem Georgie. Jaká škoda! Čekala jsem více kontroverznosti od její výsosti Vévodkyně. ()

adelfilm

při tomto filmu musím jako první smeknout klobouk před výpravou, ta je fakt neuvěřitelná. když jsem film viděla poprvé hleděla jsem na něj asi prvních 15 min. s otevřenou pusou. za druhé se musím poklonit kostýmům, ty jsou taky bezkonkurenční. příběh je taky celkem fajn, je na stejné úrovni s kamerou, scénářem atd. určitě plný počet, výborný historický film.:) ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy