Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

BarkaS

Za 34 korun v Makru, no nekupte to. I když historické filmy nejsou vaše skupina, holky si i možná zabulej. Příjemné překvapení a paŕadní depka zdarma k tomu. ()

gipper

Úchvatné kostýmy, s každým dalším střihem jsem se těšila, v jakých šatech a s jakým účesem se Keira ukáže. Opravdicky skvostné. Stejně tak je i celá atmosféra podtržená prostředím, ve kterém se příběh odehrává. Tvůrci rozhodně neponechali nic náhodě a všecko dotáhli do nejmenšího detailu. Keira se tady podle mě vyšvihla! Její nenávist vůči vévodovi byla zcela pochopitelná. Pěknej zmetek to byl ten vévoda :oP ()

Mojo1968

Esteticky skvostný kúsok v plytkom príbehu ako plochá lyžička. Kostýmy a interiéry fakt pekné, ale to filmík nespasí. Keira Knightley na zjedenie. Bez nej by to bolo podstatne horšie. 4/1O ()

RyxiraAmy

Tyjo, to byla docela hra na city. A v mém případě nezůstala bez odezvy. Keira mě ale svým výkonem kupodivu moc nezaujala, Ralph Fiennes naopak hluboce zapůsobil. ()

Karin00

Příběh mě prostě tak neoslnil, nepříšel mi ničím zase tak výjimečný, aby byl zfilmován......ale kostýmy, atmosféra moc fajn. ()

LencaN

Studené jako psí čumák. Nelíbila se mi Keira, nelíbil se mi scénář, nelíbila se mi kamera, respektive barvy, protože bylo všechno šedivé a nevýrazné. To, co se tam dělo bylo odporné, tehdy možná běžná praxe. Život ve trojici s milenkou a jejími dětmi, znásilňování, vydírání, nechutné "objednávání" pohlaví nenarozeného dítěte. Na konci bylo řečeno, že byla vévodkyně Georgiana nejmocnější ženou, přitom plně podléhala rozmarům jejího asociálního manžela. Kostýmy byly pěkné, akorát mě hrozně vytáčely vlasy Keiry. Proč z ní proboha udělali takovou šeredku? Ale musím Keiru pochválit za scénku v prostřed polí (dva kočáry, dvě rodiny a předávka). Tam bych jí ty emoce věřila. A Fiennes je jako chameleon, tomu nerozumím. V některých filmech je sympaťák největší, stačí, aby se usmál a někde je naprosto nechutnou personou s hadíma očima (tady nebo třeba Voldemort), brr. ()

Kozlowski8

Příběh z konce 18. století o nenaplněném manželství mladé vévodkyně Georgiany s bohatým vévodou, který je ale morous a hrubián, navíc k tomu záletník a Georgianu potřebuje pouze pro zplození dědice - mužského dědice. Přestože mu Georgiana porodí dvě krásné dcery, opovrhuje jí. Kvůli manželovi a dětem není dopřáno ani její lásce k mladému politikovi, milému a romantickému Charlesi Greyovi... Těžký úděl urozených žen, které nerodily chlapce, zvláště když se staly manželkami podobných hrubiánů a necitů, jako je vévoda v podání Ralpha Fiennese. Žel, doba si žádala své. Přesto i ve středověku fungovala manželství bez mužského následovníka, která byla šťastná. Byly to ale spíše vyjímky, potvrzující pravidlo. Film není nezajímavý, ale není ani ničím vyjímečný, kromě dvou jeho složek. Těmi nejsou Ralph ani Keira, která zvláště působila upjatě a nepřirozeně ale krásné kostýmy a hudba. Rachel Portman znovu ukázala svůj cit pro melodii a její spojení s příběhem. 65%. ()

OzzyCobain

Výborný historický film. Z počátku se jedná o stereotypický film z této doby, postupem času však nalaďuje temnější, až depresivní tón. Do očí však bije uspěchaný konec nekonec, který mě vyloženě nasral. Ale hele! Keira má v tomto filmu lesbickou sex scénu! Co víc než tohle chtít? ()

Astonko

Krásna nuda s vynikajúcou Keirou Knightley. Pár plusmi v tom mori klišé (i keď uznávam, že je to podľa skutočnosti) je tiež hudba 4.5/10 ()

brasek

Pokiaľ nie ste potomok historických osôb, ktoré sa vyskytujú v príbehu, alebo nie ste fanúšik hereckých protagonistov tak vám tento snímok nič nedá a bude pre vás povrchne nezaujímavý. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Výborná životopisná dráma, ktorá v podstate na banálnom príbehu ľúbostných pletiek vykresľuje zložitý problém manželského vzťahu šľachtického páru prepletený spoločenskými a politickými vzťahmi konca 18. storočia. To celé v prvotriednej produkcii s vynikajúcimi hereckými výkonmi. 90% ()

gejzuško

Keira Knightley v ďalšej kostýmovke, ktorá otvára dvere do duše životom skúšanej aristokratky, ktorá nemala v živote šťastie na mužov. Že klišé? A nech. Keira Knightley v spojení s period-dramas je proste úchvatným objektom pozorovania sama o sebe, pridajme dobrý herecký zvyšok (Fiennes, Atwell), dostatok pompéznych kostýmov a na city hrajúci klavír Rachel Portman a dostaneme vcelku stráviteľný, chutný ,cake, , ktorému však chýba ono jadro, ktoré by ho robilo výnimočným. Debutant Saul Dibb sa nevie vyhrať s príbehom ako celkom, nevyužíva jednotlivé elementy (ako napr. vidiek, mesto, farby, panoráma) aby postavy a stavbu príbehu prehĺbil, ale nesnaží sa ju ani vyšperkovať krásnymi zábermi či farebnosťou, čo je tentokrát na škodu. Scenár je jednoduchý, no účinný a po hube dostáva len v záverečnej Päťminutovke, ktorá je tak neuspokojujúca vzhľadom na predchádzajúcu drámu, že nasýti málokoho. Prečo teda to hodnotenie? The Duchess je veľmi príjemne strávená štúdia jednej neštastnej vojvodkyne, ktorá mala život ťažký ako každý iný človek v objatí tyranie reality a zároveň svojej doby. Nie je to výnimočný zážitok, no na rozdiel od takej The Other Boleyn Girl nemá problémy v budovaní nasledujúcich udalostí, či výsledným dojmom, nehrá sa na nič iné, než čím je. A finaly, je tu úžasná Keira Knightley, ktorá dokaže inak šedý povrch napudrovanej pompéznosti zahaliť do niekoľkých tvárí a vyjadrení v živote jednoducehj ženy čo padla do pasce vlastných túžieb a povinností. Rozdiely medzi šťastnou a iskrivým pohľadom naplnenou ženou, ktorá miluje a utláčanou a psychicky týranou osobou zvládla majstrovsky (odporúčam scénu hysterického rozhovoru s vojvodom v komnate). Ukázala skutočne širokú paletu svojho rozsahu a za to jej putuje tá štvrtá hviezdička, ktorá tento čin povyšuje z priemerného kúsku. Keira bezpochyby zahrala doteraz svoju najšťavnatejšiu rolu a ja jej budem na blížiacich sa ceremoniáloch držať palce ( hoci realisticky, konkurencia je tvrdá ). Ja teda už do svojej trojky najlepších ženských hereckých výkonov musím zohnať len dve ďaľšie herečky. ()

Eliszk.a

Co dodat... bez Keiry naprosto průměrný vcelku nezáživný film. Ale s ní? Zajímavý filmový zážitek, který vás dokáže pohltit a místy i překvapit. Tuhle krásnou vévodkyni budu mít v hlavě ještě pěkně dlouho. ()

fErnesto

Zajímavý námět, ale trochu nudně natočen. Ve filmu bylo použito nečekaných zvratů, které Vás sice nezatlačí do křesla, jen se jim na chvíli podivíte v době mezi tímto a dalším zvratem. Film je natočen v zásadních bodech, kvůli kterým se dá lehce převyprávět, ale to mezi nimi je taková nafouklá, dobře vypadající bublina. Krásné prostředí, skvělá výprava a kostýmy, zajímavá hudba, v paměti mám jen dobré herecké výkony a i přes to mě to příliš neoslovilo. Na vině je podle mého, že Vám film nedovolí se s někým sjednotit a i přes dobrou psychologii postav a fakt, že v této době bylo nejspíš na denním pořádku žít povrchní společenský život více než ten vlastní, mi chybí proniknutí trochu více pod pokličku těch zajímavějších. Natočeno s velmi chladným odstupem. ()

Vital

Ukázka z dob dávno minulých,kdy chlap měl nad ženou,a čím byl chlap váženější,tím i jeho žena.Ovšem,jak se on k ní chová,jsem již v nějakém filmu viděl,jen jako nástroj na plození potomků,ve skrze hlavně těch bohatých,kteří chtějí syna jako svého nástupce.Keira je tady velmi svůdná,a herecky to pěkně zahrála.Já sice nemám k těmto filmům moc vřelý vztah,kde se chovají k ženám takto potupně,ale za herecké výkonny a krásné prostředí musim být zase ferovej. ()

panic25

krasná keira knightley se skvěle vžila do své role čímž dokazuje svoji všestrannost, každopádně skvělé kostýny ()

emil_sojka

Teď mi Keira Knightley dokázala, že skutečně umí hrát. Nechci tím zpochybnit její předchozí role, nicméně s vévodkyní se srovnávat nedají. Snímek si spíše užije něžnější polovina publika - příběh zasahuje skrz naskrz ženské srdce, a ty kostýmy jsou také neodolatelné. Ralph Fiennes mě v každé nové roli překvapuje a získává si moji oblibu. Ačkoliv film jako celek nijak dramaticky nezasáhne celého člověka, svoje kvality má, a těším se, co nového mi nabídne, až se na něj podívám znovu. ()

Louda19

Na první pohled se dá čekat něco jako směs Pýchy a předsudku a Pokání...možná je to Keirou, možná tím anglickým prostředím, možná film inklinuje k tomu čekat typicky "Joe Wrightovskou režii"....nic z toho se však nekoná...ačkoli téma vévodčinina života by se dalo pojmout i odlehčenějším Jane Austenovským stylem, namísto toho se dočkáme poměrně vážně pojatého díla...že by něco jako Pokání? Umělecká invence již zmíněného Wrighta zde také není...zůstává tedy Keira Knightley...právě ona je zde tím nejdůležitějším článkem a zdá se, že do role hraběnky Georgiany dala vše, co mohla....pro mě osobně zatím její nejlepší herecký výkon, který ji opravdu již definitivně vymaní z "pirátských a artušovských" roliček. Georgiana je v jejím pojetí vskutku uvěřitelná postava, s veškerým svým excentrismem (kterého si Keira herecky obzvlášť užívá) i tragikou (v tomto případě rozhodně nepřehrává, ba naopak). Trochu zklamáním je Ralph Fiennes, ovšem jen v průběhu filmu a to tak do jeho půlky. Při správném pochopení jeho postavy, která mimochodem není nikterak démonická a ztělesňující princip zla v příběhu, jen nevyrovnaná, poznamenaná výchovou a nejasným vztahem k pojmu žena, je třeba uznat, že svojí roli ani jinak pojmout nemohl...Jak jsem již zmínil na začátku, nic ve stylu Pokání se nekoná, žádná výraznější režisérská invence, což je zde však mimořádným kladem a dovoluje tentokrát vyniknout spíše obsahu než formě. Pro mě absolutně neznámý Saul Dibb se látky a zhostil více než dobře...Hodně silné čtyři hvězdy, minimálně v rámci (upadajícího) žánru historických filmů.... ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy