Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

ProchY01

Tenhle film má u mě tu smůlu, že jsem viděl ten původní o něco starší originál dříve. Proto hodnotím možná zaujatě, ale pro mě je to prostě "jen" kopie. Palec nahoru za Jennifer. ()

LadyAjva odpad!

Proč musí američani stále něco remakovat a parodovat? Nehodnotím, ani nebudu, protože se už z principu na film nepodívám.//Já vím, já vím, řekla jsem, že se na film nepodívám a stejně jsem neododala....a tluču se do hlavy, proč jsem si to vůbec stáhla...po prvních pěti minutách jsem Angele přála tu nejhorší možnou smrt, protože tak nesympatickou a vylízanou hrdinku jsem už dlouho nezažila. Kameraman buď funěl nebo se snažil zachovat klid, ostatní postavy si tak nějak nevybavuju, což v případě REC je právě naopak, tam jsem s něma soucítila. Tady mi bylo líto snad jen té čivavy...Je to tupé, nudné a hluboko za originálem...Amíci jsou v remacích opravdu mistři...pokazí, na co sáhnou. Dvojku už si opravdu nestahuju! A to velkolepé finále...ona jen ječela a opakovala dokola jednu větu, kamera sebou házela a pak bum, odtáhlo ji to pryč a byl naštěstí konec...fuj! ()

McMcMeki

Nemohl jsem hodnoti odpadem, protože odpadem film není. Bohužel REC je můj velmi oblíbený horor a u takového hororu je důležté být napjat, ale když někdo něco z 95% okopíruje....čekal jsem jen kdy se stane to a kdy to! Film to není vůbec špatný, je kvalitní a o celých pět hvězd lépe zahrán, ale nic to nemění na tom, že jsem nebyl napjat, překvapen a že jsem se u filmu nebavil. Někdy je lepší něco předělat, ale horor? Navíc úspěšný horor s 80%? U takového žánru je to na škodu, i když herci jsou jiní (lepší) a film je ZBYTEČNÝ! Přesto smekám nad tržbami - něco, co každý i v USA dobře zná a kolik to vydělá (viz. - komentář T2)... ()

Kucin odpad!

cože? si dělate prdel? tohle nesnasim proč ti Američtí Čuráci musí kazit tak vyborne filmy jako je REC temahle sračkama ()

powda

Je mi úprimne jedno, že sa jedná o remake. REC som videl možno pred rokom, a množstvo detailov som zabudol. Tým pádom ma v Karanténe príjemne prekvapili, a čo sa týka originálnych scén, tiež ich môžem hodnotiť ako scény, ktoré ma pobavili. Samozrejme že originál je najlepší, ale remake-y by som neodsúdil. Podľa mňa je aj vhodné správne načasovanie pozretia si remake-u, pretože sa potom človek môže (nieje to pravidlo) zabaviť viac. ()

filzip

Podle mě je tento film natočený zbytečně.Režizér se snažil okopírovat film podle rec, ale tento remake je velice slabý a klasický zombie horor ()

pirate

Nevím, čím to je,ale na remake filmu Rec, se kterým má stejnou atmosféru, scény a vlastně téměř vše, (jsou jen minimální rozdíly) je docela dost dobrý a v pohodě mě udržel po celou dobu u obrazovky. Napětí a ani hrůza nikdy "neutichla". ()

reccal

Španělská verze je dle mne lepší, ačkoli tady to velkou měrou zachraňuje Jennifer, která hraje perfektně. Remake se drží předlohy jako klíště, ale NĚCO tomu prostě chybí, takže pro mě lehký nadprůměr. ()

Patroxi

Super kopie rec 1 uplně totožný možná mi přišlo že dokonce i víc akce jak v rec :) a víc hororový už jen tím že tma byla skroo půlku filmu v rec jen krátce :) 5 ()

Fhilipo

Tak tento film som si pozrel len omylom ked som si myslel ze to bude španielsky film REC. Bohuzial tento omyl bol o to horsi ked som film dopozeral. Kedze film je ako keby remake spanielskeho originalu nebudem sa kladne vyjadrovat k stylu natacania prostrednictvom reportáze. Neviem ci sa zo mna stava narocnejsi divak ale vsetko co sa dialo v tom dome mi pripadalo ako hlupost od dialogov cez postup bezpecnostných zloziek az po utoky nakazených ludi a snahu ostatných sa im vyhnut.Co ma ale najviac hnevalo boli dialogy postav v dome s karanténou. Jedna postava hovorila o voze a druha o koze a pri tom sa tvárili ze spolu komunikuju a posuvaju dej dopredu. Sry ale na konci filmu som mal nervy. ()

PanSoudce

Ano, je to béčkový horor, nicméně dobrý horor. Kdo si nepotrpí na dlouhé rádoby mysteriózní příběhy, které se rozvíjí do neskutečných končin děje, tento film ho jistě potěší. Vzteklina, něco jako zombieci, a mladá hezká hlavní hrdinka, která bojuje o svůj život. Nemůžu si stěžovat ani na herecké obsazení, Jennifer Carpenter mám rád a zatím jsem neviděl roli, kterou by nezvládla. Dokonce se mi Karanténa líbila víc, než její španělský předchůdce REC, kde zabředávají do nadpřirozena (už to není vzteklina, ale posednutí ďáblem). Zkrátka film na uvolnění, nad kterým nemusíte příliš přemýšlet, dokonce se asi dvakrát i leknete. ()

Pythonator

Jelikož se kamera třepala méně, než ve španělském originálu REC, dávám o jednu hvězdičku víc a říkám, že Amíkům se jednou za čas nějaký remake vydaří. Navíc mi příjde Dexterova ségra sympatičtější a hlavně přitažlivější, než ta španělská cuchta z originálu. ()

Popo

Je vidieť, že dementný americký scenáristi nevedia prísť s niečim novým a originálnym, ale musia kopírovať španielske alebo čínske horrori! Nie ani kopírovať, ale vytvárať sto krát horšie vlastné verzie a remaky týchto filmov. Podobnosť interiérov s originálom Rec je síce pekná, ale je to pekne na hovienko :) ()

Smashed

No já prostě nemám ráda horory v uzavřenejch prostorách. O co jde: Hasiči spolu s reportérkou a kameramanem vyjíždějí k, na první pohled, banálnímu případu. Všechno se ale zvrtne, zamotá a ocitáme se zavření v paneláku plnym šílenejch krvežíznivejch lidí, co vraždí vše, co se hýbe. To by šlo, jenže nákaza se šíří rychlostí světla mezi ostatní a aby toho nebylo málo, tak v celym domě nejde proud. ()