Turnaj zabijáků

• Velká Británie The Tournament (více)

Jednou za sedm let se v náhodně vybraném městě koná „Turnaj zabijáků“: souboj na život a na smrt mezi třiceti špičkovými nájemnými vrahy z různých koutů světa. Poslední, kdo přežije, získá 10 miliónů dolarů. Titul jedničky ve svém oboru navíc otvírá cestu k prestižním zakázkám. Nepřetržitý přenos z jejich klání sleduje skrytou kamerou skupinka miliardářů, kteří si vsadili na vítěze. V drsném akčním thrilleru předvádí světová zabijácká elita to nejlepší ze všech možných disciplín. Turnaj zabijáků je nejen příběhem lásky, zrady a pomsty favoritů krvavého zápasu o přežití, ale také vykoupení. To když si konečně uvědomí, jakou má život cenu... (TV Nova)

Spooner

Děsně tupý, ale zároveň děsně zábavný béčko. Příběh je sice úplně na palici a mozek je nutno při sledování odložit někam do skříně. To mi ale při sledování podobných filmů vůbec nevadí. Akce je většinou hodně slušně natočená a je jí zde požehnaně( akce ve strip baru vládne), celý je to symapticky brutální a vlastně jsem se celou dobu příjemně bavil. Teda když se zrovna nedostal ke slovu Robert Carlyle, asi hlavní slabina filmu. Já ho mám jako herce jinak docela rád, ale tady je fakt hroznej. I když ona je otázka, co se dalo taky se zbytečnou postavou kněze, který furt brečí a skuhrá dělat. Zbytek obsazení je ale hodně příjemnej. Kelly Hu je zase jednou sympatická, Scott Adkins zase předvede pár svých neuvěřitelných otoček ( i když je tady bohužel jenom na chvilku) a neustále nasranej Ving Rhames taky potěší srdce akčního fandy. Nejvíc ale překvapil Sebastian Foucan z Casina Royale, kterej opět zběsile skáče ale hlavně neodolatelně šílenej Ian Somerhalder, kterej zastřelí všechno co se hne a ještě tomu sebere prsty. Kdo by to do Boona z Lostu řekl. Jestli chcete pro jednou béčkovej akční výplach, tak by se vám tohle mohlo zkrátka líbit. Hlavně ale nepřemýšlet. ()

Wacoslav1

Narez zalezitost jak uz nazev napovida pujde o masakr skutecnych vrahounu ve stylu vsichni proti vsem a tento atraktivni namet byl vyuzit beze zbytku k dizpozici je opravdu zajimava sestava pocinaje vyslouzilym negrem kterej obhajuje vitezstvi a hlavne hleda toho kdo mu zabil zenu pak jedna vrazedna cinska kocicka k ni velmi aktivni a ambiciozni pro zmnenu mlady negr proti kterymu je spiderman nula a nakonec totalni psychopat kterymu je jedno koho zabije a tak krome tech co ma zlikvidovat si pripise na konto i par nestastniku co meli tu smulu a zrovna sli okolo akorat ten Carlyle a to ho mam docela rad mi tam pride uplne zbytecnej jeho postava kneze alkoholika mne fakt nedojala a nechapu ze mu to ostatni zrali ja bych ho proste odpravil a hotovo vzdyt ty hovna co vypoustel z huby byli fakt na presdrzku jinak ale prijemne brutalni a nekorektni zrucne natocena akcnarna jsem spokojen ()

petero

Vzhľadom na anglickú produkciu a nijak zvlášť marketingom podporený snímok, tento biják nedopadol zle. I keď Scott Mann nie je žiadny frajer v ktorom by sa skĺbila zručnosť Tonyho Scotta a Michaela Manna, predsa len akcia je prehľadná, krvavá a má grády, scenár je na typické béčko slušne zvládnutý a výborná herecká zostava môže len pekne navnadiť na blížiace sa očakávané akčné snímky typu Expendables a Machette. V pamäti mi určite zostanú scény ako: full kontakt Kelly Hu vs. Scott Adkins nešetriaci granátmi v kostole, Francúzsky akrobat Sebastien Foucan (známy z úvodu Casino Royal) vs. policajné auto, prestrelka v striptízovom bare kde sa stretne 9 zabijakov s vynikajúcim Ianom Somerhalderom a nákladiak riadený naštvaným Ving Rhamesom vs. autobus plný ľudí. ()

Xmilden

Ani sem nemusel číst zdejší komentáře, abych okamžitě rozpoznal noční automobilovou "Terminátoří" honičku. Celý zbytek filmu je cítit totálním béčkem, nápad mírně originální, herecké výkony neexistující. Jen řežba řežba a řežba. Takže v tomhle si film svou úlohu plní na jedničku. Mírně jsem fandil Scottu Adkinsovi a hlavně Sebastienu Foucanovi. Kteří byli vskutku nápadití. Bohužel tvůrci nechali podle očekávání vyhrát mohutného Vinga Rhamese, který není rychlý a navíc není problém se do něj trefit. Ať si tedy udělá každý obrázek sám zda-li by měl 120 kilový pořez šanci v přestřelkách. ()

juta

Film má určitě potenciál, který tady ale byl využit tak na 50%, přesto se mě to překvapivě líbilo. Hudba k tomu moc nepasovala, ta byla celkem odfláknutá. Souboje byly na úrovni a nechyběly i vtipné momentky. ()

Fiftis

Už úvodná scéna vám prinesie peknú (trochu krátku) dávku krvavej akcie, takže už na začiatku budete mať vyšší tlak než je zdravé. To isté platí i o ďalších scénach, ktoré sa čím ďalej tým viac stupňujú, každou sekundou na kameru vystriekne viac krvi, každou minútou sa mŕtvoly budú znásobovať a Scott Mann na nás valí jednu (svojim spôsobom) originálnu akčnú sekvenciu za druhou. Ak sa vám páčil film The Condemned, bude sa vám páčiť aj tento film. Nieje síce na krásnom ostrove ale ja to beriem ako voľné pokračovanie, lebo ide o to isté. The Tournament je príjemný a zároveň aj trocha zábavný počin, ktorý sa oplatí vidieť. ()

playboxguest

Takovej další filmeček na téma zabij nebo budeš zabit. Což o to, tenhle typ akčňáků je přesně moje krevní skupina, při množství různorodých zabijáků a nízkému časovému limitu na kydlení, většinou jištěného nějakým tím výhružným udělátkem na těle, se většinou člověk do závěrečných titulků ani nemůže stihnout nudit, jelikož má záruku, že se před jeho očima furt něco bude dít. A ono se i tady po většinu stopáže dělo, ale oproti jiným kouskům podobného ražení (nejlepším přirovnáním jsou dle mého oba díly Sejmi eso) jsou tady jak postavy, tak vyřizovačky účtů podané tak nějak nezáživněji, Carlyle je vyloženě prudérní (člověk by se ho nejraději už tak na dvacáté minutě zbavil) a vůbec jsem se k závěru zhruba od poloviny spíš pronudila. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// +Robert Carlyle, Kelly Hu a Ving Rhames, celkové dobré a příjemné obsazení, dobře napsané postavy, hodně vydařená akce, námět, kamera, hodně soubojů, hodně zabijáků -občas zbytečné vykecávání, škoda prostřihu ve kterém se 18 zabijáků zredukuje na 6, rovněž škoda, že další postavy nejsou ještě více ukázány a že tabulka soupeřů není přehlednější/// Co vám ten námět připomíná? Říkáte Battle Royale? A máte pravdu! Dlouho jsem čekal, než zase někoho napadne takovýto námět zfilmovat. Sice mi to částčně opět připomíná Death Rally nebo nedávno viděného Gamera. Ty filmy jsou si námětem hodně podobné, přesto se každý na látku dívá po svém. Tedy jinak. Turnaj zabijáků se odehrává v živé Britské metropoli, což je nejen nezvyk z hlediska prostředí, ale i z hlediska tvůrců, kteří kupodivu nejsou z USA jak je tomu u většiny filmů zvykem. Britská režie je tam trošku cítit. Ale to není podstatný, dějově je to aspoň jiné a méně předvídatelné. Herce jsem si vychutnával a souboje rovněž. A je opravdu dobře, že jich tu je víc než ve filmu Zabij, nebo budeš zabit, který je tomuto snímku určitě nejblíže. A jedna otázka na závěr: dočkáme se někdy remaku Battle Royale?/// Celkem 76%/// ()

Rosaviva

Akční filmy opravdu nejsou nic pro mě, takže nebýt Iana, ani by mě nenapadlo se na to dívat. Ale překonala jsem se a jelikož moc akčňáků neznám, tak nemám moc s čím srovnávat, ale mě se to docela líbilo. Některé scény tam teda byli opravdu vrcholně nechutné, až jsem se nemohla dívat. Ale jako zápletka mi přišla docela originální (no, až na ten konec). A Ian byl prostě dokonale úžasnej i jako totální magor. Škoda, že si tam nezahrál víc. 4* ()

S.Quentin QUALE

Jednoduchá britská akční řezba určená především pánům, u které je nutné vypnout mozek, protože, jak už to ostatně u takových filmů bývá, scénář nepsala žádná čistá mysl. Na druhou stranu jednoduché neznamená úplně debilní, takže ve výsledku jsem se slušně bavil nekonečnou naháněčkou, při které se několik desítek vrahounů snaží sundat všecky ostatní - tentokrát na rozdíl od džungle nebo basy v regulérní civilizaci. Akce, herci, gore s hektolitry krve - všechno v pořádku, takže slabší 4* pro tuto sortu. 70% ()

Rominator

Plnovousem zarostlý Scott Adkins (Yuri Petrov) měl pouze jediný souboj s Kelly Hu (Lai Lai Zhen), který svojí choreografií plně nevyužil jeho bojové schopnosti. Jasně nejlepším zabijákem z celého snímku je zakladatel freerunningu Sebastien Foucan (Anton Bogart). Sebastien Foucan dělal na filmu také jako kaskadér a v titulcích má kredit pod jménem Sebastian Foucan. ()

HAL

Tedy nedivím se že kdo čekal chytré zvraty, myšlenky a metafory logicky odsoudí Tournament jako těžkou sračku... ale upřímně nechápu proč by vlastně někdo něco takového od toho filmu chtěl očekávat. Od prvního nástřelu bylo jasné že půjde o uvědomělé Béčko s lobotomickým příběhem a nekončící akcí. Tournament svou demencí nikterak netrpí, ale naopak díky ní hodně získává a předvádí nesmírně zábavnou řežbu zlých s ještě zlejšími v akčních scénách, které z poloviny vykrádají staré klasiky a z poloviny plní sny kluků odkojených na filmech kde se víc střílí než mluví. A to s výbornou choreografií, většinou dosti slušným střihem a terminátorským Rhamesem v podobě nejvíc badass gumy široko daleko Jasně nejlepší a nejzábavnější akční výplach od The Marine. 8/10 ()

liskam

Co tohle mělo být...? Hodně slabá záležitost, naprosto plochá, bez emocí a napětí i když je tam hromada rádoby zabijáků kteří se porůznu ksichtí na všechny strany, v podstatě se za 95 minut nic nestane. Jen jsem koukal na "ukecanou bednu "nic víc. Znovu si tenhle snímek opravdu nepustím.Z a mě 45% ()

mzss1

Velice zajímavej film s dobrým příběhem. Je zde dost známých herců. Nejvíc mě zaujal Ving Rhames. Vadil mi tu Robert Carlyle, ale nevadí. Film byl dost akční, měl skvělé souboje, střílení. Byl to celkově drsnej, krvavej film. Nějaké scény bych vyrušil, ale přesto to byla solidní podívaná. Pro mě hodnotím 78% = **** ()

kingik

Velké překvapení. Prestižní turnaj nejlepších zabíjáků se koná už podruhé a tentokrát ve Velké Británii. Nejlepších 30 elitních zabijáků se z různých důvodů tohoto turnaje zůčastní. Proč ne?! Na vítěze čeká slušná výhra a vítěz bere vše anebo taky vůbec nic. V duchu pravidla "zabij nebo zemři", které musí být bezezbytku naplněno, se bohatě střílí, kope a zabíjí. Mezi elitní společnost zabijáků se připlete jeden kněz (Robert Carlyle), co omylem spolkl sledovácí zařízení a co si rád přihne, ale vlastně ani nevíme proč chlastá. A propracovanost charakterů postav není vlastně ani tak důležitá a rozhodně nepatří ke kladům filmu, ale jde hlavně o vystřílené zásobníky, potoky krve a občas nějakou tu údernou hlášku z úst nelítostných vrahounů. Apropo, ne všichni jsou ale vzorově nelítostní a taková Kelly Hu by tuhle práci vzhledem k jejím projeveným citům nad jednou obětí vykonávat nemohla a obhájce titulu a současně největší favorit turnaje Ving Rhames prahnoucí po pomstě za svou mrtvou ženu asi měl působit sympatickým dojmem, ale jelikož se nijak extra herecky nevytáhl, všechnu smetanu slíznul naprosto chladnokrevný a vymaštěný zabiják v podání Iana Somerhaldera a kdykoliv se zjevil na scéně jsem měl pocit, že v tomhle filmu byla chyba, že nehrál hlavní roli, protože všechny dokonale herecky smázl a poté co ze scény zmizel nebylo kumu fandit a masakr ve striptýzovém baru mluví za vše. Turnaj zabijáků je velmi bizarní a solidní řežba s pořádnou porcí akce, říznou hudbou a dynamickým tempem. Mé hodnocení: 80% ()

Webb

Neuvěřitelná debilita tvůrců se scénářem, který měli raději spálit. Nefunguje tu prakticky nic, vrahové nám jsou ukradeni a jsou rozděleni na schopné a retardované primitivy (vzhledem k tomu že by měli patřit mezi elitu je to fakt směšné). Univerzální malá kapsle s indikátorem polohy a výbušninou na mě už byla fakt moc. 20% ()

IQ Tiqe

Standardní akce, která má spád, děj, i nějakou tu myšlenku a dobře se na ni dívá. Oddychovka se vším všudy. 70% ()

Kudly4

Ale jóóó dalo se na to díívat. Po chvilce sice zjistíte jak se vše bude odehrávat a kdo vydrží do konce ale i tak je to slušnej nářez. Pěknej akční film, který nezklame :) ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných